20.05.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

İnsan Ticareti İle Mücadele Adına Ses Ol Afiş Yarışması

İnsan Ticareti İle Mücadele Adına Ses Ol Afiş Yarışması

İnsan Ticareti İle Mücadele Adına Ses Ol Afiş Yarışması

İzmir Belediyesi İnsan Ticareti İle Mücadele Adına Ses Ol Afiş Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya 18 yaşından büyük tüm amatör ve profesyonel herkes katılabilir.
Yarışmaya en fazla 3 afiş ile katılınabilir. Yarışmaya izbbafisyarismasi@gmail.com adresi üzerinden gönderilen afişler daha önce yayınlanmış olabilir ancak başka hiçbir (ulusal – uluslararası) yarışmada ödül almamış olmalıdır; tespit edilenler elenir, verilen ödül geri alınabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Mansiyon Ödülü 2 Bin Türk Lirası

Konu
‘’İnsan Ticareti İle Mücadele’’
İnsan ticareti; kişinin kuvvet kullanarak veya kullanma ile tehdit ederek zorlama, kaçırma, aldatma ve hile ile alıkoyulmasıdır. Kişinin çaresizliğinden yararlanıp aynı zamanda denetim yetkisi olan kişilerin gönüllerini kazanmak için alıkoyulan kişiye veya başkalarına kazanç ve çıkar sağlama amacı ile kişinin istismar edilmesi, bir yerden bir yere taşınması, devredilmesi veya teslim alınmasıdır.

Yarışma Ortakları
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Sığınmacı ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD-ASAM)’ dir.

Yarışma Koşulları
a) Yarışma, Türkiye genelinde 18 yaşını doldurmuş tüm tasarımcılara açıktır.

Sponsorlu

b) Yarışma bireysel ve ekip olarak katılıma açıktır. Bir yarışmacı / yarışmacı ekip, farklı rumuzla en
fazla üç afişle katılabilir. Ekip olarak gönderilen afişin ödül alması halinde ödül, tüm katılımcılar tarafından belirlenen ve ıslak imzalı tutanak ile beyan edilen temsilci hesabına yatırılır. Grup olarak kazanılan ödüllerin bedeli değişiklik göstermez. Bedel 6. Madde’de belirtilen tutarda, grubun her üyesi adına değil, grup temsilcisi adına ödenir.

c) Yarışmaya katılanlar İzmir Büyükşehir Belediyesine vermekle yükümlü oldukları ıslak imzalı katılım formu ile afişlerinin özgün ve kendilerine ait olduğunu kabul ederler. Katılım formu bulunmayan afişler değerlendirmeye alınmayacaktır. (Bu şartları taşımayan afişler, ödüle veya sergilemeye değer görülmüş olsalar bile yarışma dışı bırakılır.)

ç) Yarışmaya katılan, ödül ve sergilemeye değer bulunan tüm afişler bedelsiz ve süresiz olarak proje ortaklarına ait olacak, iade edilmeyecektir. Proje ortakları, yarışma yolu ile elde ettiği bu afişleri, televizyon, internet, sosyal medya ve diğer her türlü dijital ortamda yayınlama; katalog, broşür, afiş, kitap, CD, video ve diğer ortamlara alarak yayınını ve dağıtımını yapma, sergileme, ayrıca yurt içi ve yurt dışındaki eğitim ve kültür kurumlarına gönderme, ulusal ve uluslararası haber yapma hakkına sahip olacaktır.

d) Seçici kurul, gerek gördüğünde afiş sahibinden afiş üzerinde değişiklik yapmasını ve üzerinde çalışma yapmasını isteyebilir. Bunun için İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ödül tutarı dışında bir ödeme yapılmaz.

e) Yarışmacılar, yarışma şartlarını ve Seçici Kurul (Jüri) kararlarını kabul etmiş sayılacaklardır.

f) Afiş çalışmalarında renk ve teknik kullanımda herhangi bir sınırlama yoktur. Ancak dört renkli (CMYK) ofset baskı teknolojisi ile elde edilebilen renklerin dışına çıkılmamalıdır. Çalışmalar 300 dpi çözünürlükte olacaktır.

g) Afişler, 50×70 cm. boyutunda dikey olarak çalışılacaktır. Afişlerde görsel tasarımı destekleyen sözel mesaj istenirse yer alabilir. Afişler öncelikle belirtilen mail adresine jpg uzantılı olarak gönderilecektir.

ğ) Afişlerin dijital orijinali, Adobe Illustrator (.ai) veya Photoshop (.eps) veya Photoshop (.psd ) veya Photoshop (.tiff) versiyonlarından biri ile program uzantısı belli olacak, layerları açık olacak şekilde çalışılmalıdır. (50×70 cm. afiş için net baskı alanı; 48×68 cm. olmalıdır.)

h) Çalışmalar ve ıslak imzalı olarak taratılmış katılım formu izbbafisyarismasi@gmail.com adresine herhangi bir sıkıştırma programı kullanılmadan gönderilecektir.

ı) Ödül alan afişlerin dijital orijinali, yarışma sonuçları ilan edildikten sonra, Jüri tarafından istenecektir. Çalışma orijinali herhangi bir sıkıştırma yapılmadan, fontlar convertlenerek CD, Wetransfer veya DVD kaydı yapılıp teslim edilmesi gerekmektedir.

i) Afiş üzerinde uygun bir yerde Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi logolarının afişin sol tarafında ve diğer logolardan daha büyük ve belirgin olması dikkate alınarak, sırasıyla Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi logoları\amblemleri, Sığınmacı ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği, Kentsel Adalet ve Eşitlik Şube Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı logoları yer almalıdır. İlgili logolar\amblemler https://www.izmir.bel.tr/tr/basinmateryalleri/133, European Union – Council of Europe Joint programmes’ logos (before October 2020 FFPA) (coe.int) ve kultursanat.izmir.bel.tr adresinden temin edilebilir.

j) Son teslim tarihi ve saatinden sonra gelen afişler teslim alınmayacaktır.

k) Afişler üzerinde yarışmacının kimliğini belirten ad, imza vb. işaretler bulunamaz.

l) Gönderilecek her afişe yarışmacı tarafından ıslak imzalı ve taranmış yarışma katılım formu, katılımcı öğrenci ise öğrenci belgesi konulacaktır. Katılım formu ve şartname kultursanat.izmir.bel.tr adresinden Duyurular sekmesinden temin edilebilir.

m) Yarışmada ilk üç dereceyi (Birincilik, İkincilik, Üçüncülük) ve Mansiyonu kazananların tek kişilik ulaşım (otobüs ile şehirlerarası ve şehir içi transferleri) yemek ve konaklama masrafları İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacaktır. İlk üç dereceyi ve Mansiyonu kazanan yarışmacıların beraberinde getirmek istedikleri kişilerin her türlü masrafları kendilerine ait olacaktır.

n) İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Sığınmacı ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği çalışanları ve 1. derece yakınları, Seçici Kurul Jüri Üyeleri ve 1. derece yakınları yarışmaya katılamaz.

o) Jüri, gerçekleştirdiği değerlendirme sonunda ödüle değer görmemesi durumunda Birinci, İkinci, Üçüncü veya Mansiyon afiş seçmeme hakkına sahiptir.

ö) İzmir Büyükşehir Belediyesi jürinin birinci olarak seçtiği afişi kullanıp kullanmama hakkını saklı tutar.

p) Seçici Kurul değerlendirme sonunda Birinci, İkinci, Üçüncü ve Mansiyon afişi birlikte seçecektir.

r) Katılımcılar yarışma katılım formunu imzalayarak gönderdikleri afişin özgün olduğunu kabul ederler.

s) Katılımcılar yarışma katılım formunu imzalayarak yarışma şartnamesinin tüm koşullarını kabul etmiş sayılırlar. Dünyada ve Türkiye’de yaşanan COVID-19 sürecinde istenmeyen, sağlıksız ve riskli sonuçlar ortaya çıkması durumunda ödül töreni iptal edilebilir. Bu durum ödül kazananlara önceden bildirilir ve daha sonra herhangi bir hak iddia edilemez. Ödül töreni yapılırsa gelenlerden COVID-19 salgını ile ilgili herhangi bir risk olup olmadığını güvenli şekilde öğrenmeye yarayan HES Kodu, aşı kartı, PCR testi mutlaka istenecektir.

ş) Ödül kazandığı halde törene katılamayanlar veya törenin iptali durumunda, kazandıkları para ödülleri Banka havalesi veya IBAN no ile kendilerine gönderilecektir.

Yarışma Takvimi
Son Teslim Tarihi: 10 Ocak 2022
Değerlendirme Tarihi: 17 Ocak 2022
Sonuçların Açıklanması: 25 Ocak 2022
Ödül Töreni ve Sergileme: İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenen bir etkinlik programı
çerçevesinde gerçekleştirilecektir.

Sonuçlar, belirtilen tarihten itibaren kamuoyuna https://www.izmir.bel.tr/ internet sitesinde
Duyurular sekmesi üzerinden duyurulur.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Katılım Formu İçin Tıklayın.
Afişlerde Kullanılması Gereken Logolar İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ