24.01.2019 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

YTONG Akademi 2017 Mimari Fikir Yarışması

YTONG Akademi 2017 Mimari Fikir Yarışması

YTONG Akademi 2017 Mimari Fikir Yarışması

YTONG Akademi 2017 Mimari Fikir Yarışması 4 Aralık 2017 Tarihine Kadar Ön Başvurular Yapılabilecektir. YTONG Akademi 2017 Mimari Fikir Yarışması 3 Eşdeğer Projeye 3 Gün 2 Gece Süreli Venedik Mimarlık Bienali Gezisi Ödül Olarak Verilecektir. Ödüllü YTONG Akademi 2017 Mimari Fikir Yarışmasının Konusu Şehirden Uzak Olarak Belirlemiştir. Yarışmaya TC Ve KKTC Vatandaşları Katılabilir. Yarışma Sonuçları 1 Mart 2018 Tarihinde Açıklanacaktır.

Başvuru Koşulları
Yarışmaya Birey Ya Da Ekip Katılımı Serbesttir. Ekipler En Fazla 3 Kişiden Oluşabilir.
• Ekip Üyelerinin Her Birinin Bu Koşulların Tümüne Uyması Zorunludur. Bu Durumda, Ekipten Bir Kişinin, Yetkisi Yarışmayı Düzenleyici Kuruluş İle İlişkilerin Yürütülmesiyle Sınırlı Olmak Üzere Ekip Başı Olarak Belirtilmesi Gerekir.
• Ekip Başının Mimar, Kentsel Tasarımcı Ya Da Şehir Ve Bölge Plancısı Olması Gerekmektedir. Ekip Başı, İlgili Alanlarda Eğitimine Devam Ediyorsa (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora) Öğrenci Belgesini; Mezunsa Mezun Olduğuna Dair Diploma Örneğini İbraz Etmesi Gerekmektedir. Diğer İki Ekip Üyesi Farklı Disiplinlerden Öğrenci Veya Mezun Olabilir.
• Katılımcıların 04 Aralık 2017, Pazartesi Gününe Kadar www.ytongakademi.com Adresinden Kayıt Olmaları, Kayıt İşleminin Bir Parçası Olarak Gerekli Bilgileri Girmeleri Ve Projelerini Yüklemeleri Gereklidir.
• Yarışmaya Katılan Ekiplerin Üyelerinin Her Biri, Düzenleyici Kuruluşa Karşı Ortaklaşa Ve Zincirleme Olarak Sorumludur.
• Yarışmaya Katılacaklarda Aranacak Koşullar:
• Kayıt Formu Doldurmuş Olmak (Tüm Ekip Üyeleri İçin Geçerlidir),
• Seçici Kurul Üyeleri İle Raportörleri Atayanlar Arasında Olmamak,
• Seçici Kurul Üyeleri Ve Raportörler İle Bunların 1. Dereceden Akrabaları Ya Da Ortakları Arasında Olmamak,
• Seçici Kurul Çalışmalarının Herhangi Bir Bölümüne Katılmamış Olmak,
• Yarışmayı Açan Kuruluşta, Bu Yarışmayla İlgili Her Türlü İşlemi Hazırlamak, Yürütmek, Sonuçlandırmak Ve Onaylamakla Görevli Olmamak.

Bu Koşullara Uymayanlar, Fikir Projelerini Teslim Etseler Bile Yarışmaya Katılmamış Sayılır.

Yarışma Ödülleri:
Fikir Projeleri Arasından, Jürinin Yapacağı Değerlendirme Sonucunda 3 Eş Değer Ödül Seçilecektir. Yarışmanın Ödülü, 3 Gün 2 Gece Süreli Venedik Mimarlık Bienali Gezisi’dir. Gezide Jüri Üyeleri İle Birlikte İtalya’nın Venedik Kentinin Mimarlık Ve Sanat Deneyimleri Paylaşılırken Dünyanın Önde Gelen Mimarlık Etkinliklerinden Biri Olan Venedik Bienali 16. Uluslararası Mimarlık Sergisi’ne Gidilecek, Arsenale Ve
Giardini’de Ülke Pavyonları Gezilecek, Türkiye Pavyonu Da Ziyaret Edilecektir. Kazanan Kişi Veya Ekiplerin Tüm Ulaşım, Konaklama Ve Yemekleri, Yurtdışı Çıkış Harçları, Gerekli Durumda Vize Masrafları Öngörülen Çerçevede Türk Ytong Tarafından Karşılanacaktır.
Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın
Başvuru Yapmak İçin Tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ