26.09.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Go Kısa Film Oyun Yazma Yarışması

Go Kısa Film Oyun Yazma Yarışması

Go Kısa Film Oyun Yazma Yarışması

Go Kısa Film Oyun Yazma Yarışması Başvuruları Başladı. Güzel Ordu Kültür Ve Sanat Derneği Kısa Film, Tiyatro Oyun Yazma Yarışması Düzenliyor. Yarışmalar Amatör Ve Profesyonel Herkese Açıktır.

Güzel Ordu 17. Aydın Üstüntaş Geleneksel Anadolu Tiyatrosu Oyun Yazma Yarışması

Amaç
Aydın Üstüntaş’ın tiyatro sanatına yıllarca hem yazarlık, yönetmenlik, oyunculuk gibi kişisel katılımıyla hem de kurumsallaşma adına yaptığı çalışmalarıyla sürekli anılmasını sağlamak ve böylece tiyatromuza yeni oyunlar kazandırmaktır.

Yarışmanın Türü
Tiyatro Oyunu

Konu
Günümüz tiyatro sanatının kapsadığı özelliklere sahip tüm oyunlar. Ancak, bu yarışmada özellikle Geleneksel Anadolu Tiyatrosundan beslenen; kalıplarını, biçem özelliklerini taşıyan ve gelenekseli günümüze getiren oyunlar öncelikli olarak değerlendirmeye alınacaktır. Bu kapsamda yeterince başarılı oyun bulunamadığında çağdaş tiyatro diliyle yazılmış oyunlar ödüllendirilecektir.

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

Katılma Koşulları
1)Yarışmaya, herkes katılabilir.

2) Katılım dili Türkçedir.

3) Herhangi bir tema sınırlaması yoktur.

4) Oyunlar, yetişkin ve genç seyirciye yönelik olmalıdır. Çocuk oyunları yarışma kapsamında değildir.

5) Metinler, Times New Roman, 12 punto, 1.5 aralıklı, A4 sayfaya yazılmalıdır. Belirtilen biçimde yazılmayan metinler değerlendirme dışı tutulacaktır.

6) Bir başka yarışmadan ödül almış veya oynanmış oyunlar bu yarışmaya katılamazlar.

7) Yarışmada derecelendirme yoktur. Seçici kurul oy çokluğu ile karar verecektir.

8) Başvurular 20 Şubat 2023 tarihine kadar www.gotiyatrofest.org adresinden online olarak yapılacaktır.

9 Başvurular yazar tarafından belirlenecek bir rumuzla yapılacaktır.

10) Metin yazarının adı, soyadı, özgeçmişi, açık posta adresi, elektronik posta adresi, sabit ve mobil telefon numaraları www.gotiyatrofest.org adresinde yer alan başvuru formuna eksiksiz yazılarak gönderilmelidir.

11) Katılımcılar, yarışmaya birden fazla oyunla katılamazlar, her yazarın tek oyunu değerlendirmeye alınacaktır.

12) Seçici kurul gerek gördüğünde özel ve övgüye değer oyun ödülleri de verebilir.

13) Daha önce yarışmaya katılan oyun, sonraki yıllarda yine katılırsa yarışma dışı kalacaktır.

Ödül
Seçici kurul tarafından seçilen oyuna 5.000 TL para ödülü ve plaket ile özel ve övgüye değer oyunlara plaket verilecektir.

Yarışma Takvimi
1) Son başvuru tarihi 20 Şubat 2023
2) Yarışma sonuçları 27 Mart 2023 tarihinde açıklanacaktır.
3) Ödül töreni tarihi yarışma sonuçlarıyla birlikte duyurulacaktır.

İletişim
Web: www.gotiyatrofest.org
E-Posta: gulsinustuntas@hotmail.com
GSM: 0535 740 38 06

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru Formu İçin Tıklayın.

6. Güzel Ordu Kısa Film Festivali Yarışması

Hakkında
Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği kurulduğu günden bu yana sürdürdüğü yarışmalarla bireylerin toplumsal konularda farkındalığını arttırmak, cesaretlendirmek, motive etmek, yaratıcılıklarının ön planda olmasını sağlamak ve başarılarını takdir etmek üzere bu yarışmaları düzenlemektedir.

Yarışmalarımızın birinci yılında ‘’Karadeniz’’, ikinci yılında ‘’Çocuk Hakları’’, üçüncü yılında ‘’Kadın Hakları’’ dördüncü yılında ‘’Adalet’’ beşinci yılında ‘’Dalga’’ konuları işlenerek sanat aracılığıyla farkındalık yaratmak amaçlanmıştır.

Konu
Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği 6.Kısa Film Festivalinin Yarışma konusu “KIYISINDA” olarak belirlenmiştir.

Kıyısında
Hayatımızın en önemli eşiklerini bir şeylerin “kıyısında” geçiririz. Bir kararın, yeni bir döngünün, bir vazgeçişin ya da kabullenişin arifesinde, farkına varsak da varmasak da tam da orada; kıyıdayız. Kıyı bize güvenli görünse de bir çeşit araftır aslında. Orada uzun süre oyalanamayız, kıyının doğası budur. Soluklanmak, düşünmek ve adım atmak kadar vakit tanır. Fakat tekinsiz de bir cazibesi vardır: Bize, kıyının ardına bekleyen her ne ise onunla yüzleşmemenin huzursuz konforunu fısıldar. Kıyının tatlı fısıltısına kapılırsak eşiği geçemeyiz. Arafta sıkışırız.

Yine de cesaretimizi topladıysak eğer, kıyıda olmak güzeldir. Her neyin kıyısındaysak belli ki bizi büyütecek, bize öğretecek, bizi kendimize bir adım daha yaklaştıracaktır. Kıyının ötesinde her ne varsa ruhumuza eklenecektir.

O halde, yolumuzun düştüğü tüm kıyıların ardını görebilmeyi dileyerek bir an durup içimize bakalım;
Peki, sen neyin kıyısındasın?
Göstermek ister misin?

Başvuru Koşulları

• Yarışma, Kısa Filme ilgi duyan herkese açıktır.

• Yarışmaya her yaştan insan başvurabilir.

• Yarışmaya başvuru ücretsizdir.

• Yarışmaya başvurular, web sitemiz aracılığı ile FilmFreeway platformu üzerinden yapılacaktır.

• Yarışmaya başvuracak filmler için herhangi bir kategori sınırlaması bulunmamaktadır.

• Yarışmaya başvuracak filmlerin süre sınırlaması, 21 dakikadır. Yarışma Yürütme Kurulu gerekli gördüğü durumlarda, sürede %10 (yüzde on)’luk bir dilimde istisna yapma hakkına sahiptir.

• Yarışmaya başvuracak filmlerde Türkçe ve İngilizce altyazı zorunluluğu bulunmaktadır.

• Türkçe altyazılar beyaz renkte, İngilizce altyazılar sarı renkte olmalıdır.

• Altyazıların standart puntosu 40 olmalıdır ve altyazıların fontu helvetica olmalıdır. Cümlelerin uzunluğu ise iki satırı geçmemelidir.

• Yüklenen filmlerin çözünürlüğü 1920×1080’dan az olmamalıdır.

• Yarışmaya gönderilen bütün filmler derneğin yarışma arşivinde saklanır.

• Yarışmaya 01.01.2022 tarihinden sonra yapılmış olan filmler katılabilir.

• Yarışmaya katılacak filmler için son teslim tarihi 19.09.2022’dir.

• İstenilen dilde ve coğrafyada çekilmiş filmler Türkçe ve İngilizce altyazı zorunluluğunu yerine getirdikleri takdirde yarışmaya başvuru yapılabilir.

• Yarışmacılar birden fazla film ile yarışmaya başvurabilirler.

• Daha önce başka bir festivale, platforma ya da yarışmaya başvurmuş olmak, yarışmaya katılmaya engel değildir.

• Yarışmacıların telif haklarından yaşadığı / yaşayacağı sorun, yarışma yönetimi / komitesi ile ilgili değildir. Dolayısıyla, hukuki yaptırımlara, yarışma yönetimi tabi tutulamaz.

• Finale kalan filmleri, yarışma yönetimi / komitesi / ekibi, kendi görsel ve işitsel ağlarında paylaşmakla yükümlüdür.

• Ön elemeyi geçerek finale kalan filmlerin, yönetmen adı belirtilmesi koşuluyla, ticari amaç gözetmeksizin Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği etkinliklerinde yer alması, gösterilmesi yarışmacı tarafından kabul edilmiş sayılır. Bu filmlerin aynı zamanda Güzel Ordu Kültür Sanat Derneğinin web sitesinde, ve sosyal medya sayfalarında yayınlanması gösterilmesi yarışmacı tarafından kabul edilmiş sayılır.

• Ön eleme için dernek web sitesinden online başvuru yeterli olup filmlerin ön elemeden geçmesi durumunda başvuru sahibinden posta yolu ile filmin gösterim kopyasının ve imzalı gösterim izin formunun dernek adresine gönderilmesi istenecektir.

• Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği yarışma sonucunun ilan edilmesinden önceki herhangi bir aşamada, herhangi bir sebep göstermeksizin yarışmayı düzenlemekten vazgeçme veya yarışmayı iptal etme, veya ileride aynı yarışmayı devam ettirmeme hakkına sahiptir. Yarışmanın düzenlenmemesi veya iptal edilmesi halinde, eser sahipleri tarafından derneğe gönderilen veya teslim edilen hiçbir eser dernek tarafından kullanılamaz.

• Temaya uymayan filmler yarışma değerlendirmesine alınmaz.

• Yarışmaya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes başvurabilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan kimselerin başvurusu dikkate alınmayacaktır.

Yarışma Takvimi
Başvuru Bitiş Tarihi 5 Eylül 2022
Finale Kalan Eserlerin Açıklanacağı Tarih 19 Eylül 2022
Finale Kalan Eserler İçin Gerekli Belgelerin Son Teslim Tarihi 3 Kasım 2022

Finale Kalan Eserler
• Finale kalan eserler 19 Eylül 2022 tarihinde gokisafilmfest.org web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan açıklanacaktır.

• Finale kalan eserler için aşağıdaki belgelerin en geç 03.10.2022 saat 17:00’ye kadar Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği – İzzetpaşa Mah. Yeni-yol Cad. Balcı İş Hanı No: 14 Kat-1 Daire 2 Şişli – İstanbul adresine ulaştırılması gerekmektedir.

Materyal Listesi:
Eserin USB flaş bellek içinde gönderilecek olan gösterim kopyaları; Full HD kalitede, Türkçe ve İngilizce altyazılı (Türkçe altyazısı beyaz, İngilizce altyazısı sarı olacak şekilde), .mov veya .mp4 formatında olmalıdır. (Ulaştırılan USB’lerin iadesi yapılmaz.)
Eserin aynı zamanda altyazısız gösterim kopyası yine USB ile gönderilmelidir. Formatı, Full HD kalitede, .mov veya .mp4 olmalıdır.
Diyalog varsa, diyalog listeleri (zaman kodları -timecode- ile birlikte)
Online başvuru formunun imzalanmış çıktısı.
Eser sahiplerinin yönetmelik şartlarını kabul ettiklerini göstermek üzere, yönetmen ve yapımcı tarafından imzalanmış Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği Kısa Film Yarışması Yönetmeliğinin her sayfası imzalanmış çıktısı.

Ödüller
Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği Kısa Film Yarışmasına katılan eserler arasından, Jüri tarafından belirlenen toplamda üç esere birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödülleri verilecektir.

Seçilecek eserlerin yönetmenlerine;

Birincilik ödülü: 7.500 TL + Plaket
İkincilik Ödülü: 5.000 TL + Plaket
Üçüncülük Ödülü: 2.500 TL + Plaket

Özel Koşullar
• Yarışma başvuru belgesindeki imza sahibi, filmin yasal sahibi olmalıdır.
• Başvuru belgesinde belirtilecek tüm bilgilerin doğruluğu imza sahibini bağlar. Bu bilgiler nedeniyle doğabilecek hukuksal sorumluluk imza sahibine aittir.
• Dernek Yarışmanın duyurulması ve sonuçların ilan edilmesine yönelik olarak hazırlanacak basın bültenlerinde ve yerel televizyon gösterim-lerinde, eserle birlikte Dernek logosu ve Resmi Sponsorun logosunu birlikte kullanmakla yükümlüdür.
• Telif ve Gösterim Hakları; Tüm eserlerin telif hakkı eser sahiplerine ait olacaktır, ancak yarışmayı düzenleyen Dernek, sahiplerinin isimlerini belirtmek koşulu ile birlikte ticari olmayan gösterimler yapabilir.
• Film sahipleri Yarışma Yürütme Kurulunun belirleyeceği program düzenine uymakla yükümlüdür. Bu etkinliklere katılım sağlanmama durumunda yarışma komitesi finale kalan eser sahibini diskalifiye etme hakkına sahiptir.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Ali dedi ki:

  Kaç yaş katılabilir?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   yarışmalar herkese açık…

 2. Dua dedi ki:

  Bu tam olarak ne yarışması?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   birden fazla yarışma, Kısa Film, Öykü, Fotoğraf Oyun Yazma Yarışması

BİR YORUM YAZ