19.05.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Beyaz Baretli Kadınlar Bursu

Beyaz Baretli Kadınlar Bursu

Beyaz Baretli Kadınlar Bursu Başvurusu 2019-2020

Beyaz Baretli Kadınlar Bursu İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, Türkiye Üniversiteli Kadınlar Derneği İzmir Şubesi, Karşıyaka Belediyesi Ve Balçova Belediyesi Desteğiyle İnşaat Mühendisliği Bölümünde Öğrenim Gören Lisans Öğrenimine Devam Eden Kadın Öğrencilere Yöneliktir.

İnşaat Mühendisliği bölümünde lisans öğrenimine devam eden kadın öğrencileri; mentorlük, öğrenim bursu, teknik ve sosyal mühendislik eğitimi ile birçok yönden desteklemeyi amaçlayan Beyaz Baretli Kadınlar Projesi’ne başvurular başladı.
Mentor (İMO İzmir Şubeye kayıtlı deneyimli kadın üyelerinden seçilecek) ve Menti (İnşaat Mühendisliği Bölümünde okuyan kadın öğrencilerden seçilecek) başvuruları sitemiz üzerinden online olarak yapılacak olup Mentor olmak için son başvuru tarihi 26 Eylül 2019, Menti olmak için son başvuru tarihi 5 Ekim 2019’dur.

Başvurular tamamlandıktan sonra Proje ekibi tarafından, başvuru formları üzerinden bir ön değerlendirme yapılacaktır. Bu aşamayı takiben Mentor ve Menti adaylarıyla birebir görüşmelere davet edilerek anket, form ve görüşme bilgileri üzerinden yapılacak değerlendirmede aday listesi oluşturulacak, ardından adaylar mentor ve mentiler için düzenlenecek olan eğitim programlarına katılarak, kişilik testi, profil formları çerçevesinde nihai olarak değerlendirilecek ve adaylar arasından Mentor – Menti eşleşmeleri yapılacaktır.
Mentor olacak kişilerin 28-29 Eylül 2019 tarihlerindeki Mentor Eğitimine, Menti olacak kişilerin 12 Ekim 2019 tarihindeki Menti eğitimine katılmaları zorunludur.

Burs Başvuru Koşulları
• Genç İMO Üyesi Olmak
• İzmir’deki Devlet Üniversitelerinin İnşaat Mühendisliği bölümünde 2-3-4.sınıflarında eğitimine devam eden üniversite öğrencisi genç kadın olmak,
• Malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak,
• Program adımları ve süreçlerine ilişkin kuralları ve sorumlulukları kabul ediyor olmak,
• Eşleşme aşaması öncesinde gerçekleştirilen eğitim ve başlama toplantısına katılmak,
• Mentorle 8 Aylık ilişki boyunca düzenli gündemli görüşmeleri yapmayı taahhüt etmek,

Burs Başvurusu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ