<style>.lazy{display:none}</style>Necmettin Akten Fotoğraf Yarışması
28.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Necmettin Akten Fotoğraf Yarışması

Necmettin Akten Fotoğraf Yarışması

Necmettin Akten Fotoğraf Yarışması

Türkiye Denizciler Sendikası Necmettin Akten Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Ödüllü Yarışmaya 18 Yaşından Büyük Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü Tam Altın
İkincilik Ödülü Yarım Altın
Üçüncülük Ödülü Çeyrek Altın

Amaç
Geleneksel fotoğraf yarışmamız, Türkiye’nin ilk profesör unvanlı kaptanı, Türk denizciliğine hem akademik hem mesleki çok değerli katkıları olan ve sendikamızda başkan danışmanlığı görevini sürdürürken vefat eden sayın Prof. Dr. Necmettin Akten’i çok sevdiği ve bir ömür verdiği denizcilik sektöründen fotoğraflarla anmak amacıyla her sene gerçekleştirilir.

Konu
Türkiye Denizciler Sendikası olarak, denizcilik sektöründe kadınların sayısının artması ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi konusunu önemsiyoruz. Kadınların denizcilik sektöründe çalışmaları ve başarıları, bu alandaki cinsiyet eşitsizliğinin giderilmesi için önemli bir adımdır.

Bu nedenle, denizcilik sektöründe çalışan kadınların güçlendirilmesi ve kadınları desteklemek için bu senenin fotoğraf yarışması konusu “Denizcilik mesleğinde kadın emeğinin gösterilmesi” olacaktır.

Ads

Yarışmaya katılacak fotoğrafların, denizcilik sektöründe kadınların işlerini yaparken gösterdikleri çabalarını ve başarılarını yansıtması bekleniyor. Fotoğraflar, kadınların gemilerdeki çeşitli pozisyonlarda çalışırken olan günlük rutinlerini veya zorlu koşullar altında çalışırken mücadelelerini gösterebilir. Ayrıca, kadınların denizcilik eğitimindeki faaliyetlerini, denizcilik sektöründeki liderlik rollerini veya denizcilikle ilgili diğer faaliyetlerini de yansıtabilirler.

Amacımız, kadınların denizcilik sektöründeki rol ve katkılarını göstermek, bu alandaki cinsiyet eşitsizliğine dikkat çekmek ve kadınların denizcilik sektöründe daha fazla yer alması için cesaretlendirmektir.

Kategori
Türkiye Denizciler Sendikası tarafından düzenlenen fotoğraf yarışması, renkli ve/veya siyah-beyaz formatta, dijital (sayısal) kategoride düzenlenmektedir.

Katılım Koşulları
a) Fotoğraf yarışması, seçici kurul (jüri) ve kurulun birinci dereceden üçüncü dereceye kadar yakın akrabaları dışında, amatör veya profesyonel, 18 yaş üstü herkese açıktır.

b) Yarışmaya katılım ücretsizdir.

c) Katılımcılar, birbirinden farklı en fazla 3 (üç) adet renkli veya siyah / beyaz fotoğrafla yarışmaya katılabilir.

d) Fotoğraflarda makul ölçülerde renk, kontrast, yoğunluk gibi düzeltmeler yapılabilir. Fotoğrafın özünü değiştiren uygulamalar (canlı/cansız varlıkların fotoğraf düzenleme uygulamaları kullanılarak sonradan eklenmesi veyahut fotoğraftan çıkartılması) veya kolaj kabul edilmeyecektir.

e) Katılımcı, yarışmaya gönderdiği fotoğrafların tamamıyla kendine ait olduğunu, fotoğrafın çekimine ilişkin gerekli izinlerin alındığını beyan eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

f) Fotoğraf çekimi için insanlı veya drone ve benzeri gibi insansız hava araçlarının kullanımına ilişkin tüm izin ve sorumluluklar kullanıcıya aittir.

g) Katılımcılar, fotoğrafla ilgili telif hakkı doğuracak tüm izinlerin alındığını ve bu nedenlerle doğabilecek hukuksal sorunların kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır.

h) Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması kural ihlali sayılır.

i) Düzenleme Kurulu, ödül ve sergileme kazanan fotoğrafların asıl dosyalarını katılımcıdan isteyebilir. Ödül ve sergileme alan fotoğrafların hiçbir şekilde müdahale edilmemiş orijinal dia pozitif, negatif ya da dijital dosyaları istenildiği zaman hazır bulundurmalıdır.

j) Yarışmamıza katılan herkes bu şartnamedeki bütün şartları kabul etmiş sayılır.

k) Yarışmada başarılı olan eserler Türkiye Denizciler Sendikası’nın sosyal medya hesapları ve resmi internet sitesinden duyurulacaktır.

l) Telifli eserlerin telifinin fotoğrafçı tarafından alınmış olması gerekmektedir.

m) Fotoğraflar bilgisayar sistemi ve sair görüntüleme cihazları aracılığıyla kodlanmış fotoğraflar üzerinden katılımcıya ilişkin hiçbir bilgi olmadan jüriye sunulur. Jürinin seçimi tamamlandıktan sonra kararlar bir tutanağa geçirilir, jüri üyelerince imzalanır ve yarışma takviminde belirtilen tarihte Türkiye Denizciler Sendikası’nın resmi internet sitesinde ilan edilir.

n) Bu yarışmanın sahibi, yükümlüsü ve yürütücüsü Türkiye Denizciler Sendikası’dır.

Fotoğrafların İsimlendirilmesi Ve Yüklenmesi

• Yarışma, online (çevrimiçi) fotoğraf yükleme sistemi ile yapılacağından, alternatif hiçbir gönderi (e-posta, kargo, elden teslim vb) kabul edilmeyecektir.

• Fotoğraflar online (çevrimiçi) olarak deklansörlerfunda.com adresinden yüklenecektir.

• Katılımda yüklenecek fotoğrafların boyutlandırma ve isimlendirme işlemleri önceden yapılarak dosyalar hazırda tutulmalı ve tek bir oturumda yüklenmelidir.

• Her bir fotoğraf dosyasının ismi 32 karakteri geçmemelidir. İsimlendirmede ç, ı, ğ, ö, ş, ü karakterleri kullanılmamalıdır. İngilizce harfler ve alt çizgi (_ ) kullanılabilir. Küçük harfler kullanılmalıdır.

• Yarışmaya katılacak fotoğraflar JPG/JPEG formatında, 150-300 dpi, 7-12 sıkıştırma kalitesinde, kısa kenar en az 1920 piksel, uzun kenar en fazla 3200 piksel kaydedilmelidir. Yüklenecek fotoğraflar 2 Mb’den küçük olmamalı, 4 Mb’yi de geçmemelidir.

• Fotoğraflar, kenarında çerçeve ya da boşluk olmadan gönderilecektir. Fotoğraf üzerinde tarih; katılımcıya ilişkin isim, imza, logo vb. işaretler bulunmamalıdır.

• İnternet üzerinden yarışmaya katılma aşamasında sistemden veya kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması halinde fotografyarismasi@tds.org.tr adresinden iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde problem kısa sürede giderilecek ve katılımcı bilgilendirilecektir. Bu adres yalnızca olası sorunların çözümüne yönelik kullanılmalıdır. Bu adrese fotoğraf gönderilmesi yarışmaya katılım olduğu anlamına gelmez.

• Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için Türkiye Denizciler Sendikası sorumlu olmayacaktır.

Yarışma Sekretaryası
Türkiye Denizciler Sendikası
Kısıklı Mah. Esin Sk. No: 8 Üsküdar/İSTANBUL
Yetkili Kişi: Ebru Kuşluvan
Telefon: 0216 771 26 43-13 (Dahili 113)
E-Posta: ebrukusluvan@tds.org.tr

Yarışma Takvimi
Başvuru Başlangıç Tarihi: 18 Mayıs 2023
Son Teslim Tarihi: 20 Ağustos 2023
Jüri Karar Tarihi: 23 Ağustos 2023
Sonuçların Açıklanması: 25 Ağustos 2023

Yarışmaya Başvuru İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ