30.11.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Setem Uluslararası İpek Yolu Film Ödülleri

Setem Uluslararası İpek Yolu Film Ödülleri

Setem Uluslararası İpek Yolu Film Ödülleri

Sineme Ve Televizyon Eserleri Sahipleri Meslek Birliği Setem 9. Uluslararası İpek Yolu Film Ödülleri Son Başvuruları Başladı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen 9.Uluslararası İpekyolu Film Ödülleri Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) tarafından düzenleniyor

İpekyolu Film Ödülleri, bu yıl 9. kez Kadim İpekyolu coğrafyasından topladığı filmleri İstanbul’da sinemaseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Güncel Yarışma Duyuruları İçin Tıklayın.

9.Uluslararası İpekyolu Film Ödüllerinde Ulusal ve Uluslararası Kategorilerde Ödüller Sahiplerini Bulacak

Sponsorlu

Ulusal ödül kategorileri;

Belgesel film kategorisinde; en iyi belgesel film, en iyi yönetmen, en iyi görüntü yönetmeni, en iyi senaryo, en iyi kurgu dallarında ödül veriliyor.
Animasyon film kategorisinde; en iyi animasyon film, en iyi yönetmen, en iyi senaryo ve en iyi animatör ve ödülü veriliyor.
Kısa film kategorisinde; en iyi kısa film, en iyi kadın oyuncu, en iyi erkek oyuncu, en iyi yönetmen, en iyi görüntü yönetmeni, en iyi kurgu, en iyi senaryo dallarında ödül veriliyor.
Jüri Özel Ödülü ise katılımcı tüm filmler arasından, ön elemeyi geçme şartı aranmaksızın veriliyor.

Uluslararası ödül kategorileri;
En İyi Kurmaca Film, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, Jüri Özel Ödülü, En İyi Belgesel, En İyi Animasyon

Atölyeler
Festival kapsamında 4 ayrı atölye sektörün uzman isimleri tarafından düzenlenecektir. Atölyelere katılmak isteyenler için önümüzdeki günlerde detaylı program paylaşılacaktır.

Şartname

1. Yarışmaya, süresi 20 dakikayı aşmayan Kurmaca Film ve Animasyon Filmler ile süresi 45 dakikayı aşmayan Belgesel Filmler katılabilir.

2. Yarışmaya 1 Ocak 2020’den sonra çekilmiş filmler katılabilir.

3. Yarışmaya filmin yasal sahibi başvurabilir. Filmin birden fazla yasal sahibi varsa, her birinin onayı gereklidir. Yarışmaya birden fazla filmle başvurulabilir.

4. Yarışmaya katılmak isteyenler, başvuru formunu SETEM veya SETEM Akademi (www.setem.org.trveya www.setemakademi.com) web sayfasından sağlayabilirler.

5. Yarışmaya gönderilen filmlerin, yönetmen adı belirtilerek, ticari amaç gözetmeksizin SETEM etkinliklerinde yer alması, gösterime sunulması yarışmacı tarafından kabul edilmiş sayılır.

6.Festivalde ön jüriyi geçen filmler, Uluslararası İpekyolu Film Ödülleri tarafından belirlenecek bir internet platformunda festival süresince üyelik oluşturarak izleyici ile buluşturulabilir.

7.Festival tanıtımı için her bir eserin en fazla 20’şer saniyelik kısa bölümünün ya da fragmanının tanıtımı amaçlı (TV, radyo, basılı yayınlar, internet v.b. ortamlarda) kullanımı yarışmacı tarafından kabul edilmiş sayılır.

8. Ön seçici kurul ve jürinin yargısı kesindir.

9. Festivale katılmak için son başvuru tarihi 03 Ekim 2021’dir.

10. Katılımcıların en geç bu tarihe kadar doldurmuş oldukları katılım başvuru formlarını info@setem.org.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.

11. Telif hakları konusunda sorumluluk başvuru sahibinindir.

12. Festivale katılan filmler önce ön elemeden geçecektir. Belirlenen filmler sektörün profesyonelleri tarafından oluşturulacak jüri tarafından değerlendirilecek ve Aralık ayı içerisinde yapılacak ödül töreni ile duyurulacaktır.

13. Uluslararası Ödüller için başvuru www.filmfreeway.com adresinden yapılmalıdır. Aynı katılımcılar ulusal yarışma için de başvurmak istiyorsa www.setem.org.tr veya www.setemakademi.com adresindeki başvurunu formunu da doldurmaları gerekmektedir.

14. Ulusal kategoride yarışacak filmlerin ödül adaylarının T.C. Vatandaşı olması gerekmektedir.

15. Ayrıca yarışmaya katılan filmler arasında (Belgesel, Animasyon, Kısa Film) kategorisinde ön elemeden geçme koşulu aranmaksızın jüri özel ödülleri verilecektir.

16. Yurtiçi finalist yarışmacılar filmlerinde kullandıkları bir objeyi, ileride oluşturulacak müze ya da sergi için kullanılmak üzere SETEM’e teslim edeceklerdir.

Başvuru Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ