<style>.lazy{display:none}</style>Zeytinburnu Milli Eğitim Liselerarası Bilgi Ve Kültür Yarışması
27.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Zeytinburnu Milli Eğitim Liselerarası Bilgi Ve Kültür Yarışması

Zeytinburnu Milli Eğitim Liselerarası Bilgi Ve Kültür Yarışması

Zeytinburnu Milli Eğitim Liselerarası Bilgi Ve Kültür Yarışması

İstanbul Zeytinburnu Milli Eğitim Liselerarası Bilgi Ve Kültür Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Lise 9. Ve 10. Sınıf Öğrencileri Katılabilecek.

Amaç

Türk Millî Eğitimi’nin genel amaçları doğrultusunda; bu yarışmayla liselerimize devam eden 9. ve 10. sınıf öğrencilerimizin akademik güdülenmelerine katkı sağlamak, öğrencilerimizin okula olan ilgilerini artırmak, dilimizin zenginliklerine ve tarihimize ilgilerini canlı tutmak, okullarını ve kendilerini temsil edebilme gücü kazanmalarını sağlamak amaçlanmıştır.

Katılım Şartları

Yarışmaya; resmi / özel her liseyi temsilen 9.sınıf öğrencileri arasından 2 asil 2 yedek, 10.sınıf öğrencileri arasından 2 asil 2 yedek olmak üzere toplam 8 öğrenci katılacaktır. Yarışma masasında 4 öğrenci bulunacak ve 4 öğrenci yedek olarak hazır bulunacaktır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilen Ek-2 başvuru formunda belirtilen yarışmacılar dışında başka yarışmacıların katılımı geçersiz sayılacaktır.

Ads

Yarışmaya katılacak olan her okul tarafından 26.04.2024 tarihinde mesai bitimine kadar 4 asil 4 yedek öğrenci ile bu öğrencilerden sorumlu idareci ve öğretmen bilgilerini gösteren başvuru formu (Ek-2) İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Bölümüne DYS üzerinden gönderilecektir.

9. Ve 10. Sınıf Öğrencileri İçin Yarışmaya Esas Teşkil Eden Dersler

Yarışmada 9. ve 10. sınıflar yarışma gününe kadar işledikleri konulardan sorumlu olacaklardır.

Yarışmada 12 alanda soru sorulacaktır.

Bunlar:

Dersin Adı Soru Sayısı
Matematik3
Fizik2
Kimya2
Biyoloji2
Türk Dili Ve Edebiyatı2
Tarih1
Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi1
Coğrafya2
Türk Kültür Ve Medeniyeti1
Medeniyetimize Yön Verenler1
Dilimizin Zenginlikleri1
Genel Kültür2

Yarışmanın Uygulama Biçimi

Sorular, yarışma başlamadan kurayla belirlenecek olan yarışma grubu temsilcisi tarafından seçilecektir. Seçilen zarfın bir örneği sunucuya teslim edilecek. Sorular yarışmacı öğrencilere sırası geldiğinde görevli öğrenciler tarafından tek tek dağıtılacaktır.

Sorular yarışmacılar tarafından cevaplanma süresi tamamlandıktan sonra, seyirciler ve jüri için sunucu tarafından okunacak ve projeksiyon cihazıyla ekrana yansıtılacaktır. Bu esnada yarışmacı takımın temsilci öğrencisi cevap kâğıdını herkesin görebileceği şekilde havaya kaldıracaklar.

Katılımcıların yarışma süresince cep telefonu, kaynak kitap, hesap makinesi, sözlük vb. bilgi araç gereçleri kullanmaları yasaktır. Bunları kullandığı belirlenen katılımcılar jüri heyeti tarafından yarışma dışı bırakılacaktır.

Okullar tarafından izleyici olarak yarışma salonuna getirilecek öğrencilerin ve yarışmacı öğrencilerin veli izin muvafakatnameleri okul müdürlüğü tarafından saklanacaktır.

Yarışma Yeri Ve Zamanı
Yarışmanın 1. ve 2. turu 12-13 Mayıs 2024 tarihlerinde Ayhan Şahenk Ortaokulu Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir.

Final turu 15-16 Mayıs 2024 tarihinde Ayhan Şahenk Ortaokulu Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir.

Yarışma fikstürü Yürütme Komisyonu üyeleri tarafından kura ile belirlenecek olup yarışma yeri ve tarihlerinde değişiklik yapılabilecektir.

Yarışma İçeriği

Yarışma; Anadolu Liseleri, Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Liseleri ve İmam Hatip Anadolu Liseleri olmak üzere üç ayrı kategoride düzenlenecektir

Yarışmada; yarışmacılara 20 soru sorulacaktır. Sayısal dersler için ikişer, sözel dersler için birer dakika cevaplama süre verilecektir. Her sorunun cevabının puan değeri 10 puan olacaktır. Böylece en yüksek puan 200 puan olacaktır.

Eşitlik durumunda kullanılmak üzere her oturum için ayrı yedek soru zarfları oluşturulacaktır. Yedek soru zarflarındaki sorular Genel Kültür, Türk Kültür ve Medeniyeti ile Medeniyetimize Yön Verenler alanlarından oluşacaktır. Eşitlik bozulana kadar belirtilen alanlardan sorular sorulacaktır.

Kopya teşebbüsünde bulunan okul yarışmadan diskalifiye edilecektir.

Yarışma esnasında ihtilafa düşülen durumlarda nihai karar yarışma jürisi tarafından verilecektir.

Ödüller

Ödüller İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenecektir.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ