<style>.lazy{display:none}</style>
20.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

KYK Yurt İstanbul Esenyurt Erkek Kız Öğrenci Yurdu

Adres
Atatürk Mahallesi Sedef Sokak No: 10-12 Kıraç Esenyurt İstanbul
Telefon
Faks
0 212 886 63 98
KURUM HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

KYK Yurt İstanbul Esenyurt Erkek Kız Öğrenci Yurdu (Karma)

KYK Yurt İstanbul Esenyurt Erkek Öğrenci Yurdu 2 Bloktan Oluşmaktadır. KYK Yurdu 2 Bloktan Oluşmaktadır. A Blok Erkek Öğrenci Yurdu, B Blok Kız Öğrenci Yurdu Olarak Hizmet Vermektedir.
İstanbul Avrupa Yakası Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu Esenyurt Erkek Ve Kız (Karma) Öğrenci Yurdu İletişim Bilgileri, Adres Ve Telefon Numarası, Harita Konum Bilgileri.

İletişim Bilgileri
(ERKEK) A Blok Adresi: Atatürk Mahallesi Sedef Sokak No: 10-12 Kıraç Esenyurt İstanbul
(KIZ) B Blok Adresi: Alkent 2000 Mahallesi Hadımköy Yolu Caddesi No:147/3/1 Büyükçekmece İstanbul
Telefon Numarası: 0 212 886 71 42
Faks Numarası : 0 212 886 63 98
Harita Konumu İçin Tıklayın.

Esenyurt Kyk Kız Öğrenci Yurdu İçin Tıklayın.

Kyk Yurt Başvuruları E-Devlet Sitesi Üzerinden Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Merkezi Sınav Sonuçlarının Açıklanmasından Sonra Kurumca Belirtilen Tarihler Arasında Yapılmaktadır. Başvuru Sonuçları E-Devlet Üzerinden Sorgulanır.

Yurt Başvurusunda Öncelikli Olanlar
Şehit Ve Gazi Çocukları, Gaziler, Yüzde 40 Ve Üzeri Engelli Olanlar, Darüşşafaka Lisesini Tamamlayanlar, Lisanslı Milli Amatör Sporcular, Gönüllü Güvenlik Korucusu Olarak Çalışan Ve Çalışırken Vefat Edenlerin, Gönüllü Güvenlik Korucusu Olarak Emekliye Ayrılan Ve Emekliye Ayrıldıktan Sonra Vefat Edenlerin Çocukları.
Yurt Başvuru Değerlendirmesinde Maddi Durum, Uzaklık, Anne Ve Baba Sağlığı, Kardeş Sayısı Ve Öğrenim Durumu Vb. Koşullara Göre Yapılır.

Ads

Yurt Olanakları
Çamaşırhane
Yemekhane
Çalışma Salonları
Mescit
Revir
Güvenlik
Ütü Odası

KYK İstanbul Kız Öğrenci Yurtları İçin Tıklayın.

KYK Yurtlarında Kalma Koşulları

• Örgün Eğitim Veren Bir Yükseköğretim Kurumuna Kayıtlı Olması.

• Öğrenim Gördüğü Yükseköğretim Kurumu Veya Programının, Ailesinin İkamet Ettiği İl Veya İlçe Sınırları Dışında Bulunması.

• Taksirli Suçlar İle Kısa Süreli Hapis Cezasına Seçenek Yaptırımlara Çevrilmiş Veya Aşağıda Sayılan Suçlar Dışında Tecil Edilmiş Hükümler Hariç Olmak Üzere, Kasten İşlenen Bir Suçtan Dolayı Altı Ay Veya Daha Fazla Süreyle Hapis Cezasına Ya Da Affa Uğramış Olsa Bile Devletin Güvenliğine Karşı Suçlar, Anayasal Düzene Ve Bu Düzenin İşleyişine Karşı Suçlar, Zimmet, İrtikâp, Rüşvet, Hırsızlık, Dolandırıcılık, Sahtecilik, Güveni Kötüye Kullanma, Hileli İflas, İhaleye Fesat Karıştırma, Edimin İfasına Fesat Karıştırma, Suçtan Kaynaklanan Malvarlığı Değerlerini Aklama, Kaçakçılık, Cumhurbaşkanına Hakaret, Devletin Egemenlik Alametlerini Aşağılama, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin Kurum Ve Organlarını Aşağılama, Kamu Barışına Karşı Suçlar Veya Cinsel Dokunulmazlığa Karşı Suçlar, Hayasızca Hareketler, Uyuşturucu Ve Uyarıcı Madde İmal Ve Ticareti, Kullanımı, Kullanımını Kolaylaştırma, Kullanmak İçin Satın Alma, Kabul Etme Veya Bulundurma, Haksız Mal Edinme, Şike, Teşvik Primi, Kanuna Aykırı Olarak Spor Müsabakalarına Dayalı Bahis Ve Şans Oyunlarını Oynatma, Oynatılmasına Yer Ve İmkan Sağlama, Reklamını Yapma Veya Para Nakline Aracılık Etme Suçlarından Mahkûm Olmaması.

• Yurt Dışında Bulunan Yurtlarda Barınan Öğrencilerin Öğrenim Gördükleri Ülke Kanunlarına Göre Taksirli Suçlar Hariç Herhangi Bir Suçtan Dolayı Hakkında Altı Ay Veya Daha Fazla Süreyle Hapis Cezası İle Kesinleşmiş Mahkumiyeti Bulunmaması.

• Bakanlık Veya Diğer Kamu Kurum Ve Kuruluşlarının Yükseköğrenim Öğrencilerine Hizmet Veren Yurtlarından Çıkarma Cezası Veya Yükseköğretim Kurumlarından Altı Aydan Fazla Uzaklaştırma Cezası Almamış Olması.

• Uluslararası Öğrencinin, Öğrenci Belgesi, İlgili Kamu Kurum Ve Kuruluşlarından Almış Olduğu İkamet İzni Belgesi İle Pasaportunun Onaylı Suretini İbraz Etmiş Olması.

• Zorunlu Staj Hariç Brüt Asgari Ücret Tutarının Bir Buçuk Katı Üzerinde Ücretli Bir İşte Çalışmaması.

• Kamu Personeli Olmaması.

• Toplu Yerlerde Yaşamaya Engel Olacak Seviyede Akıl Ve Ruh Hastalığının Olmadığına Ve Bulaşıcı Hastalığının Bulunmadığına Dair Beyanda Bulunması.

• Yurt Başvurusu Yaptığı Tarihte Otuz Beş Yaşını Doldurmamış Olması.

Kyk Yurt Ücretleri Ne Zaman Ödenir?
İlk Kayıt Ücreti Ödendikten Sonra İçinde Bulunulan Ayın Yurt Ücreti Takip Eden Ayın Onuncu Günü Saat 23.59’a Kadar Ödenmelidir.

KYK Yurt İstanbul Esenyurt Erkek Kız Öğrenci Yurdu KYK Yurt İstanbul Esenyurt Erkek Kız Öğrenci Yurdu

Henüz video eklenmemiş.

  1. cem yılmaz dedi ki:

    anadolu tarafından okuyup bu yurda çıkmış olanlar varsa değişim yapabiliriz. Anadolu yakasında yurt çıktı bana avrupa tarafında geçmem lazım. İnsta: c.ylmz0

  2. Onur dedi ki:

    Ben bolgenin kargo dagiticisiyim kendisine ulasamadigim bi ogrencinizin kargosunu getirdim guvenlikteki kilolu bi arkadasa ogrenciyi anons etmesini soyledigimde almiyoz almiyoz demeye basladi ben israr edince kufur etmeye basladi ve ogrencinin kargosunu geri gondermek zorunda kaldik umarim arkadas uyarilir

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
KURUMU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ