<style>.lazy{display:none}</style>
21.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Hayal Melodileri Resim Yarışması

Hayal Melodileri Resim Yarışması

Hayal Melodileri Resim Yarışması

Hayal Melodileri Resim Yarışması Başvuruları Online Olarak Alınacak.

“Hayal Melodileri” Resim Yarışması, sanat eğitimi alan öğrencilerin sanatsal üretimlerine destek vermek, klasik müzik ve opera sanatına olan ilgiyi arttırmak, ülkenin sanat ve kültür hayatına çeşitlilik getirerek katkıda bulunmak amacıyla düzenlenir. Bu amaç çerçevesinde katılımcılardan, belirlenen bir operayı dinlemeleri, operanın kendisini ya da içinde geçen bir bölümü, şarkıyı veya melodiyi (anlamını bilerek ya da bilmeyerek) resimsel bir anlatım dili ile ifade etmeleri ve bu eseri oluşturma sürecinde yaşadıkları duygu ve düşünceleri özetleyen bir metin yazmaları beklenmektedir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 25 Bin Türk Lirası Ve Ödül Belgesi
İkincilik Ödülü 20 Bin Türk Lirası Ve Ödül Belgesi
Üçüncülük Ödülü 15 Bin Türk Lirası Ve Ödül Belgesi
Jürinin Uygun Görmesi Halinde “Jüri Özel Ödülü” Ve Ana Sponsor Bulunması Halinde “Değer” Ödülü Ve Ödül Belgeleri De Verilecektir.
Bir Eser Birden Fazla Ödüle Layık Görülürse, Daha Yüksek Kıymetli Ödül Verilir.

Başvuru / Eser Teslimi

1) Başvurular online başvuru ile gerçekleştirilecektir. Online başvurular www.emartturkiye.org ve www.3nokta.com sitesinde bulunmaktadır. Başvurular tüm alanlar eksiksiz olarak doldurulduktan sonra “Kaydınız başarı ile alınmıştır. Ön seçim sonrasında size geri dönüş yapılacaktır.” mesajını görüldüğünde tamamlanmış sayılır.

Ads

E-posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvurunun sorunsuz tamamlanabilmesi için tarayıcı olarak Chrome veya Firefox kullanılmalıdır. Eser görselleri jpeg veya pdf formatında yüklenmeli ve dosya boyutu 1MB’tı geçmemelidir. (Word dokümanı ve zipli gönderilen eserler dikkate alınmayacaktır. Başvurunuz geçersiz sayılacaktır)

Başvurunun kabulü, eserinizin sergilenmek ve yarışma için kabul edildiği anlamına gelmemektedir. Eserlerinizin sergilenmeye hak kazanıp kazanmadığı hususundaki bilgilendirme Seçici Kurul’un yapacağı ön seçim sonrasında Nisan ayı içerisinde katılımcılara e-posta veya sms yoluyla bildirilecektir.

2) Ön seçimi geçen eserler en geç 27 Nisan 2023 tarihine kadar şahsen elden veya posta/kargo yoluyla; “EMART Genç Yetenekleri Güçlendirme Vakfı / Hayal Melodileri Resim Yarışması: Barbaros Mh. Uphil Court Towers A-129 / 34746 Ataşehir- Istanbul” adresine teslim edilmelidir.

Ön elemeyi geçen eserler, ıslak imzalı katılım formu ve bir adet öğrenciliği gösterir belgeyle birlikte teslim edilmelidir. Katılım formu bu şartnamenin son sayfasındadır.

Katılım Koşulları

1) Yarışmaya katılım ücretsizdir.

2) Yarışmaya sadece Türkiye’deki üniversitelerin sanat eğitimi veren fakültelerinin sanat eğitimi veren bölümlerinde veya Eğitim Fakülteleri’nin Resim-İş Öğretmenliği Bölümü’nde eğitimini sürdüren lisans öğrencileri ve tüm bu bölümlerin lisansüstü programlarında eğitim gören lisansüstü öğrenciler katılabilir.

3) Aday, başvuru esnasında Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yasal olarak ikamet ediyor olmalıdır.

Teknik Koşullar

1) Yarışmanın Teması: “Hayal Melodileri” Resim Yarışması’nın temel amacı klasik müzik ve opera sanatına olan ilgiyi arttırmak, sanat eğitimi alan öğrencilerin sanatsal üretimlerine destek vermek ve ülkenin sanat ve kültür hayatına çeşitlilik getirerek katkıda bulunmaktır. Bu amaç çerçevesinde katılımcının operanın kendisini ya da opera içinde geçen bir bölümü, bir melodiyi veya aryayı, (anlamını bilerek ya da bilmeyerek) resimsel ifadeye dönüştürmesi beklenir.

2) Yarışmanın konusu Yevgeni Onegin operasıdır. Katılımcılardan, Yevgeni Onegin operasının kendisini ya da operada yer alan herhangi bir bölümü, şarkıyı veya melodiyi resimsel ifadeye dönüştürmesi beklenir. Yevgeni Onegin operasına ait bilgiler www.emartturkiye.org ve www.3nokta.com sitesinde bulunabilir.

3) Katılımcı, eseri hazırlarken dinlediği opera bölümünü belirterek, eseri oluştururken yaşadığı duygu ve düşüncelerinin yer aldığı “eseri açıklayıcı kısa metni”, resim ile birlikte yarışma kuruluna teslim etmelidir. Bu metin en az 50 kelime en fazla 150 kelime olmalıdır. “Açıklayıcı kısa metin” göndermeyen eserler değerlendirmeye tabii tutulmazlar.

4) Her aday, yarışmaya daha önce ödül almamış ve sergilenmemiş en fazla 1 (bir) adet eser ile katılabilir. Adaylar, daha önce yayınlanmış, başka yarışmalara gönderilmiş ve üçüncü şahısların haklarını ihlal eden eserlerle yarışmaya katılamaz. Bu nitelikteki ve yarışmanın “Hayal Melodileri” temasına uygun olmayan eserler değerlendirmeye alınmaz.

5) Adaylar, yarışmaya gönderdiği resimlerin kendisine ait ve özgün bir eser olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Eseri ödül alan veya sergilemeye değer bulunan adaylardan, bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan bu yarışma ile elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

6) Yarışmaya tuval veya sıkıştırılmış ahşap malzemeler (duralit, sunta, kontraplak vb.) üzerine yağlıboya, akrilik veya karışık teknikle yapılmış eserler ile katılım mümkündür. Kâğıt üzerine yapılmış veya cam ile çerçevelenmiş eserler kabul edilmeyecektir. Yarışmaya katılacak eserlerin kısa kenarı 50 cm’den küçük, uzun kenarı 120cm’den büyük olmamalıdır.

7) Yarışmada sergilemeye değer görülen eserler, sergilenmeye uygun ve asılabilmeleri için gerekli aksamları hazır bir biçimde teslim edilmelidir.

8) Eserlerin ön yüzünde, adayın kimliğini belirten ad, imza vb. işaretler bulunmamalıdır. Katılımcı, eserinin arka yüzüne, tam orta kısma, adını, soyadını, eserin adını, tekniğini ve boyutlarını tuval ya da malzeme üstüne yazmalıdır.

Eserlerin Teslim Ve İadesi

1) Ön elemeyi geçen eserler en geç 27 Nisan 2023 günü mesai saati sonuna kadar “Hayal Melodileri” resim yarışmasının aşağıda belirtilen adresteki merkezi idare ofisine elden veya posta/kargo yoluyla teslim edilmelidir. Islak imzalı katılım formu (bkz. Şartnamenin son sayfası) ve öğrenciliği gösterir belge eserler birlikte teslim edilmelidir.

Adres: EMART Genç Yetenekleri Güçlendirme Vakfı / Hayal Melodileri Resim Yarışması: Barbaros Mh. Uphil Court Towers A-129 / 34746 Ataşehir- İstanbul. Tel: 0 216 688 10 96

2) Postada geciken eserlerden dolayı EMART Vakfı sorumluluk kabul etmeyecektir.

3) Sergilemeye hak kazanan ancak ödül almayan ve satışı yapılmayan eserler, 12 – 23 Haziran 2023 tarihleri arasında sanatçılara yukarıda belirtilen EMART Vakfı merkez adresinden elden iade edilecektir. Eser özel saklandığı yerden merkez ofisimize getirilecektir, bu nedenle, sanatçılar eserlerini iade almaya gelmeden en az 2 gün önce EMART Vakfı ile iletişime geçmelidir. Posta ve kargo ile yollanan eserler, kesinlikle kargo ile iade edilmeyecektir. Eserler 23 Haziran 2023 mesai bitimine tarihine kadar elden teslim alınmazsa geri alınmayan eserlerden kaybolmasından ve/veya oluşacak her türlü zarardan EMART Vakfı maddi ve manevi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Tüm katılımcılar bu husustaki taleplerinden ekte yer alan “Katılım Formu”na imza attıkları anda peşinen feragat etmiş sayılacaklardır.

Değerlendirme

1) Ödül alacak ve sergilenecek eserlere belirlenen Seçici Kurul karar verir.

2) Ödüller Seçici Kurul tarafından belirlenecek şart ve koşullarda verilecektir ve Seçici Kurul ödüllerin tamamını ya da bir kısmını dağıtıp dağıtmamak konusunda bağımsızdır.

3) Seçici Kurul’un kararları kesindir ve itiraza açık değildir.

4) Ödül alan eserler www.emartturkiye.org www.3nokta.com web sitesinden 11 Mayıs 2023 tarihinde duyurulacaktır.

Yarışma Takvimi
Online Başvuru Son Tarihi: 11 Nisan 2023
Ön Seçim Neticesinin İlanı: 18 Nisan 2023
Ön Seçimi Geçen Eserlerin Son Teslim Tarihi: 27 Nisan 2023
Yarışma Sonucunun İlanı, Ödül Töreni ve Sergi Açılışı: 11 Mayıs 2023

Yarışmaya Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ