17.09.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

İstanbul Konyalılar Vakfı Burs Başvuruları Başladı

İstanbul Konyalılar Vakfı Burs Başvuruları Başladı

İstanbul Konyalılar Vakfı Burs Başvurusu 2021-2022

İstanbul Konyalılar Vakfı Burs Başvuruları Arasında Vakfın İnternet Sitesinden Online Olarak Alınacak.

İstanbul Konyalılar Vakfı Burslarına Başvuru İçin İstanbul İlinde İkamet Etmeyen, Üniversite İçin İstanbul’a Gelen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı İhtiyaç Sahibi Ve Konya Nüfusuna Kayıtlı Öğrencilere Verilecektir.

Burs Başvuruları; Vakıfın Web Sitesinde Bildirilecek Olan Bağlantıdan Erişilecek Başvuru Formu Aracılığı İle Yapılacaktır. Aşağıda İstenen Tüm Belgeler Başvuru Yapılan Tarihten En Fazla 30 Gün Eski Tarihli Olabilir.

İletişim Bilgileri: Gazi Evrenos Caddesi No: 22 Yeşilköy İstanbul
Telefon: 0 212 574 21 42
E-Posta: bilgi@konyader.com

Güncel Öğrenci Bursu Duyuruları İçin Tıklayın.

Sponsorlu

Burs Koşulları

1- Başvuracak kişi, T.C. vatandaşı olmalıdır.

2- 2021/2022 burs döneminde, Konyalılar Derneği burs başvuruları “Lisans Bursu”, İstanbul Konyalılar Vakfı burs başvuruları ise “Lisans Bursu” ve “Tezli/Tezsiz Yüksek Lisans Bursu” ile sınırlıdır.

3- Yalnızca Konya nüfusuna kayıtlı olup ailesi İstanbul’da ikamet etmeyen, maddi desteğe ihtiyacı olan ve İstanbul’da Lisans / Yüksek Lisans eğitimine hak kazanmış öğrenciler başvuru yapabilir.

4- Vakıf üniversiteleri (tam burslu öğrenciler hariç), açık öğretim ve uzaktan öğretim öğrencileri burslarımızdan yararlanamaz. Vakıf üniversitelerinde öğrenim gören ve %100 burslu okuma hakkını kaybeden öğrencilerin bursları kesilir.

5- Ara sınıflar için, genel başarı not ortalaması 4 üzerinden en az 2.5 (100 üzerinden en az 60) olmalı ve ikiden fazla başarısız dersi bulunmamalıdır. Hazırlık sınıfından birinci sınıfa geçen öğrenciler için ise başarılı olarak geçmiş olmak gerekmektedir.

6- Burslar geri ödemesiz olup bir öğretim yılı için geçerlidir ve Kasım-Haziran ayları arasında (8 ay) ödenir.

7- KYK bursu alan öğrenciler de başvurabilir.

Burs Taleplerinde Aşağıdaki Belgeler Aranmaktadır. Tüm Bu Belgelerin Başvuru Yapılan Tarihten En Fazla 30 Gün Eski Tarihli, E-Devlet Üzerinden Alınanların Barkodlu / Doğrulama Yapılabilir Olması Gerekmektedir.

Ailenin mali durumunu gösteren belgeler:

* Çalışan anne ve baba için maaş bordroları,
* Emekliler için aylık maaşı gösterir belge (e-devlet),
* Çalışmayan, geliri olmayan anne ve baba için Sosyal Güvenlik Kurumunda kaydı olmadığına dair belge (e- devlet),
* Anne ve baba adına ayrı ayrı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünden tapu bilgilerini gösterir belge, yoksa olmadığını gösteren ekran görüntüsü (e- devlet),
* Anne ve baba adına ayrı ayrı araç varsa Araç Kayıt Belgesi, yoksa kayıt olmadığını gösteren ekran görüntüsü (e-devlet).
Önemli Notlar:
* E-devlet üzerinden alınan tüm belgeler, barkod özelliği varsa mutlaka barkodlu olarak alınmalı ve belgelerin kimin adına olduğu mutlaka görünmelidir.
* Emekli olmakla birlikte aktif çalışan anne, baba için onaylı maaş bordrosu da eklenmelidir.
* Anne, baba dışında (anneanne, dede, amca, teyze, kardeş vb.) ailenin geçimini sağlayan varsa, bu kişilerin gelir durumu yukarıdaki maddelerden hangisine uygun ise belirtilen şekilde belge alınması ve dosyaya eklenmesi gerekmektedir.
* Belgelerin tümünün güncel tarihli olması gerekmektedir.
* Nüfus kayıt örneğinin vukuatlı ve aile bilgilerini (anne, baba ve tüm kardeşlerini) içerir şekilde e-devletten barkodlu olarak alınması önem arz etmektedir.

Başvurular 1 Eylül 2021 İle 30 Eylül 2021 Tarihleri Arasında Alınacak.

Burs Başvurusu İçin Tıklayın.
Web Sitesi: http://www.konyader.com

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ