03.10.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Robotav Ulusal Robot Yarışması

Robotav Ulusal Robot Yarışması

Robotav Ulusal Robot Yarışması

Robotav Ulusal Robot Yarışması Tavşanlı 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi Tarafından Düzenlenmektedir. Yarışmaya Türkiye Geneli Resmi Ve Özel Ortaokul, Lise Ve Bilim Sanat Merkezleri Öğrencileri Katılabilir.
Yarışma Ortaokul Ve Lise Kategorilerinde Yapılacak.

Yarışma Ödülleri
Her Kategori İçin Ayrı Ayrı Verilecek
Birincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 1.000 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 500 Türk Lirası

Yarışma Başvuruları 27 Kasım 2019 İle 15 Ocak 2020 Tarihleri Arasında Alınacak. Yarışmaya Hak Kazananlar 21 Ocak 2020 Tarihinde Açıklanacak. Yarışma 16 Nisan 2020 Tarihinde Yapılacak.

1. AMAÇ: Okulumuz, Türkiye geneli ortaokul ve lise öğrenimine devam eden öğrencilerin Robotik kodlama ile ilgili bilgi ve becerilerini geliştirme amacıyla 2020 ROBOTAV ULUSAL ROBOT YARIŞMASI düzenlemektedir.

2. KAPSAM: Yarışmaya, Türkiye’deki Resmi ve Özel Ortaokullar, İmam Hatip Ortaokulları ve Bilim Sanat Merkezlerine devam eden ortaokul ve Lise öğrencileri katılabilir.

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

3. PROJE KOORDİNATÖRÜ: Proje Yarışması, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ve Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümlerinin katkıları ile Tavşanlı 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi koordinatörlüğünde yürütülür.

4. BAŞVURU KOŞULLARI, BELGELERİ VE YÖNTEMİ
a) Yarışma başvurusu, 27 Kasım 2019-15 Ocak 2020 tarihleri arasında tavsanlifenlisesi.meb.k12.tr sayfasından alınacaktır.
b) Robot isimleri en fazla on iki karakter ve latin alfabesinden oluşacaktır. Robot isimlerinde aşağılayıcı, hakaret, siyasi ve müstehcen kelimeler içeren veya çağrıştıran ekiplerin başvuruları onaylanmayacaktır.
c) Yarışmaya hızlı çizgi izleyen kategorisinden 32,diğer kategorilerden 30 ‘ar takım kabul edilecektir. Başvuru sayısının fazla olması durumunda başvuru tarihine göre ilk 30 takım asil sonraki 15 takım ise yedek olarak 21 Ocak 2020 tarihinde okulumuz internet sitesinde ilan edilecektir. Bir okuldan birden fazla takımın başvuru yapması halinde okulun istediği takım asil alınacak diğerleri yedek listede olacaktır. Yarışma başvuruları ücretsizdir.
d) Robotlarda kullanılan bataryalar rakip robota, piste ya da kendisine zarar vermeyecek şekilde yerleştirilmelidir.
e) Kullanılan Lityum Polimer (Li-Po) pillerin “güvenli şarj çantası – liposafebag” olmadan şarj edilmesi kesinlikle yasaktır. Elektrik ihtiyaçları tarafımızdan sağlanacaktır.
f) Organizasyon süresince katılımcılardan izin alınarak yarışma alanında okulumuz tarafından flaşsız fotoğraf çekimi ve video kaydı yapılacaktır. Yarışmacılar fotoğraflar hakkında telif iddia edemezler.
g) Yarışmalardan önce veya sonra, rakibi veya hakemi aşağılayıcı hareketlerde bulunan yarışmacılar katıldıkları bütün yarışmalardan elenir.
h) Pistler sıfır hata ile gerçekleştirilmeye çalışılmaktadır ancak %5 tolerans ile üretildiği düşünülerek robotlarınızı buna göre tasarlamanız gerekmektedir.
i) Hakemlere yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır. İtirazlar Kriz Masasına dilekçe ile yapılacak ve Kriz Masası tarafından değerlendirilecektir. Kriz Masasının verdiği kararlara itirazlar kabul edilmeyecektir.
j) Pistlerin konumları, ortamın ışıklandırma ve ses seviyeleri robotların etkilenmeyeceği şekilde ayarlanacaktır. Bu konularda gelen itirazlar dikkate alınmayacaktır.
k) Yarışmalar esnasında herhangi bir sebeple pistlere zarar veren robotlar bulundukları yarışmadan elenir.
l) Robotlar dayanıklı şekilde tasarlanmalıdır. Yarışmalarda kullanılan pist ve parkur parçalarının robotlara zarar vermesi durumunda sorumluluk TAVŞANLI 15 TEMMUZ ŞEHİTLER FEN LİSESİ YARIŞMA KOORDİNATÖRLÜĞÜ ekibine ait değildir, itirazlar değerlendirilmeyecektir.
m) Yarışma kuralları altında belirtilen robot özelliklerini sağlamayan robotlar yarışmalara kesinlikle katılamayacaktır.
n) Robotunu yarıştıracak yarışmacılar kimlik kartlarını ve robot etiketlerini hakeme ibraz etmek zorundadır.
o) Kategori kurallarında belirtilmeyen bütün durumlarda tek yetkili, yarışma hakemleri ve jüri üyeleridir.
p) Sıralamayı etkileyebilecek bir durumda yarışma hakemi yarışmacılara sormadan bir robotu ya da tüm robotları tekrar yarıştırabilir.
q) Organizasyon boyunca katılımcıların kişisel eşyalarının güvenliğinden katılımcılar sorumludur.
r) Sitedeki kurallarda belirtilmeyen bütün durumlarda tek yetkili yarışma hakemleridir.
s) Gerekli izinler alınarak, yarışma öncesi, yarışma anı ve sonrası yarışmaya ait öğrenci fotoğrafları, yarışma fotoları ve videolarını sosyal medyadan TAVŞANLI 15 TEMMUZ ŞEHİTLER FEN LİSESİ YARIŞMA KOORDİNATÖRLÜĞÜ tarafından paylaşılacaktır.
t) Takımlar iki öğrenci ve bir danışman öğretmenden oluşur.
u) Danışmanlar Başvuru yapan Okulda çalışan öğretmen olmalı.
v) Danışmanlar yarışma başvurularının başlamasından yarışmaların bitimine kadar yarışmacı öğrencilere rehberlik etmek durumundadırlar.
w) Öğrencilerin her türlü davranışlarından danışmanlar sorumludur ve yarışmalar boyunca danışmanlar salonda bulunmak zorundadırlar.
x) Ekip sorumlusu danışman öğretmenler kendi okullarından birden fazla ekibin sorumlusu olabilirler. Yarışmaya katılacak öğrencilerin aile ve okul izinleri danışmanlar tarafından takip edilip resmi olarak belgeleri hazırlanmakla sorumludur.

y) Ekipteki tüm üyeler aynı okuldan olmak zorundadır. Her bir takım tasarla çalıştır kategorisinde en fazla bir, diğer kategorilerde(geri dönüşüm kategorisine ve çizgi izleyen robot kategorisine) en fazla 2 robotla katılabilir. Bir öğrenci farklı takımlarda bulunamaz. Her robot sadece bir kategoride yarıştırılacaktır.
z) Yarışma pistlerinde sadece öğrenciler olacak, danışman öğretmenler takımı yarışırken tribünde bulunmak zorundadır.

5. BAŞVURU İŞLEMLERİ VE YÖNTEMLERİ:
a) Yarışma başvuruları 27 Kasım 2019 Çarşamba günü başlar, 15 Ocak 2020 Çarşamba günü sona erer.
b) Başvurular tavsanlifenlisesi.meb.k12.tr internet adresinden yayınlanan takım başvuru formu online olarak doldurulup yapılacaktır.
c) Başvuru süresinin bitimine kadar robotların hazır olmasına gerek yoktur. Sadece takımların katılacakları kategorileri belirlemeleri gerekmektedir.
d) Yarışma ile ilgili bütün açıklama ve güncellemeler okulun resmi web sitesinden yayınlanacaktır.

6. YARIŞMA KATEGORİLERİ:
ORTAOKUL DÜZEYİNDE;
a) Hızlı Çizgi izleyen
b) Tasarla-Yap-Çalıştır
c) Geri Dönüşümden Robota

LİSE DÜZEYİNDE
a) Algoritma
b) Tasarla-Yap-Çalıştır
c) Geri Dönüşümden Robota

7. KATEGORİLERE GÖRE PUANLAMA VE KRİTERLERİ:

Kategorilere ait bütün puanlama ve kriterler okulun resmi web sitesi üzerinden yayınlanacaktır.

8. YARIŞMA İLE İLGİLİ DİĞER HUSUSLAR:

• Gelecek takımlar ile danışman öğretmenlerin geliş-dönüş yol ücreti ve konaklama masrafları, katılımcılar tarafından karşılanacaktır.
• Takımlardaki öğrencilerin yarışma boyunca tüm sorumluluğu, görevlendirilen öğretmene aittir.
• Yarışma alanında ve yarışmacıların bulunacağı ortamlarda gerekli iş sağlığı ve güvenliği tedbirleri alınmış, uyarı ve levhalar asılmıştır. Öğrencilerin uyarı ve levhalara uyması gerekmektedir. Aksi halde sorumluluk okulumuza ait değildir.
• Yarışmaya katılan danışman öğretmen ve öğrenciler, yarışma süresince kendileri için düzenlenen tanıtıcı yaka kartlarını bulundururlar.
• Bütün yarışmalar Tavşanlı 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi Kapalı Spor Salonunda yapılacaktır.
• Ödül Töreni, 16 Nisan 2020 Perşembe günü saat 16.00 da gerçekleştirilecektir.
• Ödül Töreninde bütün takımlara katılım belgesi verilecektir
• Tavşanlı 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi Yarışması Düzenleme Kurulu tarafından gerekli görülmesi halinde, bu çağrı duyurusunda, yarışma kategorileri ve şartnamelerde son başvuru ve yarışma gününe kadar değişiklik yapabilir.

Ayrıntılı bilgi için:
Tel : (0274) 614 2200 Dahili: 16 ( Özay ÜNAL- Müdür Yardımcısı)
Faks : (0274) 612 2200
E-posta: fenlisesi2010@gmail.com

Yarışma Genel Şartnamesi (İndir)
• Lise düzeyi Geri Dönüşümden Robota kategorisi şartnamesi için tıklayınız.
• Lise düzeyi Tasarla-Yap-Çalıştır kategorisi şartnamesi için tıklayınız.
• Lise düzeyi Algoritma ve Kodlama kategorisi şartnamesi için tıklayınız.
• Ortaokul düzeyi Geri Dönüşümden Robota kategorisi şartnamesi için tıklayınız.
• Ortaokul düzeyi Tasarla-Yap-Çalıştır kategorisi şartnamesi için tıklayınız.
• Ortaokul düzeyi Hızlı Çizgi İzleyen kategorisi şartnamesi için tıklayınız.
• Başvuru için tıklayınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ