<style>.lazy{display:none}</style>
21.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Timav Geleneksel Hikaye Yarışması 2024

Timav Geleneksel Hikaye Yarışması 2024

12. Timav Geleneksel Hikaye Yarışması

Türkiye İmam Hatipliler Vakıfı Timav Geleneksel Hikaye Yarışması Düzenliyor. 12. Düzenlenen Yarışmaya Türkiye’deki Tüm İmam Hatip Liseleri İle Anadolu İmam Hatip Liseleri’nde Öğrenci Olanlar Katılabilir.

Başvuru Şekli: E-Posta

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 5 Adet Çeyrek Altın
İkincilik Ödülü 4 Adet Çeyrek Altın
Üçüncülük Ödülü 3 Adet Çeyrek Altın
5 Adet Mansiyon Ödülü 1’er Adet Çeyrek Altın

Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) tarafından 2012 yılından bu tarafa geleneksel hale getirilen hikâye yarışmalarımızın on birincisi 2023 yılı içinde gerçekleştirilmiştir. 12. Geleneksel Hikaye Yarışmamız “Serbest” konulu (Temasız) olarak düzenlenecektir.

TİMAV geleneksel hikaye yarışmalarının amacı; İmam Hatip Liseleri’nde okuyan öğrencilerimizin ufuklarını geliştirmeleri ve genişletmeleri, kendilerini ifade edebilme ve toplumsal varlıklarını ortaya koyabilme liyakatlerini ortaya çıkarabilmeleri, İmam Hatip öğrencilerimizin bilgi, beceri ve kabiliyetlerini geliştirmeleri ve var olan potansiyellerini ortaya koyabilmeleri olarak hedeflenmiştir.

Ads

Yarışma, Türkiye genelindeki tüm örgün İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin katılımına açık olacak şekilde, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün izni dahilinde gerçekleştirilmektedir.

TİMAV Geleneksel Hikaye Yarışması Ödül töreninde her yıl, dereceye giren ilk 8 öğrenci ödüllendirilmekte olup, ilk 25’e giren öğrencilerimizin eserleri ise her yıl düzenli olarak kitaplaştırılmakta; bu kitaplar, ödül töreninde misafirlerimize takdim edilmekte, sonrasında ise tüm İmam Hatip Liselerine ve ilgili kişi ve kurumlara gönderilmektedir.

Timav 12. Geleneksel Hikâye Yarışması

Konu

“Serbest” – Öğrencinin kendi isteği ile seçeceği herhangi bir konu.

Amaç
İmam Hatip öğrencilerinin herhangi bir konuya bağlı kalmadan kendi istekleri doğrultusunda belirlediği konu çerçevesinde kendini ifade edebilme yeteneğini geliştirmesi.
Yine öğrencilerimizin toplumsal alanda, bireysel hayatında gördüğü “iyi” ya da “kötü” kavramlardan ve/veya olgu ve olaylardan yola çıkarak bilgilerini, okuma ve araştırma ile yazım kabiliyetlerini geliştirmeleri.

Kapsam
Bu özel şartname, yukarıda konusu ve amacı belirtilen yarışmaya katılma koşullarını, başvuru şeklini, değerlendirme kurulunun oluşumunu, yapılacak değerlendirmeye verilecek ödüller ile yarışma takvimine ilişkin esas ve usulleri kapsar.

Katılma Şartları:
Hikâye yarışmasına; Türkiye’deki tüm İmam Hatip Liseleri ile Anadolu İmam Hatip Liseleri’nde 2023-2024 eğitim öğretim yılında öğrenci olarak okuyanlar katılabilecektir. (Hazırlık, 9 10 11 ve 12. sınıflar katılabilirler.) Yarışmaya Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi’nde okuyanlar katılamazlar.

Yarışmaya Katılacak Eserlerde Aranacak Koşullar

1) Yarışmaya katılacak olan hikâyelerin daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekmektedir.

2) Yarışmaya gönderilmeden veya gönderildikten sonra, sonuçlar açıklanmadan veya açıklandıktan sonra herhangi bir mecrada yayınlandığı tespit edilen hikâyeler yarışmadan doğrudan elenmiş olur ve kazanmış olsalar dahi ödülleri verilmez.

3) Gönderilecek hikâyeler bilgisayarda Word sayfasına Times New Roman yazı karakteriyle 11 punto büyüklüğünde yazılacak, sayfa numarası verilecek ve en az 1 en fazla 4 sayfa olacaktır. 4 sayfayı aşan hikâyeler değerlendirmeye alınmayacaktır.

4) Eser sahipleri, açık rıza onayını imzaladıklarında hikâyelerinin, TİMAV tarafından basılı ya da dijital olarak paylaşılıp yayınlanmasını kabul etmiş sayılırlar. Yayımlanan hikâyelere ayrıca telif ücreti ödenmez. Ayrıca Hikâye sahipleri, yarışmaya katılmakla hikâyelerinin yayınlanmasını kabul etmiş sayılırlar.

5) Yarışmaya katılan tüm eserlerin telifi Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV)’na ait olur.

6) TİMAV uygun bulduğu eserleri kitaplaştırabilir. Kitapta yer alacak hikâyeler için

7) -dereceye girmiş veya girmemiş fark etmeksizin- ayrıca telif ödenmez.

8) Eserin yer aldığı dosyanın sol alt bölümüne; öğrencinin adı soyadı, sınıfı, okulu ve danışman öğretmen ya da veli iletişim numarası belirtilmelidir.

9) Hikâye konusu öğrencinin kendi seçimine bırakılmış, serbest olarak belirlenmiştir.

10) Yarışmaya katılım gönüllülük esasına göredir ve ücretsizdir.

11) Yarışmacılar en fazla bir hikâyeyle katılabilirler.

12) Gönderilen yazıların tüm hukuki sorumluluğu eser sahibine aittir.

13) Engelli öğrencilerin yarışmaya katılımlarının sağlanması için her tür kolaylaştırıcı önlem TİMAV tarafından alınacaktır. Örneğin görme engelli öğrencilerin Brail alfabesi ile yazdığı öykü ile yarışmaya başvurması durumunda ilgili kuruluş metni latin alfabesi ile düzenleyerek değerlendirmesi için seçici kurula iletilecektir.

14) Katılımcılar yarışmaya katıldıkları eserlerin tümüyle kendilerine ait olduklarını kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar. Ödül kazanan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanların elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınacaktır.

15) Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve 1739 sayılı Milli, Eğitim Temel Kanunu’na ve temel ahlak ilkelerine uymayan, siyasi amaçlara hizmet eden, reklam unsuru içeren eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Takvim

Hikayeler duyuruların yapıldığı andan itibaren timavyarisma@gmail.com adresine Madde 5’de yer alan “Yarışmaya Katılacak Eserlerde Aranacak Koşullara” göre mail olarak gönderilecektir. Bunun dışında herhangi bir başvuru yapılmasına gerek yoktur.
Katılımcılar hikâyelerini mail olarak gönderdikten belirli bir müddet sonra e-posta adreslerine, hikâyenin değerlendirilmek üzere sisteme yüklendiğine dair bir bilgilendirme mesajı ulaşacaktır.

Başvurular 5 Mayıs 2024 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Sonuçlar 10 Temmuz 2024 tarihinde TİMAV’ın web sitesinde (www.timav.org.tr) ilan edilecektir.

Ödüller 2024-2025 eğitim-öğretim yılı başlangıcında, ilköğretim haftası içinde, TİMAV tarafından belirlenip ilan edilecek olan bir tarihte Konya ili merkezinde Selçuklu Belediyesi Kongre Merkezi’nde yapılacak olan törenle sahiplerini bulacaktır. Dereceye giren öğrenci ve velileri program tarihi ve yeri konusunda bilgilendirilecektir. TİMAV tarih ve yer değişikliği hakkını saklı tutar.

Değerlendirme Ve Duyuru
Eserler değerlendirme kurulunca değerlendirilerek, dereceye giren birinci, ikinci, üçüncü eserler ve mansiyon için 5 eser belirlenecektir. Yarışma sonuçları 10 Temmuz 2024 tarihinde açıklanacak olup 2024-2025 eğitim-öğretim yılı başlangıcında, ilköğretim haftası içinde, TİMAV tarafından belirlenip ilan edilecek olan bir tarihte Konya ili merkezinde Selçuklu Belediyesi Kongre Merkezi’nde yapılacak olan törenle sahiplerini bulacaktır.

Bilgilenme:
Yarışmacılar yarışmaya ait sorularını timavyarisma@gmail.com mail adresine gönderebilirler.

Türkiye İmam Hatipliler Vakfı Genel Merkezi İletişim Bilgileri:
Adres: Şemsitebrizi Mahallesi Dr. Abdullah Salim Sokak No: 22 Karatay Konya
Telefon : (0 332) 350 07 96 – 0 (532) 437 56 60

Detaylar İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ahmed İdris dedi ki:

    Katılmak istiyorum

BİR YORUM YAZ