29.09.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Avrupa Koleji Yüksek Lisans Bursu

Avrupa Koleji Yüksek Lisans Bursu

Avrupa Koleji Yüksek Lisans Bursu

Avrupa Koleji Yüksek Lisans Bursu Başvuruları 2019-2020 Dönemi İçin 1 Kasım 2018 İle 16 Ocak 2019 Tarihine Arasında Alınacak.

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Avrupa Koleji Yüksek Lisans Burs Duyurusu

Özel Sektör Ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Desteğiyle Avrupa Birliği Başkanlığı Tarafından, Akademik Açıdan Başarılı Olan Ve Avrupa Birliği Alanında Yüksek Lisans Yapmak İsteyen Öğrencilere 2019-2020 Akademik Yılı İçin Avrupa Koleji’nde (College Of Europe / Collège D’europe) Burs İmkânı Sağlanması Öngörülmektedir.

Avrupa Koleji Yüksek Lisans Burs Programının Amacı, Avrupa Birliği’ne Tam Üyelik Hedefi Doğrultusunda Ülkemizin İhtiyaç Duyduğu Donanımlı Ab Uzmanlarını Ve Geleceğin Türk Avrokratlarını Yetiştirmektir. Avrupa Birliği Başkanlığı Koordinasyonunda Yürütülen Burs Programı Kapsamında, Sivil Toplum Kuruluşları Ve Özel Sektörün Desteğiyle, 2010-2017 Yılları Arasında 103 Öğrencimiz Bu Saygın Okulda Yüksek Lisans Eğitimi Alma İmkânına Kavuşmuştur.

Program Kapsamında Burs Almaya Hak Kazanan Kişiler, Kolejin Bruges Veya Natolin Kampüslerinde, Avrupa Disiplinlerarası Çalışmaları, Ab Uluslararası İlişkiler Ve Diplomasi Çalışmaları, Avrupa Kamu Yönetimi Ve Siyaset Bilimi Çalışmaları, Avrupa Ekonomik Çalışmaları Ve Avrupa Hukuku Çalışmaları Programlarından Birinde Yüksek Lisans Öğrenimi Görecektir.

Sponsorlu

Bursların, Özel Sektör Ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızdan Sağlanan Sayıda Avrupa Birliği Başkanlığı Ve Avrupa Koleji Temsilcilerinden Oluşan Türkiye Seçici Kurulu Tarafından Düzenlenecek Mülakatlar Neticesinde 2019-2020 Akademik Yılında Avrupa Koleji’nde Bir Yıllık Yüksek Lisans Eğitimi Görmeye Hak Kazanacak Adaylar Arasından Seçilecek Kişilere Verilmesi Öngörülmektedir. Adayların Mülakat Esnasında Avrupa Koleji Programlarına Kabul Edilmeleri Burs Almalarını Garantilememektedir. Mülakat Tarihi Ve Yeri İle İlgili Bilgi Ön Eleme Listesine Giren Adaylara Daha Sonra İletilecektir.

Burs Programı Kapsamında Sağlanan Burslar Yalnızca Avrupa Koleji’nin Bruges Ya Da Natolin Kampüslerinde Yürütülmekte Olan Yüksek Lisans Programlarından Birinde Kullanılabilir. Burs Almaya Hak Kazanan Adayların Bu Haklarını Başka Bir Akademik Yıla Erteleme Hakları Bulunmamaktadır. Burslar Eğitim, Kayıt, Yemek Ve Konaklama Giderlerini Kapsamaktadır. Sağlanan Burslar Kapsamında Uçak Bileti Masrafları Karşılanmamaktadır Ve Cep Harçlığı Ödenmemektedir. Burslar Bursiyerlerin Eline Geçmemekte, Bursiyer Adına Doğrudan Avrupa Koleji’ne Ödeme Yapılmaktadır.

Burs Başvuruları İçin Gerekli Şartlar Aşağıda Sunulmuş Olup, Burs İçin Son Başvuru Tarihi 16 Ocak 2019 Olarak Belirlenmiştir. Son Başvuru Tarihinde Herhangi Bir Uzatma Yapılmayacak, Bu Tarihten Sonra Yapılacak Olan Başvurular Kesinlikle Dikkate Alınmayacaktır.
Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

I. Başvuru Yolu:

Adayların,
Burs Başvurusunda Bulunmaları İçin;
Burs Başvuru Formunu Doldurup, Fotoğraflı Ve İmzalı Olarak Posta Yoluyla Avrupa Birliği Başkanlığına Göndermeleri Gerekmektedir. Burs Başvuru Formu Aşağıda Ve www.ab.gov.tr Adresinde Elektronik Olarak Sunulmaktadır.

Avrupa Koleji Yüksek Lisans Programlarına Kabul İçin;
Avrupa Koleji İnternet Sitesine (www.coleurope.eu) 1 Kasım 2018 – 16 Ocak 2019 Tarihleri Arasında Online Başvuru Yapmaları Gerekmektedir. Bu Kapsamda Adaylardan, Sistemde Kişisel Hesap Oluşturmalarının Ardından Başvuru Formunu Doldurmaları Ve Sistem Tarafından Talep Edilen Ek Evrakları Bahsi Geçen Sisteme Elektronik Olarak Yüklemeleri Beklenmektedir. Başkanlığımıza Burs Başvurusunda Bulunacak Adayların, Online Sistemin İlgili Alanında Bu Hususu Belirtmeleri Gerekmektedir.

II. Burs Programı Başvuru Şartları:

• T.C. Vatandaşı Olmak (Yurt Dışında Bulunan T.C. Vatandaşları Da Programa Başvurabilmektedir.)

• Son Başvuru Tarihinde 35 Yaşından Gün Almamış Olmak

• İlgili Alanda Üniversite Mezunu Ya Da Son Sınıf Öğrencisi Olmak

• İngilizce Ve Fransızca Dillerinin Her İkisini De Seçilecek Programın Dil Kriterine Uygun Düzeyde Konuşup Yazabiliyor Olmak

III. Burs Başvurusu İçin Gerekli Belgeler:

• AB Başkanlığı Burs Başvuru Formu (Doldurulmuş, Fotoğraflı Ve İmzalı Olarak) (Aşağıda Ve Www.Ab.Gov.Tr Adresinde Elektronik Olarak Sunulmaktadır.)

• Kamu Kurum Ve Kuruluşlarında Çalışan Adayların, Kurumlarından Alacakları “Burs Programına Kurumlarının Bilgisi Dâhilinde Başvurulduğunu” Belirten Bir Yazıyı Da Avrupa Birliği Başkanlığına Başvuru Esnasında İletmeleri Zorunludur.

IV. Başvuru İçin Temas Noktası Ve Adres:
Avrupa Birliği Başkanlığı
Mustafa Kemal Mah. 2082.Cad. No: 5
06530 Çankaya /ANKARA
avrupakoleji@ab.gov.tr

Önemli Bilgi

1) Avrupa Koleji Yüksek Lisans Programlarına Ve Başvuru Şartlarının Ayrıntılarına www.coleurope.eu Adresinden Ulaşmak Mümkündür. Başvurulan Programa İlişkin Tüm Şartların İlgili İnternet Sitesinde Açıklandığı Şekliyle Sağlanması Zorunludur.

2) Avrupa Koleji Eğitim Dili İngilizce Ve Fransızca Olup, Her İki Dili De Seçilecek Programın Dil Kriterine Uygun Düzeyde Konuşup Yazabiliyor Olmak Zorunludur.

3) Avrupa Koleji’nin Yüksek Lisans Programı İmkânı Sağlayan İki Kampüsü Bulunmaktadır. Belçika’nın Bruges Şehrinde Bulunan Kampüste, AB Uluslararası İlişkiler Ve Diplomasi Çalışmaları, Avrupa Kamu Yönetimi Ve Siyaset Bilimi Çalışmaları, Avrupa Ekonomik Çalışmaları Ve Avrupa Hukuku Çalışmaları Programları Yürütülmektedir. Polonya’da Bulunan Natolin Kampüsünde İse Avrupa Disiplinlerarası Çalışmaları Programı Kapsamında Eğitim Verilmektedir.

4) Belçika Bruges Kampüsünde Sürdürülen Yüksek Lisans Programları İçin Ekonomi, Hukuk, Siyaset Bilimi Ve Uluslararası İlişkiler, Avrupa Çalışmaları Ve Tarih Bölümlerinden Mezun Olma; Polonya’daki Natolin Kampüsünde Sürdürülen Program İçin İse Hukuk, Ekonomi, Siyaset Bilimi, Tarih, Sosyal Bilimler Ve Felsefe, Coğrafya, Dil Bilimleri Ve Gazetecilik Bölümlerinden Mezun Olma Şartı Aranmaktadır.

5) Burs Programı Kapsamında Sağlanan Burslar Yalnızca Avrupa Koleji’nin Bruges Ya Da Natolin Kampüslerinde Yürütülmekte Olan Yüksek Lisans Programlarından Birinde Kullanılabilir. Burs Almaya Hak Kazanan Adayların Bu Haklarını Başka Bir Akademik Yıla Erteleme Hakları Bulunmamaktadır.

6) Burslar Eğitim, Kayıt, Yemek Ve Konaklama Giderlerini Kapsamaktadır. Sağlanan Burslar Kapsamında Uçak Bileti Masrafları Karşılanmamaktadır Ve Cep Harçlığı Ödenmemektedir. Burslar Bursiyerlerin Eline Geçmemekte, Bursiyer Adına Doğrudan Avrupa Koleji’ne Ödeme Yapılmaktadır.

7) Bursiyerler, Avrupa Koleji Tarafından Belirlenecek Olan Ön Eleme Listesine Giren Adaylar Arasından, Avrupa Birliği Başkanlığı Ve Avrupa Koleji Temsilcilerinden Oluşan Türkiye Seçici Kurulu Tarafından Yapılacak Olan Mülakatlar Yoluyla Belirlenecektir. Mülakat Tarihi Ve Yeri İle İlgili Bilgi Ön Eleme Listesine Giren Adaylara Daha Sonra İletilecektir.

8) Adayların Mülakat Sonunda Avrupa Koleji Programlarına Kabul Edilmeleri Burs Almalarını Garantilememektedir.

9) 2019-2020 Akademik Yılı İçin Son Başvuru Tarihi 16 Ocak 2019’dır. Adayların En Geç 16 Ocak 2019 Tarihine Kadar Avrupa Birliği Başkanlığına Posta Yoluyla Başvuruda Bulunmaları Gerekmektedir. Postadaki Gecikmelerden Avrupa Birliği Başkanlığı Sorumlu Olmayacaktır.

10) Adaylara Telefon Yoluyla Bilgi Verilmeyecektir. Her Türlü Soru İçin avrupakoleji@ab.gov.tr adresiyle iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Güriş İnşaat Bursu Başvuru Koşulları İçin Tıklayın.

Burs Başvuru Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ