20.10.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

HAYTAP Sahipsiz Hayvanlar Ve Çocuk Fotoğraf Yarışması

HAYTAP Sahipsiz Hayvanlar Ve Çocuk Fotoğraf Yarışması

HAYTAP Sahipsiz Hayvanlar Ve Çocuk Fotoğraf Yarışması

Hayvan Hakları Federasyonu HAYTAP Sahipsiz Hayvanlar Ve Tarih Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Amatör Ve Profesyonel Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 2.500 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 1.500 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 750 Türk Lirası
Mansiyon Ödülü 13 kişiye www.haytapshop.com üzerinden 500 TL lik alışveriş çeki verilecek,
7 kişiye ise Haytap ürünlerinden oluşan hediye paketi gönderilecektir.

2021 Yılında Onbirinci Defa Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Tarafından Düzenlenen Fotoğraf Yarışmasının Teması “Sahipsiz Hayvanlar Ve Çocuk” Olarak Belirlenmiştir.

Amaç
Bu yarışmanın amacı; tüm sahipsiz hayvanlarının da insanlar kadar yaşam hakkı olduğunu toplumla paylaşmak, Sahipsiz Hayvanların güzelliğini, estetiğini ve duygularını ön plana çıkartmak ve ‘Sahipsiz Hayvanlar’ ile ilgili toplumda farkındalığı arttırmaktır. Sahipsiz Hayvanlar ile ilgili olumsuz duygular oluşturacak nitelikte olan fotoğraflar, sahipli hayvanlar ya da cins hayvanları pazarlamaya yönelik algı oluşturabilecek fotoğraflar yarışmaya dâhil edilmeyecektir. Çiftlik ve yük hayvanları sahipli hayvanlar olsa bile, yarışma konusuna dahildirler. Çocuk ve sahipsiz hayvanlar konusu kompozisyon içinde birlikte işlenmelidir. Kendi sahipli hayvanlarınız ile olan fotoğrafları göndermeyin başından elenecektir.

Katılımcı
Yarışma her yaş grubundan tüm amatör ve profesyonel katılımcılara açıktır. Sadece Haytap Yönetim Kurulu Üyeleri ve 1. derece yakınları yarışmaya katılamazlar.

Sponsorlu

Fotoğraflar
Yarışmaya dijital veya dijital ortama aktarılmış, yatay şekilde çekilmiş, renkli veya siyah beyaz fotoğraflar kabul edilecektir. Her katılımcı, yarışmaya en fazla 3 (üç) fotoğraf ile katılabilir. Katılım posta yoluyla değil online olarak yollanacaktır.

Teknik Özellikler
Yarışmaya katılacak fotoğraflar, JPEG formatında, 300 dpi çözünürlükte, 10-12 sıkıştırma kalitesinde, yatay ve kısa kenarı en az 2500 piksel olmalıdır.” ( Baskı alabilmemiz için en az 5mb gibi düşünebilirsiniz) Orijinal fotoğrafların üzerinde renk düzeltmesi, keskinleştirme gibi işlemler kısıtlı olmak ve jürinin uygun bulacağı seviyede yapılabilir. Düzeltmeleri aşırıya kaçmış fotoğraflar jüri tarafından yarışma dışı bırakılabilecektir.

Diğer Koşullar
Yarışmaya katılan fotoğrafların başka herhangi bir yarışmada derece almış olması önemli değildir. Başka yarışmalarda derece almış fotoğraflar da katılabilir. Yarışmaya fotoğraf göndererek katılanlar; fotoğrafların kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılacaklardır. Seçici Kurul; herhangi bir başvurunun kurallara aykırı olduğunu tespit etmesi durumunda fotoğraf sahibine bilgi vermeksizin başvuruyu geri çevirme ya da değerlendirme harici tutma yetkisine sahiptir. Yarışmaya aşağıdaki link üzerinden online olarak başvuru yapılacaktır. Posta ya da mail veya sosyal medya yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Yarışmaya katılmak; tüm koşulları kabul etmek anlamına gelmektedir.

Değerlendirme Kriterleri
Fotoğraflar; teknik, estetik, yaratıcılık ve kompozisyon gibi temel fotoğraf kriterleri ve yarışma amacına uygunluk kriterleri üzerinden değerlendirilecektir.

Yarışma Takvimi:
Online Olarak Son Teslim Tarihi: 10 Temmuz 2021
Sonuçların açıklanması: 1 Ekim 2021 www.haytap.org web sitesinde ve Haytap sosyal medya hesaplarında olacaktır

Dereceye girenler fotoğraflar Haytap 2022 masa ve duvar takvimlerinde yayınlanacaktır.

Yarışma Detayları İçin Tıklayın.
Yarışmaya Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ