25.01.2020 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Zeynep Başak Gülsoy Anısına Deneme Yarışması

Zeynep Başak Gülsoy Anısına Deneme Yarışması

Zeynep Başak Gülsoy Anısına Deneme Yarışması

Ufuk Üniversitesi Zeynep Başak Gülsoy Anısına Deneme Yarışması Son Başvuru Tarihi 1 Eylül 2019. Yarışmaya Yurt İçi Ve Yurt Dışında Bulunan Üniversite Öğrencileri Katılabilir.
Yarışma Konusu: Dostluk
Yarışma Sonuçları 16 Eylül 2019 Tarihinde Ufuk Üniversitesi Resmi İnternet Sitesinden İlan Edilecek.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 1.000 Türk Lirası
Dereceye Giren Ve Özendirme Ödülünü (Seçici Kurul Uygun Görürse) Hak Eden Katılımcılara Ayrıca Onurluk Ve Kitap Seti Takdim Edilecektir.

UFUK ÜNİVERSİTESİ ZEYNEP BAŞAK GÜLSOY ANISINA DENEME YARIŞMASI – III

Bu yıl Zeynep Başak Gülsoy Anısına Deneme Yarışması III için konu, yapılan anket sonucunda “Dostluk” olarak belirlenmiştir. Yarışmanın amacı 13 Mart 2016’da Güvenpark terör saldırısında kaybettiğimiz Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Zeynep Başak Gülsoy’un anısını yaşatmak ve üniversite öğrencilerinin toplumsal ve hukuksal sorunlara ilişkin duyarlılıklarına katkıda bulunmak, yazınsal becerilerini geliştirmektir. En önemlisi, sevgili öğrencimiz sembol olmak üzere terör kayıplarımızı sanatla anmak ve şiddetin sanatla tedavi edilebileceğini hatırlatmaktır.

YARIŞMA ŞARTLARI VE TAKVİMİ
1. Yarışmaya katılabilmek için, yurtiçinde ve yurtdışında bulunan üniversitelerde lisans aşamasında öğrenci olmak gerekir. Yarışmaya katılım ücrete tabi değildir.

Sponsorlu Bağlantılar

2. Yarışmaya her yarışmacı sadece bir deneme ile ve tek başına katılabilir. Yarışmada değerlendirilmesi istemiyle gönderilen denemeler daha önce başka hiçbir yarışmada, dergide vb. kullanılmamış veya yayımlanmamış olmalıdır.

3. Yarışma için gönderilecek denemelerin yazı dilinin Türkçe olması, yayın etiği kuralları, dilbilgisi ve yazım kurallarına uygun olması zorunludur. Denemeler “Times New Roman” yazı tipinde, 12 punto, 1,5 satır aralığında ve iki yana yaslı şekilde yazılacaktır ve en çok 700 sözcükten oluşacaktır. Denemelerin yazılı olduğu dosyanın sağ üst köşesine büyük harflerle “rumuz” belirtilecektir. Kesinlikle gerçek ad ve soyadı yazılmayacaktır.

4. Katılımcılar denemelerini PDF formatında e-posta aracılığıyla aşağıda belirtilen adrese göndereceklerdir. E-posta iletisinde katılımcılar ayrı bir dosyada adlarını, kısa yaşamöyküsü, yazışma adresi, e-posta adresi ve telefon bilgilerini belirteceklerdir. Ayrıca iletiye onaylı güncel öğrenci belgesi taranmış olarak eklenmelidir. Bu bilgi ve belgelerin eksikliği halinde başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır.

5. Denemeler, Erendiz Atasü, Yekta Güngör Özden ve Attilâ Şenkon’un oluşturduğu Seçici Kurul tarafından değerlendirilecektir.

6. Değerlendirme 1. 2. ve 3. sıralaması ile olacaktır. Birincilik ödülü 3000 TL, ikincilik ödülü 2000 TL, üçüncülük ödülü 1000 TL’dir. Dereceye giren ve özendirme ödülünü (Seçici Kurul uygun görürse) hak eden katılımcılara ayrıca onurluk ve kitap seti takdim edilecektir.

7. Son katılım tarihi 1 Eylül 2019’dur. Gecikme veya kaybolmadan düzenleyen kurum sorumlu değildir. Yarışma sonuçları 16 Eylül 2019’da Ufuk Üniversitesi’nin internet sitesinde (https://www.ufuk.edu.tr/zeynep-basak-gulsoy-anisina-deneme-yarismasi) açıklanacaktır. Ödüller, 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında belirlenecek bir günde Dr. Rıdvan Ege Yerleşkesinde (İncek/Ankara) gerçekleştirilecek törenle sahiplerine verilecektir.

8. Yarışmaya katılacak olan tüm katılımcıların eserlerinin yayımlanması konusundaki haklar Ufuk Üniversitesi’ne aittir. Katılımcılar, bu şartnamedeki hükümleri baştan itibaren tamamıyla kabul etmiş sayılırlar.

9. Yarışmaya katılmak için gerekli şartları taşımadığı Düzenleme Kurulu tarafından tespit edilen yarışmacıların başvurusu reddedilir ya da yarışmadan ihraç edilir.

DÜZENLEME KURULU
Dr. Öğr. Üyesi Nezahat DOĞAN DEMİRAY – Hukuk Fakültesi, Öğretim Üyesi
Doç. Dr. Özge YÜCEL – Hukuk Fakültesi, Öğretim Üyesi
Türkan AKKUŞ – Hukuk Fakültesi, Fakülte Sekreteri

GÖNDERİM ADRESİ
E-Posta: ZBGDeneme@ufuk.edu.tr
İleti Konusu: Zeynep Başak Gülsoy Deneme Yarışması
İletişim: Türkan AKKUŞ, 0312 586 7302 – 0312 5867301

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ