05.06.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması

Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması

Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması

Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması Herkesin Bir Öyküsü Vardır Sloganıyla Düzenleniyor. Yarışma Dört Kategoride Düzenleniyor.

Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması ‘’Herkesin Bir Öyküsü Vardır” Sloganı İle Bu Yıl Da Edebiyatseverleri Bir Araya Getiriyor. Okuma – Yazmaya Olan İlginin Artmasını Amaçlayan Etkinliğin Detayları Aşağıdaki Gibidir.

Yarışma Ödülleri
1. Kategori (Ortaokul 10-14 Yaş)
Birincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 1.500 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü Bin Türk Lirası
Mansiyon Ödülü 750 Türk Lirası

2. Kategori (Lise 15-19 Yaş)
Birincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 1.500 Türk Lirası
Mansiyon Ödülü Bin Türk Lirası

3. Kategori (Yetişkinler Kategorisi 1 (Ortaokul – Lise Öğrencisi Olmayan, 18 Yaş Ve Üzeri Adaylar))
Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 2 Bin Türk Lirası
Mansiyon Ödülü 1.000 Tük Lirası

Ads

4. Kategori  (Yetişkinler Kategorisi 2 (01.01.2022 – 10.02-2023 Tarihleri Arasında Yayımlanmış Olan Bir Öykü Kitabıyla Katılabilirler))
Fakir Baykurt Öykü Kitabı Ödülü: 6 Bin Türk Lirası

Katılım Koşulları

1. Kategori: Ortaokul (10-14 yaş)
Adaylar yarışmaya sadece bir öyküyle katılabilirler.

2. Kategori: Lise (15-19 yaş)
Adaylar yarışmaya sadece bir öyküyle katılabilirler.

3. Kategori: Yetişkinler Kategorisi 1 (Ortaokul – Lise öğrencisi olmayan, 18 yaş üzeri )
Adaylar yarışmaya sadece bir öyküyle katılabilirler.

4. Kategori: Yetişkinler Kategorisi 2 (01.01.2022 – 10.02.2023) tarihleri arasında yayımlanmış olan bir öykü kitabıyla katılabilirler)

2- Yarışmacı; bir A4 kâğıdını aşmayan özgeçmişini, nüfus cüzdanı fotokopisini ve bir adet fotoğrafını küçük zarfa koyacaktır. Küçük zarfın içinde bulunan özgeçmişte adayın yaşı, açık adresi, telefon numaraları ve e-posta adresi mutlaka yazılmalıdır. Küçük zarfın üzerine sadece yarışma kategorisi yazılacaktır. Adresi ya da yaş gurubu belirtilmeyen öyküler değerlendirmeye alınmayacaktır.
Öykülerde, öykü yazarının kimliğini belirten hiçbir bilgi bulunmayacaktır.
Yarışmaya katılacak öyküler ve özgeçmiş; 12 punto ile Times New Roman karakterinde, A4 Kağıdına Yazılacaktır. Öyküler (4 nüsha olarak), Ve küçük zarf büyük zarfın içine konarak tek zarf halinde teslim edilecektir.

3- Öykü konusu serbesttir.

4- Öykülerin uzunluğu 1,5 satır aralığında 5 (A4) sayfasını geçmeyecek boyutta olacaktır.

5- 4. Kategoride (yarışmaya öykü kitabı ile) katılacak olan yarışmacılar 4 adet öykü kitabı ile yarışmaya başvuracaktır. 4 adet öykü kitabı, 1 A4 kağıdını aşmayan özgeçmişi ve nüfus cüzdan fotokopisiyle birlikte büyük zarf içine konarak teslim edilecektir.

6- Önceki yıllarda düzenlenmiş öykü yarışmalarımızda eserleri dereceye girenler bu yıl yapılacak öykü yarışmasına aynı kategoride katılamaz.

7-Yayımlanmış kitabı olan katılımcılar; birinci, ikinci ve üçüncü kategoride yarışmaya katılamazlar.

8- Yarışmaya gönderilen öyküler ve öykü kitapları iade edilmeyecektir.

9- Birden fazla kişi tarafından yazılmış ortaklaşa öyküler yarışmaya kabul edilmez

10- Sarıyer Belediyesi yarışmaya katılan eserlerin bedelsiz olarak basım, reklam, tanıtım, her türlü dijital, görsel, yazılı alanlarda yayımlama, yayma, kopyalama, çoğaltma, hakkına sahiptir.

11- Yarışmada ortaokul, lise, yetişkin kategorilerinde ilk üçe giren öykülere ödül verilecektir. Ayrıca bu kategorilerde mansiyon ödülü verilecektir.

12- Dördüncü kategoride “Fakir Baykurt Öykü Kitabı Ödülü “ verilecektir.

13- Sonuçların Açıklanmasının Ardından Dereceye Giren Öykülerin, 2023 Fakir Baykurt Öykü Kitabı İçin Word Dosyası Halinde kulturvesosyalisler@sariyer.bel.tr Adresine Gönderilmesi İstenecektir.

14-Seçici Kurul üyeleri yapacakları değerlendirmede bütün kategorilerdeki dereceleri iki katılımcı arasında paylaştırabilir. Bu durumda kategorinin belirlenen ödülü dereceye girenler arasında eşit olarak paylaştırılır.

15- Yarışmaya gönderilen öykülerin bu şartnamenin herhangi bir maddesine aykırılığı, alıntı, kopya ya da başkasına ait olduğunun tespit edilmesi durumunda söz konusu öyküler yarışma dışı bırakılacak olup hukuki sorumluluğu da yarışmacıya ait olacaktır.

16- Yarışmaya son başvuru tarihi 10 Şubat 2023 olup son başvuru tarihinden sonra ulaşan öyküler değerlendirmeye alınmayacaktır. Postadaki gecikmeler ya da teknik aksaklıklar nedeniyle zamanında ulaşmayan başvurulardan Sarıyer Belediyesi sorumlu değildir.

17- Öyküler Sarıyer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Pınar Mahallesi, Günyüzü Caddesi No:2 Maslak-SARIYER / İSTANBUL adresine elden, APS, Kargo ve kurye ile teslim edilir.

18- Yarışmaya gönderilen ve ödül kazanan eserlerin Sarıyer Belediye Başkanlığı’nca talep edilen her türlü evrakları posta (PTT) veya kargo ücreti katılımcıya aittir.

19- 6698 sayılı kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında; https://sariyer.bel.tr/Icerik/kvkk-ve-bilgi-guvenligi/1371 linkinde bulunan k.v.k.k. aydınlatma metni ve gizlilik taahhütnamesinin çıktılarının alınıp gerekli bilgilerinin doldurulup, imzalanarak istenilen evraklarla birlikte gönderilmesi zorunludur. Bu formlar gönderilmediği takdirde başvurular geçersiz sayılacaktır.

20- Yarışma sonuçları 26 Mayıs 2023 tarihinde açıklanacaktır. Kazanan öykülerin sahipleri sariyer.bel.tr sitesinde yayınlanacaktır.

21- Ödül töreni tarihi daha sonra ilan edilecektir.

22- Yarışmaya öykü gönderen yarışmacılar bu şartnameyi kabul etmiş sayılır.

Yarışma Takvimi
Son Başvuru 10 Şubat 2023.
Yarışma Sonuçları 26 Mayıs 2023 Tarihinde Açıklanacak.

6698 sayılı kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında; https://sariyer.bel.tr/Icerik/kvkk-ve-bilgi-guvenligi/1371 linkinde bulunan K.V.K.K. Aydınlatma Metni ve Gizlilik Taahhütname’sinin çıktılarının alınıp gerekli bilgilerinin doldurulup, imzalanarak istenilen evraklarla birlikte gönderilmesi zorunludur. Bu formlar gönderilmediği takdirde başvurular geçersiz sayılacaktır.

İletişim: Çağrı Merkezi: 444 1 722/ Özcan AYDIN Dahili:3313
E- Posta: kulturvesosyalisler@sariyer.bel.tr
Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ