20.05.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık Temalı Fotoğraf Yarışması

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık Temalı Fotoğraf Yarışması

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık Temalı Fotoğraf Yarışması

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık Temalı Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Seçici Kurul Üyeleri Dışında Tüm Amatör Ve Profesyonel Fotoğrafçılar Katılabilir. Ödüllü Yarışma İki Kategoride Yapılacak.

Amaç:
Dağcılık sporunun tanıtımı, yaygınlaştırılması ve görünürlüğünün arttırılması amacıyla estetik kaygılarla çekilmiş dağ ve dağcılık temalı fotoğrafların TDF arşivine kazandırılması.

Yarışma Konusu:
Ülkemizden ve dünyadan dağcılık faaliyetleri, dağcılık eğitimleri ve tırmanış etkinliklerinin fotoğraflarla görselleştirilmesidir.

Fotoğraf Adedi:
Her bir yarışmacı en çok 4 fotoğrafla (Renkli, siyah-beyaz veya karışık) katılabilir.

Fotoğraf Boyutları:
Yarışmaya sadece renkli ve siyah-beyaz sayısal (dijital) fotoğraflar kabul edilecektir. Bilgisayarda yapılabilecek değişiklikler poz ve keskinlik düzeltmeleriyle sınırlıdır. Fotoğrafların kısa kenarı en az 70 cm basılabilecek şekilde JPG formatında en düşük 1890 x 2646 pixel çözünürlükte olmalıdır.

Sponsorlu

Katılım Koşulları:
Yarışma, Seçici Kurul üyeleri dışında, amatör ve profesyonel bütün fotoğrafçılara açıktır. Daha önce bir yarışmaya katılıp ödül almış fotoğraflar kabul edilmeyecektir.

Yarışma 2 kategori de yapılacaktır.
1-Dağcılık Faaliyetleri fotoğrafları (Kodu: F)
2-Dağlarımız (Kodu: D)

Kategori 1-Dağcılık faaliyet fotoğraflarının, yurtiçi veya yurtdışında (Dağcılık, spor tırmanışı, dağ kayağı, kanyoning, yüksek dağ koşusu) faaliyetleri, dağcılık eğitimleri, yarışmaları ve tırmanışlarda çekilmiş olmaları gerekmektedir.

Kategori 2-Dağ fotoğrafları (Ülkemiz sınırları içinde olması) yükseklikte dağlardan olmalıdır. Yarışmaya katılanlar bu şartnamede belirtilen bütün koşulları kabul etmiş sayılır. Şartnamede belirtilen kurallara uymayan fotoğraflar yarışma dışı bırakılır.

Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül ve her türlü kazanımları geri alınır.

Katılım Ücreti: Yoktur

Gönderilecek Fotoğrafların Adlandırılması: Yarışmaya gönderilecek jpeg formatındaki fotoğrafların isimleri yarışmacının belirleyeceği rumuz ve yarışma kodundan oluşmalıdır.
Dağcılık fotoğrafıyla yarışmaya katılacak katılımcı; örnek alpin-F ile birlikte rumuzu takip eden fotoğraf sıra numarasından oluşacaktır (alpin-F1, alpin-F2, alpin-F3, alpin-F4 )
Dağ fotoğraflarıyla yarışmaya katılacak katılımcı; örnek alpin-D ile birlikte rumuzu takip eden fotoğraf sıra numarasından oluşacaktır (alpin-D1, alpin-D2, alpin-D3, alpin-D4 )

Yarışma Takvimi:
Fotoğraflar 15 Aralık 2021-15 Ocak 2022 tarihleri arasında https://tdf.gov.tr/fotoyarisma2021 linkinden fotoyarisma@tdf.gov.tr e-mail adresine gönderilecektir.

Son Katılım Tarihi: 15 Ocak 2022- Saat:24.00 (TSİ)
Seçici Kurul Toplantısı: 20 Ocak 2022
Sonuç Bildirimi: Şubat ayı ilk haftası https://tdf.gov.tr

Ödüller: 2 Kategori;
Birincilerine: Dağcılık ekipmanı
İkincilerine: Dağcılık ekipmanı
Üçüncülerine: Dağcılık ekipmanı
Mansiyon: (30 Adet) Dağcılık Yayınları Ve Aksesuar

Telif Ücreti: Ödüller ve sergileme için yapılan ödemeler aynı zamanda telif ücreti yerine geçer. Türkiye Dağcılık Federasyonu ödül ve sergileme almış eserleri gerekli gördüğü alanlarda eser sahibinin ismi ile birlikte tanıtım amaçlı kullanabilir.

Yarışma Sekretaryası:

fotoyarisma@tdf.gov.tr
https://tdf.gov.tr/fotoyarisma2021

Başvuru Duyurusu İçin Tıklayın.

Başvuru Formu İçin Tıklayın.

Fotoğraflar Ve Katılım Formu. Eposta İle Yukarıdaki Yarışma Sekretaryasına Gönderilecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ