16.06.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Anaokulu Öğrencilerine Kidsdorf Çocuk Resim Yarışması

Anaokulu Öğrencilerine Kidsdorf Çocuk Resim Yarışması

Anaokulu Öğrencilerine Kidsdorf Çocuk Resim Yarışması

Anaokulu Öğrencilerine Kidsdorf Çocuk Resim Yarışması Başvuru Koşulları. Anaokulu Öğrencileri Arası Ödüllü Yarışmaya Başvurular Online Olarak Yapılacak.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü Altın Madalya – Başarı Sertifikası – Scooter – %50 Eğitim Bursu (Kidsdorf – Özel Zekeriyaköy Çocuk Köyü Anaokulu)
İkincilik Ödülü Gümüş Madalya – Başarı Sertifikası – Çocuk Dijital Fotoğraf Makinesi – %40 Eğitim Bursu (Kidsdorf – Özel Zekeriyaköy Çocuk Köyü Anaokulu)
Üçüncülük Ödülü Bronz Madalya – Başarı Sertifikası – Resim Malzeme Seti – %30 Eğitim Bursu (Kidsdorf – Özel Zekeriyaköy Çocuk Köyü Anaokulu)
Dördüncülük Ödülü Başarı Madalyası – Başarı Sertifikası – %5 Eğitim Bursu (Kidsdorf – Özel Zekeriyaköy Çocuk Köyü Anaokulu)
Beşincilik Ödülü Başarı Madalyası – Başarı Sertifikası – %5 Eğitim Bursu (Kidsdorf – Özel Zekeriyaköy Çocuk Köyü Anaokulu)

Hedef Kitle
Yarışmaya 4-5 (2009 – 2008 doğumlu) çocuklar katılabilirler.

Konu
Yarışmanın konusu “Sevgi” olarak belirlenmiştir.

Yarışmaya Katılacak Eserlerin Nitelikleri

Ads

• Öğrenciler yarışmaya, 25 cm x 35 cm veya 35 cm x 50 cm ölçülerinde, resim kağıdına yapılmış resimlerle katılabilirler.

• Her türlü resim ve boya malzemesini kullanmak serbesttir. (Sulu boya, pastel boya, kuru boya, yağlı boya vb.)

• Her öğrenci istediği sayıda resim ile yarışmaya katılabilir. Birden fazla eserle yarışmaya katılan öğrencilerin seçici kurul tarafından en yüksek puanı almış bir eseri değerlendirmeye alınacaktır. Yarışma gönüllülük esasına göre düzenlenecek olup yarışmaya katılım ücretsizdir.

• Yarışmaya gönderilen resimler daha önce herhangi bir yerde yayınlanmamış olmalıdır.

• Kopya olduğu tespit edilen eserler yarışma dışı bırakılacaktır.

• Siyasî amaçlara hizmet eden, genel ahlak kurallarına uymayan, hakaret ve reklam unsuru içeren eserler yarışma dışı kalacaktır.

Başvuru

Son Başvuru tarihi 11 Haziran 2023’dür.

Yarışma takvimine uyulmadan teslim edilen eserler değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Kidsdorf Anaokulu (Özel Zekeriyaköy Çocuk Köyü Anaokulu) ve UEKA Eğitim ve Öğretim Kurumları Ticari Lmt. Şti. öğrencileri ve çalışanlarının çocukları yarışmaya katılamazlar.

Yarışmaya dijital platformumuz üzerinden katılım mümkündür.

Katılımcıların velileri, yarışma şartnamesi ve başvuru formlarının tüm hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılır.

Katılımcı velisi, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Eserlerin alıntı ve / veya çalıntı olmasından doğabilecek her türlü yasal sorumluluklar eser sahibine aittir. Eser sahibi ile hak talebinde bulunan üçüncü şahıslar arasında doğabilecek maddi veya manevi uyuşmazlıklardan Kidsdorf Anaokulu (UEKA Eğitim ve Öğretim Kurumları Ticari Lmt. Şti.) sorumlu değildir.

Dijital Başvuru

• Yarışmaya, https://kidsdorf.com/ web sitesi ve Kidsdorf Anaokulu (UEKA Eğitim ve Öğretim Kurumları Ticari Lmt. Şti.) Instagram sosyal medya hesabı profillerinde belirtilen linke yarışmacı resimleri yüklenebilecektir. Yarışmacılar https://kidsdorf.com/ web sitesinde yer alan linkteki forma yarışmacı öğrencinin; adı, soyadı, yaşı, okulun ismi, öğrenci ebeveyninin; adresi, ili, coğrafi bölge bilgisi, e-mail adresi ve telefon numaraları mutlaka eksiksiz doldurulmalıdır. Bilgileri eksik olan öğrencilerin resimleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

• Yarışmacılar, resimlerin orijinallerini mutlaka saklamalıdır. Aksi takdirde kazanan yarışmacılar, resimlerinin asıllarını ibraz edemedikleri durumda yarışmaya dahil edilemeyecektir.

• Kidsdorf Anaokulu (UEKA Eğitim ve Öğretim Kurumları Ticari Lmt. Şti.), katılımcılar tarafından, velilerinin ve / veya öğretmenlerinin de bilgisi kapsamında, gönüllü olarak sunulan işbu ve benzeri kişisel verileri, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında, “Veri sorumlusu” sıfatıyla işleyebilecek olup, yarışma gereklilikleri ve yasal zorunluluklar (örneğin bir mahkeme kararı ile talep edilmesi hali) dışında açıklamaz; Kidsdorf Anaokulu (UEKA Eğitim ve Öğretim Kurumları Ticari Lmt. Şti.) yurt içindeki ve yurt dışındaki ilgili kişilere hukuki düzenlemelere uygun şekilde yapılacak aktarımlar dışında, sair üçüncü kişilere satmaz, kiralamaz ve / veya hiçbir şekilde kullandırmaz. Kidsdorf Anaokulu (UEKA Eğitim ve Öğretim Kurumları Ticari Lmt. Şti.) bu bilgileri; yarışma sonuçları hakkında bildirimde bulunmak, ödülleri teslim etmek, basılı yayınlar / yazışmalar göndermek, elektronik posta ile basın bültenleri veya bildirimler göndermek, ilerleyen dönemlerde yarışmayı daha da etkin kılmak adına ve katılımcılara daha iyi hizmet verebilmek amacıyla, istatistiksel bilgileri (tarayıcı tipi, coğrafi konum, yaş, cinsiyet, vb.) ve genel olarak katılımcılar hakkında daha çok bilgi sahibi olmak, katılımcı profilini belirlemek ve benzeri amaçlar için, yasal mevzuatın zorunlu kıldığı ve izin verdiği ölçüde kullanacaktır. Katılımcılar ve velileri, kişisel veri sahibi olarak, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 11. Maddesi kapsamında talepte bulunma hakkına sahiptir.

• Katılımcı işbu yarışma neticesinde ortaya çıkan eserlere ilişkin haklarını, herhangi bir bedel talebinde bulunmaksızın Kidsdorf Anaokulu(UEKA Eğitim ve Öğretim Kurumları Ticari Lmt. Şti.)’ye devretmeyi peşinen kabul eder.

Sonuçların Açıklanması Ve Ödüller

• Gelen resimlerin değerlendirilmesi sonucu ilk 5 sıralama belirlenecektir.

• Yarışma sonuçları 23 Haziran 2023 tarihinden itibaren “https://kidsdorf.com/” web sitesinde ve “@kidsdorf” Facebook, Instagram ve @kidsdorf_ Twitter sosyal medya hesaplarında yayınlanacaktır.

• Yarışmada derece alan öğrencilere ödülleri 10 Temmuz 2023 tarihine kadar ulaştırılacaktır.

• İlk on dereceye giren öğrencilere UEKA Eğitim ve Öğretim Kurumları Ticari Lmt. Şti. olarak Sarıyer İlçesi Zekeriyaköy Mahallesi Gümüşçüler Sk. No:28 adresinde faaliyet gösteren KIDSDORF ANAOKULU (Özel Zekeriyaköy Çocuk Köyü Anaokulu) için 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılıyla sınırlı olacak şekilde aşağıdaki tabloda belirtilen oranlarda eğitim bursu verilecektir.

Değerlendirme
• Yarışmaya katılan eserler Okul Müdürü başkanlığında oluşturulacak bir seçici kurul tarafından değerlendirilecektir.

• Seçici Kurul değerlendirmesinde gizlilik ilkesi esastır. Seçici Kurul tarafından yapılan değerlendirme sonucunda hiçbir eserin ödüle layık görülmemesi durumunda Kidsdorf Anaokulu (UEKA Eğitim ve Öğretim Kurumları Ticari Lmt. Şti.) yarışmayı iptal etme hakkına sahiptir.

• Yapılan değerlendirmede; çocukların yaratıcılıkları, hayal gücünün farklılığı ve genişliği, çevreyle olan ilişkilerinin estetik düzeyde ne şekilde ifade edildiğine de ayrıca bakılmaktadır. Resim dilinin ve tekniklerinin yeterli ve etkili bir ayrıcalıkla, çocuk gözü ve dünyasına uygun olarak nasıl kullanıldığı kriterlerine dikkat edilmektedir.

• Resimlerin basım, yayın, sergileme ve telif hakları eser sahibine ait olacaktır Kidsdorf Anaokulu (UEKA Eğitim ve Öğretim Kurumları Ticari Lmt. Şti.), eser sahiplerinden izin almak kaydıyla basım ve yayın hakkına sahip olacaktır. İzin alınmadan basım, yayım ve paylaşımı yapılmayacaktır.

Yarışmaya katılacak eserler, Seçici Kurul tarafından aşağıdaki değerlendirme kriterleri doğrultusunda değerlendirilecektir.
1-Öğrencilerin yaş dönemlerine uygun bir şekilde hayal gücünü kullanma ve geliştirme becerisi
2-Öğrencilerin yine yaş dönemlerine uygun bir şekilde sergiledikleri yaratıcılığa, duyarlılığa ve özgün görsel biçimleme ya da ifadelendirme becerisi
3- Tercih ettiği resim tekniğini yeterli ve amacına uygun bir düzeyde kullanıp kullanmadığı

İrtibat / İletişim
Detaylı bilgi için https://kidsdorf.com/ internet adresine, info@kidsdorf.com mail adresine ve 0505 876 50 11 numaralı Kidsdorf Anaokulu’na (Özel Zekeriyaköy Çocuk köyü Anaokulu) başvurabilirsiniz.

Online Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ