<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

2. Büyükçekmece Belediyesi Uluslararası Karikatür Yarışması

2. Büyükçekmece Belediyesi Uluslararası Karikatür Yarışması

2. Büyükçekmece Belediyesi Uluslararası Karikatür Yarışması

İstanbul Büyükçekmece Belediyesi Uluslararası Karikatür Yarışması Düzenliyor. İkincisi Düzenlenen Yarışmanın Konusu Serbest Olarak Belirlendi.

Büyükçekmece Belediyesi tarafından organize edilen bu uluslararası yarışma evrensel bir sanat olan karikatür aracılığıyla çağımızın sorunlarına dikkat çekmek, kültürleri buluşturmak ve genç çizerleri özendirmek amacıyla düzenlenmiştir.

Yarışma Ödülleri

Yetişkinler Kategorisi Ödülleri
Birincilik Ödülü 20 Bin Türk Lirası Artı Madalya
İkincilik Ödülü 15 Bin Türk Lirası Artı Madalya
Üçüncülük Ödülü 10 Bin Türk Lirası Artı Madalya
3 Adet Mansiyon Ödülü 5 Bin Türk Lirası Artı Madalya

18 Yaş Altı Ödülleri
Birincilik Ödülü 7.500 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü 2 Bin Türk Lirası

Ads

Şartlar
• Yarışmanın Konusu: Serbest

• Son karikatür gönderme tarihi: Karikatürler 09 Nisan 2023 Pazar günü Türkiye Saatiyle (TSİ) saat 23.59’a kadar gönderilmelidir.

• Yarışma amatör ve profesyonel bütün dünya karikatürcülerine açıktır. Çizim tekniği serbesttir. Seçici kurul üyeleri ve birinci derecede yakınları yarışmaya katılamazlar.

• Yarışmaya gönderilecek karikatürler daha önce başka bir ulusal ya da uluslararası yarışmada ödül kazanmamış olmalıdır. Seçici kurulun aynı ya da benzer saydığı veya başka bir karikatürcüye ait olduğunu belirlediği karikatürler değerlendirme dışında tutulacaktır. Finale kalan / ön elemeden geçen karikatürler 17-22 Nisan 2023 tarihleri arasında Büyükçekmece Belediyesi internet sitesinde eğer varsa benzerlik tespiti için yayınlanacaktır (askıya alınacaktır).

• Yarışmaya en fazla bir ( 1 ) adet karikatür ile katılınabilir.

• Yarışmacılar karikatürlerini “karikatur@bcekmece.bel.tr” adresine ana sayfadaki Başvur butonuna tıklayarak ve Başvuru Formunu doldurarak dijital olarak göndereceklerdir. Karikatürler en fazla A3 boyutunda, 300 dpi, JPEG formatında ve maksimum 10 MB olmalıdır.

• Yarışmaya gönderilen karikatürler arasından jüri tarafından seçilen bazı karikatürler bir karikatür albümünde toplanacaktır. Sergilenmeye değer görülen eserlerin sergilenmesi Büyükçekmece Belediyesi’nin uygun gördüğü yerde ve zamanda gerçekleştirilecektir. Jüri tarafından sergilemeye değer görülen ve albüme alınmak üzere seçilen eserlere ücret ödenmeyecektir.

• Yarışmada ödül kazananların bir gecelik konaklaması ve yemek giderleri Büyükçekmece Belediyesi tarafından sağlanacaktır.

Yarışma Takvimi

• Son başvuru tarihi: 09 Nisan 2023 Pazar günü Türkiye Saatiyle (TSİ) saat 23.59
• Jüri değerlendirme toplantısı: 14 Nisan 2023 Cuma günü yapılacaktır.
• Ödül Töreni ve Sergi: 05 Mayıs 2023 Cuma Günü, Büyükçekmece Belediyesi Dumlupınar Salonunda yapılacaktır. (Ödül töreni, serginin zaman ve mekanı Büyükçekmece Belediyesi tarafından değiştirilebilir.)

• Büyükçekmece Belediyesi, yarışmada ödül alan ve almayan tüm çalışmalara, katılımcının ismi açık olarak belirtilerek 5846 sayılı yasa kapsamında kullanım hakkına sahip olacaktır.

• Katılımcılar, Büyükçekmece Belediyesi’ne bedelsiz olarak devretmiş sayılacakları kullanım hakkıyla eserlerinin Büyükçekmece Belediyesi’nin tüm çalışmalarında, tanıtımlarında, etkinliklerinde ve eğitimlerinde kullanılmasını kabul ederler. İlaveten, Büyükçekmece Belediyesi afiş, katalog, broşür, hediye kitap ve bunun gibi her türlü tanıtım malzemelerinin tedarik etme ve medyada yayınlama için eserlerin kullanım hakkına sahiptir. Ek olarak, Büyükçekmece Belediyesi çoğaltma, yayma, dağıtım ve sergilemede eserlerin kullanım hakkına da sahiptir.

• Ödül alan veya almayan katılımcının eserleri, teslim edildiği andan itibaren, Büyükçekmece Belediyesi’nin amaçları doğrultusunda yazılı basın, radyo ve televizyon ve diğer kitle iletişim araçlarında kullanılabilir. Bunun yanı sıra katılımcılar, internet ortamındaki yayınlar, afişler, broşürler, kataloglar, ajandalar, posterler, CD’ler, DVD’ler ve tüm dijital ortamlarda ya da takvimler yoluyla eserlerinin kullanım hakkını Büyükçekmece Belediyesi’nin devraldığını kabul ve taahhüt eder.

• Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu beyan eder. Bu yapıt nedeniyle, katılımcı 3. kişilerin 5846 sayılı FSEK ve diğer yasalardan kaynaklanabilecek isteklerinin tek ve mutlak muhatabının kendisi olduğunu taahhüt eder. İlaveten, katılımcı esere ilişkin hukuki ve cezai sorumluluğun da tümüyle kendisine ait olduğunu kabul eder. Sayılan hususlara ilişkin olarak Büyükçekmece Belediyesi’nin herhangi bir hukuki ve cezai sorumluluğunun bulunmadığını (eser sahibine rücu hakkının saklı tutulduğunu) taahhüt eder.

• Kullanım hakkı eser sahibine ve yarışmayı düzenleyici kurum olarak Büyükçekmece Belediyesi’ne aittir.

• Yarışmaya katılan kişiler yarışma şartlarını ve seçici kurul kararlarını peşinen kabul etmiş sayılacaklardır. Şartnamede belirtilmeyen hususlarda veya tereddüt halinde katılımcı ile Büyükçekmece Belediyesi arasında çıkabilecek anlaşmazlıklarda, Seçici Kurul hakemlik yapacaktır. Karşılaşılabilecek ihtilaf durumlarında Seçici Kurul yetkilidir.

İletişim:

İlteriş KAĞAN KAN, Büyükçekmece Belediyesi Kültür İşleri Personeli
GSM : +90 (541) 664 68 91
Santral : +90 444 0 340
E-Posta: karikatur@bcekmece.bel.tr
Web: karikatur.bcekmece.bel.tr
Adres: Büyükçekmece Belediyesi, Fatih Mah. Şehremini Sk. No:1 Büyükçekmece / İstanbul

Son Hükümler

1. Büyükçekmece dışında oturan ve yarışmada ödül kazanan katılımcıların konaklama ve yemek giderleri Büyükçekmece Belediyesi tarafından karşılanacaktır.

2. 18 yaş altı ödül kazanan katılımcıların ve velisi olan bir kişinin konaklama ve yemek giderleri Büyükçekmece Belediyesi’nce karşılanacaktır.

3. Ödül kazandığı halde törene katılamayanların ödülleri yarışmacıların adreslerine gönderilecektir, maddi ödüller ise banka hesaplarına yatırılacaktır. Hak sahibinin IBAN numarasını bildirmemesi durumunda ödül bedeli, sonuçların açıklandığı tarihten itibaren 1 yılın sonunda zaman aşımına uğrar. Zaman aşımı durumunda hak sahibinin ödül, telif vb. herhangi bir talebi olamaz.

4. Yarışmaya gönderilen karikatürler içerisinden, jüri tarafından seçilen ve sergilenmeye değer görülen eserler Büyükçekmece Belediyesi’nce bir dijital albümde toplanacaktır. Bu albüm Büyükçekmece Belediyesi resmi internet sitesinde yayınlanacaktır.

Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ