17.05.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

3 Ocak Mersin’in Kurtuluşu Şiir Yarışması

3 Ocak Mersin’in Kurtuluşu Şiir Yarışması

3 Ocak Mersin’in Kurtuluşu Şiir Yarışması

3 Ocak Mersin’in Kurtuluşu Şiir Yarışması Mersin Toroslar Belediyesi İle Mersin Yazarlar Derneği Meyad İşbirliğinde Düzenlenmektedir. 4. Düzenlenen Yarışmaya 18 Yaşından Büyük Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Katılabilir. Eserler Elden Yada Posta Yolu İle Teslim Edilecek.

Yarışma Konusu: 3 Ocak Mersin’in Kurtuluşu Konulu Şiir

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü Tam Altın
İkincilik Ödülü Yarım Altın
Üçüncülük Ödülü Çeyrek Altın
Mansiyon Ödülleri

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 13 Aralık 2019.

Yarışmanın amacı: Mersin’in düşman işgalinden kurtuluş gününü anlatan, o günkü duygu ve düşünceleri yansıtan, mücadele ruhunu çağrıştıran şiirler ile Mersin’imizin ve ilçemizin düşman işgalinden kurtuluş anını yeni nesillere, manevi bir hazla şiirsel bir anlatımla aktarmak.

Sponsorlu

Katılım Koşulları
1-Yarışmaya; Juri üyeleri ve bunların yakınları dışındaki 18 yaşın üzerindeki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes katılabilir.

2-Yarışmaya gönderilecek olan eserler; Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın dayandığı temel görüş ve ilkelerle, Cumhuriyetin niteliklerini benimsetici ve bu görüş ve ilkelere uygun düşünce tarzına, dünya görüşüne, yaşam tarzına aykırı olamaz. Seçilen şiir içerikleri; her hangi bir siyasi görüşü övücü veya eleştirici olmamalı, müstehcen, manasız ve ticari bir gaye taşımamalıdır. Eserler Türkçe olarak yazılmalı, imla kurallarına uygun olmalı ve daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, herhangi bir yerde yayınlanmamış olmalıdır.

3-Yarışmaya gönderilecek Şiirler A-4 sayfa büyüklüğünde 12 Punto, 1,5 satır aralığında, en az 1 en fazla 2 sayfa olacak şekilde yazılmalıdır.

4- Her yarışmacı bir tek şiirle yarışmaya katılabilir.

5-Yarışmacı, kimliğini, açık adresini, telefonunu ve kısa özgeçmişini belirten yazıyı bir zarfa koyarak eserini de ayrı bir zarfa koyup üzerine rumuz yazacaktır. Her iki zarfı alacak üçüncü bir zarfa koyacaktır.

6-Eserler elden, posta ve kargo ile teslim edilebilir.

7-Gönderilen eserlerin kitap-dergi, gazete Internet, tv ve dijital ortamlarda yayınlanma hakkı; Telif hakkı istenmeksizin, Mersin Yazarlar Derneği (MYD) ve Toroslar Belediyesi’ne aittir. Her iki kurumda ayrı ayrı bağımsız olarak yayın yapabilir. Eser sahibi yayınla ilgili her hangi bir hak iddia edemez. Gönderilen eserler iade edilmez.

8-Şiir yarışmasına son katılım tarihi 13/ 12 /2019 mesai bitimidir. Bu tarihten sonra gelen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

9- Şartlarına uymayan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

10-Yarışma sonucu 3 Ocak 2020 tarihinden önce yapılacak etkinlik ile yarışmacılara duyurulacaktır.

11-Yarışmayı düzenleyen kurumlar, her hangi bir neden göstermeksizin yarışmayı iptal edebilir.

12-Tüm yarışmacılar yukarıdaki şartları kabul etmiş olarak yarışmaya katılılar.

Eserlerin Teslim Edileceği Adres: Mersin Yazarlar Derneği, İhsaniye Mah.4914 Sk. Sualp Apt. Kat:2 Da:3 Akdeniz / MERSİN
İletişim: Telefon: 0 324 336 76 89 / GSM: 0532.771 11 91
Yarışma Sonuçları İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ