<style>.lazy{display:none}</style>
21.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Kidzania Sen De Yaz Öykü Yarışması

Kidzania Sen De Yaz Öykü Yarışması

Kidzania Sen De Yaz Öykü Yarışması

Kidzania Sen De Yaz Öykü Yarışması Düzenliyor. Ödüllü Yarışmaya 10 İle 14 Yaş Arası Genç Yazarlar Katılabilir.

Yarışmayı Düzenleyen Kurum: KidZania İstanbul ve Erbulak Evi
Yarışma Türü: Öykü Yarışması
Yarışmanın Kapsamı: Türkiye Geneli
Kimler Katılabilir: 10 İle 14 Yaş Arası
Başvuru Şekli: Online

Amaç
Yarışma, genç yazarları kendilerini yazarak ifade etmeye ve edebiyatı sevmeye teşvik etmeyi amaç edinir.

Türü
Öykü

Konu
“Barış”
Yarışmaya katılacak öykülerin teması “Barış” olup, genç yazar, daha iyi bir dünya için barışa giden yolun nasıl mümkün olabileceğini tartışabilir.

Ads

Kapsam
Ödül 10-14 yaş aralığındaki genç yazarlara (Son başvuru tarihi olan 19/05/2024 tarihi baz alınarak, doğum tarihi 2010 – 2014 aralığında olanlara) verilir. Yarışmanın düzenlenmesinden, organizasyonundan ve başvuru sürecinden Kidzania ve Erbulak Evi (Dağhan Külegeç Prd. Ltd. Şti.) sorumludur.

Katılım Koşulları

1. Yarışmaya rumuz ile katılmak zorunludur.

2. Yarışma herkese açıktır ancak Kidzania ve Erbulak Evi (Dağhan Külegeç Prd. Ltd. Şti.) çalışanları, Erbulak Evi Yazarlık Okulu kayıtlı öğrencileri ve Seçici Kurul üyelerinin birinci dereceden yakınları katılamaz.

3. Yarışma yönetmeliğine uygun olmayan ve belirtilen tarihten sonra teslim edilen başvurular değerlendirmeye alınmaz.

4. Yarışmaya, bir öykü ile başvurulur; bu öykü daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, basılmamış ve ödül almamış olmalıdır.

5. Başvuru sahipleri, dereceye giren öyküler üzerindeki basılı ve dijital tüm kullanım haklarını bedelsiz olarak Kidzania ve Erbulak Evi (Dağhan Külegeç Prd. Ltd. Şti.)’ne devrettiğini kabul eder. Yapıtlar hiçbir şekilde iade edilmez. İlgili öykü, yazar tarafından başka mecralarda kullanılabilir.

6. Yarışmaya gönderilen öykülerin hukuki ve bilimsel sorumluluğu yazarına aittir. Üçüncü kişilerin öykünün telif hakkı konusunda iddia ve talepleri olması durumunda öykü sahibi, uğrayacağı zarara karşı sorumlu olduğunu kabul eder.

7. Başvuru sahipleri yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılır.

8. Seçici kurulun yayımlamaya değer bulduğu 20 öykü, kitap hâline getirilir.

9. Yarışmaya katılım sayısına bağlı olarak ön seçici kurul oluşturma yetkisi Kidzania ve Erbulak Evi (Dağhan Külegeç Prd. Ltd. Şti.)’ne aittir.

Yarışmaya Gönderilecek Eserlerde Aranacak Koşullar

1. Yarışmaya katılacak öyküler; Word dosyası formatında, normal sayfa (A4) boyutunda, 12 punto, Times New Roman yazı karakterinde 1,5 satır aralıklı olarak hazırlanarak istanbul.kidzania.com web sitesinde yer alan form aracılığıyla gönderilecektir.

2. Ayrıca yazarın adı ve özgeçmiş bilgisi de yazılı anlatım şeklinde (Listeleme biçiminde değil) aynı elektronik postaya eklenmelidir. Özgeçmiş bilgisi 250 sözcüğü geçemez.

3. Öykünün sol üst köşesinde katılımcının sadece rumuzu yer almalıdır. Katılımcının adı öyküde yazılmamalıdır.

4. Türk dilinin özgünlüğü korunarak, 800 ile 1200 sözcük arasında yazılmış öyküler değerlendirmeye alınır. Sözcük sınırına uymayan öyküler değerlendirme dışıdır.

5. Öykü Türkçe olmak koşulu ile yurt dışından katılım sağlanabilir.

6. Internet ortamında meydana gelecek aksaklıklardan Kidzania ve Erbulak Evi (Dağhan Külegeç Prd. Ltd. Şti.) sorumlu değildir.

7. Katılımcı yarışmaya katıldığı andan itibaren bütün bu şartları kabul etmiş sayılır.

Ödül
Seçici kurulun belirleyeceği en iyi 20 öykü, Ekim 2024’de Kidzania ve Erbulak Kitap tarafından öykü kitabı olarak basılacak, kitap satan tüm internet sitelerinde ve seçkin kitabevlerinde okur ile buluşacaktır.

Yarışma Takvimi
Yarışmaya Son Başvuru Tarihi: 19 Mayıs 2024
Seçilen 20 Öykünün Açıklanması: 20 Haziran 2024
Kitabın tanıtımı ve imza günü (KidZania İstanbul’da): 19 Ekim 2024
Ödüle değer bulunan öyküler Kidzania ve Erbulak Kitap internet siteleri ve sosyal medya hesaplarından duyurulur. 19 Mayıs 2024 tarihinden sonra yapılan başvurular değerlendirilmeye alınmaz.

Başvuru Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ