<style>.lazy{display:none}</style>Uçak Koltuk Parçaları Endüstriyel Tasarım Yarışması
23.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Uçak Koltuk Parçaları Endüstriyel Tasarım Yarışması

Uçak Koltuk Parçaları Endüstriyel Tasarım Yarışması

Uçak Koltuk Parçaları Endüstriyel Tasarım Yarışması 2024

TCI Kabin İçi Sistemleri Uçak Koltuk Parçaları Endüstriyel Tasarım Yarışması Düzenliyor. Ödüllü Yarışmaya Başvurular Online Olarak Yapılacak.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 60 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 45 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 25 Bin Türk Lirası
Mansiyon Ödülü 15 Bin Türk Lirası
-Para ödülleri derecelerin görsellerinin kamuoyuna açıklanışından itibaren 2 ay içerisinde taraflara ödenecektir.
-Grup katılımı durumunda hak kazanılan para ödülü grup üyeleri arasında eşit bölünecektir.
-Dereceye giren öğrencilere TCI Aircraft Interiors genel merkezinde part-time çalışma fırsatı sunulacaktır.
-Katılımcılar arasında yapılacak çekiliş ile belirlenecek 3 kişiye 1 adet ekonomi sınıfı uçak koltuğu hediye edilecektir.

Amaçlar

Yarışma:

• Uçak Kabin İçi Sektöründe Önemli Bir Yere Sahip Olan; Uçak Koltuğu Ve Koltuk Aksesuarları Tasarımı Konusunda Yenilikçi Fikirleri Desteklemek,

Ads

• Ülkemizin Dünya Sivil Havacılık Sektöründeki Rekabet Gücünü Artıracak, Katma Değeri Yüksek, Özgün Ve Modern Ürünlerin Tasarlanmasına Ve Geliştirilmesine Zemin Hazırlamak,

• Öğrenciler İle Sanayiyi Buluşturmak,

• Üniversitelerimizde Tasarım Kültürünü Yaygınlaştırmak Ve Özendirmek,

• Türkiye’nin İhracat Stratejisine Paralel Çalışma Yürütmek,

• Amacıyla Senede Bir Kez Gerçekleştirilmektedir.

Kimler Katılabilir

A) Üniversitelerin Endüstriyel Tasarım, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümlerinde kayıtlı tüm lisans ve yüksek lisans öğrencilerine açıktır.

B) Yarışmaya grup olarak katılmak mümkündür. Grup katılımında, grup temsilcisi olarak bir katılımcının belirlenmesi gereklidir. Grup üyelerinin hepsinin A maddesindeki şartları sağlaması gerekmektedir.

Kapsam

Tüm sınıflardaki uçak koltukları için yolcu deneyimini zenginleştiren koltuk özellikleri yarışma kapsamındadır. Kapsam dahilinde 1.,2.,ve 3. seçilenler için ödüllendirme yapılacaktır.
Uçak koltuklarında bulunan özellik / aksesuarların (headrest-kafa dayama ünitesi, dergilik cepleri, kol dayama alanları, yemek masaları, kişisel elektronik aygıt tutucular, handset (koltuklarda bulunan ekranların kontrolünü sağlayan ekipmanlar) vb.) tasarlanması: Havayolu şirketleri ve yolcuları için kullanıcı dostu, ergonomik, hafif ve inovatif koltuk backrest yapısı ve uçak koltuklarında özellik / aksesuarların tasarlanmasıdır. Bu kapsamda piyasada bulunan ürünlerin, sektörün ihtiyaçları ve kullanıcı deneyimleri açısından araştırılarak yeniden tasarlanması ve geliştirilerek iyileştirilmesi beklenmektedir.

Yarışmacılar yukarıda yazılı konuların tamamı ya da bir tanesi için katılım sağlayabilirler.
Kapsam ile ilgili daha ayrıntılı bilgi https://tasarim.tci.aero internet sitesinden tarihi duyurulacak online toplantıda yapılacak sunum ile verilecektir.

Katılım Koşulları

1. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

2. Katılımcılar ilgili kategoride bireysel veya grup olarak istedikleri kadar proje ile katılabilirler.

3. Grup katılımları en fazla 4 kişiden oluşabilir.

4. Yarışmaya katılan her projede özgünlük, daha önce tasarlanmamış olması, 5 Aralık 2023 tarihinden önce düzenlenen başka bir yarışmada ödül almamış olması şartları aranmaktadır.

5. Yarışmaya gönderilen eserin özgün bir çalışma olmaması, aksine bir iddia olması ve üçüncü kişilerin tasarım üzerinde hak iddia etmesi durumunda sorumluluk yarışmacıya aittir.

6. TCI personeli yarışmaya hiçbir kategoride katılamaz. Seçici kurul asil üyeleri ve yarışma raportörleri ile bu kişilerin birinci dereceden yakınları seçici kurul üyesinin görevli bulunduğu kategoride yarışmaya katılamaz. Seçici Kurul üyelerinin çalıştığı kurum, firma veya çalıştığı firmadan bir kişi, veya ortaklık içinde olduğu bir firma veya kişi seçici kurul üyesinin görevli bulunduğu kategoride yarışmaya katılamaz.
Yukarıda sayılan maddeler kapsamında aksi bir durumun tespiti halinde, ilgili projeler ve yarışmacılar yarışmadan diskalifiye edilir. Ödül kazandıysa TCI tarafından ödülü geri alınır.

Yukarıda sayılan maddeler kapsamında aksi bir durumun tespiti halinde, ilgili projeler ve yarışmacılar yarışmadan diskalifiye edilir. Ödül kazandıysa TCI tarafından ödülü geri alınır.

Yarışma Takvimi

Duyuru:
Yarışma duyurusu ve katılım koşulları https://tasarim.tci.aero internet sitesinden ilan edilecektir.

Kayıt:
Yarışmacılar, kayıtlarını https://tasarim.tci.aero internet sitesinden 5 Aralık 2023 tarihinden, 8 Mart 2024 tarihine kadar elektronik olarak yapabileceklerdir.

Soru Cevap Tarihi:
Yarışmacılar sorularını 1 Mart 2024 tarihine kadar tasarim@tci.aero elektronik posta adresine gönderebileceklerdir. Soru ve cevaplar https://tasarim.tci.aero internet adresinde yer alan “Sık Sorulan Sorular” sayfasından anonim olarak yayınlanacaktır.

Jüri ile yarışmacıların buluşması:
Yarışmacılar ile jüri üyeleri https://tasarim.tci.aero internet sitesinden tarihi duyurulacak online toplantıda bir araya gelerek ve yapılacak sunum ile yarışma hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilecek.

Tasarımların Teslimi:
Yarışmacılar, katılım koşullarına uygun olarak hazırlayacakları projelerini, https://tasarim.tci.aero üzerinden giriş yaparak yükleyebilirler. Proje gönderimi, 8 Mart 2024 tarihinde saat 23:59 Türkiye yerel saatinde sona erecektir.

Yarışma Sonuçlarının İlanı ve Ödül Töreni:
Yarışma sonuçları ve ödül töreni tarihi, projelerin teslimi itibari ile 1 ay içerisinde https://tasarim.tci.aero web sitesi üzerinden ilan edilecektir. *Tarihlerde herhangi bir değişiklik olduğu takdirde güncel tarihler https://tasarim.tci.aero web sitesi üzerinden ilan edilecektir.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ