18.05.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Gürsoy Vakfı Öğrenci Bursu Başvuruları

Gürsoy Vakfı Öğrenci Bursu Başvuruları

Gürsoy Vakfı Öğrenci Bursu Başvuruları

Gürsoy Şirketler Grubu Gürsoy Vakfı Burs Başvuruları Online Olarak Alınmaktadır.  Gürsoy Vakfı Bursundan Türkiye Cumhuriyeti Sınırları İçerisinde Eğitim Alan Öğrenciler Faydalanmaktadır. Vakıf Özel Yetenek İle Öğrenci Kabul Eden Üniversitelerin Spor Ve Sanat Dallarına Da Burs Vermektedir.
Üniversiteliye Burs Veren Vakıflar Kurumlar Listesi İçin Tıklayın.

Yurt İçindeki Eğitim Kurumlarında Ön Lisans Ve Lisans Seviyesinde, Tam Zamanlı Öğrenci Statüsünde Kayıtlı Öğrenciler Burstan Yararlanabilir. Vakıf Yönetimi Tarafından Aksi Duyurulmadıkça, Yüksek Lisans Öğrenim Bursu Verilmemektedir. Yurt Dışında Öğrenim Görmek İsteyen Öğrenciler İçin Burs İmkanı Bulunmamaktadır. Başvurular Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınmaktadır.

Burs Başvuru Koşulları
Yurt içindeki eğitim kurumlarında ön lisans ve Lisans seviyesinde, tam zamanlı öğrenci statüsünde kayıtlı öğrenciler burstan yararlanabilir. Vakıf yönetimi tarafından aksi duyurulmadıkça, yüksek lisans öğrenim bursu verilmemektedir. Yurt dışında öğrenim görmek isteyen öğrenciler için burs imkanı bulunmamaktadır.

T.C. Vatandaşı olmak. Maddi desteğe ihtiyaç duyuyor olmak. Devlet üniversitelerini kazanmış olmak (Açık Öğretim ve Uzaktan Öğretim programları kapsam dışındadır. Farklı kurumlardan alınan burslar, başvurunuza engel teşkil etmez.

Ara Sınıf Öğrencileri Başvurabilir.

Sponsorlu

Özel Yetenek Sınavı İle Öğrenci Alan Üniversitelere Burs Verilmektedir.

Aynı Aileden Kardeşler Başvurabilir.

İlk ve ortaöğretim öğrencileri için burs verilememektedir. Yüksek lisans ve doktora öğrencileri için burs verilememektedir. Öğrenci özel üniversitelerden birine % 100 burslu yerleştirilmemişse, burs verilememektedir. Yurtdışı eğitim için burs ve/veya destek verilememektedir.

Kimlere Burs Verilmez
İlk Ve Ortaöğretim Öğrencileri İçin Burs Verilememektedir. Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencileri İçin Burs Verilememektedir. Öğrenci Özel Üniversitelerden Birine % 100 Burslu Yerleştirilmemişse, Burs Verilememektedir. Yurtdışı Eğitim İçin Burs Ve/Veya Destek Verilememektedir.

Başvuru Belgeleri

1- Burs başvuru formu (Web sitemizde online olarak dolduracaksınız)
2- Öğrenci belgesi (Web sitemizde online olarak sisteme yükleyeceksiniz pdf olarak hazır bulundurun) 3- Nüfus cüzdan fotokopisi (Web sitemizde online olarak sisteme yükleyeceksiniz pdf olarak hazır bulundurun)
4- LYS/ÖSS sınav sonuç belgesi.(ara sınıflar için gerekli değil) (Web sitemizde online olarak sisteme yükleyeceksiniz pdf olarak hazır bulundurun)
5- Size bakmakla yükümlü bulunan anne, baba veya aileye gelir olarak katkısı bulunan bireylerin işyerlerinden alınmış, çalıştıklarını ve aldıkları ücreti belirten belge (iş sahibi ise vergi levhası fotokopisi, emekli ise maaşını gösteren belge vs.), (Web sitemizde online olarak sisteme yükleyeceksiniz pdf olarak hazır bulundurun)
6- Tüm aile bireylerinin nüfus kayıt dökümlerinin bulunduğu kütükten alınmış “Nüfus Kayıt” örneği, (Web sitemizde online olarak sisteme yükleyeceksiniz pdf olarak hazır bulundurun)
7- Okuyan kardeşlerin öğrenci belgeleri, (Web sitemizde online olarak sisteme yükleyeceksiniz pdf olarak hazır bulundurun)
8- Oturduğunuz ev kira ise kira kontratı, yurtta kalıyorsanız ödeme makbuzu (Web sitemizde online olarak sisteme yükleyeceksiniz pdf olarak hazır bulundurun)
9- Ara sınıflarda veya son sınıfta okuyan öğrenci için not durum belgesi (transkript) (Web sitemizde online olarak sisteme yükleyeceksiniz pdf olarak hazır bulundurun)

Burs Başvurusu 1 Eylül İle 30 Eylül Tarihleri Arasında Alınmaktadır.
Detaylar Ve Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 19 YORUM
 1. Serpil dedi ki:

  2021-2022 yılı içinde burs olanağı başlattınız mı? Ayrıca burs başvurusu için tıkladığımızda bir türlü sayfa açılmıyor hata veriyor bunu nasıl halledebilirim?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   başvurular henüz açılmadı. Burs Başvuruları Üniversitelerin Açılış Tarihi Belli Olduktan Sonra Alınmaya Başlanacaktır

 2. Mehmet dedi ki:

  Bu bursa gerçekten çok iyi ihtiyacım var lütfen sesimi duyum maddi durumumuz kötü olduğu için okumaktada gucleniyorum annem babamdan ayrı annem bize bakıyor ben lise son öğrencisiyim kendime test kitabı alamıyorum gerçekten buna çok ihtiyacım var önce Allah diyorum sonra siz diyorum

 3. Sude dedi ki:

  Bura sonuçları açıklandı mı?

 4. furkan dedi ki:

  Iyidir

 5. Yusuf dedi ki:

  Burs sonuclari ne zaman açıklanacak

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   burs sonuçları açıklandı, burs almaya hak kazananlara bilgi verildi.
   Burs başvurusu olumlu sonuçlanan öğrenci arkadaşlarımız bilgilendirilmiş olup ilk burs ödemeleri 15 Ekim de hesaplarına yatırılmıştır. Burs başvurusu olumsuz sonuçlanan arkadaşlarımız ayrıca bilgilendirilmeyecektir.

 6. Gizem dedi ki:

  Sonuçlar ne zaman açıklanacak

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   halen başvurular devam ediyor (30 eylül’e kadar).

 7. Türkan dedi ki:

  Burs ücreti ne kadar

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   burs miktarı konusunda bilgi bulunmuyor. vakıf’dan bilgi alınız.

 8. mert dedi ki:

  ben bursiyerlik hesabı oluşturdum iptal etmek istiyorum yardımcı olur musunuz

 9. Nur dedi ki:

  Ben bursiyerlik hesabı olstrdm onu iptal etmek istiyorum nasıl yapabilirim

 10. Büşra dedi ki:

  Bu burs karşılıklı mı?

 11. faikcan kökçü dedi ki:

  biz bu belgeleri fotokopi olarak alacaksak ,e posta adresine nasıl göndereceğiz.direk fotoğrafını çeksek olmaz mı acaba

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   tarayıcı ile tarayabilir yada fotoğraf olarak çekip düzenleyerek e-posta adresine gönderilebilir. belgelerin düzgün ve okunaklı olması gereklidir.

BİR YORUM YAZ