26.09.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Türk Amerikan Derneği 23 Nisan Çocuk Resim Yarışması

Türk Amerikan Derneği 23 Nisan Çocuk Resim Yarışması

Türk Amerikan Derneği 23 Nisan Çocuk Resim Yarışması

Türk Amerikan Derneği 23 Nisan Çocuk Resim Yarışması Düzenliyor. Yirmi Birincisi Düzenlenen Türk Amerikan Derneği UNICEF 23 Nisan Çocuk Resim Yarışması, Türk Amerikan Derneği Ve UNICEF Tarafından 2021 Yılında Online Olarak Yapılmasına Karar Verilmiştir.

Yarışmanın Adı:
21. Türk Amerikan Derneği UNICEF Türkiye Çocuk Resim Yarışması

Yarışmanın Konusu:
Türk-Amerikan Derneği ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi iş birliği ile bu yıl yirmi birincisi düzenlenecek olan resim yarışması, Türkiye çapında birçok ilk ve orta öğretim okulu öğrencisinin ilgisini çekmektedir. Yine “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” kapsamında düzenlenecek olan yarışmanın bu yılki konusu “DALDIM HAYALLERE, PANDEMİ BİTİNCE…” olarak belirlenmiştir. Çocukların resimlerinde ele alması gereken konu pandemi bitince neler hayal ettikleridir.

Katılım Koşulları:

1. Yarışma, 6-10 ve 11-14 olmak üzere iki yaş kategorisinde düzenlenmektedir. Dolayısıyla 6-14 yaş arası tüm öğrencilere açıktır.

Ads

2. Katılım ücretsizdir. Gönderilen eserlerin istenilen şartlarda olmaması durumunda Türk Amerikan Derneği eseri diskalifiye etme hakkına sahiptir.

3. Resimler dijital ortamda teslim edilmelidirler. Kargo ile gönderilen resimler kabul edilmeyecektir.

4. Yarışmaya teslim edilen resimlerin özgün, daha önce başka bir yarışmaya katılmamış ve/veya ödül almamış olması gerekmektedir. Bunun aksi bir durumunun tespiti halinde eser yarışmadan diskalifiye edilir; ödül kazandıysa Yarışma Komitesi tarafından ödülü nakden ve defaten geri alınır. Ayrıca; yarışmaya gönderilen eserin özgün bir eser olmaması, aksine bir iddia olması ve üçüncü kişilerin eser üzerinde hak iddia etmeleri durumunda sorumluluk yarışmacıya aittir.

5. Ödül alan eserler; Türk Amerikan Derneği tarafından istenilen her yerde kullanılabilir. Resimlerin Fikir ve Sanat Eserleri Kanunundan doğan yayma, çoğaltma, temsil, işlemi dijital iletişim de dahil, işaret ve görüntülü araçlarla umuma iletme hakkı sınırsız olarak Türk Amerikan Derneği’ne ait olup, yarışmacılar bundan telif hakkı talep etmeyeceklerdir. Yarışmada dereceye girmiş ürünün telif hakkı Türk Amerikan Derneğine devretmiş sayılacaktır. Resmi başka yerde kullanamaz ve kullandıramazlar. Resimlerin her türlü işleme hakkı Türk Amerikan Derneği ait olacaktır. Ödül alan resimlerin ticari hakları da Türk Amerikan Derneği’ne ait olup, bu eserleri Türk Amerikan Derneği kendi adına kullanabilecektir. Bu kapsamda yarışmacılar 556 sayılı markaların korunması hakkındaki kanun hükmündeki kararname ve 554 sayılı Endüstriyel Tasarımların Korunması hakkında Kanun Hükmünde Kararname, FSEK ve ilgili mevzuattan doğan tüm hakları Türk Amerikan Derneği’ne devredilmiş sayılacaktır. Katılımcı, ödül dışında herhangi bir telif hakkı talep edemeyecektir. Yarışmaya gönderilen resimlerin Fikir ve Sanat Eserleri Kanunundan doğan tüm sorumlulukları katılımcıya aittir.

6. Türk Amerikan Derneği veya UNICEF Türkiye Milli Komitesi seçilen eseri kullanıp kullanmamakta serbesttir.

7. Katılım formunu imzalayan yarışmacılar, bu şartnamenin tüm maddeleri kabul etmiş sayılırlar.

8. Yarışma ve jüri değerlendirmesi çevrimiçi yapıldığından, bu yarışmada her kategoride ilk üçe giren öğrencilere ödül verilecektir.

Yarışma ödülleri
Birincilik Ödülü: Türk Amerikan Derneği’nde kullanılmak üzere (2021 yılı sonuna kadar) yüz yüze veya online eğitimde TAM BURS
İkincilik Ödülü: Türk Amerikan Derneği’nde kullanılmak üzere (2021 yılı sonuna kadar) yüz yüze veya online eğitimde %50 indirim
Üçüncülük Ödülü: Türk Amerikan Derneği’nde kullanılmak üzere (2021 yılı sonuna kadar) yüz yüze veya online eğitimde %30 indirim

Son Başvuru Tarihi: 18 Nisan 2021

Yarışma Sonuçlarının İlan Şekli:
Sonuçlar Türk Amerikan Derneği resmi web sitesinden ve sosyal medya sayfalarından 23 Nisan 2021 tarihinde açıklanacaktır. Geç başvurular kabul edilmeyecektir.

İletişim Adresi:
Güvenevler Mahallesi Cinnah Caddesi No:20
Kavaklıdere/ÇANKAYA/ANKARA 06690
TEL : +90 426 26 44 veya 0542 292 41 42
FAKS (Fax) : +90 468 25 38
E-MAIL: taaprograms@taa-ankara.org.tr
WEB: www.taa-ankara.org.tr

Detaylar İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ