11.12.2018 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

2018 Türkçesi Varken Türkçe Farkındalık Yarışması

2018 Türkçesi Varken Türkçe Farkındalık Yarışması

2018 Türkçesi Varken Türkçe Farkındalık Yarışması

2018 Türkçesi Varken Türkçe Farkındalık Yarışması Son Başvuru Tarihi 15 Haziran 2018. Yarışmaya Türkiye Geneli Resmi Ve Özel Tüm Ortaokul, Lise Ve Dengi Okul Öğrencileri Katılabilir.

Ortadoğulular Eğitim Kurumları 2018 Türkçesi Varken Türkçe Farkındalık Yarışması Türkçenin Sadece Bir Ders Olmadığı Aynı Zamanda Bir Kültür Olduğu Ve Geleceğimizin Garantisi Olduğu Bu Nedenle Öğrencilerin Kişisel Gelişimlerine Katkı Sağlaması Amacıyla Düzenlenmiştir.

Yarışmada Öğrencilere Yönlendirilecek Sorular Milli Eğitim Bakanlığı Müfredatına Uygun Türkçe Dil Bilgisi Kelime Ve Cümle Düzeyinde Anlam Bilgisi Ve Okuma Becerilerini Kapsayacak Şekilde Olup;

Ortaokul Öğrencileri İçin 40 Sorudan Oluşacak Ve Şu Anda Katıldığı Sınıfın Bir Önceki Müfredatını Takip Eden Konulardan Oluşacak. Örnek Sorular ortadogulular.com.tr Adresinde Yayınlanacak.

Lise Öğrencileri İçin Toplam 50 Sorudan Oluşacak Ve Öğrencinin Şuan Katıldığı Sınıfın Bir Önceki Yıla Ait Müfredatından Oluşacak. Örnek Sorular ortadogulular.com.tr Adresinde Yayınlanacak

Sponsorlu Bağlantılar

Yarışma 2 Aşamadan Oluşacak Ve İlk Aşama İnternet Üzerinden Uzaktan Çevrim İçi Olarak Yapılacak. İkinci Aşamada İse İlk Aşamada Başarı Gösteren İlk 15 Öğrenci Okul Merkezinde Gözetmen Eşliğinde Sınava Girecek.
Yarışma ortadogulular.com.tr Sitesindeki Yarışma Linkine Tıklanıp Kayıt Olunduktan Sonra Açılan Ekranda Yarışmaya Başla Butonu İle Çevrim İçi Olarak Yapılacak.

Her Öğrenci Yarışmaya Bireysel Olarak Kayıt Yaptıracak.
İletişim: 0 312 418 20 08

Yarışma Ödülleri:
Lise Ödülleri:
Birinciye 3 Bin Türk Lirası
İkinciye 2 Bin Türk Lirası
Üçüncüye Bin Türk Lirası
4,5,6,7,8,9,10. Öğrencilere 500 Türk Lirası

Ortaokul Ödülleri:
Birinciye 3 Bin Türk Lirası
İkinciye 2 Bin Türk Lirası
Üçüncüye Bin Türk Lirası
4,5,6,7,8,9,10. Öğrencilere 500 Türk Lirası
Ayrıca En Çok Katılım Ve Başarı Sağlayan 5 Okula 500’er Türk Lirası Ödül Verilecek.
Yarışma Şartnamesini İndirmek İçin Tıklayın.

Facebook'da Takip Edin, Burs Duyurularından Haberiniz Olsun.

Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Nazlıcan dedi ki:

    Arkadaşlar ben yarışmayı geç gördüğümden 5 gün önce örnek sorular kaldırılmıştı eğer elinizde bulunuyorsa bana mail yoluyla yardımcı olur musunuz gerçekten minnettar olurum nazliozturk1268@gmail.com

BİR YORUM YAZ