19.05.2019 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Ulusal İstanbul Bilim Olimpiyatları

Ulusal İstanbul Bilim Olimpiyatları

Ulusal İstanbul Bilim Olimpiyatları

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Ulusal İstanbul Bilim Olimpiyatları Başvuruları 1 Nisan – 12 Nisan 2019 Tarihleri Arasında Alınacak. Yarışma Türkiye Geneli Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Tüm Resmi Ve Özel Ortaokul Ve 12. Sınıflar Hariç Lise (Ortaöğretim) Öğrencileri Katılabilir.

Birinci Aşama Sınavı 11 Haziran 2019, İkinci Aşama Sınavı İse 12 Haziran 2019 Tarihinde Yapılacak.

Ulusal İstanbul Bilim Olimpiyatları Projesi Kategorileri Şu Şekilde Yapılandırılmıştır.
Ortaokul Matematik
Lise Matematik

Başvurular isbo.istmem.com Web Adresinden Başvuru Formu Doldurularak Yapılacak. Okul Müdürlükleri Her Kategori İçin En Fazla 3 Öğrenci İle Başvuru Yapabilir. Başvuru Bilgilerinin Doğruluğundan Okul Müdürlükleri Sorumludur.

Tübitak Ulusal Bilim Olimpiyatlarında Her Hangi Bir Yıl Madalya Almış Olanlar Okul Kontenjanına Dahil Değildir. Bu Öğrenciler Ek Kontenjandan Sayılarak Sınava Alınacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Ortaöğretim Düzeyinde Başvuracak Öğrenci Liseye Girdiği Dönem İçin Lise Giriş Sınavında Türkiye Geneli %5’lik Dilimde Olması Gereklidir. Orta Okullardan Başvuracak Öğrenciler İse Okulunda Bulunduğu Her Dönem İçin Matematik Puanı 100 Üzerinden 95 Ve Üstü Olması Gereklidir.

Ulusal İstanbul Bilim Olimpiyatları İki Aşamalı Olarak Uygulanacak. Her İki Aşamanın Sınavı İstanbul İlinde Basılı Materyal Kullanılarak Gerçekleştirilecek.
Öğrenciler Okul Müdürlükleri Tarafından http://isbo.istmem.com Adresinden Alınacak Sınava Giriş Belgesi Ve Güncel Fotoğraflı Öğrenci Belgesi İle Sınava Alınacaktır.
Her Bir Aşamada Gerçekleştirilecek Sınavlar Ayrı Değerlendirilecek Olup, Birinci Aşama Sınavında Başarı Gösteren Öğrenciler İkinci Aşama Sınavına Girmeye Hak Kazanmış Sayılacaktır.

Yarışma Ödülleri
Her Kategorinin İlk 15 Öğrencisinden Üçü Altın, Beşi Gümüş, Yedisi İse Bronz Madalya İle Ödüllendirilecektir. İkinci Aşama Sınavında Madalya Almaya Hak Kazanan Öğrenciler Bilim Olimpiyatları Yaz Kampına Davet Edilecektir.

İrtibat Bilgileri
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü
İmran Öktem Caddesi Binbirdirek Mahallesi No: 1 Fatih İstanbul
Telefon: 0 212 455 04 00

Başvuru İçin Tıklayın.
Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ