26.06.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Bazaart Her Eve Bir Sanat Yarışması

Bazaart Her Eve Bir Sanat Yarışması

Bazaart Her Eve Bir Sanat Yarışması

Bazaart Her Eve Bir Sanat Yarışması Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrencileri İle Yeni Mezunların Eserlerini Sergileme, Koleksiyonculara Ulaştırma Amacıyla Düzenlenen Bir Sanat Yarışmasıdır.

Yarışmaya Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrencileri, Yeni Mezun (En Fazla 2 Yıl) Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerinden 30 Yaşından Büyük Olmayanlar Katılabilir.

Bazaart 2020 Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 4 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 2 Bin Türk Lirası
2 Adet Jüri Özel Heykel Ödülü 2 Bin Türk Lirası
Jüri Özel Fotoğraf Ödülü 2 Bin Türk Lirası
Tema: Kadına Şiddet Konulu Özel Ödül 5 Bin Türk Lirası
2 Adet Levent Sağol Anısına 10. Yıl Özel Ödülü 2.500 Türk Lirası
Yeniköy Rotary Kulübü 10. Yıl Özel Ödülü 5 Bin Türk Lirası

13 Ocak 2020 Tarihinde Başlayacak Olan Başvurular, 25 Şubat 2020 Tarihinde Sona Erecek.

Yarışma Koşulları

Sponsorlu

1. Bazaart Projesi ilgili hüküm ve koşullar, BAZAART komitesi tarafından belirlenir.

2. Bazaart Projesi sadece Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin, Güzel Sanatlar Fakültelerinden yeni mezunların (en fazla 2 yıllık mezunların), yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin katılımına açıktır. Bu koşula ek olarak; katılımcının 30 yaşından büyük olmaması gerekmektedir.

3. Sergilenecek eserlerin hangileri olacağının ve hangilerinin ödüllendirileceği Seçici Kurul tarafından karar verilir.

4. Etkinliğe en çok 2 eser ile katılınır.

5. Eser tekniği ve konusu serbesttir. Ödüller arasında Kadına Şiddet konulu Özel Ödül mevcut olup, eser sahipleri bu konu özelinde de eserlerini gönderebilir.

6. Eser sahipleri başvuru da bulunacağı resim, fotoğraf ve yerleştirme sanatı kategorisindeki eserleri için maksimum 3.500,00-TL’e kadar, heykel ve cam kategorisindeki eserleri için ise maksimum 4.000,00-TL’e kadar fiyatlandırma yapmaları gerekmektedir. Eser bedelini çok yüksek bildiren eser sahipleri, Bazaart Komitesi tarafından uyarılır ve bedelin düşürülmesi talep edilir.

7. Sergilenmeye hak kazanan eserler; proje kapsamında satışa sunulacak olup, olası satışların %20’si (tüm vergi ve harçları düşüldükten sonra), Yeniköy Rotary Kulübü’ne Bazaart Projesi’ne verilecektir.

8. Eser sahiplerine ödemeler, satılan eserin satış tarihini izleyen 45. günden sonra 7. maddesinde belirtilen kesinti yapıldıktan sonra ödenecektir.

9. Eserleri sergilenen katılımcılara “katılım belgesi” verilmektedir.

10. Başvurular; 13 Ocak 2020 saat 09:00’da başlayacak olup, 25 Şubat 2020 saat: 18:00 da sona erecektir.

11. Başvurular aşağıda yer alan ‘online başvuru’ üzerinden gerçekleştirilmelidir. Başvuru sırasıyla; tüm alanlar doldurulduktan “Kaydınız başarı ile alınmıştır. Ön seçim sonrasında size geri dönüş yapılacaktır.” mesajını görüldüğünde tamamlanmış sayılacaktır.

12. Başvuru’nun kabulü, eserinizin sergilenmek ve yarışma için kabul edildiği anlamına gelmemektedir. Eserlerinizin veya hangi eserinizin sergilenmeye hak kazandığı veya bu sene için eserlerinizin sergilenmeye hak kazanmadığı hususundaki bilgilendirme başvurular sona erdikten sonra Seçici Kurul’un kararı sonrasında 2 hafta içerisinde sizlere bildirilecektir. Bu süre uzayabilir. 2 hafta içinde bilgi almamanız halinde eserinizin durumu ile ilgili bilgiyi bazaartyenikoyrotary@gmail.com adresine mail atmak suretiyle edinebilirsiniz.

13. E-posta vb. yollar ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

14. Eseri sergilenmeye hak kazanan eser sahipleri eserlerini 21-22 Mart 2020 tarihinde saat 09:00 – 18.00 aralığında organizasyonun yapıldığı The St. Regis Hotel’de Bazaart Komitesi’ne teslim etmelidir. Aksi takdirde sergiye kabulü mümkün olmayacaktır.

15. Eserler imzalanmış ve sergilenmeye (askı aparatlar vs. arkasında olmalıdır) hazır durumda teslim edilmelidir.

16. Eser teslimi sırasında, eserlerle beraber Eser sahiplerine gönderilen sözleşme de her sayfası imzalanmak suretiyle ıslak imzalı biçimde Bazaart Komitesi’ne teslim edilmelidir. Sözleşmesi veya teslim ve katılım koşullarında eksiklik olan eserler sergilenmeyeceklerdir.

17. Eser sahibi kendi eserini bizzat teslim etmeli ve teslim almalıdır. Kargo yolu ile eser teslimi kabul edilmemektedir. Eğer eser sahibinin bir mazereti varsa adına eserini teslim edecek kişiyi bazaartyenikoyrotary@gmail.com adresine mail atmak suretiyle bildirmelidir.

18. Başvurunuzun sorunsuz tamamlanabilmesi için lütfen tarayıcı olarak Chrome veya Firefox kullanın. Eser görsellerini jpeg veya pdf formatında yükleyiniz. Yükleyeceğiniz dosya boyutu 1 mb’tı geçmemelidir.

19. Bazaart 2020 ödülleri şöyledir:
Birincilik Ödülü – 4.000-TL
İkincilik Ödülü – 3.000-TL
Üçüncülük Ödülü – 2.000-TL
Jüri Özel Heykel Ödülü (2 kişi) – 2.000’er TL
Jüri Özel Fotoğraf Ödülü – 2.000-TL
Tema: Kadına Şiddet Konulu Özel Ödül – 5.000-TL
Levent Sağol Anısına Özel Ödül (2 kişi) – 2.500’er TL
Yeniköy Rotary Kulübü 10. Yıl Özel Ödülü – 5.000-TL

20. Satışı gerçekleşmemiş eserler, eser sahiplerine 26 Mart 2020’de teslim edilecektir.

21. Eser sahiplerine, eserlerinin satılıp satılmadığı yönündeki bilgilendirme; eser sahiplerinin başvuru da bildirdikleri iletişim bilgileri baz alınarak e-posta veya sms yoluyla 25 Mart 2020 tarihinde saat 19:00-22:00 saatleri arasında yapılacaktır. Bu sebeple, Eser Sahiplerinin e-posta ve telefonlarını doğru bildirmeleri, aksi takdirde ulaşmayan bilgilendirmeden dolayı Yeniköy Rotary Kulübü, Bazaart Komitesi’nin sorumlu olmayacaktır.

22. Eser sahiplerinin mutlaka 25 Mart 2020 günü saat 19:00- 22:00 arasında e-posta ve smslerini kontrol etmeleri gerekmektedir.

23. Satışı gerçekleşmemiş eserler, 26 Mart 2020 Perşembe günü 09:00-18:00 saatleri arasında The St. Regis Hotel’de Yeniköy Rotary Kulübü Bazaart Komitesi yetkilileri tarafından eser sahiplerine iade edilecektir. Eserlerini almaya gelmeyen eser sahipleri, eserlerin kaybından veya uğrayabilecekleri zarar ve hasardan dolayı Yeniköy Rotary Kulübü’nü (ona bağlı Bazaart Komitesi’ni) ve The St. Regis Hotel’i sorumlu tutamazlar. Bu hususta sorumluluk Eser sahibine aittir.

24. Eserler bizzat eser sahiplerine iade edilecektir. Eğer eser sahibinin bir mazereti varsa adına eserini teslim alacak kişiyi bazaartyenikoyrotary@gmail.com adresine mail atmak suretiyle bildirmelidir. Kargo yolu ile eserler iade edilmemektedir.

Yarışma Başvurusu İçin Tıklayın.
Sergi Sözleşmesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ