03.12.2020 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Timav Geleneksel Hikaye Yarışması

Timav Geleneksel Hikaye Yarışması

Timav Geleneksel Hikaye Yarışması

Türkiye İmam Hatipliler Vakıfı Timav Geleneksel Hikaye Yarışması Son Başvuru Tarihi 5 Mayıs 2019. Yarışmaya Türkiye’deki Tüm İmam Hatip Liseleri İle Anadolu İmam Hatip Liseleri’nde 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında Öğrenci Olanlar Katılabilir. Açık Öğretim İhl’de Okuyanlar Yarışmaya Katılamaz.

Yarışma Sonuçları 10 Temmuz 2019 Tarihinde Açıklanacak.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 3 Adet Tam Altın
İkincilik Ödülü 2 Adet Tam Altın
Üçüncülük Ödülü 1 Adet Tam Altın
5 Adet Mansiyon Ödülü 10 İnç Tablet

Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) tarafından geleneksel hale getirilen hikâye yarışmalarının bu yıl sekizincisi düzenleniyor. Türkiye genelindeki İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin katılabildiği yarışmada bu yıl tema “Serbest” belirlendi.

Yarışmaya Katılacak Eserlerde Aranacak Koşullar

Sponsorlu Bağlantılar

1. Yarışmaya katılacak olan hikâyelerin daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekmektedir.

2. Yarışmaya gönderilmeden veya gönderildikten sonra, sonuçlar açıklanmadan veya açıklandıktan sonra herhangi bir mecrada yayınlandığı tespit edilen hikâyeler yarışmadan doğrudan elenmiş olur ve kazanmış olsalar dahi ödülleri verilmez.

3. Gönderilecek hikâyeler bilgisayarda Word sayfasına Times New Roman yazı karakteriyle 11 punto büyüklüğünde yazılacak, sayfa numarası verilecek ve en az 1 en fazla 4 sayfa olacaktır. 4 sayfayı aşan hikâyeler değerlendirmeye alınmayacaktır.

4. Hikâye sahipleri, yarışmaya katılmakla hikâyelerinin yayınlanmasını kabul etmiş sayılırlar. Yayımlanan hikâyelere ayrıca telif ücreti ödenmez.

5. Yarışmaya katılan tüm eserlerin telifi Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV)’na ait olur.

6. TİMAV uygun bulduğu eserleri kitaplaştırabilir. Kitapta yer alacak hikâyeler için -dereceye girmiş veya girmemiş fark etmeksizin- ayrıca telif ödenmez

7. Hikâye konusu öğrencinin kendi seçimine bırakılmış, serbest olarak belirlenmiştir.

8. Katılımcılar hikâyelerini yazdıkları Word dosyasında isim, soyadı, adres, telefon numarası ve okul bilgilerini belirtmelidirler.

9. Yarışmacılar en fazla bir hikâyeyle katılabilirler.

10. Gönderilen yazıların tüm hukuki sorumluluğu eser sahibine aittir.

Yarışma Takvimi
1. Hikayeler, duyuruların yapıldığı andan itibaren online olarak timavyarisma@gmail.com adresine gönderilecektir.
2. Katılımcılar hikâyelerini mail olarak gönderdikten belirli bir müddet sonra e-posta adreslerine, hikâyenin değerlendirilmek üzere sisteme yüklendiğine dair bir bilgilendirme mesajı ulaşacaktır.
3. Başvurular 05 Mayıs 2019 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.
4. Sonuçlar 10 Temmuz 2019 tarihinde TİMAV’ın web sitesinde (www.timav.org.tr) ilan edilecektir.
5. Ödüller 2019-2020 eğitim-öğretim yılı başlangıcında, ilköğretim haftası içinde, TİMAV tarafından belirlenip ilan edilecek olan bir tarihte Konya ili merkezinde Selçuklu Belediyesi Kongre Merkezi’nde yapılacak olan törenle sahiplerini bulacaktır. Dereceye giren öğrenci ve velileri program tarihi ve yeri konusunda bilgilendirilecektir. TİMAV tarih ve yer değişikliği hakkını saklı tutar.

Yarışmacılar yarışmaya ait sorularını timavyarisma@gmail.com mail adresine gönderebilirler.

Detaylar İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ