<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

İzmir Buca Kyk Kız Öğrenci Yurdu

Adres
Kuruçeşme Mahallesi 203/40 Sokak No: 1 Buca İzmir
Faks
0 232 453 07 04
KURUM HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

İzmir Buca Kyk Kız Öğrenci Yurdu

İzmir Buca Kyk Kız Öğrenci Yurdu İletişim Bilgileri, Adres Ve Telefonu. Gençlik Ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu Buca Kız Yurdu 2 Bloktan Oluşmaktadır.

İletişim Bilgileri
Adresi: Kuruçeşme Mahallesi 203/40 Sokak No: 1 Buca İzmir
Telefon Numarası: 0 232 453 70 74 – 0 232 453 08 38
Faks: 0 232 453 07 04
Harita Konumu İçin Tıklayın.

Kyk Yurt Başvuruları E-Devlet Sitesi Üzerinden Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Merkezi Sınav Sonuçlarının Açıklanmasından Sonra Kurumca Belirtilen Tarihler Arasında Yapılmaktadır. Başvuru Sonuçları E-Devlet Üzerinden Sorgulanır.

Yurt Olanakları
Çamaşırhane
Yemekhane
Çalışma Salonları
Mescit
Bahçe
Revir
Güvenlik
Ütü Odası

İzmir KYK Kız Öğrenci Yurtları İçin Tıklayın.

Ads

Yurt Başvurusunda Öncelikli Olanlar
Şehit Ve Gazi Çocukları, Gaziler, Yüzde 40 Ve Üzeri Engelli Olanlar, Darüşşafaka Lisesini Tamamlayanlar, Lisanslı Milli Amatör Sporcular, Gönüllü Güvenlik Korucusu Olarak Çalışan Ve Çalışırken Vefat Edenlerin, Gönüllü Güvenlik Korucusu Olarak Emekliye Ayrılan Ve Emekliye Ayrıldıktan Sonra Vefat Edenlerin Çocukları.
Yurt Başvuru Değerlendirmesinde Maddi Durum, Uzaklık, Anne Ve Baba Sağlığı, Kardeş Sayısı Ve Öğrenim Durumu Vb. Koşullara Göre Yapılır.

KYK Yurtlarında Kalma Koşulları

• Örgün Eğitim Veren Bir Yükseköğretim Kurumuna Kayıtlı Olması.

• Öğrenim Gördüğü Yükseköğretim Kurumu Veya Programının, Ailesinin İkamet Ettiği İl Veya İlçe Sınırları Dışında Bulunması.

• Taksirli Suçlar İle Kısa Süreli Hapis Cezasına Seçenek Yaptırımlara Çevrilmiş Veya Aşağıda Sayılan Suçlar Dışında Tecil Edilmiş Hükümler Hariç Olmak Üzere, Kasten İşlenen Bir Suçtan Dolayı Altı Ay Veya Daha Fazla Süreyle Hapis Cezasına Ya Da Affa Uğramış Olsa Bile Devletin Güvenliğine Karşı Suçlar, Anayasal Düzene Ve Bu Düzenin İşleyişine Karşı Suçlar, Zimmet, İrtikâp, Rüşvet, Hırsızlık, Dolandırıcılık, Sahtecilik, Güveni Kötüye Kullanma, Hileli İflas, İhaleye Fesat Karıştırma, Edimin İfasına Fesat Karıştırma, Suçtan Kaynaklanan Malvarlığı Değerlerini Aklama, Kaçakçılık, Cumhurbaşkanına Hakaret, Devletin Egemenlik Alametlerini Aşağılama, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin Kurum Ve Organlarını Aşağılama, Kamu Barışına Karşı Suçlar Veya Cinsel Dokunulmazlığa Karşı Suçlar, Hayasızca Hareketler, Uyuşturucu Ve Uyarıcı Madde İmal Ve Ticareti, Kullanımı, Kullanımını Kolaylaştırma, Kullanmak İçin Satın Alma, Kabul Etme Veya Bulundurma, Haksız Mal Edinme, Şike, Teşvik Primi, Kanuna Aykırı Olarak Spor Müsabakalarına Dayalı Bahis Ve Şans Oyunlarını Oynatma, Oynatılmasına Yer Ve İmkan Sağlama, Reklamını Yapma Veya Para Nakline Aracılık Etme Suçlarından Mahkûm Olmaması.

• Yurt Dışında Bulunan Yurtlarda Barınan Öğrencilerin Öğrenim Gördükleri Ülke Kanunlarına Göre Taksirli Suçlar Hariç Herhangi Bir Suçtan Dolayı Hakkında Altı Ay Veya Daha Fazla Süreyle Hapis Cezası İle Kesinleşmiş Mahkumiyeti Bulunmaması.

• Bakanlık Veya Diğer Kamu Kurum Ve Kuruluşlarının Yükseköğrenim Öğrencilerine Hizmet Veren Yurtlarından Çıkarma Cezası Veya Yükseköğretim Kurumlarından Altı Aydan Fazla Uzaklaştırma Cezası Almamış Olması.

• Uluslararası Öğrencinin, Öğrenci Belgesi, İlgili Kamu Kurum Ve Kuruluşlarından Almış Olduğu İkamet İzni Belgesi İle Pasaportunun Onaylı Suretini İbraz Etmiş Olması.

• Zorunlu Staj Hariç Brüt Asgari Ücret Tutarının Bir Buçuk Katı Üzerinde Ücretli Bir İşte Çalışmaması.

• Kamu Personeli Olmaması.

• Toplu Yerlerde Yaşamaya Engel Olacak Seviyede Akıl Ve Ruh Hastalığının Olmadığına Ve Bulaşıcı Hastalığının Bulunmadığına Dair Beyanda Bulunması.

• Yurt Başvurusu Yaptığı Tarihte Otuz Beş Yaşını Doldurmamış Olması.

Kyk Yurt Ücretleri Ne Zaman Ödenir?
İlk Kayıt Ücreti Ödendikten Sonra İçinde Bulunulan Ayın Yurt Ücreti Takip Eden Ayın Onuncu Günü Saat 23.59’a Kadar Ödenmelidir.

İzmir Buca Kyk Kız Öğrenci Yurdu İzmir Buca Kyk Kız Öğrenci Yurdu

Henüz video eklenmemiş.

 1. Merve dedi ki:

  Merhaba dgs ile geçiş yaptığım için kyk başvurularına yetişemedim. Ek başvuru zamanı da okul açıldıktan sonra olacak misafir öğrenci olarak yurtta kalabilme şansım var mıdır acaba

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Yurtla Veya İl Müdürlüğü İle Görüşün.

 2. azra dedi ki:

  Merhaba, yurt odaları kaç kişilik, odalarda banyo tuvalet bulunuyor mu? Bazalı odalarda ranza bulunuyor mu?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   yeni tip yurtlarda odalarda banyo – tuvalet bulunuyor, bazalı yataklar, bloklara göre 3-4 kişilik.

 3. Eylül dedi ki:

  Yurt odaları kaç kişilik

 4. Nisa dedi ki:

  Odaların 2-3-4 kişilik olduğunu ve banyonun ortak olduğunu yazmışsınız lakin yurtta kalan öğrencilere sorduğumda odaların standart 4 kişilik olduğunu ve her odada banyo olduğunu söylediler acaba tadilattan sonra mı odaların şekli değişti ?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Yok Yanlışlık Olmuş, Yurtları Karıştırmışız, Yazılanlar Eski Yurtlar İçin Geçerli. Yeni Yurtlarda Odalarda Banyo Bulunuyor.

 5. Beren dedi ki:

  Merhaba ben bu yurda yerleştirildim odalar kaç kişilik ve odaların içinde banyo var mı ?
  Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   2-3-4 Kişilik Odalar, Banyo Katlarda Ortak Kullanım.

 6. AHMET ÜNAL dedi ki:

  YEDEK KAÇINCI SIRALARA KADAR YERLEŞTİRME YAPILABİLİR YAKLAŞIK OLARAK BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Kayıt hakkı kazanan ancak kayıt yaptırmayan öğrenciler ve yurtlardan ayrılan öğrenciler oldukça yedek sıradaki kişilere sıra gelir.
   Bakanlıkça belirlenen tarihlerde yedek alım sonuçları açıklanmaktadır. Sonuçları https://www.turkiye.gov.tr/gsb-yurt-basvuru-sonucu-sorgulama internet adresinden takip edilmesi gerekmektedir.

 7. Elif Kaya dedi ki:

  Merhaba! Okulumu değiştiriyorum, Buca’da bir okula nakil geleceğim. Ancak okulun yurdu mevcut değil. Bu yurtta kalabiliyor muyum? Ve fiyatı ne kadar?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   nakil yapılmıyor.
   Yurt İdare ve İşletme Yönetmeliğinin 14 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi “Yurtta barınan öğrenciler, yükseköğretim programına devam ederken farklı il/ilçede üniversite veya bölüm değiştirirlerse, yatay veya dikey geçiş yaparlarsa öğrenim görecekleri il veya ilçede yurda yerleşmek için yeniden müracaat ederler. Bu öğrenciler yeni öğretim kurumunun normal öğrenim süresi sonuna kadar yurtta barınırlar.” hükmünü içermektedir. Bu sebeple nakil işlemi yapılmamaktadır.

 8. Sundus dedi ki:

  MERHABA,
  Kız yurtta kayıt olmak istiyorum, nasıl kayıt olunur?
  fiyatı ne kadar?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   kyk yurt başvuru tarihleri ÖSYM sınavı sonuçları açıklandıktan sonra http://yurtkur.gsb.gov.tr sitesinde belirtilen tarihler arasında https://www.turkiye.gov.tr/kyk-yurt-basvurusu adresinden alınır. 2018-2019 döneminde 3 eylül ile 10 eylül 2018 arasında yurt başvuruları alındı.
   Yükseköğretim Kurumları Sınavına girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan hazırlık, birinci sınıf öğrencileri ile ara sınıf öğrencilerinin yurt başvuruları; Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından sınav sonuçları açıklandıktan sonra e-devlet portalı üzerinden yapılmaktadır.
   Başvuru sonuçları http://sonuc.kyk.gov.tr adresinden duyurulmaktadır.
   aylık yurt ücreti 168 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca standardı yüksek, özel nitelikli yurtların aylık ücreti 180-285 TL arasındadır. K.K.T.C’de bulunan yurtların ise aylık ücreti 300 TL’dir.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
KURUMU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ