02.02.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Gençler Arası Öykü Yarışması

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Gençler Arası Öykü Yarışması

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Gençler Arası Öykü Yarışması

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Gençler Arası Öykü Yarışması Düzenliyor. 13-17 Yaş Ve 18-25 Yaş Kategorilerinde Yapılacak Ödüllü Yarışmaya 13 İle 25 Yaş Arası Gençler Katılabilecek.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü Dizüstü Bilgisayar
İkincilik Ödülü Akıllı Telefon
Üçüncülük Ödülü Akıllı Saat

Bir Diriliş Öyküsü
III. Gençler Arası Öykü Yarışması Katılım Şartları

1) “III. Gençler Arası Öykü Yarışması”na 13-25 yaş aralığındaki gençler katılabilecektir. Yarışma 13-17, 18-25 yaş aralıkları olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilecektir.

2) “III. Gençler Arası Öykü Yarışması” 2021 yılında vefat eden edebiyatımızın önemli şair ve yazarlarından “Sezai Karakoç” anısına düzenlenecektir. “Bir Diriliş Öyküsü” sloganıyla düzenlenecek “III. Gençler Arası Öykü Yarışması” kapsamında yazılacak eserlerde herhangi bir konu sınırlaması bulunmamaktadır.

Ads

3) Başvurular 15.03.2022-31.05.2022 tarihleri arasında gencizbiz.gsb.gov.tr adresinden yapılacaktır.

4) Yarışmacılar, belirtilen internet adresine giriş yaparak istenen bilgileri doldurduktan sonra eseri ilgili bölüme yükleyecektir.

5) Eserler gencizbiz.gsb.gov.tr adresine 31.05.2022 tarihlerine kadar sisteme yüklenebilecektir. (Sistem saat 18.00’de kapatılacak olup saat 18.00’den sonra başvuru alınmayacaktır.)

6) Yarışmacılar eserini yükledikten sonra herhangi bir güncelleme yapamayacaktır.

7) Yarışmacılar eser yükleme bölümüne geçmeden önce yazdıkları eserden kaynaklanan telif haklarını (işletme, çoğaltma, yayma, temsil etme, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakları) Bakanlık’a devrettiklerine dair muvafakatnameyi okuyacak ve onaylayacaktır.

8) Eserler her bir kenardan 2,5 cm boşluklu sayfa düzeninde, Times New Roman yazı karakterinde, 12 punto, 1,5 satır aralığı ile yazılacak olup Word veya Pdf dosyası olarak gencizbiz.gsb.gov.tr adresine yüklenecektir. Eserler en az 3 (üç) en fazla 10 (on) sayfadan oluşacaktır. Eserler Türkçe yazılacaktır.

9) Yarışmacılar, yarışmaya sadece bir eserle bir defa katılabilir.

10) Yarışma kapsamında başvurusu yapılan eserin alıntı veya kopya olduğunun, başka bir yarışma veya herhangi bir yayın gurubuna gönderildiğinin tespit edilmesi durumunda eserler, Seçici Kurula da danışılarak Genel Müdürlük Düzenleme Kurulu üyeleri tarafından iptal edilir.

11) Yarışmaya gönderilen öykülerin hukuki ve bilimsel sorumluluğu yazarına aittir. Üçüncü kişilerin, öykünün telif hakkı konusunda iddia ve talepleri olması durumunda sorumluluk öykü sahibinindir.

12) “III. Gençler Arası Öykü Yarışması”na gönderilen eserler alanında uzman seçici kurul tarafından değerlendirilecektir.

13) Eserler; Yaratıcılık, Olay Örgüsü (Kurgu),Çevre ve Karakter Betimlemesi, Üslup (Dil ve Anlatım), İmla ve Anlatım Bozuklukları, Sanatsal İfade Yoğunluğu, Kullanılan Kelime Dağarcığı kriterlerine göre değerlendirilecektir.

14) Yarışmaya katılanlar “III. Gençler Arası Öykü Yarışması” Uygulama Talimatında belirtilen şartları kabul etmiş sayılır.

Yarışma Takvimi
Başvuru Tarihleri: 15 Mart 2022 – 31 Mayıs 2022
Sonuçların Açıklanması: 21 Haziran 2022
Ödül Töreni Tarihi: 30 Haziran 2022
Yarışma sonuçları gencizbiz.gsb.gov.tr adresinden ve Bakanlık resmi sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

Yarışmaya Başvuru İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ