<style>.lazy{display:none}</style>Mersin Belediyesi Resim Yarışması
23.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Mersin Belediyesi Resim Yarışması

Mersin Belediyesi Resim Yarışması

Mersin Belediyesi Resim Yarışması

Mersin Belediyesi Resim Yarışması Düzenliyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılına Özel Ödüllü Resim Yarışmasına Yarışmaya 40 Yaş Ve Altındaki Tüm Amatör Ve Profesyonel Sanatçılar Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
5 Adet Başarı Ödülü 25 Bin Türk Lirası
10 Adet Mansiyon Ödülü 5 Bin Türk Lirası

Yarışmanın Konusu ve Amacı
TC. Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen bu yarışma öncelikle Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılının kutlanmasına; bu vesileyle ülkemizin kültür sanat ortamının desteklenmesine yönelik ulusal bir etkinliktir. Mersin Büyükşehir Belediyesinin hem genç sanatçılarımızın özgün sanat üretimlerini desteklemek, hem de ülkemiz görsel sanatlar dünyasına yeni eserler kazandırarak Türkiye’nin kültür & sanat birikimine katkıda bulunmak amacıyla düzenlediği bu yarışmanın gelenekselleşmesi de hedefler arasındadır. Türkiye Cumhuriyetinin 100. Yılını kutlamanın yanı sıra ödül alan eserler Mersin’de kurulması planlanan Çağdaş Sanatlar Müzesi koleksiyonunun oluşmasına öncü olacaktır. Yarışma sergisi 29 Ekim 2023 tarihinde büyük bir ödül töreniyle açılacaktır.

Yarışmanın Koşulları
1. Yarışma, 40 yaş ve altında tüm amatör ve profesyonel sanatçılara açıktır.

2. Yarışmada konu serbesttir. Her sanatçı yarışmaya, daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, sergilenmemiş veya herhangi bir yerde yayınlanmamış bir (1) adet eserle başvurabilir.

Ads

3. Yarışmaya verilecek olan eserlerde teknik serbest olup, eserlerin kısa kenarı 50 cm’den küçük, uzun kenar 150 cm’den büyük olmamalıdır.

4. Eserler, sergilenmeye hazır bir şekilde sanatçısı tarafından imzalanmış olarak teslim edilecektir. Başvurular elden teslim, kargo veya posta yoluyla yapılabilir. Eserler sergi sonrasında aynı yolla iade edilecektir. Eserlerin gönderim transfer ücretleri katılımcıya aittir. İade transfer ücreti ise Mersin Büyükşehir Belediyesince karşılanacaktır. Transfer sürecinde eserlerde meydana gelebilecek hasarlardan Mersin Büyükşehir Belediyesi sorumlu değildir.

5. Başvuruda eserin arkasına kapalı zarf içinde (Form -1) Sanatçının adı ve soyadı, kısa biyografisi, ev ve iş adresi e-posta adresi, telefon numaralarının yazılı olduğu bir belge ve sanatçının yarışma koşullarını kabul ettiğine dair imzalı belge ve eserin 1 adet fotoğrafı bulunmalıdır. Bu zarf eserin arkasına iliştirilmiş olmalıdır. Ayrıca her eserin, arkasına sanatçının adı ve soyadı, eserin adı, yapılış yılı, tekniği, boyutları ve fiyatını belirten etiket (Form -2) yapıştırılmalıdır.

6. Yarışma sonucunda Başarı ödülü alan eserler satın alınmış sayılacak ve sanatçılar ödül kazanan eserinin 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası’nın ilgili maddeleri gereğince basma, yayma, çoğaltma ve sergileme haklarını Mersin Büyükşehir Belediyesine devretmiş olacak; eserler yukarıda anılan çağdaş sanatlar müzesi kurulana değin Mersin Büyükşehir Belediyesi envanterinde olacaktır. Mansiyon alan eserler bu kapsamda tutulmayacaktır.

7. Ayrıca Mersin Büyükşehir Belediyesi sergilenmeye değer bulunan eserleri, etkinliklerinde, eğitim faaliyetlerinde, takvim, afiş, katalog, broşür vb. her türlü tanıtım malzemelerinde kullanma ve gösterme, medyada yayınlama hakkı da dâhil olmak üzere tüm telif haklarına herhangi bir bedel ödemeksizin sahip olacaktır. Yarışmaya katılan tüm sanatçılar bu yarışmaya katılmakla iş bu maddeyi önceden kabul etmiş sayılacaklardır.

Eserlerin Teslim Tarihi ve Yerleri
Eserler, 1 Ağustos 2023 – 13 Ekim 2023 tarihleri arasında Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Katılımı ve Sivil Toplumla İlişkiler Şube Müdürlüğü Palmiye Mah. İsmet İnönü Bulvarı Merkon İş Merkezi No: 36 Yenişehir-MERSİN adresine gönderilmelidir. Değerlendirme 14-15 Ekim 2023 tarihinde yapılacağından 13 Ekim 2023 tarihinden sonra ulaşan eserler değerlendirmeye alınmayacak, göndericiye iade edilecektir.

Sonuçların İlanı
Sonuçlar 23 Ekim 2023 tarihinde ilan edilecek olup, basın yoluyla ve Mersin Büyükşehir Belediyesinin web sitesinde yayınlanacaktır.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ