<style>.lazy{display:none}</style>
22.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Azerbaycan Hükümeti Haydar Aliyev Bursu Başvuruları

Azerbaycan Hükümeti Haydar Aliyev Bursu Başvuruları

Azerbaycan Hükümeti Haydar Aliyev Bursu Başvurusu

Azerbaycan Hükümeti Haydar Aliyev Bursu Kimlere Verilecek, Burs Miktarı Ne Kadar, Burs Başvuruları Nasıl Yapılacak, Başvuru Şartları Nelerdir.

Azerbaycan Hükümeti Haydar Aliyev Bursu Yüksek Öğrenim Lisans, Lisansüstü (Yüksek Lisans Ve Doktora) Ve Genel Tıp Ve Tıpta Uzmanlık Alanlarında Verilecek.

Başvuru Nasıl Yapılır
Burs Başvurusu Kurumun Resmi İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Alınır.

Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar İçin Tıklayın.

Burs Süresi Miktarı
Yılda 10 Ay Süre İle Ödenecek. Burs Sağlık Sigortası (200 AZN’ye Kadar), Vize İle Kayıt Ücretleri, Yılda Bir Defa Olmak Kaydıyla Uluslararası Uçuş Masrafları (Ekonomi Sınıfı) Ve Aylık 800 AZN Aylık Ödemeyi Kapsamaktadır.

Ads

Burs Özel Şartlar
1. Burslar eğitim ücreti, sağlık sigortası (200 AZN’ye kadar), vize ile kayıt ücretleri, yılda bir defa olmak kaydıyla uluslararası uçuş masrafları (Ekonomi sınıfı) ve aylık 800 AZN aylık ödemeyi (konaklama, günlük harcamalar ve eğitim materyalleri için; her yıl 10 ay süre ile) kapsamaktadır. Bunun dışında kalan giderler adaya aittir.

2. Adaylar, lisans ve genel tıp başvuruları için 35 yaşın altında olmalıdır. (15 Eylül 2024 tarihi itibariyle)

3. Adaylar, yüksek lisans ve tıpta uzmanlık başvuruları için 40 yaşın altında olmalıdır. (15 Eylül 2024 tarihi itibariyle)

4. Adaylar, doktora başvuruları için 45 yaşın altında olmalıdır. (15 Eylül 2024 tarihi itibariyle)

5. İngilizce dil yeterliliği, lisans programları için en az IELTS 5 ya da TOEFL 40; diğer programlar için en az IELTS 5.5 ya da TOEFL 50 olmalıdır. Eğitim dili İngilizce olan adaylar da dil yeterliliğini karşılamaktadır.

6. Başvuracak adayların bir önceki eğitimlerine ait genel not ortalamaları 100 üzerinden 70 ya da 10 üzerinden 7 puandan az olmamalıdır.

7. Diğer dillerde öğrenim görmek isteyen adaylar (Rusça, Türkçe ya da Azerbaycan dilleri) dil yeterlilikleri hususunda aşağıda yer alan başvuru kılavuzundan bilgi alabileceklerdir.

8. Başvuracak adayların, geçerli bir pasaporta sahip olmaları ve bu pasaportun kopyasını Azerbaycan’a ait başvuru formuna eklemeleri gerekmektedir.)

9. Adayların başvurularını gerçekleştirmeden önce başvuru kılavuzunu (15. maddede yer alan) ve şu siteyi incelemeleri de gerekmektedir: https://studyinazerbaijan.edu.az/

10. Adayların, basvuru.meb.gov.tr adresinden çevrimiçi başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bakanlığımız başvuru sisteminde başvurusu bulunmayan adaylar sözlü sınava kabul edilmeyeceğinden adayların bu hususu dikkate almaları gerekmektedir.

11. Bakanlığımıza yapılacak başvurudan önce adayların https://abdigm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2023_11/10173157_bursrehberi.pdf adresinde yer alan burs rehberini incelemeleri gerekmektedir.

12. Adaylar, başvuru yapılabilecek program ve üniversite listesine https://studyinazerbaijan.edu.az/ adresi üzerinden erişebileceklerdir.

13. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır.

14. Başvuracak adayların, kılavuzda belirtilen gerekli dökümanları Azerbaycan’ın ilgili sitesine de yüklemeleri gerekmektedir. Bu işlem için son tarih 1 Haziran 2024’tür.

15.Azerbaycan tarafına ait başvuru kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

Sözlü Sınav Günü Komisyona Teslim Edilecek Belgeler

1. Azerbaycan başvuru formu (Geçerli pasaport örneği eklenmiş),

2. Diploma ya da Transkript,

3. Sağlık Raporu (AIDS/ HIV ve Hepatit B/C testini içeren)

4. Özgeçmiş (CV),

5. Motivasyon Mektubu,

6. Dil belgesi,

7. Adli sicil belgesi,

8. TC Kimlik Kartı örneği,

9. Adli Sicil Belgesi,

10. Ulusal ya da uluslararası ödüller (varsa)

-Yukarıdaki yer alan ve sözlü sınav günü komisyona teslim edilmesi gereken belgeler, üçer nüsha halinde üç adet telli dosya içinde hazırlanarak sözlü sınav saatinde komisyona elden teslim edilecektir.

-Başvuru işlemlerini tamamlayan adaylar, Bakanlığımızdan herhangi bir çağrı veya e-posta beklemeden, açıklanan sözlü sınav tarihinde saat 10.00´da, aşağıdaki adreste hazır olmaları gerekmektedir.

-Bakanlığımıza yapılacak başvurular için tıklayınız: basvuru.meb.gov.tr

Adres:
MEB AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü
Emniyet Mahallesi İncitaş Sokak, MEB Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle Ankara
Bilgi İçin:
Murat YILMAZER
e-posta: abdigm_uab@meb.gov.tr
Nursena TÜZÜN
e-posta: abdigm_uab@meb.gov.tr

Başvuru Tarihleri
2024-2025 Dönemi Burs Başvurusu 30 Nisan 2024’de Başlayıp, 13 Mayıs 2024 (Türkiye Saati İle 17:00)’de Sona Erecek.
Sözlü Sınav 15 Mayıs 2024 (Türkiye Saati İle 10:00)

Burs Başvurusu İçin Tıklayın.
Başvuru Kılavuzu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ