28.06.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

İzmir Buca Kyk Kız Öğrenci Yurdu

ADRES
Kuruçeşme Mahallesi 203/40 Sokak No: 1 Buca İzmir
KURUM HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

İzmir Buca Kyk Kız Öğrenci Yurdu

İzmir Buca Kyk Kız Öğrenci Yurdu İletişim Bilgileri, Adres Ve Telefonu. Gençlik Ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu Buca Kız Yurdu 2 Bloktan Oluşmaktadır. İzmir Yüksek Öğrenim Kız Yurtları.

İletişim Bilgileri
Adresi: Kuruçeşme Mahallesi 203/40 Sokak No: 1 Buca İzmir
Telefon Numarası: 0 232 453 70 74 – 0 232 453 08 38 – 0 232 453 07 04

Kyk Yurt Başvuruları E-Devlet Sitesi Üzerinden Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Merkezi Sınav Sonuçlarının Açıklanmasından Sonra Kurumca Belirtilen Tarihler Arasında Yapılmaktadır. Başvuru Sonuçları http://sonuc.kyk.gov.tr Adresinden İlan Edilir.

Yurt Başvurusunda Öncelikli Olanlar
Şehit Ve Gazi Çocukları, Gaziler, Yüzde 40 Ve Üzeri Engelli Olanlar, Darüşşafaka Lisesini Tamamlayanlar, Lisanslı Milli Amatör Sporcular, Gönüllü Güvenlik Korucusu Olarak Çalışan Ve Çalışırken Vefat Edenlerin, Gönüllü Güvenlik Korucusu Olarak Emekliye Ayrılan Ve Emekliye Ayrıldıktan Sonra Vefat Edenlerin Çocukları.
Yurt Başvuru Değerlendirmesinde Maddi Durum, Uzaklık, Anne Ve Baba Sağlığı, Kardeş Sayısı Ve Öğrenim Durumu Vb. Koşullara Göre Yapılır.

İzmir Buca Kyk Kız Öğrenci Yurdu İzmir Buca Kyk Kız Öğrenci Yurdu İzmir Buca Kyk Kız Öğrenci Yurdu

Henüz video eklenmemiş.

 1. Nisa dedi ki:

  Odaların 2-3-4 kişilik olduğunu ve banyonun ortak olduğunu yazmışsınız lakin yurtta kalan öğrencilere sorduğumda odaların standart 4 kişilik olduğunu ve her odada banyo olduğunu söylediler acaba tadilattan sonra mı odaların şekli değişti ?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Yok Yanlışlık Olmuş, Yurtları Karıştırmışız, Yazılanlar Eski Yurtlar İçin Geçerli. Yeni Yurtlarda Odalarda Banyo Bulunuyor.

 2. Beren dedi ki:

  Merhaba ben bu yurda yerleştirildim odalar kaç kişilik ve odaların içinde banyo var mı ?
  Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   2-3-4 Kişilik Odalar, Banyo Katlarda Ortak Kullanım.

 3. AHMET ÜNAL dedi ki:

  YEDEK KAÇINCI SIRALARA KADAR YERLEŞTİRME YAPILABİLİR YAKLAŞIK OLARAK BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Kayıt hakkı kazanan ancak kayıt yaptırmayan öğrenciler ve yurtlardan ayrılan öğrenciler oldukça yedek sıradaki kişilere sıra gelir.
   Bakanlıkça belirlenen tarihlerde yedek alım sonuçları açıklanmaktadır. Sonuçların http://sonuc.gsb.gov.tr internet adresinden takip edilmesi gerekmektedir.

 4. Elif Kaya dedi ki:

  Merhaba! Okulumu değiştiriyorum, Buca’da bir okula nakil geleceğim. Ancak okulun yurdu mevcut değil. Bu yurtta kalabiliyor muyum? Ve fiyatı ne kadar?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   nakil yapılmıyor.
   Yurt İdare ve İşletme Yönetmeliğinin 14 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi “Yurtta barınan öğrenciler, yükseköğretim programına devam ederken farklı il/ilçede üniversite veya bölüm değiştirirlerse, yatay veya dikey geçiş yaparlarsa öğrenim görecekleri il veya ilçede yurda yerleşmek için yeniden müracaat ederler. Bu öğrenciler yeni öğretim kurumunun normal öğrenim süresi sonuna kadar yurtta barınırlar.” hükmünü içermektedir. Bu sebeple nakil işlemi yapılmamaktadır.

 5. Sundus dedi ki:

  MERHABA,
  Kız yurtta kayıt olmak istiyorum, nasıl kayıt olunur?
  fiyatı ne kadar?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   kyk yurt başvuru tarihleri ÖSYM sınavı sonuçları açıklandıktan sonra http://yurtkur.gsb.gov.tr sitesinde belirtilen tarihler arasında https://www.turkiye.gov.tr/kyk-yurt-basvurusu adresinden alınır. 2018-2019 döneminde 3 eylül ile 10 eylül 2018 arasında yurt başvuruları alındı.
   Yükseköğretim Kurumları Sınavına girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan hazırlık, birinci sınıf öğrencileri ile ara sınıf öğrencilerinin yurt başvuruları; Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından sınav sonuçları açıklandıktan sonra e-devlet portalı üzerinden yapılmaktadır.
   Başvuru sonuçları http://sonuc.kyk.gov.tr adresinden duyurulmaktadır.
   aylık yurt ücreti 168 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca standardı yüksek, özel nitelikli yurtların aylık ücreti 180-285 TL arasındadır. K.K.T.C’de bulunan yurtların ise aylık ücreti 300 TL’dir.

KURUM HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

KURUMU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ