<style>.lazy{display:none}</style>Ulusal Öğrenciler Arası Atatürk’e Vefa Valizi Projesi
02.12.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Ulusal Öğrenciler Arası Atatürk’e Vefa Valizi Projesi

Ulusal Öğrenciler Arası Atatürk’e Vefa Valizi Projesi

Ulusal Öğrenciler Arası Atatürk’e Vefa Valizi Projesi

Ulusal Öğrenciler Arası Atatürk’e Vefa Valizi Projesi 3-17 Yaş Arası Öğrenciler Arası Düzenleniyor.

Konusu
Atatürk Ve Atatürk Sevgisi

Türü
Proje

Amacı
Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk Önderliğinde Verilen Kurtuluş Mücadelesine Olan Minnetimizi Göstermek Üzere, Türk Milli Eğitim Kanun, Yasa, Yönetmelik Ve Eğitim Programlarında Yer Alan Atatürk İle İlgili Etkinliklerle 3-17 Yaş Arası Öğrenciler Arası Birlik Ve Beraberliği Sağlamak Ve Farkındalık Yaratmaktadır.

Kapsamı
Türkiye Geneli

Ads

Yeri
Türkiye 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Katılım Koşulları
1. 2023-2024 Eğitim Ve Öğretim Yılı Proje Uygulayacak Okullar, 6 Şubat 2023 Tarihinde Gerçekleşen Kahramanmaraş Merkezli Deprem Öncesi (2022-2023 Eğitim Ve Öğreti Yılında) Belirlenmiş Olup Yalnızca Başvurusu Eksik Olan İller İçin Başvuru Kabul Edilecektir.

2. Projeye Katılacak Ürünlerde Faaliyet Türü Serbesttir. (Resim, Şiir, Öykü, Kompozisyon, Afiş, Radyo Tiyatrosu, Broşür, Şarkı, Fotoğraf, Video Vb.)

3. Projeye Başvuru Yapan Öğretmenlerin, Öğrencilerin Yaptıkları Ürünlerle Sergiye Katılımı Gerekmektedir. Başvuru Yapan Okul Müdür / Müdür Yardımcıları, Proje Başvuru Formunda Belirttiği Üzere, Tüm Okul Öğrencileri İle Projeye Katılım Sağlayacak İse; Bu Formda Yer Alan Tüm Maddeler Geçerli Olacaktır.

4. Öğrencilerin Yaptıkları Ürünler, Bireysel Çalışmalar Olabileceği Gibi Öğrencilerin Ortak Hazırladığı Çalışmalar Da Olabilir.

5. Proje Sergisine Gönderilecek Olan Ürünler İçin Ürünü Hazırlayan Öğrencinin Velisi / Vasisi Tarafından Açık Rıza Oyan Formu, Aydınlatma Metni, Telif Hakkı Muvafakatnamesi, Veli İzin Belgesi, Islak İmzalı Olarak Ürün İle Birlikte Gönderilecektir.

6. Her Kademe Ve Branş, Kendi Eğitim Müfredat Ve Programlarında Yer Alan “Atatürk İle İlgili” Madde Gereğince Yaş Grubuna Ve Öğrencilerin Gelişimlerine Uygun Etkinlikler Planlayıp Süreci Fotoğraflayacaklardır. (Fotoğraflarda Çocukların Yüzlerinin Görünmemesi Önemli Arz Edilir) (En Az 1 Ders / Bir Etkinlik Saati)

7. Yapılan Etkinliklerde Yer Alan Öğrencilerin Velisi / Vasisi Tarafından Alınan Açık Rıza Formu Aydınlatma Metni Ve Veli İzin Belgesi Islak İmzalı Olarak Taratılarak ataturkevefavalizi@gmail.com Proje Mail Adresine Gönderilecektir.

8. Atatürk’e Vefa Valizinin Okulları Gezeceği Tarihler Projeye Dahil Olan Okullar Kesinleştikten Sonra Duyurulacaktır. Görevli Proje Öğretmeni, Valiz Kendi Okuluna Gelmeden Önce Etkinliklerini Yapmış, Valiz İçerisine Koyacağı Ürünler De Valize Koyulmak Üzere Hazır Olmalıdır.

9. Atatürk’e Vefa Valizini Teslim Alan Proje Görevlisi Öğretmen, Ürünleri Koyarak Aynı Gün Kargoya Vermelidir.

10. Atatürk’e Vefa Valizi Kendisine Ulaşan Proje Görevlisi Öğretmen Valizin Teslim Ve Kargolama Konusunda Bilgilendirmeyi Proje Yürütücüleri İle İletişime Geçerek Yapacaktır.

11. Valize Koyulmak Üzere Bir Okuldan En Fazla 2 Ürün Koyulabilecektir.

12. Ürün Üç Boyutlu İse, Ebatı En Fazla 15×15 Cm Olacaktır. Üç Boyutlu Çalışmalar; Kil, Seramik Hamuru, Tel, Boncuk Karo Vb. Malzemeler Kullanılarak Yapılabilir.

13. Ürünler Çerçeve Yaptırılacak İse Camsız Çerçeve Yaptırılmasına Özel Gösterilmelidir.

14. Kağıt / Fon Kartonu Üzerine Yapılan Çalışmalar, Kenarları 2 Cm Siyah Paspartulu Olmalıdır.

15. Proje Ürünlerinin Özgün Çalışmalar Olması Gerekmektedir. Alıntı Eserler Tespit Edildiğinde Değerlendirilmeye Alınmayacaktır. Alıntı Olan Eserlerin Sorumluluğu Katılımcı Öğretmene Aittir.

16. Ürünlerin Arkasına; Öğrencinin Adı – Soyadı Ve İletişim Bilgilerinin Yer Aldığı Ek-1 Öğrenci Katılım Formu Yapıştırılacaktır.

17. Okulun İsminin Yazılı Olduğu Zarfın Üzerine Ek-2 Okulun Katılım Formu Yapıştırılacaktır.

18. Teslim Alınan Valizde, Zarar Veya Yıpranma Fark Edildiği Takdirde, Okul Proje Görevlisi Öğretmenin Proje Yürütücülerine Bilgi Verilmesi Gerekmektedir. Bildirilmeyen Ürünlerde Zarar Veya Yıpranan Ürünlerin Sorumluluğu Valizi En Son Teslim Alan Proje Görevlisi Öğretmene Aittir.

19. Valiz İçerisine Kırılma Ve Akma İhtimali Olan Herhangi Bir Ürün Koyulmaması Gerekmektedir. Diğer Ürünlere Zarar Vermemek Adına Bu Maddede Yer Alan Kurala Önemle Uyulmalıdır.

20. Proje Hazırlık Ve Etkinlik Çalışmalarına Ait Fotoğraf / Video Ve Görseller Proje INSTAGRAM Sayfası Etiketlenerek Paylaşım Yapılacaktır. Proje Yöneticilerinin Uygulama Takip Edebilmesi Açısından Bu Konuya Özen Gösterilmesi Gerekmektedir. Her Okuldan Yalnızca 1 Ürün Sergide Yer Alacaktır. Sergide Yer Alacak Ürün Seçici Komisyon Tarafından Belirlenecektir. Duyurusu 8 Mart 2024 Tarihinde Yapılacaktır.

21. Söz Konusu Proje Sergisinde Sergilenmeyen Ürünler İçin İtirazlar 11 Mart 2024 ataturkevefavalizi@gmail.com Proje Mail Adresi Üzerinden Yapılacaktır.

Hedef kitle
Projeye, Resmi Anasınıfı, Resmi Bağımsız Anaokulu, Resmi Bilim Sanat Merkezi, Resmi Anadolu Lisesi, Resmi Çok Programlı Anadolu Lisesi, Resmi Fen Lisesi, Resmi Güzel Sanatlar Lisesi, Resmi İlkokul, Resmi İmam – Hatip Anadolu Lisesi, Resmi İmam – Hatip Ortaokulu, Resmi Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Resmi Ortaokul, Resmi Spor Lisesi, Resmi Yatılı Bölge İlkokulu, Resmi Yatılı Bölge Ortaokulu, Resmî Özel Eğitim Anaokulu, Resmî İlkokul (Görme Engelliler), Resmî İlkokul (Hafif Düzeyde Zihinsel Engelliler), Resmî İlkokul (İşitme Engelliler), Resmî İlkokul (Bedensel Engelliler), Resmî Ortaokul (Görme Engelliler), Resmî Ortaokul (Hafif Düzeyde Zihinsel Engelliler), Resmî Ortaokul (İşitme Engelliler), Resmî Ortaokul (Bedensel Engelliler), Resmî Özel Eğitim Meslek Lisesi (Bedensel Engelliler), Resmî Özel Eğitim Meslek Lisesi (İşitme Engelliler), Resmî Özel Eğitim Meslek Okulu (Görme Engelliler), Resmî Özel Eğitim Meslek Okulu (Zihinsel Engelliler), Resmî Özel Eğitim Uygulama Okulu (I. Kademe), Resmî Özel Eğitim Uygulama Okulu (II. Kademe), Resmî Özel Eğitim Uygulama Okulu (III. Kademe) de görev yapan tüm branş ve sınıf öğretmenleri ile okul müdür/müdür yardımcıları/ rehberlik ve psikolojik danışmanlar başvuru yapabilir.

Yalnızca
Ağrı, Artvin, Çankırı, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Gümüşhane, Kars, Kütahya, Muş, Siirt, Tunceli, Bayburt, Şırnak, Ardahan, Kilis İllerinden Yapılan Başvurular Değerlendirilecektir.

Atatürk’e Vefa Valizi Proje süreci ve katılımcı okulların listesi; proje Instagram hesabından duyurulacaktır. (@ataturkevefavalizi)

Başvurunun Yapılacağı Yer
Başvurular Yalnızca Google Formlar Aşağıda Belirtilen Link Üzerinden Alınacaktır.
https://forms.gle/TPtHokTy4voemYxYA

Başvuru

Başvuru

Merkezi

İletişim

Yarışma

Sorumlusu

Öğretmen

Atatürk’e

Vefa Valizi

Instagram

Hesabı

Proje

Başvuru

Merkezi

Instagram

@ataturkevefavalizi

Seda

Erkan

Sinem

Örenli

Dr. Ufuk

ege anaokulu

Proje

Başvuru

Merkezi

Batı Sitesi Mah.

2026. Cad. No: 13

Mesa Batıkent

(Mobil Lisesi Yanı)

0 312 256 41 51

Süresi
27 kasım 2023 – 20 mart 2024

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ