<style>.lazy{display:none}</style>
20.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Kumbaravan Kültür Sanat Öğrenci Bursları

Kumbaravan Kültür Sanat Öğrenci Bursları

Kumbaravan Kültür Sanat Öğrenci Bursları Başvurusu

Kumbaravan Kültür Sanat Öğrenci Bursları Temmuz 2017 Tarihinde Başlayan Bir Sosyal Girişimdir. Kumbaravan Kültür Sanat Bursları Öğrencilere Bilet, Kitap Olarak Burs Veren Kişi Ve Kurumlardır. Burs Vermek İsteyen Kişi Ve Kurumlarda Öğrencileri Bir Araya Getirmek Üzere Faaliyete Başlamıştır. Öğrencilere Nakit Burs Verilmemektedir.

Kumbaravan Kültür Sanat Bursları Müzik Bursları (Konser), Tiyatro Bursları, Edebiyat Bursları (Kitap), Sinema Bursları (Bilet) Olarak 8 Aylık Olarak Sağlanabilmektedir.

Üniversiteliye Burs Veren Vakıflar Kurumlar Listesi İçin Tıklayın.

Başvuru Koşulları

1- Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olmak.

Ads

2- YÖK – Yüksek Öğretim Kurumuna bağlı bir üniversitede öğrenci olmak ve öğrenciliğini güncel tarihli öğrenci belgesi ile belgelemek. (Açık Öğretim, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Örgün ya da İkinci Öğretim)

3- Maddi imkanının ‘Bilet’ ve ‘Kitap’ satın almaya yetersiz olması.

4- Burslar 8 Aylık Tam Burs olarak sağlanabilmektedir. (2022 Mart, Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim )

5- Sağlanan burs; nakit para, hediye çeki ve benzeri unsurlar olmayıp ‘Bilet’ ve ‘Kitap’ tan oluşmaktadır.

6- Kazanılan burs sonucu elde edilen, ‘Bilet’ ile izlenecek ‘Film’, ‘Konser’ ya da ‘Tiyatro Oyununa ait duygu ve düşüncelerinizi, kazandığınız kültür sanat tecrübenizi video ya da yazı olarak, etkinlikte çekilen bir fotoğrafınızla birlikte, etkinliği takip eden üç gün içerisinde göndermeniz gerekmektedir. Etkinlik ile ilgili görsel ve yorum yazınız web sayfamız ve sosyal medya hesaplarımızda, eleştiri, görüş ve öneri yazısı olarak etkinlik sahipleriyle ve halkımızla paylaşılacaktır.

7- Kazanılan burs sonucu elde edilen, ‘Kitap’ı teslim aldıktan sonra on gün içinde okumanızı, ‘Kitap’a ait duygu ve düşüncelerinizi, kazandığınız kültür sanat tecrübenizi video ya da yazı olarak, bir fotoğrafınız ile birlikte, on gün içinde bize göndermeniz gerekmektedir. Kitap ile ilgili görsel ve bursiyer yorum yazınız web sayfamızda, sosyal medya hesaplarımızda eleştiri, görüş ve öneri yazısı olarak yayıneviyle, hayatta ise yazarıyla ve halkımızla paylaşılacaktır.

8- Kumbaravan, bursiyerlerin iletişimi ve gerekli prosedürleri düzenli, sağlıklı bir şekilde sağlamaması durumda burslarının başka öğrenciye aktarma hakkını her daim kendisinde saklı tutar.

9- Tüm sağlanan burslar karşılıksız olup geri ödeme veya hizmet yükümlülüğü içermemektedir. Bursiyerler, izlemek istedikleri filmleri, tiyatro oyunlarını, okumak istedikleri kitabı, gitmek istedikleri konseri, mevcut süre zarfında kendileri yönlendirme olmaksızın özgürce seçeceklerdir.

10- Bursiyer seçimlerinde kesinlikle ‘Eşitlik’ ilkesi esastır. Süreçler, web sayfamızda, tüm paydaşların, öğrencilerin, etkinlik sahiplerinin, yayınevlerinin, görebileceği, düzenli takip ve kontrol edebileceği şekilde “Şeffaf “olarak yayınlanır.

11- Başvuru süreci tamamen yazılı olarak ilerleyecek olup, hiç bir koşul ve şartta sözlü olarak bilgi verilmemektedir. İletişim; Bilgi@Kumbaravan.com.tr – Whatsapp hattımız 0 545 860 99 22 üzerinden yazılı olarak sağlanmaktadır.

12- Son başvuru tarihi 09 Ekim 2022 Pazar günüdür. Sonuçları sosyal medya hesaplarımızdan ve duyurular bölümünden takip edebilirsiniz.
Twitter: @BursKumbaravan @UniKumbaravan @Kumbaravan
Instagram: @BursKumbaravan @UniKumbaravan @Kumbaravan

13- Yukarıda yer alan tüm bilgileri, maddeleri eksiksiz, acele etmeden, detaylı bir şekilde, tamamıyla okuduysanız; Kumbaravan’a kayıt olduktan sonra giriş yaparak, bu sayfanın en altında yer alan Burs Başvuru Formuna kullanıcı adınızı ve niyet yazınızı yazarak başvurabilirsiniz.

14- Pandemi koşullarında burs kullanım şartları değişmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Tayyibe dedi ki:

    Burs arıyorum yardımcı olurmusunuz

BİR YORUM YAZ