<style>.lazy{display:none}</style>Scratch Cup Yarışması Dünyanın Sorunlarına Çözüm Bul
01.12.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Scratch Cup Yarışması

Scratch Cup Yarışması

Scratch Cup Yarışması

Scratch Cup Yarışması Dünyanın Sorunlarına Çözüm Bul Teması İle QNB Finansbank Ve Habitat Derneği Ortaklığında Bu Yıl İkincisi Düzenleniyor.

Dünyanın Sorunlarına Çözüm Bul” Teması ile Scratch Üzerinden Kodlayarak Hayallerindeki Dünya’yı Yarat!

Scratch, MIT’in geliştirdiği, çocukların kullanımına göre tasarlanmış ve çok basit ara yüze sahip bir programlama dilidir. Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Scratch Cup, 8-14 yaş arası öğrencilerin, Scratch 3.0 üzerinden yarışma temasına uygun olan oyunlarını geliştirmelerini destekler.

2021 yılında “Dünya’nın Sorunlarına Çözüm Bul” teması ile yapılacak olan Scratch Cup, Dünya üzerindeki yaşamı var olduğundan beri tehdit eden iklim değişikliğine karşı alınabilecek önlemler ve bulunabilecek çözümler için çocuklardan yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini kullanmalarını bekliyor.

Siz de bu heyecana ortak olmak için Scratch Cup 2021’ye başvurun, İstanbul’da yapılacak büyük finalde yerinizi alın!

Ads

QNB Finansbank ve Habitat Derneği çözüm ortaklığında bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Scratch Cup, 8-14 yaş arası öğrencilerin, Scratch 3.0 üzerinden yarışma temasına uygun olan oyunlarını geliştirmelerini destekler.

2021 yılında “Dünya Sorunlarına Çözüm Bul” teması ile yapılacak olan Scratch Cup, Dünya üzerindeki yaşamı var olduğundan beri tehdit eden iklim değişikliğine karşı alınabilecek önlemler ve bulunabilecek çözümler için çocukların yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini kullanmalarını bekliyor.

Siz de bu heyecana ortak olmak için Scratch Cup 2021’e başvurun, büyük finalde yerinizi alın!

• Takımlar başvurularında 8-10 yaş ilkokul grubu kategorisi ve 11-14 yaş ortaokul grubu kategorisini baz alacaktır.
• Çocukların minimum 2 maksimum 3 kişilik takımlar halinde katılabilecekleri yarışma için başvurular öğretmenleri tarafından yapılmalıdır.
• Başvurular arasından ilkokul kategorisinde bulunan ilk 5 takım ve ortaokul kategorisinde bulunan ilk 5 takım olmak üzere toplam 10 takım, öğretmenleri ve bir velileriyle birlikte finale davet edilecektir.
• Finalde yarışmacılar oyunlarını jüri karşısında tanıtacaklardır.
• Çocukların oyunları başvuru formunda hem link olarak hem de dosya olarak paylaşılacaktır.
• Jurinin projenizi daha iyi değerlendirmesi için kod bloklarınızı oluştururken yorumlar yazmanız gerekmektedir.
2021 Scratch Cup yarışmasının teması “Dünya’nın Sorunlarına Çözüm Bul”

Dünya Sorunlarına Çözüm Bul

• temasıyla yarışmaya katılanlar, bu değişimin neden olan problemlere çözüm arama, iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratma ve hayallerindeki gezegen dostu çevre ile alakalı projeler tasarlayabilirler.

Jüri, oyunun “Dünya Sorunlarına Çözüm Bul” temasına uygun hikayesinin içeriğini, genel tasarımın yaratıcılığını, belirtilen soruna karışı çözüm önerisini ve program içerisindeki kodların iyi derlenmesi, uygulanmasını ve başkaları tarafından anlaşılabilir olmasını değerlendirecektir. Ayrıca başvuru formunun içeriği ve oyunun detaylarının aktarımı da değerlendirilecektir.

Son Başvuru Tarihi: 30 Kasım 2020

Yarışma Detayları İçin Tıklayın.
Başvuru İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. zeren dedi ki:

    30 kasım a kadar vaktimiz var çok mutluyum herkeze başarılar dilerim . zeren

BİR YORUM YAZ