<style>.lazy{display:none}</style>
21.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Türk Amerikan Derneği 23 Nisan Çocuk Resim Yarışması

Türk Amerikan Derneği 23 Nisan Çocuk Resim Yarışması

Türk Amerikan Derneği 23 Nisan Çocuk Resim Yarışması

Türk Amerikan Derneği 23 Nisan Çocuk Resim Yarışması Düzenliyor. 24. Düzenlenen Türk Amerikan Derneği 23 Nisan Çocuk Resim Yarışması Konusu “Bir Yudum Su” Olarak Belirlendi. Yarışmaya Anaokulu, İlkokul, Ortaokul Ve Lise Öğrencileri Katılabilecek.

Yarışmayı Düzenleyen Kurum: Türk Amerikan Derneği
Yarışma Türü: Resim Yarışması
Yarışmanın Kapsamı: Türkiye Geneli
Kimler Katılabilir: 5-6, 7-10 Ve 11-14 Yaş Grubundaki Tüm Anaokulu, İlk Ve Orta Öğretim Öğrencileri Katılabilecek.
Başvuru Şekli: Posta

Yarışmanın Adı
24. Türk Amerikan Derneği Çocuk Resim Yarışması

Yarışmanın Konusu:
Bir Yudum Su

Katılım Koşulları:

Ads

1. Yarışmaya 5-6, 7-10 ve 11-14 yaş grubundaki tüm anaokulu, ilk ve orta öğretim öğrencileri katılabilir.

2. Konu adı: “Bir Yudum Su”

3. Boyut: 35 x 50 – 25 x 35

4. Teknik: Pastel, guaj, suluboya, kolaj, karışık teknik

5. Yaş gurubu: 5-6, 7-10 ve 11-14 (3 yaş grubu vardır)

6. Her çalışma siyah fon kartonuyla paspartu yapılmalıdır.

7. Çalışmanın arka sağ alt köşesine bu form EKSİKSİZ doldurularak yapıştırılmalıdır. Yaş (yıl ve sınıf) açıkça yazılmalıdır. Aksi takdirde eser yarışmaya dahil edilmeyecektir.

8. Çalışmalar 5 Nisan 2024, saat 18:00’a kadar Cinnah Caddesi 20, Kavaklıdere / Ankara adresindeki Türk-Amerikan Derneği’ne teslim edilmelidir.

Türk-Amerikan Derneği’nin bu yıl yirmi dördüncüsü düzenlenecek olan resim yarışması, Türkiye çapında birçok ilk ve orta öğretim okulu öğrencisinin ilgisini çekmektedir.

Yine “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” kapsamında düzenlenecek olan yarışmanın bu yılki konusu “BİR YUDUM SU” olarak belirlenmiştir.

Su, yaşamımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Temiz su içmek, vücudumuzun sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar. Su tüketimi, çevremizi korumak ve doğal kaynakları sürdürülebilir bir şekilde kullanmak için de hayati öneme sahiptir. Bu yarışma, çocukları suyun hayatımızdaki değerini ve sürdürülebilir su kullanımının önemini renkli ve yaratıcı resimlerle ifade etmeye teşvik etmektedir. Türk Amerikan Derneği, yarışmaya katılacak çocukların hayallerini gerçekleştirmeye çalışan kuruluşlardır. Bu yarışma, çocukların yaşam kaynağımızın önemini resimleri aracılığıyla ifade etme fırsatı sunarak, onların duyarlılıklarını ve yeteneklerini ortaya çıkarmayı hedeflemektedir.

Yarışmaya katılmak isteyen okulların her yaş grubu için en fazla 20 resim ile yarışmaya katılmaları önemle rica olunur. 20 resimden fazla resim ile katılan okullar diskalifiye olacaktır.

Bu yıl da bir jüri tarafından değerlendirilecek olan resimler arasından sergilenmeye değer toplam 50 resim (5-6, 7-10 yaş ve 11-14 yaş olarak üç kategoride değerlendirilecektir) 24-28 Nisan 2024 tarihleri arasında Türk-Amerikan Derneği Emin Hekimgil Sanat Galerisi’nde sergilenecektir. Her yaş grubunda ödül kazananların yanı sıra, resimleri sergilenmeye değer görülen diğer öğrencilerimize de sertifikaları ve küçük hediye paketleri, 24 Nisan 2024 Çarşamba günü saat 18:30da Türk Amerikan Derneği binasında düzenlenecek bir ödül töreni ile Türk Amerikan Derneği ve jüri üyeleri tarafından takdim edilecektir. Yarışma sonuçları bu tarihe kadar Türk Amerikan Derneği web sitesinden (www.taa-ankara.org.tr) ve sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

Dereceye giren resimlerin hiçbir şekilde Türk Amerikan Derneği tarafından başka amaçlara yönelik kullanılması söz konusu olmayıp yollanan resimler iade edilmez. Her resmin arkasına ekte sunulan formun Eksiksiz doldurularak yapıştırılması ve öğrencilerin yaşlarının özellikle belirtilmesi önemle rica olunur.

Bu yıl da bir jüri tarafından değerlendirilecek olan resimler arasından seçilecek toplam 50 resim 24-28 Nisan 2024 tarihleri arasında Türk-Amerikan Derneği Emin Hekimgil Sanat Galerisi’nde sergilenecektir.

Başvuru Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ