11.12.2019 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Ulusal Mobilya Aksesuarları Tasarım Yarışması

Ulusal Mobilya Aksesuarları Tasarım Yarışması

Ulusal Mobilya Aksesuarları Tasarım Yarışması

MAKSDER Mobilya Aksesuar Sanayicileri Derneği 10. Ulusal Mobilya Aksesuarları Tasarım Yarışması 2 Kategoride (Giysi/Giyinme Odası Dolabı Organizasyonu Ve Mutfak/Kiler Dolabı Organizasyonu) Yapılacak.
Yarışmaya Türkiye’deki Üniversitelerin 4 Yıllık Endüstri Ürünleri Tasarımı, Endüstriyel Tasarım Ve Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Bölümlerinde Öğrenim Görmekte Olan Kayıtlı Tüm Lisans Öğrencileri İle Bu Bölümlerden En Fazla 8 Ay Evvel Mezun Olmuş Olanlar Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 12 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 9 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 6 Bin Türk Lirası
1 Adet Mansiyon Ödülü 1.500 Türk Lirası

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 23 Ağustos 2019.

Yarışmaya Katılma Koşulları
Yarışma, Türkiye’deki üniversitelerin 4 yıllık Endüstri Ürünleri Tasarımı, Endüstriyel Tasarım ve Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümlerinde öğrenim görmekte olan kayıtlı tüm lisans öğrencilerin katılımına ve bu bölümlerden en fazla 8 ay evvel mezun olmuş tasarımcılara açıktır. Katılımcıların yarışma başvuru tarihinden 8 ay öncesine kadar (yani en erken 2018-19 Güz Dönemi’nde, en geç de 2018-19 Bahar Dönemin’nde mezun olmuş), üniversitelerin söz konusu bölümlerinin öğrencisi olduklarını belgelemeleri gerekmektedir.
(01.12.2018-23.08.2019 tarihleri arsını kapsamalıdır.)
Tüm katılımcıların T.C. Vatandaşı olması gerekmektedir.

• Yarışmaya katılım ücretsizdir.
• Katılımcılar yarışmaya her kategoride sadece 1 proje ile katılabilirler.
• Katılımcılar Üniversitelerde ders kapsamında geliştirdikleri okul projeleri ile yarışmaya katılamazlar.
• Yarışmaya katılan her projenin özgün ve yenilikçi olması, daha önce üretilmemiş olması, daha önce başka bir yarışmaya katılmamış olması şartları aranmaktadır.
• Yarışmaya gönderilen tasarımların özgün olmamasından ve daha önceki bir ürün ya da tasarıma benzerliğinden doğacak tüm hukuki sorumluluklar katılımcıya aittir.
• MAKSDER personeli, jüri üyeleri ve yarışma raportörleri ile bu kişilerin birinci dereceden yakınları
• yarışmaya katılamaz. Jüri üyelerinin çalıştığı kurum veya firmadan bir kişi veya ortaklık içinde olduğu
• bir firma veya kişi yarışmaya katılamaz.
• Yukarıda sayılan maddeler kapsamında aksi bir durumun tespiti halinde, ilgili projeler ve katılımcılar
• yarışmadan diskalifiye edilir. Ödül kazandıysa MAKSDER Genel Sekreterliğince ödülü geri alınır.
• Yarışmaya katılanlar, bu kuralların belirlediği tüm koşulları kabul etmiş sayılırlar.
• Katılımcılar yarışmaya sadece bireysel projeler ile katılabilirler. Grup katılımı kabul edilmeyecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yarışmanın Konusu
10. Ulusal Mobilya Aksesuar Ürünleri Tasarım Yarışması” nın 2 ayrı konusu vardır.

“10. Ulusal Mobilya Aksesuar Ürünleri Tasarım Yarışması” nın 2 ayrı kategorisi vardır.

Giysi/Giyinme Odası Dolabı Organizasyonu Kategorisi: Ayakkabı, pantolon, ceket, gömlek, kemer, çanta, çorap, elbise, palto vb. ürünlerin giysi dolabına/giyinme odası dolaplarına yerleştirilmesi ve organizasyonu ile ilgi katılımcının seçeceği 2 sorun ve/veya ihtiyacı, bütünleşik veya iki farklı tasarım ile çözümlemesi beklenmektedir. Çözüm önerisi/önerileri dolap içindeki organizasyonu yaratıcılık, yenilikçilik, fonksiyonellik, uygulanabilirlik ve güvenlik ilkeleri gözetilerek, güncel veya yeni ürün-kullanım senaryoları üzerinden, temel tasarım kavram ve ilkeleri doğrultusunda ortaya koymalıdır.

Mutfak/Kiler Dolabı Organizasyonu Kategorisi: Kavanoz, tencere, tava, bardak, tabak, şişe, deterjan, kuru gıda vb ürünleri mutfak/kiler dolapları içerisine yerleştirmesi ve organizasyonu ile ilgili katılımcının seçeceği iki sorun ve/veya ihtiyacı, bütünleşik veya iki farklı tasarım ile çözümlemesi beklenmektedir. Çözüm önerisi/önerileri dolap içindeki organizasyonu yaratıcılık, yenilikçilik, fonksiyonellik, uygulanabilirlik ve güvenlik ilkeleri gözetilerek, güncel veya yeni ürün-kullanım senaryoları üzerinden, temel tasarım kavram ve ilkeleri doğrultusunda ortaya koymalıdır.

Katılımcılar bu kategorilerden sadece bir adedini seçerek yarışmaya katılabilir.

Giysi/Giyinme Odası Dolabı Organizasyonu Kategorisi:
Ayakkabı, pantalon, ceket, gömlek, kemer, çanta, çorap, elbise, palto vb giysi dolabı/giyinme odası dolabı içerisine yerleştirilen ürün gruplarından seçilecek 2 adedi için dolap içerisindeki organizasyonları ile ilgili, yaratıcılık, fonksiyonellik ve uygulanabilirlik ilkeleri gözetilerek yeni ürün-kullanım senaryoları, tasarım kavramları ve ilkeleri doğrultusunda yeni ürünlerin ortaya konmasıdır.

Mutfak/Kiler Dolabı Organizasyonu Kategorisi:
Kavanoz, tencere, bardak, tabak, şişe, deterjan, kuru gıda vb mutfak veya kiler dolapları içerisine yerleştirilen ürün gruplarından seçilecek 2 adedi için dolap içerisindeki organizasyonları ile ilgili, yaratıcılık, fonksiyonellik ve uygulanabilirlik ilkeleri gözetilerek yeni ürün-kullanım senaryoları, tasarım kavramları ve ilkeleri doğrultusunda yeni ürünlerin ortaya konmasıdır.

Detaylar İçin Tıklayın.
Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ