26.06.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Avrupa Koleji Yüksek Lisans Bursu Başvurusu

Avrupa Koleji Yüksek Lisans Bursu Başvurusu

Avrupa Koleji Yüksek Lisans Bursu Başvuruları

Avrupa Koleji Yüksek Lisans Bursu Başvuruları Online Olarak Alınacak.

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Avrupa Koleji Yüksek Lisans Burs Duyurusu

Özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından, akademik açıdan başarılı olan iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilen ve Avrupa Birliği alanında yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilere 2021-2022 akademik yılı için Avrupa Koleji’nde (College of Europe / Collège d’Europe) burs imkânı sağlanması öngörülmektedir.

Program kapsamında burs almaya hak kazanan kişiler, Kolejin Bruges veya Natolin kampüslerinde, Avrupa Disiplinlerarası Çalışmaları, AB Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi Çalışmaları, Avrupa Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Çalışmaları, Avrupa Ekonomik Çalışmaları ve Avrupa Hukuku Çalışmaları programlarından birinde yüksek lisans öğrenimi görecektir.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Sponsorlu

I. Başvuru Yolu:

Adayların,
Burs başvurusunda bulunmaları için;
Burs başvuru formunu doldurup, fotoğraflı ve imzalı olarak posta yoluyla Avrupa Birliği Başkanlığına göndermeleri gerekmektedir. Burs başvuru formu aşağıda ve www.ab.gov.tr adresinde elektronik olarak sunulmaktadır.

Avrupa Koleji yüksek lisans programlarına kabul başvurusunda bulunmaları için;
a) Adayların Avrupa Koleji internet sitesine (www.coleurope.eu) 1 Ekim 2021 – 19 Ocak 2022 tarihleri arasında online başvuru yapmaları gerekmektedir. Bu kapsamda adaylardan, sistemde kişisel hesap oluşturmalarının ardından başvuru formunu doldurmaları ve sistem tarafından talep edilen ek evrakları bahsi geçen sisteme elektronik olarak yüklemeleri beklenmektedir. Başkanlığımıza burs başvurusunda bulunacak adayların, online sistemin ilgili alanında bu hususu belirtmeleri gerekmektedir.

II. Burs Programı Başvuru Şartları:

• T.C. vatandaşı olmak (Yurt dışında bulunan T.C. vatandaşları da programa başvurabilmektedir.)
• Son başvuru tarihinde 35 yaşından gün almamış olmak
• İlgili alanda üniversite mezunu ya da son sınıf öğrencisi olmak
• İngilizce ve Fransızca dillerinin her ikisini de seçilecek programın dil kriterine uygun şekilde iyi düzeyde konuşup yazabiliyor olmak (Dil belgesi sunulması gerekmektedir.)

III. Burs başvurusu için gerekli belgeler:

• AB Başkanlığı burs başvuru formu (doldurulmuş, fotoğraflı ve imzalı olarak) (Aşağıda ve www.ab.gov.tr adresinde elektronik olarak sunulmaktadır.)

• Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan adayların, kurumlarından alacakları “burs programına kurumlarının bilgisi dâhilinde başvurulduğunu” belirten bir yazıyı da Avrupa Birliği Başkanlığına başvuru esnasında iletmeleri zorunludur.

IV. Başvuru İçin Temas Noktası Ve Adres:
Avrupa Birliği Başkanlığı
Mustafa Kemal Mah. 2082.Cad. No: 5
06530 Çankaya /ANKARA
avrupakoleji@ab.gov.tr

Önemli Bilgi

1) Avrupa Koleji yüksek lisans programlarına ve başvuru şartlarının ayrıntılarına www.coleurope.eu adresinden ulaşmak mümkündür. Başvurulan programa ilişkin tüm şartların ilgili internet sitesinde açıklandığı şekliyle sağlanması zorunludur.

2) Avrupa Koleji eğitim dili İngilizce ve Fransızca olup, her iki dili de seçilecek programın dil kriterine uygun düzeyde iyi derecede konuşup yazabiliyor olmak zorunludur.

3) Avrupa Koleji’nin yüksek lisans programı imkânı sağlayan iki kampüsü bulunmaktadır. Belçika’nın Brugge şehrinde bulunan kampüste, AB Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi Çalışmaları, Avrupa Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Çalışmaları, Avrupa Ekonomik Çalışmaları ve Avrupa Hukuku Çalışmaları programları yürütülmektedir. Polonya’da bulunan Natolin kampüsünde ise Avrupa Disiplinlerarası Çalışmaları programı kapsamında eğitim verilmektedir.

4) Belçika Brugge kampüsünde sürdürülen yüksek lisans programları için ekonomi, hukuk, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, Avrupa çalışmaları ve tarih bölümlerinden mezun olma; Polonya’daki Natolin kampüsünde sürdürülen program için ise hukuk, ekonomi, siyaset bilimi, tarih, sosyal bilimler ve felsefe, coğrafya, dil bilimleri ve gazetecilik bölümlerinden mezun olma şartı aranmaktadır.

5) Burs programı kapsamında sağlanan burslar yalnızca Avrupa Koleji’nin Brugge ya da Natolin kampüslerinde yürütülmekte olan yüksek lisans programlarından birinde kullanılabilir. Burs almaya hak kazanan adayların bu haklarını başka bir akademik yıla erteleme hakları bulunmamaktadır.

6) Burslar eğitim, kayıt, yemek ve konaklama giderlerini kapsamaktadır. Sağlanan burslar kapsamında uçak bileti masrafları karşılanmamaktadır ve cep harçlığı ödenmemektedir. Burslar bursiyerlerin eline geçmemekte, bursiyer adına doğrudan Avrupa Koleji’ne ödeme yapılmaktadır.

7) Bursiyerler, Avrupa Koleji tarafından belirlenecek olan ön eleme listesine giren adaylar arasından, Avrupa Birliği Başkanlığı ve Avrupa Koleji temsilcilerinden oluşan Türkiye Seçici Kurulu tarafından yapılacak olan mülakat yoluyla belirlenecektir. Mülakat tarihi ve yeri ile ilgili bilgi ön eleme listesine giren adaylara daha sonra iletilecektir.

8) AB Başkanlığı bursu bağlamında, adayların hem Koleje kabul edilmeleri, hem de Türkiye Seçici Kurulu tarafından burs verilmeye layık bulunmaları gerekmektedir. Avrupa Koleji programlarına kabul edilmeleri Avrupa Birliği Başkanlığı Avrupa Koleji bursu almalarını garantilememektedir.

9) 2022-2023 akademik yılı için son başvuru tarihi 19 Ocak 2022’dir. Adayların en geç 19 Ocak 2022 tarihine kadar Avrupa Birliği Başkanlığı’na posta yoluyla başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Postadaki gecikmelerden Avrupa Birliği Başkanlığı sorumlu olmayacaktır.

10) Adaylara telefon yoluyla bilgi verilmeyecektir. Her türlü soru için avrupakoleji@ab.gov.tr adresiyle iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Güriş İnşaat Bursu Başvuru Koşulları İçin Tıklayın.

Burs Başvuru Formu İçin Tıklayın.
Burs Duyurusu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ