28.06.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

İstanbul İlim Ve Kültür Vakfı Reels Yarışması

İstanbul İlim Ve Kültür Vakfı Reels Yarışması

İstanbul İlim Ve Kültür Vakfı Reels Yarışması

İstanbul İlim Ve Kültür Vakfı Reels Yarışması Düzenliyor. Ödüllü Yarışmanın Konusu Bediüzzaman Ve Risale-İ Nur.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 15 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 5 Bin Türk Lirası
İlk 10’a Gören Diğer 7 Yarışmacıdan Her Birine 3 Bin Türk Lirası

Üstad Bediüzzaman Said Nursi’nin hayatı, fikirleri ve/veya talebelerini konu alacak olan İnstagram reels yarışması düzenliyoruz.
Bu yarışmayı düzenlemekteki amacımız; Kur’an’ın bu asra bakan bir tefsiri olan Risale-i Nur eserlerini ve Bediüzzamana’ın çağımızın hastalıklarına Kur’an ve Sünnetten süzülen ilaç mahiyetindeki fikirlerini, talebelerinin İslamiyet’e, İmana ve Kur’an’a olan hizmetlerini yad etmek, bu eser ve yaşanmışlıkları daha geniş kitlelerin dikkatini çekmesine vesile olmaktır.
Whatsapp İletişim: 0505 099 81 83

Yarışma Şartnamesi
Bediüzzaman Said Nursi’nin hayatı, eserleri, talebeleri, fikir veya fikirlerinden herhangi birini konu alan ya da bunlarla ilişkili bir tema barındıran yarışmacılarımız; İNSTAGRAM REELS formatında oluşturacakları kısa videolarıyla katılım sağlayabileceklerdir.

Değerlendirme Kriterleri Ve Teknik Koşullar

Sponsorlu

1. Yarışmaya katılım ücretsizdir. Yarışmaya her türlü çalışma katılabilir, amatör nitelikli başvurular da değerlendirmeye alınacaktır ve katılım için reels çalışmasının profesyonel nitelikte olması aranmamaktadır. Yarışma; Seçici Kurul Üyeleri ile bu kişilere birinci derecede kadar yakınlığı olanlar dışında herkese açıktır.

2. Yarışmaya katılacak reels çalışmaların toplam süresi, en fazla altmış (60) saniye olmalıdır. Süre sınırlamasına uymayan çalışmalar değerlendirmeye alınmaz. Katılımcılara fikir vermesi bakımından instagram.com/iikvorg adresindeki son reels çalışmalarına bakılabilir. Paylaşılan örnekler Risale-i Nurla alakalı olmayabilir, içerik ve format olarak anlamanız açısından size sunulmaktadır. Bunları “Risale-i Nur ve Bediüzzaman’ı anlamak” konusuyla işlemeniz gerekmektedir.

3. Hazırladığınız videoyu kendi YouTube kanalınıza liste dışı olarak yükleyip, video linkini kopyalayıp, başvuru formundaki YOUTUBE LİNKİ alanına yapıştırıp başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Bunun dışında ulaştıracağınız videolar değerlendirmeye alınmayacaktır.

4. Bir katılımcı yarışmaya en fazla üç (3) çalışmayla katılabilir ancak birden fazla ödül alamaz.

5. Video içeriği kısa film mantığında olmak zorunda değildir. Sempatik, duygusal ve hatta reels trend müzikleri, akımlar kullanılarak da yapılabilir. Bu konuda bir sınır yoktur.

6. İslam dininde haram kabul edilen (müstehcenlik gibi) içeriklerin kullanıldığı videolar değerlendirmeye alınmayacaktır.

7. Jüri tarafından oy çokluğuyla yarışma konusu dışında olduğu kararlaştırılan çalışmalar değerlendirmeye alınmaz.

8. Yarışmaya katılan reels çalışmalar paylaşıma uygun ve dik formatta olmalıdır. Cep telefonu ile çekim yapılmasında hiçbir sakınca bulunmamaktadır.

9. Reels çalışma 15.03.2022 tarihi saat 17.00’a kadar, daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış ve orijinal olarak ilk defa bu yarışmaya özel katılımcı tarafından çekilmiş olmalıdır.

10. Yarışmaya gönderilen eserde instagram’ın eklenmesine izin verdiği müzikler kullanılabilir. Eserde özgün olmayan metin, görüntü, müzik vb. kullanılması durumunda doğacak kanuni sorunlardan yarışmacılar sorumludur.

11. Yarışma kapsamında dereceye giren çalışmalar herkes tarafından tüm sosyal medya mecralarında süresiz yayımlanabilir ve elektronik ortamda süresiz biçimde paylaşılabilir. Video sahibi eseri yayınlayan hiç kimseden bir telif bedeli talep edemez.

12. Katılımcılar yarışma şartnamesine uygun videoları 15 Mart 2022 saat 17.00’a kadar aşağıdaki link üzerinden Google form üzerinden başvurması gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

13. Dereceye giren katılımcılara 19 Mart 2022 Cumartesi günü saat 14.30’da İİKV konferans salonunda yapılacak törenle ödülleri verilecektir. Ödül alan çalışmalar 18 Mart 2022 saat 19.00’da www.iiikv.org ve vakfımızın sosyal medya hesaplarından paylaşılacaktır.

14. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu ve içeriğinde kullanılan eserlere ait tüm izinlerinin alındığını ve fikri mülkiyet hukuku bakımından münhasıran katılımcının sorumlu olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

15. Katılımcılar bu yarışmaya eser göndermekle, yukarıda sayılan tüm hususları kabul etmiş sayılır.

Adres: İstanbul İlim ve Kültür Vakfı
Kalenderhane Mah. Dede Efendi Cd. Cüce Çeşmesi Sk. No:6 Fatih / İstanbul PK:34134

Yarışma ile ilgili tüm duyurular, https://www.iikv.org/ adresinden ve https://www.instagram.com/risale_yarisma/ yapılacaktır.

Son Başvuru Tarihi 15 Mart 2022 Mesai Saati Bitimi.
Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ