<style>.lazy{display:none}</style>
22.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

İzmir Gaziemir KYK Kız Öğrenci Yurdu

Adres
Atıfbey Mahallesi Gazi Atatürk Bulvarı No: 3 Gaziemir İzmir
Telefon
Faks
0 232 274 70 08
KURUM HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

İzmir Gaziemir KYK Kız Öğrenci Yurdu

İzmir Gaziemir KYK Kız Öğrenci Yurdu 3 Bloktan Oluşmaktadır. Gençlik Ve Spor Bakanlığı Kredi Ve Yurtlar Kurumu KYK Yüksek Öğrenim İzmir Gaziemir Kız Yurdu İletişim Bilgileri.

İletişim Bilgisi
Adresi: Atıfbey Mahallesi Gazi Atatürk Bulvarı No: 3 Gaziemir İzmir
Telefon Numarası: 0 232 274 70 09
Faks Numarası: 0 232 274 70 08
Harita Konumu İçin Tıklayın.

Kyk Yurt Başvuruları E-Devlet Sitesi Üzerinden Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Merkezi Sınav Sonuçlarının Açıklanmasından Sonra Kurumca Belirtilen Tarihler Arasında Yapılmaktadır. Başvuru Sonuçları E-Devlet Üzerinden Sorgulanır.

Yurt Başvurusunda Öncelikli Olanlar
Şehit Ve Gazi Çocukları, Gaziler, Yüzde 40 Ve Üzeri Engelli Olanlar, Darüşşafaka Lisesini Tamamlayanlar, Lisanslı Milli Amatör Sporcular, Gönüllü Güvenlik Korucusu Olarak Çalışan Ve Çalışırken Vefat Edenlerin, Gönüllü Güvenlik Korucusu Olarak Emekliye Ayrılan Ve Emekliye Ayrıldıktan Sonra Vefat Edenlerin Çocukları.
Yurt Başvuru Değerlendirmesinde Maddi Durum, Uzaklık, Anne Ve Baba Sağlığı, Kardeş Sayısı Ve Öğrenim Durumu Vb. Koşullara Göre Yapılır.

KYK Yurtlarında Kalma Koşulları

Ads

• Örgün Eğitim Veren Bir Yükseköğretim Kurumuna Kayıtlı Olması.

• Öğrenim Gördüğü Yükseköğretim Kurumu Veya Programının, Ailesinin İkamet Ettiği İl Veya İlçe Sınırları Dışında Bulunması.

• Taksirli Suçlar İle Kısa Süreli Hapis Cezasına Seçenek Yaptırımlara Çevrilmiş Veya Aşağıda Sayılan Suçlar Dışında Tecil Edilmiş Hükümler Hariç Olmak Üzere, Kasten İşlenen Bir Suçtan Dolayı Altı Ay Veya Daha Fazla Süreyle Hapis Cezasına Ya Da Affa Uğramış Olsa Bile Devletin Güvenliğine Karşı Suçlar, Anayasal Düzene Ve Bu Düzenin İşleyişine Karşı Suçlar, Zimmet, İrtikâp, Rüşvet, Hırsızlık, Dolandırıcılık, Sahtecilik, Güveni Kötüye Kullanma, Hileli İflas, İhaleye Fesat Karıştırma, Edimin İfasına Fesat Karıştırma, Suçtan Kaynaklanan Malvarlığı Değerlerini Aklama, Kaçakçılık, Cumhurbaşkanına Hakaret, Devletin Egemenlik Alametlerini Aşağılama, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin Kurum Ve Organlarını Aşağılama, Kamu Barışına Karşı Suçlar Veya Cinsel Dokunulmazlığa Karşı Suçlar, Hayasızca Hareketler, Uyuşturucu Ve Uyarıcı Madde İmal Ve Ticareti, Kullanımı, Kullanımını Kolaylaştırma, Kullanmak İçin Satın Alma, Kabul Etme Veya Bulundurma, Haksız Mal Edinme, Şike, Teşvik Primi, Kanuna Aykırı Olarak Spor Müsabakalarına Dayalı Bahis Ve Şans Oyunlarını Oynatma, Oynatılmasına Yer Ve İmkan Sağlama, Reklamını Yapma Veya Para Nakline Aracılık Etme Suçlarından Mahkûm Olmaması.

• Yurt Dışında Bulunan Yurtlarda Barınan Öğrencilerin Öğrenim Gördükleri Ülke Kanunlarına Göre Taksirli Suçlar Hariç Herhangi Bir Suçtan Dolayı Hakkında Altı Ay Veya Daha Fazla Süreyle Hapis Cezası İle Kesinleşmiş Mahkumiyeti Bulunmaması.

• Bakanlık Veya Diğer Kamu Kurum Ve Kuruluşlarının Yükseköğrenim Öğrencilerine Hizmet Veren Yurtlarından Çıkarma Cezası Veya Yükseköğretim Kurumlarından Altı Aydan Fazla Uzaklaştırma Cezası Almamış Olması.

• Uluslararası Öğrencinin, Öğrenci Belgesi, İlgili Kamu Kurum Ve Kuruluşlarından Almış Olduğu İkamet İzni Belgesi İle Pasaportunun Onaylı Suretini İbraz Etmiş Olması.

• Zorunlu Staj Hariç Brüt Asgari Ücret Tutarının Bir Buçuk Katı Üzerinde Ücretli Bir İşte Çalışmaması.

• Kamu Personeli Olmaması.

• Toplu Yerlerde Yaşamaya Engel Olacak Seviyede Akıl Ve Ruh Hastalığının Olmadığına Ve Bulaşıcı Hastalığının Bulunmadığına Dair Beyanda Bulunması.

• Yurt Başvurusu Yaptığı Tarihte Otuz Beş Yaşını Doldurmamış Olması.

Kyk Yurt Ücretleri Ne Zaman Ödenir?
İlk Kayıt Ücreti Ödendikten Sonra İçinde Bulunulan Ayın Yurt Ücreti Takip Eden Ayın Onuncu Günü Saat 23.59’a Kadar Ödenmelidir.

İzmir Gaziemir KYK Kız Öğrenci Yurdu İzmir Gaziemir KYK Kız Öğrenci Yurdu

Henüz video eklenmemiş.

  1. Nuray eldeniz dedi ki:

    Bizler deprem zede olarak gaziemire çadırlardanyurda geldik ama burası çok önemli karşılama şekilleri çok farklıydı sanki orası kendilerinin gibi bizi çok kucumsediler müdüründen tutunda güvenlik elemanları bizi çok kucumsediler ama sunuda belirteyim sadece bize temizlik elemanları iyi davrandı birde devletin bize göndermiş olduğu yiyecek ve kıyafetleri bizlere vermek istemediler

  2. meryem dedi ki:

    deprem sonrası yurda geldik yurt müdürünün yaklaşımı çok kötüydu …çok sert sanki zorla evinde ağırlayan ev sahibi gibiydi..zaten psıkolojimiz bozuk deprem ve maddi imkansızlıklar ..bize çok yanlış tutum içindeydi çok acımasız alaycı tavırlarından ötütü kınıyorum detaylı olarakta şikayetlerde bulunacam…..bir şey istemeye çekiniyorduk…sonuçta hiçbirşey ona ait değil biz tc vatandaşı olarak devletin bize sunduğu imkanlardan yararlanıyoruz ancak böyle kişiler bu makamlarda olmamalı…..

  3. Çisem dedi ki:

    Deprem sonrası yurdunuzda ağırladığınız depremzedelere karşı tutumunuzu esefle kınıyorum. Gerekli sosyal medya mecralarında şikayetler yapılmıştır. Ve yurt müdürü hakkında da en kısa sürede şikayet açılacaktır. Gelen yardımları depremzedelerle paylaşmamak niyedir.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
KURUMU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ