<style>.lazy{display:none}</style>
20.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Bazaart Her Eve Bir Sanat Yarışması

Bazaart Her Eve Bir Sanat Yarışması

Bazaart Her Eve Bir Sanat Yarışması

Bazaart Her Eve Bir Sanat Yarışması Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrencileri İle Yeni Mezunların Eserlerini Sergileme, Koleksiyonculara Ulaştırma Amacıyla Düzenlenen Bir Sanat Yarışmasıdır.

Yarışmaya Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrencileri, Yeni Mezun (En Fazla 2 Yıl) Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerinden 30 Yaşından Büyük Olmayanlar Katılabilir.

Bazaart Yarışması Ödülleri
Birincilik Ödülü 8 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 6 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 4 Bin Türk Lirası
YeniköyPolisan Özel Ödülü (Tema: Renklendir Hislerini) 5 Bin Türk Lirası
Levent Sağol Anısına Cam Özel Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Asli Yılmazturk Anısına Ödülü 2.500 Türk Lirası
Mansiyon Ödülü 2 Bin Türk Lirası
Rotary Kulübü Özel Ödülü 5 Bin Türk Lirası

Yarışma Koşulları

1. Bazaart Projesi ilgili hüküm ve koşullar, BAZAART komitesi tarafından belirlenir.

Ads

2. Bazaart Projesi sadece Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin, Güzel Sanatlar Fakültelerinden yeni mezunların (en fazla 2 yıllık mezunların), yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin katılımına açıktır. Bu koşula ek olarak; katılımcının 30 yaşından büyük olmaması gerekmektedir.

3. Sergilenecek eserlerin hangileri olacağının ve hangilerinin ödüllendirileceği Seçici Kurul tarafından karar verilir.

4. Etkinliğe en fazla 2 eser ile katılınabilir.

5. Eser tekniği ve konusu serbesttir. Ödüller arasında Renklendir Hislerini konulu ve Cam sanatına Özel Ödül mevcut olup, eser sahipleri bu konu özelinde de eserlerini gönderebilir.

6. Eser sahipleri başvuru da bulunacağı resim, fotoğraf, yerleştirme sanatı, heykel ve cam kategorisindeki eserleri için maksimum 6.500,00-TL’e kadar, fiyatlandırma yapmaları gerekmektedir. Eser bedelini yüksek/ düşük bildiren eser sahipleri, Bazaart Komitesi tarafından uyarılır ve bedelin düşürülmesi talep edilir. İletişime geçilememesi durumunda yüksek olan bedeller maksimum tutara otomatik olarak çekilir.

7. Sergilenmeye hak kazanan eserler; proje kapsamında satışa sunulacak olup, olası satışların %20’si (tüm vergi ve harçları düşüldükten sonra), Yeniköy Rotary Kulübü’ne Bazaart Projesi’ne verilir.

8. Eser sahiplerine ödemeler, satılan eserin satış tarihini izleyen 45. günden sonra 7. maddesinde belirtilen kesinti yapıldıktan sonra ödenir.

9. Eserleri sergilenen katılımcılara “katılım belgesi” verilir.

10. Başvurular; 14 Kasım saat 09:00’da başlayacak olup, 30 Aralık saat 18:00 da sona erecektir.

11. Başvurular aşağıda yer alan ‘online başvuru’ üzerinden gerçekleştirilmelidir. Başvurular tüm alanlar eksiksiz olarak doldurulduktan sonra “Kaydınız başarı ile alınmıştır. Ön seçim sonrasında size geri dönüş yapılacaktır.” mesajını görüldüğünde tamamlanmış sayılır.

12. Başvuru’nun kabulü, eserinizin sergilenmek ve yarışma için kabul edildiği anlamına gelmemektedir. Eserlerinizin sergilenmeye hak kazanıp kazanmadığı hususundaki bilgilendirme Seçici Kurul’un değerlendirme sonrasında Şubat ayı içerisinde sizlere bildirilecektir.

13. E-posta vb. yollar ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

14. Eseri sergilenmeye hak kazanan eser sahipleri eserlerini 13 Mart 2023 tarihinde organizasyonun yapıldığı Galeri Deniz- Esentepe, Büyükdere Cd. No:141, 34394 Şişli/İstanbul adresinde Bazaart Komitesi’ne teslim etmelidir. Aksi takdirde sergiye kabulü mümkün olmayacaktır.

15. Eserler imzalanmış ve sergilenmeye (askı aparatları çelik tel sistemi olaarkasında olmalıdır) hazır durumda teslim edilmelidir.

16. Eser teslimi sırasında, eserlerle beraber Eser sahiplerine gönderilen sözleşme de her sayfası imzalanmak suretiyle ıslak imzalı biçimde Bazaart Komitesi’ne teslim edilmelidir. Sözleşmesi veya teslim ve katılım koşullarında eksiklik olan eserler sergilenmez.

17. Eser sahibi eserini bizzat teslim etmeli ve teslim almalıdır. Eğer eser sahibinin bir mazereti varsa adına eserini teslim edecek kişiyi ya da kargo ile gönderimini bazaartyenikoyrotary@gmail.com adresine mail atmak suretiyle bildirmelidir.

18. Başvurunun sorunsuz tamamlanabilmesi için tarayıcı olarak Chrome veya Firefox kullanılmalıdır. Eser görsellerini jpeg veya pdf formatında yüklenmeli ve dosya boyutu 1MB’tı geçmemelidir. (Word dokümanı ve zipli gönderilen eserler dikkate alınmayacaktır. Başvurunuz geçersiz sayılacaktır)

-Eser sahiplerine, eserlerinin satılıp satılmadığı yönündeki bilgilendirme; eser sahiplerinin bildirdikleri iletişim bilgileri baz alınarak e-posta veya sms yoluyla yapılır. Eser sahiplerinin e-posta ve telefonlarını doğru bildirmeleri ve ulaşılır olmaları önemlidir.

-Satışı gerçekleşmemiş eserler, 23 Mart 2023 günü 09:00-17:00 saatleri arasında Galeri Deniz’de bulunan Yeniköy Rotary Kulübü Bazaart Komitesi yetkilileri tarafından eser sahiplerine iade edilecektir. Eserlerini almaya gelmeyen eser sahipleri, eserlerin kaybından veya uğrayabilecekleri zarar ve hasardan dolayı Yeniköy Rotary Kulübü’nü (ona bağlı Bazaart Komitesi’ni) sorumlu tutamaz. Bu hususta sorumluluk Eser sahibine aittir.

-Eserler bizzat eser sahiplerine iade edilecektir. Eğer eser sahibinin bir mazereti varsa adına eserini teslim alacak kişiyi bazaartyenikoyrotary@gmail.com adresine mail atmak suretiyle bildirmelidir. Kargo yolu ile eserler iade edilmemektedir.

Yarışma Başvurusu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ