20.06.2019 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Kumbaravan Kültür Sanat Öğrenci Bursları

Kumbaravan Kültür Sanat Öğrenci Bursları

Kumbaravan Kültür Sanat Öğrenci Bursları

Kumbaravan Kültür Sanat Öğrenci Bursları Temmuz 2017 Tarihinde Başlayan Bir Sosyal Girişimdir. Kumbaravan Kültür Sanat Bursları Öğrencilere Bilet, Kitap Olarak Burs Veren Kişi Ve Kurumlardır. Burs Vermek İsteyen Kişi Ve Kurumlarda Öğrencileri Bir Araya Getirmek Üzere Faaliyete Başlamıştır. Öğrencilere Nakit Burs Verilmemektedir.

Kumbaravan Kültür Sanat Bursu Birinci Dönem Kayıtları 17 Temmuz 2017 İle 1 Ekim 2017 Tarihleri Arasında 554 Başvuru Almış Ve 122 Öğrenciye Olumlu Dönüş Yapılmıştır. İkinci Dönem Burs Başvuruları 28 Ocak 2018 Tarihine Kadar Alınmıştı.

Üçüncü Yıl İçin Son Burs Başvuru Tarihi 13 Ekim 2019 Pazar Günüdür.

Kumbaravan Kültür Sanat Bursları Müzik Bursları (Konser), Tiyatro Bursları, Edebiyat Bursları (Kitap), Sinema Bursları (Bilet) Olarak Aylık, 4 Aylık, 8 Aylık Yada 12 Aylık Olarak Verilmektedir.

Başvuru Koşulları
1- Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
2- YÖK – Yüksek Öğretim Kurumuna bağlı bir okulda öğrenci olmak ve öğrenciliğini E-Devlet üzerinden alınan güncel tarihli öğrenci belgesi ile belgelemek.
( Açık Öğretim, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Örgün ya da İkinci Öğretim )
3- Maddi imkanının ‘Bilet’ ve ‘Kitap’ satın almaya yetersiz olması.
4- Burslar 8 Aylık Tam Burs olarak sağlanabilmektedir.
5- Sağlanan burslar nakit para, hediye çeki ve benzeri unsurlar olmayıp, tamamen ‘Bilet’ ve ‘Kitap’ tan oluşmaktadır.
6- Bursunuzun sürdürülebilirliği için;
A- Kazanılan burs sonucu elde edilen, ‘Bilet’ ile izlenecek ‘Film’, ‘Konser’ ya da ‘Tiyatro Oyunu’ na ait duygu ve düşüncelerinizi, kazandığınız kültür sanat tecrübenizi; etkinlikte çekilen bir fotoğrafınız ile birlikte, etkinliği takip eden 3 gün içerisinde bize göndermeniz gerekmektedir. Etkinlik ile ilgili görsel ve yorum yazınız, size burs sağlayan kişi ve kurumlarca web sayfamızda ‘Bursiyerler’ bölümünde yer alacak profilinizde takip edilebilecek, gözlemlenebilecek. Ayrıca #KültürSanatDuvarı olarak faaliyet gösteren Kumbaravan.com/Duvar.html ‘de eleştiri, görüş ve öneri yazısı olarak etkinlik sahipleriyle ve halkımızla paylaşılacaktır.
B- Kazanılan burs sonucu elde edilen, ‘Kitap’ ı teslim aldıktan sonra 10 gün içinde okumanızı, ‘Kitap’ a ait duygu ve düşüncelerinizi, kazandığınız kültür sanat tecrübenizi, bir fotoğrafınız ile birlikte, 10 gün içinde bize göndermeniz gerekmektedir. Kitap ile ilgili görsel ve bursiyer yorum yazınızı, size burs sağlayan kişi ve kurumlarca ‘Bursiyerler’ bölümünde yer alacak profilinizde takip edilebilecek, gözlemlenebilecek. Ayrıca #KültürSanatDuvarı olarak faaliyet gösteren Kumbaravan.com/Duvar.html ‘da eleştiri, görüş ve öneri yazısı olarak -hayatta ise- yazarıyla, yayıneviyle ve halkımızla paylaşılacaktır.
7- BursKumbaravan, bursiyerlerin iletişimi ve gerekli prosedürleri düzenli, sağlıklı bir şekilde sağlamaması durumda burslarının kesilmesini ve başka bir öğrenciye aktarma ve benzeri tüm hakları her daim saklı tutar.
8- Tüm sağlanan burslar karşılıksız olup geri ödeme veya hizmet yükümlülüğü içermemektedir. Ancak isterlerse bursiyerlerin sosyal projelerimizde yer alması tercih edilir.
9- Başvurunuz, burs vermek isteyen kişi ve kurumlara açık olarak web sayfamızda ‘Adaylar’ bölümünde duyuru olarak yayınlanacaktır.
10- Bazı burslarda özel olarak istenilen bir kriter olabilir, bu kriterler bursların altında * işareti ile belirtilmektedir.
11- Bursiyer seçimlerinde kesinlikle ‘Eşitlik’ ilkesi esastır.
Süreçler, Kumbaravan.com/burs.html ve @BursKumbaravan twitter hesabı üzerinden tüm paydaşların -öğrencilerin, etkinlik sahiplerinin, yayınevlerinin, burs sağlayan kişi ve kurumların- görebileceği, düzenli takip ve kontrol edebileceği şekilde “Şeffaf “olarak yayınlanır.
12- Adaylar, bir burs seçerek başvuru yapabilirler ve sadece bir burs almaya hak kazanabilirler.
13- Başvuru süreci tamamen yazılı olarak ilerleyecek olup, hiç bir koşul ve şartta sözlü olarak telefonda bilgi verilmemektedir.
İletişim Twitter ve Twitter kullanmayan öğrenciler için Whatsapp hattı – 0 545 860 99 22 – üzerinden yazılı olarak sağlanmaktadır.
14- Üçüncü yıl başvuru son başvuru tarihi 13 Ekim 2019 Pazar günüdür.
15- Burs kazanan adaylar; Burs sağlandığı anda haberdar edilirler.
16- Bursiyerler, burs özelinde bir kriter olmaması dahilinde, izlemek istedikleri filmleri, tiyatro oyunlarını, okumak istedikleri kitabı, gitmek istedikleri konseri, mevcut süre zarfında kendileri seçeceklerdir.
17- Yukarıda yer alan ‘Nedir?’ – ‘Nasıl?’ bölümlerini ve ‘Başvuru’ bölümlerinde yer alan tüm maddeleri eksiksiz, acele etmeden, detaylı bir şekilde, tamamıyla izleyip, okuduysanız; aşağıdaki başvuru formunu doldurmanızı rica ederiz. Formda yer alan ‘Niyet Yazınız’ bölümü ‘Adaylar’ bölümünde, fotoğrafınız ve eğitim bilgileriniz ile yer alacağı için oldukça önemlidir. Neden burs almak istediğinizi, kendinizi en iyi ifade edeceğini düşündüğünüz cümleleriniz ile ifade etmenizi öneririz.
18- Başvurunuzun işleme alınması için, başvuru formunu doldurmanızı rica ederiz.

Online Başvuru Yapmak İçin Tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ