24.09.2020 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Kadrajımda Sigorta Fotoğraf Yarışması

Kadrajımda Sigorta Fotoğraf Yarışması

Kadrajımda Sigorta Fotoğraf Yarışması

TSEV Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı Kadrajımda Sigorta Fotoğraf Yarışması 2020 Başvuruları Başladı. Yarışmaya Seçici Kurul Üyeleri Ve Birinci Derece Yakınları İle Tsev Çalışanları Dışında Herkes Katılabilir.

Yarışmaya “sigorta”yı konu alan bir çalışmayla katılabilirsiniz. Konu sigorta olunca bağlantıyı kurmak çoğumuza zor gelebilir. Sigortanın maalesef hayatımızda yeterince yer almaması nedeniyle konuyu iyice açmak, fotoğrafa gönül vermiş katılımcılara sigorta-fotoğraf ilişkisi anlamında biraz ışık tutmak amacıyla bazı açıklamaların yapılması gerekiyor.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 6 Bin Türk Lirası Artı Ferdi Kaza Sigortası
İkincilik Ödülü 3.500 Türk Lirası Artı Ferdi Kazı Sigortası
Üçüncülük Ödülü 2.500 Türk Lirası Artı Ferdi Kaza Sigortası
30 Adet Sergilenme Ödülü 300 Türk Lirası Artı Ferdi Kaza Sigortası

Katılım Koşulları

• Seçici Kurul üyeleri ve birinci dereceden yakınları ile Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı (TSEV) çalışanları dışında tüm fotoğraf severlerin katılımına açıktır.

Sponsorlu Bağlantılar

• Fotoğraf Sayısı: Her fotoğrafçı en fazla 4 (dört) eser ile yarışmaya katılabilecektir.

• Fotoğraflar Sayısal (Dijital) Renkli veya Siyah-Beyaz olarak sunulabilecektir.

• Fotoğrafların kenarlarında boşluk veya paspartu kullanılmamalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, amblem, tarih vb. bilgiler bulunmamalıdır.

• Fotoğrafların çeşitli dijital fotoğraf işleme programları ile işlenmesine yönelik herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır.

• Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin tamamen ya da kısmen kullanılması kural ihlali sayılır.

• Katılımcı, internet sitesine yarışma için yüklediği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

• Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikler kural ihlali sayılır.

• Kural ihlali yapan kişilere yaptırımlar uygulanır. Katılımcının ödülü iptal edilir; ödül, unvan ve kazanımları geri alınır. Bu durum diğer yarışmacıların sıralamasında değişiklik yapılacağı anlamı taşımaz; diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz. Ödül verilmişse katılımcının ödülü iade etmesi gerekir.

Yapıtların İsimlendirilmesi Ve Gönderilmesi

a) Fotoğraflar çevrimiçi (online) olarak www.tsev.org.tr adresinden yüklenecektir.
b) İlgili sayfaya fotoğrafları yükleyebilmek için önce üye olunması gerekmektedir. Üye olunduktan sonra fotoğraflar sisteme yüklenebilecektir. Daha önce üye olanlar eski kullanıcı adı ve şifrelerini kullanabilirler.
c) Katılımda yüklenecek fotoğrafların boyutlandırma ve isimlendirme işlemleri önceden yapılarak dosyalar hazırda tutulmalı ve tek bir oturumda yüklenmelidir.
d) Her bir fotoğraf dosyasının ismi 31 karakteri geçmemelidir. İsimlendirmede ç, ı, ğ, ö, ş, ü karakterleri kullanılmamalıdır. İngilizce harfler ve alt çizgi (_) kullanılabilir.
e) Yarışmaya katılacak fotoğraflar, 150-300 dpi çözünürlükte, jpg/jpeg formatında, 8-12 sıkıştırma kalitesinde kaydedilmeli ve dosyaların boyutları 2 Mb’den az olmamalı, 4 Mb’yi de geçmemelidir.
f) Ödül (derece, mansiyon, özel ödül,sergileme) alan ve satın alma uygulanan fotoğrafların 75 cm x50 cm ebadında baskı alınabilecek büyüklükteki orijinal dijital ham (raw) halleri sergi öncesi tekrar katılımcılardan istenecektir. (Bu sebeple iletişim bilgilerinin doğru girilmesi zorunludur.)
g) İnternet üzerinden üye olma veya yarışmaya katılma aşamasında sistemden veya kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması halinde kadrajimdasigorta@tsev.org.tr adresinden iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde problem kısa sürede giderilecek ve katılımcı bilgilendirilecektir.
h) Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için TSEV sorumlu olmayacaktır.

Diğer Hususlar

• Yarışmada başarılı olan eserler TSEV’in http://www.kadrajimdasigorta.com sitesinde
yayımlanacaktır.
• Planlanan sergi için derece alan fotoğraflar TSEV tarafından bastırılacak olup katılımcılardan
herhangi bir bedel tahsil edilmeyecektir.
• Fotoğraflar bastırıldıktan sonra TSEV arşivine kaldırılacak ve serginin dolaşımı söz konusu
olduğunda bu dolaşımda yer alabilecektir.
• Yarışmaya, Yarışma Web Sayfasına üye olup fotoğraf göndererek katılan tüm yarışmacılar,
şartnamede belirtilen yarışma koşullarına uymayı kabul etmiş sayılır.
• Şartnamede belirtilmeyen konularda ya da olası uyuşmazlıklarda Düzenleme Kurulu, Jüri ve
TSEV’in kararları geçerlidir.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 12 Mayıs 2020. Yarışma Sonuçları 16 Mayıs 2020 Tarihinde Açıklanacak.

İletişim
Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı
Teşvikiye Mah. Maçka Cad.
No:35C K:2 34367
Şişli / İstanbul
Tel: +90 212 296 2257
E-posta: kadrajimdasigorta@tsev.org.tr

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayn.
Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ