28.05.2020 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Beste Yarışması

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Beste Yarışması

2020 Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Beste Yarışması

2020 Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Beste Yarışması Başvuruları Başladı. Yarışmaya Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı, Eserlerin Son Teslim Tarihinde 36 Yaşından Gün Almamış Olan Tüm Besteciler Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birinciyle 16 Bin Türk Lirası
İkinciye 12 Bin Türk Lirası
Üçüncüye 10 Bin Türk Lirası
Bir Adet Mansiyon Ödülü 7 Bin Türk Lirası

1- Yarışmanın Amacı Ve Konusu
Kadıköy Belediyesi, Ülkemizin Sanat Ve Kültür Hayatını Zenginleştirmek, Bu Çerçevede Çoksesli Çağdaş Türk Müziği Alanında Evrensel Düzeyde Müzik Diliyle Yazılmış, Yerel Ses Duyarlılığından Esinlenen Müzik Yaratıcılığını Özendirmek Ve Desteklemek; Çağdaş Türk Oda Müziği Repertuvarına Yeni Telif Eserler Kazandırmak Amacıyla Dördüncü Beste Yarışmasını, 2020’de Sonuçlanmak Üzere “Keman, Viyolonsel, Piyano Üçlüsü (Piyanolu Trio)” İçin Açmıştır.

2- Yarışmaya Katılma Şartları
– Yarışmaya, Bu Şartnamede Belirtilen Eser Teslim Tarihinde 36 Yaşından Gün Almamış Türkiye Cumhuriyeti Yurttaşı Besteciler Katılabilir.
– Yarışmaya Katılacak Eserlerin Daha Önce Başka Yarışmalara Katılmamış, Ödül Kazanmamış, Bu Yarışma Sonuçları Açıklanıncaya Kadar Başka Yarışmaya Gönderilmemiş Ve İcra Edilmemiş Ve Telif Hakları Devredilmemiş Ve Satılmamış, Bütün Hakları Yalnızca Müellif Besteciye Ait Olması Gerekir.
– Besteciler Yarışmaya Yalnız Bir Eserle Katılabilirler.
– Bu Yarışmanın Seçici Kurul Üyeleri İle Birinci Dereceden Yakınları Yarışmaya Katılamazlar.

3- Yarışmaya Katılacak Eserlerde Aranacak Özellikler
– Eserler Keman, Viyolonsel Ve Piyano Üçlüsü (Piyanolu Trio) İçin Bestelenmelidir.
– Eserlerin Süresi 15-17(On Beş-On Yedi) Dakika Arasında Olmalıdır.
– Kompozisyonların Ülkenin Geleneksel Ses Duyarlılığından Esinlenmeler, İşlemeler Veya Yansımalarla Yaratılan Özgün Bir Çalışma Olması Beklenmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

4- Eserlerin Değerlendirmesinde, Bestenin Müzikal Ve Tınısal Nitelikleriyle Piyanolu Üçlü Ortamına Ve Ses Dokusuna Uygunluğu İle Form Tasarımı Ve Yaratıcılık Düzeyi Gözetilecektir.

5- 3. Maddenin Birinci Ve İkinci Paragrafındaki Şartlara Uymayan Eserler Seçici Kurul Tarafından Yarışma Dışı Bırakılır.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 10 Ocak 2020.

Yarışmaya Katılacak Eserlerin Teslim Şartları
– Eser Sahibi Besteci, Eserinin Sekiz Adet Basılı Nüshasını Özel Bir Zarfla (Eser Zarfı) Verecek; Ayrıca Bir Kimlik Zarfı Hazırlayacaktır. Eser Zarfı Ve Kimlik Zarfı Tek Bir Katılım Zarfı İçinde Teslim Edilecektir. Yarışmaya Katılacak Eserler En Son 10 Ocak 2020 Cuma Günü Saat 17.00’ye Kadar Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası (Kbso) Caferağa Mah. General Asım Gündüz Cad. No:29 34710 Adresine Ulaştırılmalıdır. Eserler Kargo Veya Posta İle Gönderilmelidir, Elden Teslim Edilemez.
– Katılımcılar, Eserlerinin Notasyon Programıyla Yazılmış Notalarını 8 Nüsha Basılı Fotokopisiyle Dosyalanmış (Spiralli) Biçimde, Dikey Ya Da Yatay A4 Boyutunda Vermelidirler. Partisyonlar, Ayrıca Pdf Formatında, Flash Disc’e Kayıtlı Şekilde İdareye ‘Eser Zarfı’nın İçinde Teslim Edilecektir.
– Zarfların Üzerinde (Eser Zarfı, Katılım Zarfı Ve Kimlik Zarfı) Katılımcının Adı Yer Almayacak, Kimlik Belirten Herhangi Bir İşaret, İfade Bulunmayacaktır. Zarflar Altı Harf Veya Sayı Veya Harf Ve Sayıdan Oluşan Rumuz İle Teslim Edilecektir. Rumuz, Her Bir Bilgisayar Kopyasının İlk Sayfasının Sol Üst Köşesine Görünür Şekilde Yazılacaktır. Zarflar Kapalı Olarak Teslim Edilecektir.
– Kapalı Kimlik Zarfı İçinde Bestecinin Adı Soyadı, Kısa Özgeçmişi, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi; Eserin 5846 Sayılı Fikir Ve Sanat Eserleri Kanunu’na Uygun Sahipliğini Kabul Eden İmzalı Taahhütname, İşbu Şartnameyi Bütün Maddeleriyle Kabul Ettiğini Belirten İmzalı Yazı; Posta Ve E-Posta Adresi; Cep Telefon Numarası Bulunmalıdır. Bestecinin Adı Soyadı Ve Özgeçmişinin Yer Aldığı Sayfada Rumuz Da Not Edilmelidir.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ