<style>.lazy{display:none}</style>Koç Üniversitesi AKMED Bursları Burs Başvuruları 2024
27.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Koç Üniversitesi AKMED Bursları

Koç Üniversitesi AKMED Bursları

Koç Üniversitesi AKMED Bursları 2024

Koç Üniversitesi AKMED Bursları Başvuruları Ne Zaman Yapılacak, AKDEM Burs Başvuruları Nasıl Yapılacak, Eğitim Desteği Miktarı Ne Kadar.

Başvuru Nasıl Yapılır
Burs Başvurusu Kurumun Resmi İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Alınır.

Burs Süresi Miktarı
Bir Defaya Mahsus Olmak Üzere Yüksek Lisans İçin 8 Bin Türk Lirası, Doktora İçin 25 Bin Türk Lirası, Proje Destekleri En Az 30.000 – 35.000 Türk Lirası Olarak Ödenecek.

Lisansüstü Bursu Veren Kurumlar İçin Tıklayın.

AKMED Bursları

Ads

Yüksek Lisans Bursu

AKMED, tarih, arkeoloji, sanat tarihi, eski çağ dilleri ve kültürleri, kültürel miras ve bağlantılı bilim dallarında Cebelitarık’tan Levant’a kadar Akdeniz dünyasını hedef alan çalışmaları desteklemektedir. Bu kapsamda belirtilen disiplinlerdeki ulusal ve uluslararası akademik çalışmalara destek vermek amacıyla tez aşamasındaki yüksek lisans projelerine burs verilecektir.

Başvuru Koşulları
• Başvuru tarihinde yurtiçinde ve yurtdışında bulunan yükseköğretim kurumlarının tarih, arkeoloji, sanat tarihi, Eskiçağ dilleri ve kültürleri, kültürel miras ve bağlantılı bilim dallarındaki bölümlerinde yüksek lisans programlarına kayıtlı olup, tez aşamasında bulunan adaylar başvurabilir.

• Başvurular Türkçe veya İngilizce yapılabilir.

Doktora Bursu
AKMED, tarih, arkeoloji, sanat tarihi, eski çağ dilleri ve kültürleri, kültürel miras ve bağlantılı bilim dallarında, Cebelitarık’tan Levant’a kadar Akdeniz dünyasını hedef alan çalışmaları desteklemektedir. Bu kapsamda belirtilen disiplinlerdeki ulusal ve uluslararası akademik çalışmalara destek vermek amacıyla tez aşamasındaki doktora projelerine burs verilecektir.

Başvuru Koşulları
• Başvuru tarihinde yurt içinde ve yurt dışında bulunan yükseköğretim kurumlarının tarih, arkeoloji, sanat tarihi, Eski çağ dilleri ve kültürleri, kültürel miras ve bağlantılı bilim dallarındaki bölümlerinde doktora öğrencisi olarak kayıtlı olup da tez aşamasında bulunan adaylar başvurabilir.

• Başvurular, Türkçe veya İngilizce yapılabilir.

Proje Destekleri
AKMED, tarih, arkeoloji, sanat tarihi, eski çağ dilleri ve kültürleri, kültürel miras ve bağlantılı bilim dallarında, Cebelitarık’tan Levant’a kadar Akdeniz dünyasını hedef alan çalışmaları desteklemektedir. Bu kapsamda belirtilen disiplinlerdeki ulusal ve uluslararası bilimsel projelere destek verilmektedir.

Başvuru Koşulları
• Başvuru sahipleri, başvuru tarihinde doktorasını tamamlamış olmalıdır.

• Proje destekleri, yurt içi ve yurt dışından başvurulara açıktır.

• Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki arkeolojik kazı ve yüzey araştırmalarına doğrudan destek verilmemektedir. Ancak, bütünüyle bir arkeolojik kazı ve yüzey araştırmasına yönelik olmayıp, söz konusu kazı veya yüzey araştırmasındaki bir soruna yönelik projelerle başvuru yapılabilir.

• Projesi sadece restorasyon, analiz, ölçümleme ve değerlendirmeye dayanan çalışmalar destek kapsamı dışındadır.

• Başvurular, Türkçe veya İngilizce yapılabilir.

• Başvuru sırasında veya proje yürütülürken başka bir kurumdan destek alınması durumunda AKMED’e bilgi verilmesi gereklidir.

Kütüphane Araştırma Konaklama Desteği
Koç Üniversitesi AKMED, tarih, arkeoloji, sanat tarihi, eski çağ dilleri ve kültürleri, kültürel miras ve bağlantılı bilim dallarında tez aşamasında olan yüksek lisans, doktora öğrencileri ve öğretim üyelerine AKMED Kütüphanesi’nde çalışmak üzere kütüphane araştırma bursu vermektedir. Bu kapsamda altı günlük (en fazla 5 gece) konaklama masrafı AKMED tarafından karşılanacaktır.

Başvuru Tarihleri
Yüksek Lisans, Doktora Ve Proje Destekleri Başvuruları İçin Son Tarih 31 Mart 2024.
Kütüphane Araştırma Konaklama Desteği Başvuruları İçin Son Tarih 29 Haziran 2024.

Yüksek Lisans Bursu Başvurusu İçin Tıklayın.
Doktora Bursu Başvurusu İçin Tıklayın.
Proje Destekleri Başvurusu İçin Tıklayın.
Kütüphane Araştırma Konaklama Desteği Başvurusu İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ