<style>.lazy{display:none}</style>
21.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Halk Eğitim Merkezi Kursları Kayıtları

Halk Eğitim Merkezi Kursları Kayıtları

Halk Eğitim Merkezi Kursları Kayıt İşlemleri Kurs Bölümleri

Halk Eğitim Merkezi Kurs Kayıtları Yıl Boyunca Alınıyor. Ülkemizde Bulunan 900’den Fazla Halk Eğitim Merkezinde 2023-2024 Eğitim Öğretim Dönemi İçin Açılacak Ücretsiz Kurslar Halk Eğitim Merkezleri Tarafından Yapılan Alan Taramaları Ve Halkın Taleplerine Göre Planlanmaktadır. Kurslara Yıl Boyunca Ön Kayıt Olunabilir. Halk Eğitim Merkezleri Açık Öğretim (Açık Ortaokul Ve Açık Lise) İrtibat Bürosu Olarak Hizmet Vermektedir. Halk Eğitim Merkezleri Öğrenciler İçin Destekleme Ve Yetiştirme DYK Kursları Açılmaktadır.

Halk Eğitim Merkezleri Dijital Kurslar HEMBA Kurs Kayıtları Nasıl Yapılır? Detaylar İçin Tıklayın.

Halk Eğitim Merkezlerinde 75 Alanda, 3748 Farklı Kurs Taleplere Göre Açılabiliyor. Halk Eğitim Merkezi Tarafından Bir Kursun Açılması İçin En Az 12 Kişilik Bir Grup Oluşması, Usta Öğreticinin Temin Edilmesi Gereklidir. Eğitim Sırasında 7 Kişinin Altına Düşen Grup Kapatılabilir.

Okuma Yazma Kursları İle Unutulmaya Yüz Tutmuş El Sanatları, Engellilere Yönelik Kurslarında En Az 12 Kişi Sayısı Aranmamaktadır. Kurslara Kayıt İçin Kimlik Fotokopisi Yeterlidir, Bazı Kurslarda Öğrenim Belgesi Ve Sağlık Raporu İstenebilir.

Kurs Başvuru İşlemleri
Kurslara Halk Eğitim Merkezlerinden Yada E-Yayın Sistemi Üzerinden Kayıt Olunabilir. Kurs Açılması Talebi E-Yaygın Sisteminden Yada Halk Eğitim Merkezlerinden Yapılabilir.
Açılması Talep Edilen Kurslar En Az 12 Kişilik Grup Oluşması, Usta Öğretici Temin Edilmesi, Uygun Sınıf Bulunması Durumunda Açılabilir.

Ads

E-Yaygın Sistemi Kurs Başvuruları
E-Yaygın Sitesine E-Devlet Şifresi İle Giriş Yapınız. Sisteme Giriş Yapıldıktan Sonra Sırasıyla Başvurular, Kurs Kayıt İşlemleri, Kursa Ön Başvuru Yap Bağlantılarına Tıklayın.

İl Ve İlçe Seçerek Yada Sadece İl Seçerek Ara Butonuna Tıklayın. Kurs Adı Arama Kutusuna Aradığınız Kursun Adını Yazarak Da Arama Yapabilirsiniz.
Kayıt Alınan Kurs Varsa Ekranda Listelenecektir. Ders Planı Butonu İle Kursun Ders Gün Ve Saatleri Görülebilir. Kayıt Ol Butonuna Tıklayarak Kursa Kayıt Olunabilir.

E-Yaygın Sistemi Kurs Açılması Talebinde Bulunma
Kurs Açılması Talebi Bağlantısına Tıklayın. Açılan Sayfada Kurs Kodu Yada Kurs Adı İle Arama Yapılabilir. Açılması Talep Edilen Kurs Bulunduktan Sonra Kurs Talep Et Bağlantısına Tıklayın. Açılan Sayfada Kursun Açılmasını Talep Ettiğiniz İl Ve İlçeyi Seçerek Kaydet Butonuna Tıklayarak Kurs Açılması Talebinde Bulunulabilir.

Kayıt İçin İstenilen Belgeler
(TC Kimlik No) Kimlik Fotokopisi
Kursun Özelliğine Göre Öğrenim Belgesi Ve Diğer Belgeler (Sağlık Raporu Vb.)
18 Yaşından Küçük Kursiyerler İçin Velisinin Yazılı Onayı
Yabancı Uyruklu Kursiyerler İçin Yabancı Kimlik Numarası Yada Geçici Yabancı Tanıtma Belgesi

Halk Eğitim Merkezlerince Açılacak Ücretsiz Kurslarda Her Kurs İçin Farklı Yaşı Sınırı Belirlenmektedir. Çoğunlukla Kurslar İçin 14 Ve Üstü Yaş Sınırı Belirlenir. Alt Yaş Grupları İçin De (Müzik Ve Spor) Kurslar Açılabilir. 18 Yaşından Küçükler Kurslara Veli İzni İle Katılmaktadır. Açılacak Kurslar Halk Eğitim Merkezleri Tarafından Duyurulur. Kurslar Halk Eğitim Merkezlerinin Merkez Binaları Dışında, Mahalle Ve Köylerde, Kamu Kurumlarının Binalarında, Eğitim Öğretim Kurumlarında, Özel Sektör İş Yerlerinde, Sağlık Kurumlarında, Mobil Eğitim Araçlarında vb. Uygun Yerlerde Açılabilmektedir.

Halk Eğitim Merkezleri Tarafından Mesleki Ve Teknik, Sosyal Ve Kültürel Ve Okuma Yazma Kursları Açılmaktadır.

Mesleki Ve Teknik Kurslar; Mesleki Bilgi Ve Beceri Kazandırmak, İş Gücü Piyasasına Yönelik Nitelikli Meslek Elemanları Yetiştirmeyi Amaçlamaktadır.

Sosyal Ve Kültürel Kurslar; Toplumum Eğitim Seviyesini Yükseltmek, Sosyal Ve Kültürel Nitelikli Bilgi Ve Beceriler Kazandırmak, Milli Kültür Ve Değerlerin Korunması, Yaşatılması Ve Yaygınlaştırılması Amacıyla Düzenlenir.

Okuma Yazma Kursları; Okuma Yazma Bilmeyen, İlköğretimini Tamamlamamış Olanların Okuma Yazma Öğrenmeleri, Okur Yazar Olanların İlköğretim Temel Beceri Kazanımlarını Ve Eksik Eğitimlerinin Tamamlamaları Amacıyla Düzenlenir.

Halk Eğitim Merkezleri Kursları Haftanın 7 Günü Açılabilmektedir. Kurslar Hafta İçi Tam Gün, Sabah Grubu, Öğle Grubu, Akşam Grupları Ve Hafta Sonu Grupları Olarak Açılabilir. Halk Eğitim Merkezlerinde Açılan Kursların Süreleri Kursa Göre Değişmektedir. 1 Günlük 8 Saat Süreli Kurslar Açılabildiği Gibi İki Bin Saat Süreli İleri Seviye Kurslar Da Açılabilir. Açılan Tüm Kurslar İçin Devam Zorunludur, Kursun Toplam Eğitim Süresi 1/5’inden Fazla Devamsızlık Yapan Kursiyerin Kaydı Silinir. Kurs Sonunda Başarılı Olan Kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika Verilir. Kurs Sonunda Sertifikanızı 15 Gün İle 2 Ay Gibi Bir Süre Sonra Halk Eğitim Merkezinden Şahsen Alabilirsiniz.

Halk Eğitim Merkezleri Kurslar Dışında Açık Öğretim Yeni Kayıt, Kayıt Yenileme İşlemleri Yapmaktadır. İlçelerde Bulunan Halk Eğitim Merkezleri Yıl İçerisinde Konferanslar, Yarışmalar, Sergiler, Toplantılar Ve Benzeri Etkinlikler Düzenlemektedir. Eğitim Öğretim Dönemi Sonunda Kursiyerlerin Ürünleri Yapılan Sergi İle Tanıtılmaktadır.

Halk Eğitim Merkezlerinde 73 Alanda Toplam 3815 Farklı Kurs Açılabilmektedir. Halk Eğitim Merkezleri Bilişim Teknolojileri Alanında Bilgisayar Kullanımından İleri Seviye Bilgisayar Kurslarına, Güzellik Ve Saç Bakım Hizmetleri Alanında Saç Bakım, Cilt Bakımı, Masaj, Erkek Berberliği (Saç Sakal Kesimi), Epilasyon, Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanında Aşçı Çırağı, Yaş Pasta Yapımı, Aşçı Yardımcısı, Aşçı, Pasta Yapımı Ve Sunumu, Yabancı Dil Kursları, Bahçecilik Alını Kursları, Çocuk Gelişimi, Hayvan Yetiştiriciliği, Müzik, Spor, El Sanatları Ve Benzeri Alanda Ücretsiz Kurslar Açılmaktadır. Kurslara Halk Eğitim Merkezlerinden Kayıt Olunabilir.

Kurs Programları Hakkında Bilgiler

Kişiler Aynı Kursa En Fazla İki Defa Devam Edebilirler. Bu Durumda Olanların Kurslara Kabul Edilmesi İçin En Az Yedi Yeni Kursiyerin Kayıtlı Olması Şartı Aranır. Aynı Kursa İkinci Defa Devam Edenlere Tekrar Kurs Bitirme Belgesi Verilmez. Başarısız Olunması Durumunda, Kurs Tekrarında İki Defa Katılma Şartı Aranmaz.

Kurumlarda Teorik Derslerde Bir Ders Saati Süresi 40 Dakikadır. Ancak Dersler Arasındaki Dinlenme Süresi 10 Dakikadan, Öğle Arası Dinlenme Süresi İse 45 Dakikadan Az Olamaz.

Kursiyerler Daha Önce Başarısız Oldukları Kursa Tekrar Katılmaları Veya Diğer Kurslara Devam Etmek İstemeleri Halinde Başarılı Oldukları Modüllerden Muaf Tutulur.

Kursiyerler, 4 Üncü Seviye Programlardaki Mesleki Uygulamalara, Programa Uygunluğu Kurumca Onaylanan İşletmelerde Veya Eğitim Kurumlarında Devam Eder. Mesleki Uygulamalar İle Mesleki Gelişim Modüllerini Tamamlamayan Kursiyerler 4 Üncü Seviye Kurs Bitirme Belgesi Alamaz.

Başvurular, Kurumlara Bireysel Olarak Doğrudan Yapılabileceği Gibi Bilişim Teknolojileri Kullanılarak Da Yapılabilir. Ayrıca Kurumlardan Uzak Yerleşim Birimlerinde İkamet Edenler, Bulundukları Yerdeki Muhtarlıklar Ve Bakanlığa Bağlı Okul Veya Kurum Müdürlüklerine Başvuruda Bulunabilir.

Kursa Kayıt İşlemi, Kursun Başladığı Tarihten İtibaren Kurs Süresinin 1/5 Oranını Geçmemek Şartıyla 10 Gün İçerisinde Yapılmalıdır. Kursiyer Kaydı, Bu Tarihten Sonra E-Yaygın Sisteminde Kapatılır. Bu Süre Kursiyerin Devamsızlığına Sayılır.

Kurumlarda Teorik Derslerde Bir Ders Saati Süresi 40 Dakikadır. Ancak Dersler Arasındaki Dinlenme Süresi 10 Dakikadan, Öğle Arası Dinlenme Süresi İse 45 Dakikadan Az Olamaz.

Millî Eğitim Müdürlüğünün Onayı İle Çalışma Süresi Günde 8 Saati Aşmamak Üzere Saat 22.00’ye Kadar Belirlenebilir.

Kurslarda Devam Zorunludur, Kursun Toplam Eğitim Süresinin 5/1’inden Fazla Devamsızlık Yapanlar Sertifika Alamaz. (Örnek: 100 Saat Kurs İçin 20 Saat Devamsızlık Süresi Bulunur)

Kurslar Kamu Kurumları, Belediyeler, Okullar, Dernekler, Vakıflar, Meslek Odaları, Sivil Toplum Kuruluşları, Özel Sektör Vb. Kurum Ve Kuruluşlarla İşbirliği Halinde Açılabilir. İş Birliği Yapılan Özel, Resmi Kurum/Kuruluşlar Ve Sivil Toplum Kuruluşları İş Birliği Kapsamında Açılan Kurslarda Kar Amaçlı Faaliyette Bulunamaz.

Halk Eğitim Merkezleri Alanlar Ve Açılabilen Kurs Sayıları
Adalet Alanında 3 Kurs
Ahşap Teknolojileri Alanında 41 Kurs
Aile Ve Tüketici Bilimleri Alanında 39 Kurs
Ayakkabı Ve Saraciye Teknolojisi Alanında 24 Kurs
Bahçecilik Alanında 163 Kurs
Bilişim Teknolojileri Alanında 110 Kurs
Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Alanında 1 Kurs
Büro Yönetimi Ve Sekreterlik Alanında 29 Kurs
Cam Ve Mal Güvenliği Alanında 4 Kurs
Çevre Koruma Alanında 16 Kurs
Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi Alanında 68 Kurs
Denizcilik Alanında 22 Kurs
Din Eğitimi Alanında 66 Kurs
Eğlence Hizmetleri Alanında 2 Kurs
El Sanatları Teknolojisi Alanında 912 Kurs
Elektrik Ve Enerji Alanında 17 Kurs
Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanında 86 Kurs
Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanında 8 Kurs
Gazetecilik Alanında 5 Kurs
Geleneksel Oyunlar Ve Zeka Oyunları Alanında 6 Kurs
Gemi Yapımı Alanında 10 Kurs
Gıda Teknolojisi Alanında 59 Kurs
Giyim Üretim Teknolojisi Alanında 159 Kurs
Grafik Ve Fotoğraf Alanında 17 Kurs
Güvenlik Hizmetleri Alanında 5 Kurs
Güzellik Ve Saç Bakım Hizmetleri Alanında 32 Kurs
Halkla İlişkiler Ve Organizasyon Hizmetleri Alanında 22 Kurs
Harita Tapu Kadastro Alanında 2 Kurs
Hasta Ve Yaşlı Hizmetleri Alanında 2 Kurs
Havacılık Alanında 10 Kurs
Hayvan Sağlığı Alanında 4 Kurs
Hayvan Yetiştiriciliği Alanında 28
Hukuk Alanında 2 Kurs
İnşaat Teknolojisi Alanında 108 Kurs
İtfaiyecilik Ve Yangın Güvenliği Alanında 4 Kurs
Kağıt Üretim Teknolojisi Alanında 2 Kurs
Kimya Teknolojisi Alanında 43 Kurs
Kişisel Gelişim Ve Eğitim Alanında 218 Kurs
Konaklama Ve Seyahat Hizmetleri Alanında 23 Kurs
Kuyumculuk Teknolojisi Alanında 23 Kurs
Madencilik Ve Maden Çıkarma Alanında 49 Kurs
Makine Teknolojisi Alanında 71 Kurs
Matbaa Teknolojisi Alanında 11 Kurs
Metal Teknolojisi Alanında 47 Kurs
Metalurji Teknolojisi Alanında 16 Kurs
Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanında 41 Kurs
Muhasebe Ve Finansman Alanında 34 Kurs
Müzik Aletleri Yapımı Alanında 10 Kurs
Müzik Ve Gösteri Sanatları Alanında 179 Kurs
Okuma Yazma Alanında 5 Kurs
Ormancılık Alanında 2 Kurs
Öğretmenlik Ve Öğretim Alanında 19 Kurs
Pazarlama Ve Perakende Alanında 17 Kurs
Plastik Teknolojisi Alanında 21 Kurs
Radyo Televizyon Alanında 9 Kurs
Raylı Sistemler Teknolojisi Alanında 8 Kurs
Sağlık Alanında 10 Kurs
Sanat Tasarım Alanında 34 Kurs
Seramik Ve Cam Teknolojisi Alanında 48 Kurs
Sosyal Hizmetler Ve Danışmanlık Alanında 6 Kurs
Sosyoloji Ve Kültürel Araştırmalar Alanında 7 Kurs
Spor Alanında 228 Kurs
Tarım Teknolojisi Alanında 146 Kurs
Tekstil Teknolojisi Alanında 97 Kurs
Tesisat Teknolojisi Ve İklimlendirme Alanında 59 Kurs
Uçak Bakım Alanında 2 Kurs
Ulaştırma Hizmetleri Alanında 18 Kurs
Yabancı Diller Alanında 128 Kurs
Yaşayan Diller Ve Lehçeler Alanında 22 Kurs
Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Alanında 6 Kurs
Yer Bilimleri Alanında  7 Kurs
Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanında 59 Kurs
Yönetim Ve İdare Alanında 4 Kurs
Toplam: 3815 Kurs Açılmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 170 YORUM
 1. Merve dedi ki:

  Açık öğretim lise kaydı olanlar Halk eğitim merkezlerinde çalışabilir mi imam hatip terk olanlar için öyle bişey duydum bayanlar için varmis doğru

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   bilgimiz yoktur.

 2. Patrick dedi ki:

  Merhaba, 6 Mart 2023 tarihinde Alanya’daki eğitim merkezinde Alanya entegrasyon kursu izledik. Bugüne kadar eğitimden sertifika alamadık, bu sertifikayı almak için herhangi bir şey yapmamız gerekiyor mu? Saygılarımla, Patrick J.C. De Meuter , Brigitte Hubertine De Gussem

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   eğitimi aldığınız halk eğitim merkezi ile görüşün, her kurs için sertifika verilmez, bazı kurslar için sadece katılım belgesi verilir.

 3. Aynülhayat dedi ki:

  İyi günler İstanbul Anadolu yakası dayım 4 6 yaş okul öncesi 380 saatlık kurslarımız açılacak mı? Bu dönem veya şuan kayıt yaptırabılcegm halk eğitim merkezi neresi acaba?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Okul Öncesi Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi Kursu İstanbul Anadolu Yakası
   Sultanbeyli Celal Gündoğdu Halk Eğitim Merkezi 28 Şubat 2023 Başlangıç, 18 Temmuz 2023 Bitiş. Kurs Yeri Hem Kurs Binası.
   Hafta İçi Her Gün Saat 09:30-12:30.
   Sultanbeyli Celal Gündoğdu Halk Eğitim Merkezi, Kurs Yeri Hem Binası, 28 Şubat 2023 Başlangıç, 20 Temmuz 2023 Bitiş. Hafta İçi Her Gün Saat 13:00-16:00.

  2. Selma karahan dedi ki:

   Umraniye oturuyorum akşam muhasebe kursları varmi⁸

   1. Güncel Eğitim dedi ki:

    Genel Muhasebe Ümraniye Halk Eğitim Merkezi
    Kurs Yeri Ümraniye Belediyesi Mehmet Akif Kültür Merkezi
    19 Ekim 2023 Başlangıç, 20 Haziran 2024 Bitiş.
    Perşembe, Cuma Günleri Saat 17:00-20:00.

 4. Gizem dedi ki:

  Mrb yks için kurs varmı ?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   DYK destekleme ve yetiştirme kursları açılıyor. kayıtlar 27 ağustos 2 eylül 2022 tarihleri arasında alındı.

 5. Sinem dedi ki:

  Selamlar diksiyon ve cocuk gelişimi eğitimi kursuna katılmak istiyorum diksiyon kursu çankaya ilçesinde gözüküyor ama ücretsiz mi tam emin olamadım yardımcı olur musunuz

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Halk eğitim merkezinde ise ücretsiz olarak açılır, her hangi bir kurum ile işbirliği halinde açılmış ise ücretli olabilir. Kursun yapılacağı yere bakınız. Çahem yazanlar Çankaya halk eğitim merkezidir.

 6. sharear dedi ki:

  hi
  I am a foreigner , living with TRP and my time going to finish to stay in Turkey. I am interested to study long term Turkish language course. But my stay permission not more than 25 days.
  I want to study but need to stay. Is there a solution i can apply for residence visa to study in your institution?
  best regards

 7. Ibrahim dedi ki:

  İstanbul avrupa yakasından yazıyorum şu an türkçe dil kursu var mı?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Yabancılar İçin Türkçe Seviye A1
   Bağcılar Halk Eğitim Merkezi Kurs Yeri Bağcılar Hem 4 Nisan 2022 Başlangıç.
   Bayrampaşa Halk Eğitim Merkezi Kurs Yeri Bayrampaşa Hem 1 Nisan 2022 Başlangıç.
   Beylikdüzü Halk Eğitim Merkezi Merkez Bina 1 Nisan 2022, 2 Nisan 2022, 6 Nisan 2022, 9 Nisan 2022, 12 Nisan 2022, 13 Nisan 202226 Mayıs 2022 Başlangıç.
   Beyoğlu Halk Eğitim Merkez Bina 4 Nisan 2022 Başlangıç.
   Fatih Halk Eğitim Kurs Yeri Derviş Ali Semt Konağı 5 Nisan 2022 Başlangıç.
   Kağıthane Halk Eğitim Merkezi Merkez Bina 24 Mart 2022 Başlangıç.
   Küçükçekmece Halk Eğitim Merkezi 28 Mart 2022 Başlangıç.

 8. Gamze dedi ki:

  Ben aşçılık kursuna katılmak istiyorum İstanbul’da oturuyorum bunun için ne yapmam gerekir bana yardımcı olur musunuz

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Halk eğitim merkezlerinden yada e-yaygın sisteminden kayıt olunabilir.

   Kurs
   Kurs Yeri
   Başlangıç

   Aşçı Yardımcısı

   Adaylar Halk Eğitim Büyükada Şehit Murat Yüksel İlokulu

   24/03/2022

   Aşçı Yardımcısı

   Beşiktaş Halk Eğitim Maslak İl Jandarma

   01/04/2022

   WFP Aşçı Çırağı Gelişim

   Eyüp Halk Eğitim Pirinççi Esmek

   16/03/2022

   Aşçı Yardımcısı

   Güngören Halk Eğitim Ghem

   14/03/2022

   Aşçı Yardımcısı

   Güngören Halk Eğitim Hanımeli Konağı

   24/03/2022

   Aşçı Çırağı

   Kadıköy Erenköy Zihnipaşa Halk Eğitim Erenköy Zihnipaşa Hem

   16/03/2022

   Aşçı Yardımcısı

   Kağıthane Halk Eğitim Merkez

   18/03/2022

   Aşçı Çırağı

   Küçükçekmece Halk Eğitim Kadın Eşitlik Merkezi

   23/03/2022

   Aşçı Yardımcısı

   Şile Halk Eğitim Merkezi Merkez

   15/03/2022

 9. Nermin dedi ki:

  Trabzon’dan yazıyorum eczane yardımcılığı kursu varmi

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Eczane kalfası sertifika programı
   Eczacı odaları ve üniversitelerin sürekli eğitim merkezleri tarafından düzenleniyor.
   Sakarya üniversitesi uzaktan eğitim
   https://sausem.sakarya.edu.tr/3/3184/egitim/eczaci-kalfasi-sertifika-programi-uzaktan-egitim

 10. İsim dedi ki:

  Bilişim kursu yaş sınırı nedir

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Bilişim Teknolojisi Alanındaki Kurslarda Farklı Kayıt Koşulları Bulunur
   Bilgisayar İşletmenliği Kursu (163 Saat) İçin 13 Yaşını Tamamlamış Olmak En Az İlkokul/İlköğretim Mezunu Olmak
   Bilgi Güvenliği Ve Bilinçlendirme Eğitimi 17 Saat, 10 Yaşını Tamamlamış Olmak, Okur Yazar Olmak.
   Bilgisayar Sistem Bakım Onarım Kursu 158 Saat, 13 Yaşını Tamamlamış Olmak, En Az İlkokul Mezunu Olmak.
   Bilgisayarsız Temel Robotik Kodlama 72 Saat, 6 Yaşını Tamamlamış Olmak.
   Çoğunlukla 13 Yaş Ve Üzeri…

 11. Sevda Mensur dedi ki:

  Aşçılık kursuna katılmak istiyorum 30 senedir yemek yapıyorum

  1. Gamze dedi ki:

   Bilgi alırsanız bana da yardımcı olur musunuz

 12. Zübeyde dedi ki:

  Direksiyon eğitmenliği kursuna kayıt olmak istiyorum

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Halk Eğitim Merkezlerinden Yada E-Yaygın Sisteminden Kurslara Kayıt Olunabilir, Kurs Açılması Talebinde Bulunulabilir.

 13. Elif dedi ki:

  Güzellik ve Saç bakımı kursu halk eğitimde kaç ay sürüyor

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Güzellik Ve Saç Bakım Hizmetleri Alanında 32 Adet Farklı Kurs Açılabiliyor.
   Kurslara Halk Eğitim Merkezlerinden Yada E-Yayın Sisteminden Kayıt Olunabilir, Kurs Açılması Talebinde Bulunulabilir.

   KursSüre

   Cilt Bakımı Hizmetleri

   469

   Cilt Bakımı Teknikleri

   377

   Cilt Bakımı Ve Epilasyon

   521

   Cilt Bakımı Ve Temel Makyaj

   525

   El Bakımı

   110

   El Ve Ayak Bakımı

   249

   Epilasyon Depilasyon

   200

   Foto Epilasyon (Ipl) Uygulama

   66

   Fön Çekimi

   234

   Güzellik Hizmetleri Elemanı

   2144

   Kalıcı Makyaj

   348

   Kese Köpük Masajı

   208

   Klasik Masaj Teknikleri

   249

   Kozmetik Ürünleri Tanıtma Ve Uygulama

   317

   Kuaför

   2224

   Makyaj Elemanı

   2304

   Makyaj Yapma Teknikleri

   208

   Makyör-Makyöz

   497

   Manikürist

   310

   Masaj Uygulayıcı

   312

   Protez Tırnak

   80

   Saç Bakımı Ve Yapımı

   717

   Saç Renklendirme

   327

   Saç Sakal Kesimi

   372

   Saça Geçici Ve Kalıcı Şekil Verme Teknikleri

   357

   Sahne Makyajı

   306

   SPA Personel Eğitimi

   392

   SPA Yöneticisi

   528

   Temel Makyaj

   176

   Tırnak Süsleme

   56

   Vücut Bakımı ve Masaj Elemanı

   2160

   Yüz ve Vücut Masajı

   312

   1. Sema dedi ki:

    Kaydini nereden yapicam acaba

    1. Güncel Eğitim dedi ki:

     kayıtlar halk eğitim merkezlerinden yada e-yaygın sisteminden yapılabilir.

 14. Recep AĞGÜN dedi ki:

  Meb onaylı Kat hizmetleri alan görevlisi 756 saatlik belgeye ihtiyacım

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   kat hizmetleri elemanı kursu (356 saat) halk eğitim merkezlerinden yada e-yayın sisteminden kayıt olunabilir, kurs açılması talebinde bulunulabilir.

 15. Türkan unal dedi ki:

  Merhaba ben yaşlı ve hasta bakım kurslarına nasıl kayıt olabilirim

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   halk eğitim merkezlerinden yada e-yaygın sisteminden kayıt alınan kurslara kayıt olunabilir, kurs açılması talebinde bulunulabilir.

 16. Cansu dedi ki:

  Merhaba özel eğitim sertifikası için kurs acilacakmi bilgi verirmisiniz

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   e-yaygın sisteminden kayıt alınan kurslar görülebilir.

 17. Esra dedi ki:

  Merhaba. Halk eğitim kursunda muhasebe kursuna kayıt için 250 tl istiyorlar.Böyle bir şey mümkün mü?

 18. ÖZLEM ALTAY dedi ki:

  MERHABA
  E YAGIN SİSTEMİNDEN KAYIT OLDUĞUMUZD AUZAKTAN EĞİTİM Mİ YOKSA YÜZ YÜZE EĞİTİM Mİ?_

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   kayıt ekranında görünüyor.

  2. Serranur dedi ki:

   Merhabalar, Tıbbi sekreterlik ve biyomedikal cihaz teknolojisiyle ilgili kurs varmı

   1. Güncel Eğitim dedi ki:

    Biyomedikal cihaz teknolojileri alanında
    Biyomedikal Teknik Servis Destek Elemanı (516 saat)
    Modülü: https://e-yaygin.meb.gov.tr/download.ashx?fileID=1543
    Hasta kabul işlemleri kursu 2017 eylül ayı itibariye kurs programlarından kaldırıldı.

 19. Şerife çekin dedi ki:

  4 6 yaş çocuk eğitimi kursuna kayıt yapmak istiyorum nasıl ve nerden acaba yardımcı olurmusunuz

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Halk Eğitim Merkezlerinden Yada E-Yaygın Sistemi Üzerinden Kayıt Alınan Kurslara Kayıt Olunabilir, Kurs Açılması Talebinde Bulunulabilir.

 20. Aliye Cana Özkesin dedi ki:

  Saz ve resim kursları Kartal/Soğanlık

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Kayıt alınan bağlama kursu bulunmuyor.
   Resim sanat eğitimi kursu imsek kordonboyu kurs merkezi 19 ekim 2021 başlangıç, 25 nisan 2022 bitiş. Pazartesi ve Salı günleri saat 09:00-16:20.
   https://kursiyer.ibb.istanbul/

 21. Zübeyde dedi ki:

  Modelistlik kursu varmı ve nerede veriyorlar

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Halk eğitim merkezlerinde aşağıdaki kurslar taleplere göre açılabilir.
   Ayakkabı Modelisti 2472 saat
   Çocuk Giyim Modelisti 2352 saat
   Deri Giyim Modelisti 2544 saat
   Erkek Giyim Modelisti 2224 saat
   İç Giyim Modelisti 2400 saat
   Kadın Giyim Modelist Yardımcılığı 584 saat
   Kadın Giyim Modelisti 2536 saat
   Saraciye Modelisti 2080 saat
   e-yaygın sisteminden kayıt alınan kurslar görülebilir, kurslara kayıt olunabilir, açılması talep edilen kurslar için kurs talebinde bulunulabilir.

 22. SİNEM dedi ki:

  MERHABA ,MUHASEBE KURSUNA E YAGIN DAN KAYIT OLDUM ONAYLANDI BU AYIN 6 SINDA BAŞLICAK.ANCAK BANA YAKIN İLÇEDE AYNI KURS AÇILDI.BU YAKIN OLAN İLÇEYE KAYIIT OLMAK İSTİYORUM NE YAPMAM GEREKLİ?DERS SAAT ÇAKIŞMASINDAN HATA VERİRİR MI ,KAYIT SİLME İŞLEMİ E YAYGINDAN NASIL YAPILIR? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Kayıt olduğunuz halk eğitim merkezinden kaydınızı silmeniz gereklidir.

 23. Aliş dedi ki:

  Muhasebe kayıtları son gün nezaman

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Halk eğitim kursları yıl boyunca açılabiliyor. Halk eğitim merkezlerinden yada e-yaygın sisteminden kayıt olunabilir.

   1. Berfin dedi ki:

    Merhaba 17 yaşındayım lise diplomam yok henüz bn güzellik kursuna veya sağlık kursuna başvurusu yapabilirmiyim

    1. Güncel Eğitim dedi ki:

     yapılabilir, kurslara göre değişmekle birlikte çoğunlukla 13 – 14 yaşını tamamlamış olmak…

 24. Meltem duyar dedi ki:

  Sekreter kursları veriyorlar mı aksarydan yazıyorum şimdiden tskr ederim

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Temel Sekreterlik Hizmetleri 344 Saat
   Sekreterlik 802 Saat
   Hukuk Sekreteri 2064 Saat
   Sayfa Sekreteri 2112 Saat
   Ticaret Sekreteri 2064 Saat
   Yönetici Sekreteri 2040 Saat
   Taleplere Göre Açılabilir.

   1. Berfin dedi ki:

    Merhaba ben 17 yaşındayım sağlık kursu halk eğitim merkezi de varmı ve kayıt olunabilir miyim

    1. Güncel Eğitim dedi ki:

     sağlık alanında 18 saat süreli ilk yardım kursu açılabilir. 14 yaş ve üzeri en az ilkokul mezunu olanlar kayıt olabilir.

 25. Meltem duyar dedi ki:

  Kayıt son tarihi ne zmn şimdiden tskr ederim

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Yıl boyunca ön kayıt olunabilir. Daha çok sayıda kurs eylül – ekim, şubat dönemlerinde açılır. Halk eğitim merkezlerinden yada e-yaygın sisteminden kurslara kayıt olunabilir, kurs açılması talebinde bulunulabilir.

 26. Dilnaz Egemberdiyeva dedi ki:

  Mereba cocuk ablasy olmasy ucin kurs varmy

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Çocuk gelişimi ve eğitimi alanında açılabilecek kurslar
   Aile Eğitimi 0-18 Yaş Kurs Programı (Aspb / Adalet Bakanlığının Eğitici Eğitimleri İçin)
   Anne Ve Çocuk Sağlığı
   Baba Destek Eğitimi Kurs Programı 3-6 Yaş
   Baba Destek Eğitimi Kurs Programı 7-11 Yaş
   Bilinçli Hamilelik ve Bebek Bakımı
   Çocuk Bakım Elemanı
   Çocuk Gelişimi Ve Bakımında Temel Bilgiler Ve Etkinlikler
   Çocuk Hakları Ve Mevzuat
   Çocukla İletişim
   Çocuklarda Duygu Ve Davranış
   Çocuklarda Uyum Problemleri
   Çocukta Temel İhtiyaçlar
   Eğitimde Oyun Etkinlikleri
   Ergenlik Döneminde Beslenme
   Erken Çocukluk Döneminde Akran İletişimi Kurs Programı
   Erken Çocukluk Döneminde Atık Piller Kurs Programı
   Erken Çocukluk Döneminde Atık Su Kurs Programı
   Erken Çocukluk Döneminde Atma Dönüştür Kurs Programı
   Erken Çocukluk Döneminde Beden Dili Eğitimi Kurs Programı
   Erken Çocukluk Döneminde Beslenme Kurs Programı
   Erken Çocukluk Döneminde Bilişsel Gelişim Kurs Programı
   Erken Çocukluk Döneminde Çevre Koruma Bilinci Kurs Programı
   Erken Çocukluk Döneminde Çocuklarda Uyum Problemleri Kurs Programı
   Erken Çocukluk Döneminde Dikkat Sanat Var Kurs Programı
   Erken Çocukluk Döneminde Diksiyon Eğitimi Kurs Programı
   Erken Çocukluk Döneminde Dramatik Etkinlikler Kurs Programı
   Erken Çocukluk Döneminde Duygu Ve Davranışlar Kurs Programı
   Erken Çocukluk Döneminde Eğlenceli Boyama Çalışmaları Kurs Programı
   Erken Çocukluk Döneminde Elde Dokuma Kurs Programı
   Erken Çocukluk Döneminde Erken Okuryazarlık Kurs Programı
   Erken Çocukluk Döneminde Evim İçin Tasarlıyorum Kurs Programı
   Erken Çocukluk Döneminde Geri Dönüşüm Ambalajları Kurs Programı
   Erken Çocukluk Döneminde Gıda Okuryazarlığı Kurs Programı
   Erken Çocukluk Döneminde Görsel Zekâ Oyunları Eğitimi Kurs Programı
   Erken Çocukluk Döneminde Hayalimdeki Oyuncak Kurs Programı
   Erken Çocukluk Döneminde Karıştır Yoğur Şekillendir Kurs Programı
   Erken Çocukluk Döneminde Kat Kat Katlıyorum (Origami) Çalışmaları Kurs Programı
   Erken Çocukluk Döneminde Kişisel Ve Yaşam Alanı Temizliği Kurs Programı
   Erken Çocukluk Döneminde Motor Gelişimini Etkileyen Etkinlikler (3-6 Yaş) Kurs Programı
   Erken Çocukluk Döneminde Okul Öncesi Eğitim Programı Etkinlikleri (3-6 Yaş) Kurs Programı
   Erken Çocukluk Döneminde Oyun Etkinlikleri Kurs Programı
   Erken Çocukluk Döneminde Oyun Temelli Matematik Eğitimi Kurs Programı
   Erken Çocukluk Döneminde Özel Eğitime İhtiyacı Olan Bireylere Yaklaşım Kurs Programı
   Erken Çocukluk Döneminde Temel İhtiyaçlar Kurs Programı
   Erken Çocukluk Döneminde Yüzen Boyalar(Ebru) Kurs Programı
   Erken Çocukluk Döneminde 37-72 Ay Çocukları İçin Oyun Ve Oyuncak Kurs Programı
   Erken Çocukluk Eğitimi Elemanı
   Erken Çocuklukta Gelişimsel Risk (0-36 Ay)
   Erken Çocuklukta Özbakım
   Erken Çocuklukta Yetersizlik Türleri Ve Kaynaştırma
   Gelişimsel Etkinlikler (0-6 Yaş)
   Koruyucu Aile Hizmeti
   Okul Çağı Çocuğunda Beslenme
   Okul Öncesi Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi
   Okul Öncesi Dönemde Beslenme
   Okul Öncesi Eğitim Programı Etkinlikleri (3-6 yaş)
   Okuryazar Olmayan Anne Destek Eğitimi Kurs Programı 3-6 Yaş (Temel Adp)
   Özel Eğitim Elemanı
   Özel Eğitim Gerektiren Bireyler Aile Destek
   Özel Eğitime İhtiyacı Olan Bireylere Yaklaşım
   Süt Çocukluğu Döneminde Beslenme
   0-72 Ay Çocuk Gelişimi
   0-72 Ay Çocukları İçin Oyun Ve Oyuncak
   37-72 Ay Çocukları İçin Dramatik Etkinlikler
   37-72 Ay (3-6 Yaş) Oyun Odası

 27. Gurbet dedi ki:

  Ustalık belgesi almak istiyorum ve usta öğretici oryantasyon kursu başvurusu varmı

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Ustalık belgesi mesleki eğitim merkezleri tarafından verilir.
   Usta öğretici oryantasyon kursu için halk eğitim merkezlerinden yada e-yaygın sisteminden kayıt olunabilir.

 28. Zeynep dedi ki:

  İyi günler direksiyon eğitmenliği sertifikası almak istiyorum. Halk eğitim veriyor mu? acaba bilgi verirseniz sevinirim. 27 yıllık B sınıfı ehliyetim var

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursları Halk Eğitim Merkezleri Tarafından Açılmaktadır.
   Motorlu Taşıt Sürücüleri Direksiyon Eğitimi Öğreticiliği 200 Saat
   Motorlu Taşıt Sürücüleri Direksiyon Eğitimi Sınav Sorumlusu 96 Saat
   Motorlu Taşıt Sürücüleri Trafik Ve Çevre Öğreticiliği 200 Saat

 29. Ayşe dedi ki:

  Merhaba ağrı Doğubeyazıt için soruyorum aşçılık ve pastacılık kursları var mı

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Doğubeyazıt halk eğitim merkezinde kayıt alınan aşçılık veya pastacılık kursu bulunmuyor. halk eğitim merkezinden yada e-yaygın sisteminden kurs açılması talebinde bulunulabilir.

 30. Hanife dedi ki:

  lMerhaba normal lise bünyesindeki ozel egitim sınıfından mezun orta ağır otizmli cocuklar icin spor muzik gibi kurslar varmi bu kursların açılabilmesi icinen az kaç öğrenci olmak zorunda kizim liseyi bitirdiler küçük bir ilcedeyiz ve kızımın eğitimine devam ettirmek istiyorum eve kapanıp sosyal hayattan kopmasını istemiyorum neler yapabilirim bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim bu arada cumlelerle konuşma var davranış problemi yok

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   hafif düzeyde otizmli engeli olan bireylere yönelik kurslar açılabilir. bu tür kurslarda sayı şartı aranmaz.
   Her türdeki programın açılabilmesi için en az 12 kişilik grubun oluşması gerekir. Kursiyer sayısının yedinin altına düşmesi durumunda kursiyerler, istemeleri hâlinde kurumdaki aynı programa veya aynı programı yürüten bir başka kurumdaki programa nakledilebilir ya da kurum müdürünün teklifi ve millî eğitim müdürünün onayı ile eğitime devam edilebilir.
   (2) Kurslar; program, aday kursiyer sayısı, öğretmen ve usta öğreticilerin çalışma saatleri ile benzeri bilgiler içeren teklifin millî eğitim müdürü tarafından onaylanmasıyla açılır. Kurs Açma, Öğretmen ve Usta Öğreticilerin Görevlendirme Onay Çizelgesi Ek-3’te yer alan kurs açma onayları, tek olarak alınabileceği gibi toplu olarak da e-Yaygın sisteminden alınabilir.
   (3) Kurs açma ve kapatma işlemleri e-Yaygın sistemi üzerinden yapılır.
   (4) Kursiyer sayısının dikkate alınmayacağı kurslar şunlardır:
   a) Okuma yazma kursları.
   b) Özel eğitim ihtiyacı olan bireylere yönelik düzenlenecek kurslar.
   c) Özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin eğitim ve özel ihtiyaçları doğrultusunda ailelerine yönelik geliştirilmiş kurslar.
   ç) Koruma altındakiler ile sokakta çalışan veya yaşayan çocuklara düzenlenecek kurslar.
   d) Hastanelerde yatan kişilere, kadın konuk evinde barındırılan kadınlara, tedavi altındaki madde bağımlılarına yönelik düzenlenecek kurslar.
   e) Tutuklu ve hükümlülere, 3/7/2005 tarihli ve 5402 sayılı Denetimli Serbestlik Hizmetleri Kanunu kapsamında düzenlenen kurslar.
   f) Unutulmaya yüz tutmuş geleneksel sanatlar kapsamında düzenlenecek kurslar.

 31. NAZİEFE dedi ki:

  MERHABA BİLGİSAYAR VE MUHASEBE KURSU HAKINDA BİLGİ ALABİLİRMİYİM

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Bilişim Teknolojileri Alanında 110 Kurs Programı Taleplere Göre Açılabiliyor.
   • After Effects ile Multimedya Uygulamaları Geliştirme ve Uyum Eğitimi
   • Ağ İşletmeni
   • Ağ İşletmenliği Geliştirme ve Uyum Eğitimi
   • Ağ Sistemleri Geliştirme ve Uyum Eğitimi
   • Ağ Sistemleri ve Yönlendirme
   • Ağ Temelleri
   • Ağ Veritabanı
   • Android İle Mobil Programlama
   • Android İle Mobil Programlama Geliştirme ve Uyum Eğitimi
   • Animasyon Hazırlama
   • Animasyon Yönetimi – Flash Geliştirme ve Uyum Eğitimi
   • Arduino Programlama Geliştirme ve Uyum Eğitimi
   • Asp.Net Mvc İle Web Programlama Geliştirme Ve Uyum Eğitimi
   • Bilgi Güvenliği Bilinçlendirme Eğitimi
   • Bilgi Ve Sistem Güvenliği Geliştirme Ve Uyum Eğitimi
   • Bilgisayar Donanım ve Teknik Servis Geliştirme ve Uyum Eğitimi
   • Bilgisayar İşletmenliği (Operatörlüğü)
   • Bilgisayar Programlama Teknikleri
   • Bilgisayar Sistem Bakım Onarım
   • Bilgisayar Sistem Kurulum Bakım Onarım Ve Arıza Giderme
   • Bilgisayar Teknik Servis Elemanı
   • Bilgisayarda Doküman Hazırlama
   • Bilgisayarsız Temel Robotik Ve Kodlama
   • Bilişim Teknolojileri Donanım
   • Bilişim Teknolojilerinde İş Analizi Geliştirme Ve Uyum Eğitimi
   • Biyometrik Sistemler
   • Blok Tabanlı Robotik Ve Kodlama
   • BOOTSTRAP ile (RESPONSIVE) Duyarlı WEB Tasarımı Geliştirme ve Uyum Eğitimi
   • Bulanık Mantık
   • C++ Programlama Geliştirme ve Uyum Eğitimi
   • Cinema 4d İle Nesne Modelleme Ve Animasyon Hazırlama Geliştirme Ve Uyum Eğitimi
   • Dijital Becerilerin Geliştirilmesi
   • Dijital Becerilerin Geliştirilmesi Ve Kariyer Becerileri
   • Dinamik İnternet Programcılığı – PHP Geliştirme ve Uyum Eğitimi
   • E-Posta Sunucu
   • E-Posta Sunucu Geliştirme Ve Uyum Eğitimi
   • Erp Sistemlerine Giriş Geliştirme Ve Uyum Eğitimi
   • Görme Engelliler için Bilgisayar Kullanımı
   • Görsel Programlama
   • Görüntü İşleme
   • Grafik Ve Animasyon
   • Grafik Ve Animasyon Tabanlı Web Sayfası Hazırlama
   • Hafif Düzeyde Otizm Engeli Olan Bireyler İçin Bilgisayar Kullanma
   • Hafif Düzeyde Otizm Engeli Olan Bireyler İçin Bilgisayar Montajı
   • Hafif Düzeyde Otizm Engeli Olan Bireyler İçin Bilgisayar Teknik Servis Elemanı Yardımcısı
   • Hafif Düzeyde Otizm Engeli Olan Bireyler İçin Web Tasarım Elemanı Yardımcısı
   • Hafif Düzeyde Zihinsel Engeli Olan Bireyler İçin Bilgisayar Kullanma
   • Hafif Düzeyde Zihinsel Engeli Olan Bireyler İçin Bilgisayar Montajı
   • Hafif Düzeyde Zihinsel Engeli Olan Bireyler İçin Bilgisayar Teknik Servis Elemanı Yardımcısı
   • Hafif Düzeyde Zihinsel Engeli Olan Bireyler İçin Web Tasarım Elemanı Yardımcısı
   • IOS İle Mobil Programlama Geliştirme ve Uyum Eğitimi
   • İleri Excel Geliştirme ve Uyum Eğitimi
   • İnternet Programcılığı
   • İnternet Salonu İşletmecileri ve Yöneticileri Uyum Eğitimi
   • İnternet Toplu Kullanım Sağlayıcıları
   • İnternet Ve E-Posta Yönetimi
   • iOS İle Mobil Programlama
   • İstemci Taraflı Javascript Programlama Geliştirme Ve Uyum Eğitimi
   • İşletim Sistemleri (Açık Kaynak)
   • Karma (Hybrid) Mobil Programlama Geliştirme Ve Uyum Eğitimi
   • KİEM KURSU
   • Kurumsal Java Uygulamaları Geliştirme Ve Uyum Eğitimi
   • Laravel İle Web Programlama Geliştirme Ve Uyum Eğitimi
   • LINUX İşletim Sistemi Yönetimi Geliştirme Ve Uyum Eğitimi
   • Mantıksal Programlama
   • Metin Tabanlı Robotik Ve Kodlama
   • Mikrodenetleyici Programcısı
   • Mobile Tabanlı Web Tasarım Geliştirme ve Uyum Eğitimi
   • Ms Project Geliştirme Ve Uyum Eğitimi
   • Nesne Tabanlı Programlama
   • Nesneye Dayalı Programlama – C# Geliştirme ve Uyum Eğitimi
   • Nesneye Dayalı Programlama – PYTHON Geliştirme Ve Uyum Eğitimi
   • Nesneye Dayalı Programlama – VB Geliştirme ve Uyum Eğitimi
   • Nesneye Dayalı Programlama Java Geliştirme Ve Uyum Eğitimi
   • Ofis Programları Kullanımı
   • Optik Karakter Tanıma
   • Orta-Ağır Düzeyde Otizm Engeli Olan Bireyler İçin Bilgisayar Kullanımı
   • Orta-Ağır Düzeyde Otizm Engeli Olan Bireyler İçin Bilgisayar Montajı
   • Orta-Ağır Düzeyde Zihinsel Engeli Olan Bireyler İçin Bilgisayar Kullanımı
   • Orta-Ağır Düzeyde Zihinsel Engeli Olan Bireyler İçin Bilgisayar Montajı
   • Programlanabilir Mikro Bilgisayar İle Programlama Geliştirme Ve Uyum Eğitimi
   • Sayısal Resim İşleme – Photoshop Geliştirme Ve Uyum Eğitimi
   • Ses İşleme
   • Siber Tehdit İstihbaratı (Cyber Threat Intelligence)
   • Sistem İşletmeni Geliştirme Ve Uyum Eğitimi
   • Sistem Yönetimi
   • SPSS İle Veri Analizi Geliştirme Ve Uyum Eğitimi
   • Sunucu İşletim Sistemi
   • Sunucu Taraflı Javascript Programlama Geliştirme Ve Uyum Eğitimi
   • Sunucu Yönetimi ve Sistem Güvenliği Geliştirme ve Uyum Eğitimi
   • TEKNOKADIN
   • Temel Robotik Ve Kodlama
   • Unity ile İnteraktif Grafik Uygulamaları Geliştirme ve Uyum Eğitimi
   • Uzman Sistemler
   • Üç Boyutlu Grafik Animasyon (3Ds MAX)
   • Veri Tabanı Programcısı
   • Veri Tabanı Sorgulama
   • Veri Tabanı Yönetimi – Oracle Geliştirme Ve Uyum Eğitimi
   • Veri Tabanı Yönetimi – Sql Geliştirme Ve Uyum Eğitimi
   • Veritabanı
   • Web Programcılığı ile ASP.Net Geliştirme ve Uyum Eğitimi
   • Web Programcısı
   • Web Tabanlı İçerik Yönetim Sistemleri
   • Web Tasarım
   • Web Uygulamaları Geliştirme
   • WORDPRESS Tema Tasarımı ve Program Geliştirme Ve Uyum Eğitimi
   • Yapay Zekâ Uygulamaları Geliştirme Ve Uyum Eğitimi
   • Yapay Zekâyla Bilgilerin Modellenmesi
   • Yapay Zekâyla Problem Çözümleme
   • 3D Yazıcı Operatörlüğü

   Muhasebe Ve Finansman Alanında 34 Kurs Taleplere Göre Açılabiliyor
   • Banka İşlemleri Geliştirme Ve Uyum Eğitimi
   • Bilgisayar Destekli Muhasebe
   • Bilgisayarlı Muhasebe Elemanı
   • Dış Ticaret Ofis Hizmetleri Elemanı
   • Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimi
   • Elektronik Tablolama Programı İle Finansal İşlemler Geliştirme Ve Uyum Eğitimi
   • Finans ve Borsa Hizmetleri Elemanı
   • Finansal Tablolar Geliştirme ve Uyum Eğitimi
   • Finansal Yatırım
   • Finansal Yatırım İşlemleri Geliştirme Ve Uyum Eğitimi
   • Genel Muhasebe
   • İnsan Kaynakları Elemanı Geliştirme Ve Uyum Eğitimi
   • Kasa Sorumlusu
   • Kooperatif Büro Elemanı
   • Kooperatifçilik Geliştirme Eğitimi
   • Maliyet Hesaplama Teknikleri
   • Maliyet ve Yönetim Muhasebesi Geliştirme ve Uyum Eğitimi
   • Muhasebe Yardımcısı
   • Muhasebede Modüler Tabanlı Program Kullanma Geliştirme ve Uyum Eğitimi
   • Muhasebede SQL Tabanlı Program Kullanma – ETA SQLS Geliştirme ve Uyum Eğitimi
   • Muhasebede Ticari İşlemlerin Kaydı Ve Düzenlemesi
   • Muhasebede Ticari İşlemlerin Kaydı ve Düzenlenmesi Geliştirme ve Uyum Eğitimi
   • Muhasebede Veri Tabanlı Program Kullanma Geliştirme ve Uyum Eğitimi
   • Muhasebede Web Tabanlı Program Kullanma Geliştirme ve Uyum Eğitimi
   • Ön Muhasebe
   • Özlük Ve Bordroloma İşlemleri Geliştirme Ve Uyum Eğitimi
   • Personel Bordro Ve Özlük İşleri Eğitimi
   • Resmi İşlemlerde Ticari Belgelerin Düzenlenmesi Geliştirme Ve Uyum Eğitimi
   • Sermaye Piyasası İşlemleri Geliştirme Ve Uyum Eğitimi
   • Şirketler Muhasebe Teknikleri
   • Şirketler Muhasebesi Geliştirme Ve Uyum Eğitimi
   • Türkiye Muhasebe Standartları Ve Finansal Raporlama Geliştirme Ve Uyum Eğitimi
   • Ürün ve Hizmet Maliyeti Hesaplama Geliştirme ve Uyum Eğitimi
   • Yazılım Tabanlı Muhasebe Geliştirme ve Uyum Eğitimi

 32. dilayda çelik dedi ki:

  merhaba üniversite hazırlık kursu bulunuyr mu ?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   DYK Destekleme Ve Yetiştirme Kursları Açılıyor.
   Geçen Sene Yaz Dönemi Başvuruları Temmuz Ayında, Güz Dönemi Başvuruları Ağustos Ayı Sonunda Alındı.

 33. yusuf dedi ki:

  merhaba bilgisayar kursu için yaş sınırı nedir teşekürler

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Bilgisayar işletmenliği kursu katılım koşulları
   En az ilkokul / ilköğretim okulu mezunu olmak
   13 yaşını tamamlamış olmak.

 34. Pınar dedi ki:

  Merhaba çikolata eğitimi hangı halk egıtım merkezlerinde varılıyor İstanbul Anadolu yakası olarak soruyorum Teşekkür ederım

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   İstanbul İlinde Kayıt Alınan Butik Çikolata Hazırlama Kursu Bulunmuyor. E-Yaygın Sitesinden Takip Edilebilir.

 35. Yağmur dedi ki:

  Muş Halk eğitim merkezinde kurslar ne zaman açılır kesim kursları var mı acaba

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Halk eğitim merkezlerinde yüz yüze eğitimlere 17 mayıs 2021 tarihine kadar ara verildi.

 36. osman dedi ki:

  sabun yapımı eğitimi kursu varmı. var ise kursa katılmanın ne gibi bir avantajı oluyor. iş yeri açmak istesek

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   El Yapımı Sabun Atölyesi
   El Yapımı Sabun Üretimi
   El-Banyo Sabunu
   Mis Sabun Üretimi
   Kurslara Taleplere göre halk eğitim merkezlerinde açılabilir.

 37. Sevara dedi ki:

  Merhaba nasil kayıt olabikiriz

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Halk Eğitim Merkezlerinden Yada E-Yaygın Sitesinden Kayıt Olunabilir.

 38. Merve birgin dedi ki:

  4-6 yaş kuran kursu kayıtlarınız var mı varsa online mi yüzyüze mi

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Din Eğitimi Alanında, Çocuklar İçin Etkinliklerle Kuran-I Kerim Eğitimi 1 (135 Saat) Ve
   Çocuklar İçin Etkinliklerle Kuran-I Kerim Eğitimi 2 (135 Saat) 5 Yaşını Doldurmuş Olanlar İçin Taleplere Göre Açılabiliyor.
   Yüz yüze eğitimler 11 ocak 2021 itibariyle başladı.

  2. Buket dedi ki:

   Bahsettiğiniz çocuk gelişimi kursu

 39. ILYAS ESEK dedi ki:

  Açık lise kayıt

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Açık Lise İlk Kayıt Ve Kayıt Yenileme İşlemleri 22 Ocak 2021 İle 15 Şubat 2021 Tarihleri Arasında Alınacak.
   https://www.guncel-egitim.org/acik-ogretim-lisesi-kayit-tarihleri-is-takvimi/

 40. Elif dedi ki:

  Sağlık bölümü kursları antalyada açılacakmı? Birde kursu bitirdikden sonra iş bulma imkanı varmı sertifika ile?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   halk eğitim merkezlerinde kurslarda yüz yüze eğitimlere 20 kasım 2020 ile 4 ocak 2021 tarihleri arasında ara verildi.

 41. merve dedi ki:

  Kurslar 7 kişiyle kapanır mı?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Her türdeki programın açılabilmesi için en az 12 kişilik grubun oluşması gerekir. Kursiyer sayısının yedinin altına düşmesi durumunda kursiyerler, istemeleri hâlinde kurumdaki aynı programa veya aynı programı yürüten bir başka kurumdaki programa nakledilebilir ya da kurum müdürünün teklifi ve millî eğitim müdürünün onayı ile eğitime devam edilebilir.

  2. Mualla Bayraktar dedi ki:

   Onlian pastacilik kursu varmı. Yoksa acilmasini istiyorum saygilarimla arz ederim.Tesekkurler.

   1. Güncel Eğitim dedi ki:

    uzaktan eğitime şu an için sadece gıda ve su sektöründe çalışanlar için hijyen eğitimi kursu ile başlandı.
    uzaktan eğitim uygulamalarına 2 Aralık 2020 itibariyle 12 hayat boyu öğrenme kurumuyla başlıyor.Bu kapsamda yaygın eğitim kurs programlarının uzaktan ya da harmanlanmış öğrenme yoluyla asenkron ya da senkron uygulamalarla verileceği yolculuğun ilk durağı Gıda ve Su Sektöründe Çalışanlar İçin Hijyen Eğitimi Kurs Programı oldu.
    https://hboakademi.eba.gov.tr/login/index.php

 42. Berivan kahraman dedi ki:

  Guzellik uzmanlığı kursu açıldı mı 15 ekim de kayıt olunuyor muş bu doğru mu

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   kurs tarihleri halk eğitim merkezlerine göre değişir.

   1. Aysun dedi ki:

    Merhaba, veri hazirlama ve kontrol isletmenligi ve bilgisayar isletmenligi gibi kurs açıyor musunuz acaba? On kayıt oluşturmak istiyorum.

    1. Güncel Eğitim dedi ki:

     Bilişim teknolojisi alanında açılabilecek kurslar
     3D Yazıcı Operatörlüğü
     After Effects ile Multimedya Uygulamaları Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     Ağ İşletmeni
     Ağ İşletmenliği Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     Ağ Sistemleri Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     Ağ Sistemleri ve Yönlendirme
     Ağ Temelleri
     Ağ Veritabanı
     Android ile Mobil Programlama
     Android İle Mobil Programlama Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     Animasyon Hazırlama
     Animasyon Yönetimi – Flash Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     Arduino Programlama Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     ASP.NET MVC ile Web Programlama Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     Bilgi Güvenliği Bilinçlendirme Eğitimi
     Bilgi ve Sistem Güvenliği Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     Bilgisayar Donanım ve Teknik Servis Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     Bilgisayar İşletmenliği (Operatörlüğü)
     Bilgisayar Programlama Teknikleri
     Bilgisayar Sistem Bakım Onarım
     Bilgisayar Sistem Kurulum Bakım Onarım ve Arıza Giderme
     Bilgisayar Teknik Servis Elemanı
     Bilgisayarda Doküman Hazırlama
     Bilgisayarsız Temel Robotik ve Kodlama
     Bilişim Teknolojileri Donanım
     Bilişim Teknolojilerinde İş Analizi Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     Biyometrik Sistemler
     Blok Tabanlı Robotik ve Kodlama
     BOOTSTRAP ile (RESPONSIVE) Duyarlı WEB Tasarımı Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     Bulanık Mantık
     C++ Programlama Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     CİNEMA 4D ile Nesne Modelleme ve Animasyon Hazırlama Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     Dijital Becerilerin Geliştirilmesi
     Dinamik İnternet Programcılığı – PHP Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     E-Posta Sunucu
     E-Posta Sunucu Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     ERP Sistemlerine Giriş Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     Görme Engelliler İçin Bilgisayar Kullanımı
     Görsel Programlama
     Görüntü İşleme
     Grafik ve Animasyon
     Grafik ve Animasyon Tabanlı Web Sayfası Hazırlama
     Hafif Düzeyde Otizm Engeli Olan Bireyler İçin Bilgisayar Kullanma
     Hafif Düzeyde Otizm Engeli Olan Bireyler İçin Bilgisayar Montajı
     Hafif Düzeyde Otizm Engeli Olan Bireyler İçin Bilgisayar Teknik Servis Elemanı Yardımcısı
     Hafif Düzeyde Otizm Engeli Olan Bireyler İçin Web Tasarım Elemanı Yardımcısı
     Hafif Düzeyde Zihinsel Engeli Olan Bireyler İçin Bilgisayar Kullanma
     Hafif Düzeyde Zihinsel Engeli Olan Bireyler İçin Bilgisayar Montajı
     Hafif Düzeyde Zihinsel Engeli Olan Bireyler İçin Bilgisayar Teknik Servis Elemanı Yardımcısı
     Hafif Düzeyde Zihinsel Engeli Olan Bireyler İçin Web Tasarım Elemanı Yardımcısı
     IOS ile Mobil Programlama Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     İleri Excel Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     İnternet Programcılığı
     İnternet Salonu İşletmecileri ve Yöneticileri Uyum Eğitimi
     İnternet Toplu Kullanım Sağlayıcıları
     İnternet ve e-Posta Yönetimi
     iOS İle Mobil Programlama
     İstemci Taraflı Javascript Programlama Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     İşletim Sistemleri (Açık Kaynak)
     Karma (Hybrid) Mobil Programlama Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     KİEM KURSU
     Kurumsal Java Uygulamaları Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     Laravel ile Web Programlama Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     LINUX İşletim Sistemi Yönetimi Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     Mantıksal Programlama
     Metin Tabanlı Robotik ve Kodlama
     Mikrodenetleyici Programcısı
     Mobile Tabanlı Web Tasarım Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     MS Project Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     Nesne Tabanlı Programlama
     Nesneye Dayalı Programlama – C# Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     Nesneye Dayalı Programlama – Python Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     Nesneye Dayalı Programlama – VB Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     Nesneye Dayalı Programlama Java Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     Ofis Programları Kullanımı
     Optik Karakter Tanıma
     Orta-Ağır Düzeyde Otizm Engeli Olan Bireyler İçin Bilgisayar Kullanımı
     Orta-Ağır Düzeyde Otizm Engeli Olan Bireyler İçin Bilgisayar Montajı
     Orta-Ağır Düzeyde Zihinsel Engeli Olan Bireyler İçin Bilgisayar Kullanımı
     Orta-Ağır Düzeyde Zihinsel Engeli Olan Bireyler İçin Bilgisayar Montajı
     Programlanabilir Mikro Bilgisayar İle Programlama Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     Sayısal Resim İşleme – Photoshop Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     Ses İşleme
     Siber Tehdit İstihbaratı (Cyber Threat Intelligence)
     Sistem İşletmeni Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     Sistem Yönetimi
     SPSS ile Veri Analizi Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     Sunucu İşletim Sistemi
     Sunucu Taraflı JavaScript Programlama Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     Sunucu Yönetimi ve Sistem Güvenliği Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     TEKNOKADIN
     Temel Robotik ve Kodlama
     Unity ile İnteraktif Grafik Uygulamaları Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     Uzman Sistemler
     Üç Boyutlu Grafik Animasyon (3DS MAX)
     Veri Tabanı Programcısı
     Veri Tabanı Sorgulama
     Veri Tabanı Yönetimi – ORACLE Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     Veri Tabanı Yönetimi – SQL Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     Veritabanı
     Web Programcılığı ile ASP.Net Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     Web Programcısı
     Web Tabanlı İçerik Yönetim Sistemleri
     Web Tasarım
     Web Uygulamaları Geliştirme
     WordPress Tema Tasarımı ve Program Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     Yapay Zekâ Uygulamaları Geliştirme ve Uyum Eğitimi
     Yapay Zekâyla Bilgilerin Modellenmesi
     Yapay Zekâyla Problem Çözümleme

   2. İlayda dedi ki:

    Kurslara katılmak için yaş sınırı var mı bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

    1. Güncel Eğitim dedi ki:

     Kurslara göre yaş sınırı bulunuyor.
     Bazı kurslar için 6-7 , bazı kurslar için 13 yaş, bazı kurslar için 18 yaş koşulu bulunabilir.
     18 yaş altındakiler için veli onayı istenir.

 43. Gulseren dedi ki:

  Bazı il yada ilçelerde Spor bransli kurslar açılmayacakmis doğru mudur

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Konu Hakkında Bilgi Yok. Spor Kursları Açan Halk Eğitim Merkezleri Bulunuyor.

 44. Elif dedi ki:

  Merhaba moda tasarimcilik kurslarda varmi ogrenmek istiyordum

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   giyim üretim teknolojileri alanında taleplere göre açılabiliyor.
   12-16 Yaş Çocuk Bluz Dikimi
   12-16 Yaş Çocuk Elbise Dikimi
   12-16 Yaş Erkek Jean Pantolon Dikimi
   2-6 Yaş Çocuk Elbise Dikimi
   2-6 Yaş Çocuk Etek Dikimi
   2-6 yaş Çocuk Manto Dikimi
   2-6 Yaş Çocuk Pantolon Dikimi
   6-12 Yaş Çocuk Ceket Dikimi
   6-12 Yaş Çocuk Elbise Dikimi
   6-12 Yaş Çocuk Etek Dikimi
   6-12 Yaş Çocuk Gömlek Dikimi
   6-12 Yaş Çocuk Manto Dikimi
   6-12 Yaş Çocuk Mont Dikimi
   6-12 Yaş Çocuk Pantolon Dikimi
   Artistik Çizim ve Drapaj
   Bebek Giysileri Dikimi (Bebek Tulumu-Bebek Badi)
   Bilgisayar Destekli Moda Tasarımı
   Bilgisayarda Çocuk Giysi Kalıpları Hazırlama
   Bilgisayarda Erkek Giysi Kalıpları Hazırlama
   Bilgisayarda Giysi Kalıbı Hazırlama
   Bilgisayarda Kadın Giysi Kalıpları Hazırlama
   Boxer Dikimi
   Çift İğne Makinesi Kurulum ve Bakımı
   Çocuk Dış Giysileri Dikimi
   Çocuk Giyim Modelisti
   Çocuk Gösteri Giysileri Dikimi
   Çocuk Üst Giysileri Dikimi (Etek-Pantolon)
   Çocuk Üst Giysileri Dikimi (Gömlek-Bluz-Elbise)
   Depocu
   Deri Ayakçı
   Deri Düz Dikiş Makineci
   Deri Giyim Modelisti
   Deri Kesimci
   Deri Konfeksiyon Makineci
   Dokuma Konfeksiyon Makineci
   Dokuma Yüzey Makineciliği
   Drapaj Tekniği İle Kadın Gelinlik Dikimi
   Drapaj Tekniğiyle Kadın Bluz Dikimi
   Drapaj Tekniğiyle Kadın Elbise Dikimi
   Drapaj Tekniğiyle Kadın Etek Dikimi
   Düğme ve Punteriz Makineleri Kurulum ve Bakımı
   Düz Dikiş (Sanayi) Makinesi Kurulum ve Bakımı
   Düz Dikiş Makineci
   Erkek Atlet Dikimi
   Erkek Ceket Dikimi
   Erkek Dış Giysileri Dikimi
   Erkek Eşofman Dikimi
   Erkek Fanila Dikimi
   Erkek Frak Dikimi
   Erkek Giyim Modelisti
   Erkek Giysileri Kalıp Hazırlama
   Erkek Gömlek Dikimi
   Erkek İç Giysileri Dikimi (Atlet- Külot- Boxer- Fanila)
   Erkek İç Giysileri Dikimi (Pijama- Sabahlık)
   Erkek İş Giysileri Dikimi (İş Önlüğü-İşçi Tulumu-İş Gömleği)
   Erkek İş Gömleği Dikimi
   Erkek İş Önlüğü Dikimi
   Erkek İşçi Tulumu Dikimi
   Erkek Jean Pantolon Dikimi
   Erkek Külot Dikimi
   Erkek Mont Dikimi
   Erkek Palto/Kaban Dikimi
   Erkek Pantolon Dikimi
   Erkek Pijama Dikimi
   Erkek Sabahlık Dikimi
   Erkek Safari Gömlek Dikimi
   Erkek Safari Pantolon Dikimi
   Erkek Sweatshirt Dikimi
   Erkek Şort Dikimi
   Erkek Terzisi
   Erkek Tişört Dikimi
   Erkek Üst Giysileri Dikimi (Gömlek-Model Uygulamalı Gömlek-Safari Gömlek)
   Erkek Üst Giysileri Dikimi (Pantolon- Yelek- Ceket- Frak)
   Erkek Üst Giysileri Dikimi (Safari Pantolon-Jean Pantolon-Şort)
   Erkek Üst Giysileri Dikimi (Tişört-Sweatshirt-Eşofman)
   Erkek Yelek Dikimi
   Galoş ve Bone Dikimi
   Giyim Aksesuarları Dikimi (Şal Etol-Şapka-Çanta)
   Giyim Üretiminde Temel İşlemler
   Giysi Tadilatçısı
   Hazır Giyim Makinelerinde Geliştirme ve Uyum Kursu
   Hazır Giyim Model Makineci
   İç Giyim Konfeksiyon Makineci
   İç Giyim Modelisti
   İlik Makinesi Kurulum ve Bakımı
   İlik-Düğme Otomatçı
   Kadın Atlet Dikimi
   Kadın Badi Dikimi
   Kadın Bikini Dikimi
   Kadın Bluz Dikimi
   Kadın Ceket Dikimi
   Kadın Dış Giysileri Dikimi
   Kadın Düz Dar Etek Dikimi
   Kadın Elbise Dikimi
   Kadın Eşofman Dikimi
   Kadın Fantezi Elbise Dikimi
   Kadın Gecelik Dikimi
   Kadın Gelinlik Dikimi
   Kadın Giyim Modelist Yardımcılığı
   Kadın Giyim Modelisti
   Kadın Giysileri Artistik Çizim
   Kadın Giysileri Dikimi (Düz Dar Etek-Kadın Pantolonu-Bluz-Elbise-Fantezi Elbise)
   Kadın Giysileri Kalıp Hazırlama
   Kadın İç Giysileri Dikimi (Badi-Atlet-Kombinezon/Jüpon)
   Kadın İç Giysileri Dikimi (Gecelik-Pijama-Sabahlık)
   Kadın İç Giysileri Dikimi (Sütyen-Korse-Külot/Jartiyer)
   Kadın İş Giysileri Dikimi (İş Önlüğü-İşçi Tulumu)
   Kadın İş Önlüğü Dikimi
   Kadın İşçi Tulumu Dikimi
   Kadın Jean Pantolon Dikimi
   Kadın Kombinezon/Jüpon Dikimi
   Kadın Korse Dikimi
   Kadın Külot/Jartiyer Dikimi
   Kadın Manto-Kaban Dikimi
   Kadın Mayo Dikimi
   Kadın Model Uygulamalı Etek Dikimi
   Kadın Nikâh Kıyafeti Dikimi
   Kadın Pantolon Dikimi
   Kadın Pijama Dikimi
   Kadın Plaj Elbisesi/Pareo Dikimi
   Kadın Plaj Giysileri Dikimi (Plaj Elbisesi/Pareo-Şort-Mayo-Bikini)
   Kadın Sabahlık Dikimi
   Kadın Sütyen Dikimi
   Kadın Şort Dikimi
   Kadın Tayt/Badi Dikimi
   Kadın Temel Etek Dikimi
   Kadın Terzisi
   Kadın Tişört Dikimi
   Kadın Üst Giysileri Dikimi (Drapaj Tekniğiyle Etek-Bluz-Elbise)
   Kadın Üst Giysileri Dikimi (Düz Dar Etek- Temel Etekler-Model Uygulamalı Etek)
   Kadın Üst Giysileri Dikimi (Gelinlik-Drapaj Tekniği ile Gelinlik ve Nikâh Kıyafeti)
   Kadın Üst Giysileri Dikimi (Pantolon-Jean Pantolon)
   Kadın Üst Giysileri Dikimi (Tişört-Eşofman-Tayt-Body)
   Kadın Yelek Dikimi
   Katçı
   Kesimci
   Kıspet Dikimi
   Koruyucu Kıyafet Dikimi (İş Önlüğü, İş Tulumu, Yüz Maskesi, Bone, Galoş)
   Koruyucu Maske Üretimi
   Lastik Makineci
   Lok Makineci
   Makastar
   Model Uygulamalı Erkek Gömlek Dikimi
   Overlok Makineci
   Overlok Makinesi Kurulum Ve Bakımı
   Ponteriz Otomatçı
   Reçme Makineci
   Reçme Makinesi Kurulum ve Bakımı
   Stilist Eğitimi
   Şal Etol Dikimi
   Şapka Dikimi
   Tilki Overlok Makineci
   Türk Bayrağı Dikimi
   Ütücü
   Yuvarlak Örme Konfeksiyon Makineci
   Yuvarlak Örme Makinecisi Yetiştirme
   Zikzak Makineci
   Zincir Dikiş Makinesi Kurulum ve Bakımı

 45. Elisa dedi ki:

  Diyarbakirda baglar halk egitimi merkezleri baslamakta olan kurslara yonelik ilk kayit icreti istiyorlar parasiz kayit yapmiyorlar demin intten arastirdim para istememeleri lazim nerden silyet edebilirim il milli egitimden mi? Neden kurs kayit ucreti istiyorlar

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   ilçe milli eğitim müdürlüğü ile görüşülebilir.

 46. Figen Yangın dedi ki:

  Slm makrome çanta yapım kursunuz var mı?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Makrome Örgü Yapımı kursu el sanatları teknolojisi alanı altında açılabiliyor.
   halk eğitim merkezlerinden ön kayıt olunabilir.
   Makrame Çanta Yapma kursu engellilere yönelik olarak açılıyor.

 47. İlknur dedi ki:

  Merhaba sitenize ilk kez giriş sağlıyorum. İstanbul kartalda oturuyorum. Kendim için kişisel gelişim üzerine kurs arıyorum bu konuda yardımcı olurmusunuz .Teşekkür ederim kolay gelsin

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   linkten ili seçin, ilçeyi seçin, kurs bul butonuna tıklayın. kurs alanı ve kurs adı seçilerek aramada yapılabilir. kayıt alınan kurs varsa listelenir.
   açılması talep edilen kurslar için halk eğitim merkezlerinden yıl boyunca ön kayıt olunabilir.
   http://www.hbo.gov.tr/YayginEgitim/EYaygin

 48. Selçuk dördü dedi ki:

  Adana dan yazıyorum masörlük kursu veriliyor mu acaba. Teşekkür

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Halk Eğitim Merkezlerinde Güzellik Ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı Altında;
   Kese Köpük Masajı 208 Saat
   Klasik Masaj Teknikleri 249 Saat
   Masaj Uygulayıcı 312 Saat
   Vücut Bakımı Ve Masaj Elemanı 2384 Saat
   Yüz Ve Vücut Masajı 312 Saat
   Taleplere Göre Açılabilmektedir.

 49. Mehmet yıldız dedi ki:

  Merhaba Diyarbakırdan yazıyorum tıbbi sekreterlik ve hasta kabul sertifikası almak istiyorum kurslar var mı acaba.. Şimdiden teşekkürler

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Halk Eğitim Merkezlerinde Hasta Kabul İşlemleri Kursu Artık Açılmıyor.
   Hasta Ve Yaşlı Hizmetleri Alanında;
   Hasta Ve Yaşlı Öz Bakımına Destek Olacakların Eğitimi 160 Saat
   Öz Bakıma Destek Elemanı Eğitimi 305 Saat
   Kursları Açılabiliyor.

 50. Emin Topçu dedi ki:

  Otelde çalışmak için Hijyen Kursu almak istiyorum. Antalya Manavgat’ta oturuyorum. Nereden alabilirim? İnternet üzerinden alabilir miyim? Ücreti ne kadar? Ne kadar sürede alabilirim? Teşekkürler…

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Gıda Ve Su Sektöründe Çalışanlar İçin Hijyen Eğitimi kursu süresi 8 saattir. halk eğitim merkezleri tarafından verilir. 1 günlük kurstur. kursa katılmak zorunludur.

 51. Uğur dedi ki:

  Kuru temizleme dükkanı bölümü var mı

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Halk Eğitim Merkezlerinde Taleplere Göre Konaklama Ve Seyahat Hizmetleri Alanında;
   Kuru Temizleme Elemanı 320 Saat
   Kuru Temizleme 289 Saat
   Kursları Açılabilir.

 52. zehra adıgüzel dedi ki:

  örgü kursuna katıldım ama para vereceklermi

 53. Nilgün KESKIN dedi ki:

  Halk eğıkurslari ile kendime güvenımı pekiştirmek istiyorum İZMİR bucaada oturuyorum ilgi alanım olduğunu düşündüğüm takı tasarı kursuna başlamak istiyorum.
  Bilgisayarda dal seçerken biraz karıştırdım sizden eğer uygunsa bilgi istiyorum. Biran önce başlamak istiyorum umuyorum ki kurs açılmı§tır. Şimdiden çok teşekkür ederim I yi çalışmalar.

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   http://www.bucahem.com/kayit.asp
   linkten ön kayıt olunabilir. tüm alanları doldurup başvurmak istediğiniz kurs kısmında takı tasarımı seçip, kaydet butonuna tıklayın.

 54. Hstice dedi ki:

  Çocuk gelişimi bölümü ile sizlerle iyi bir başlangıç yapmak istiyorum

 55. Ceylan dedi ki:

  İnternetten tekstil kursuna başvuru yapabiliyor muyuz?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   https://e-yaygin.meb.gov.tr üyelik oluşturup kayıt alınan kurslara kayıt olunabilir. açılması talep edilen kurslar için halk eğitim merkezlerinden ön kayıt olunabilir.

 56. Mawjia dedi ki:

  merhab tuzla mehallesinde fransızca A1 kursları ne zaman baslayacak dir.

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   kayıt alınan kurslar linkten il ve ilçe, kurs alanı olarak yabancı dil seçerek görülebilir. kayıt alınan kurs varsa listelenir. kurs talepleri için halk eğitim merkezlerine yıl boyunca ön kayıt olunabilir.
   http://www.hbo.gov.tr/YayginEgitim/EYaygin

 57. Ferial Derbent dedi ki:

  Gemoloji ve taş kesme kursu istiyorum Istanbul da nerede oldugunu bulamadım.Yardımcı olurmusunuz.

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   halk eğitim merkezlerinde açılabilecek kurslarda bulunmuyor. halk eğitim merkezleri tarafından açılabilecek kurslar için linki http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/ ziyaret ediniz.

 58. fatma sarıkaya dedi ki:

  ben bilgisayar kursu istiyorum varmı aceba nezaman açılır

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   halk eğitim merkezlerinde bilişim teknolojisi alanında açılabilecek kursları http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/?q=6&alan=Bili%C5%9Fim%20Teknolojileri linkten görülebilir. kurslar taleplere göre yıl boyunca açılabilir, her ilçede bulanan halk eğitim merkezlerine yıl boyunca kurlar için ön kayıt olunabilir.

  2. Zahide yurtkal dedi ki:

   Dikis kursunuz varmı

   1. Güncel Eğitim dedi ki:

    yüz yüze eğitimlere 17 mayıs 2021 tarihine kadar ara verildi.

 59. Asiye dedi ki:

  Telkari kursu için yazmıştım. Antalyada yaşıyorum.Kursa Antalyada katılmak iştediğimi belirtmek için yazdım. (Güncel eğitim merkezinin nerede bulunduğunu bilmediğim için)

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Antalya ilinde Bugün İtibariyle kayıt alınan Gümüş Kazaz Örücülüğü, Gümüş Takı İşlemeciliği kursu bulunmuyor. halk eğitim merkezlerinden ön kayıt olunabilir.

   1. Songul dedi ki:

    Bende orguye gitmek istiyorum varmi ne zaman kayit olabilirim varsa

    1. Güncel Eğitim dedi ki:

     http://www.hbo.gov.tr/YayginEgitim/EYaygin kayıt alınan kurslar için linkten il seçip, kurs alanı olarak el sanatları teknolojisi seçilip kurs seçilip kurs bul butonuna tıklayın. kayıt alınan kurs varsa kurumdan kayıt olunabilir. halk eğitim merkezlerinde yıl boyunca talep edilen kurslar için ön kayıt olunabilir. ön kayıt olunan kurslar en az 12 kişilik grup oluşması, usta öğretici temin edilmesi durumunda açılabilir.

 60. Asiye dedi ki:

  Telkari kursuna katılmak istiyorum.Bu kursunuz varmı ve ne zaman açılır.Teşekkürler.

 61. Esin dedi ki:

  Iyi gunler dikis kursunuz varmi varsa ne zaman aciliyo kayit nerden ve ne sekide yapabilirim

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Halk Eğitim Merkezlerinde Dikiş İsimli Kurs Bulunmuyor.
   Giyim Üretim Teknolojileri Alanında Kadın Giysileri, Çocuk Giysileri, Erkek Giysileri, Kadın Elbise, Etek, Bluz Vb. Kurslar İle El Sanatları Alanında Ev Tekstili Ürünleri Hazırlama, Nevresim Takımları Dikimi, Yatak Örtüleri Dikimi, Mutfak Takımları Hazırlama Vb. Kursları Taleplere Göre Açılabiliyor. Kurs Ön Kayıtları Halk Eğitim Merkezine Göre Kurumdan Yada Resmi Sitesinde Online Ön Kayıt Linki Varsa Site Üzerinden Ön Kayıt Olunabilir.

  2. Şükran dedi ki:

   2019_2020 icin İspanyolca kursu acilacak mi acaba Kadıköy bölgesinde

   1. Güncel Eğitim dedi ki:

    İstanbul İlinde Kayıt Alınan İspanyolca Kursu Bulunmuyor. Kurslar İçin Yıl Boyunca Ön Kayıt Olunabilir. Ön Kayıt Olunan Kurslar En Az 12 Kişilik Grup Oluşması Durumunda Açılabilir.
    Kadıköy İlçesinde Kadıköy Halk Eğitim, Kadıköy Bostancı Halk Eğitim, Kadıköy Erenköy Zihnipaşa Halk Eğitim Ve Kadıköy Feneryolu Halk Eğitim Merkezleri Bulunuyor.

 62. karamelek dedi ki:

  özel eğitim kursu yada çocuk gelişim kursu varmı varsa kaç saat sürüyor

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   çocuk gelişimi alanında halk eğitim merkezlerinde açılabilecek kurslar için linki http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/?q=12&alan=%C3%87ocuk%20Geli%C5%9Fimi%20ve%20E%C4%9Fitimi ziyaret ediniz.

 63. Duygu dedi ki:

  Pastacılık kursuda varmi

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   vardır, pastacı, pastacı yardımcısı, yaş pasta yapımı, pastacı çırağı kursları halk eğitim merkezlerinde taleplere göre açılabilir.

 64. Serap dedi ki:

  İlk yardım eğitimi kursu var mı?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   https://e-yaygin.meb.gov.tr üyelik oluşturup kayıt alınan kursları görebilir, halk eğitim merkezlerinden ön kayıt olunabilir.

 65. Funda dedi ki:

  Emlak kursu açıldı mı açıldıysa katılımcılar için lise mezunu olmak şart mı 18 yaşını geçtiği halde

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   emlak danışmanlığı kursuna katılmak için lise mezunu olmak, 18 yaşının doldurmuş olmak gerekli.

   1. Hamide dedi ki:

    Muhasebe kursu açıldı mi ya da açılcak mı

    1. Güncel Eğitim dedi ki:

     http://www.hbo.gov.tr/YayginEgitim/EYaygin liknten bulunduğunuz ili seçip, kurs alanı olarak muhasebe ve finansman seçilip kurs seçimi yapılarak arama yapılabilir. kayıt alınan kurs varsa listelenir. halk eğitim merkezlerinden talep edilen kurslara yıl boyunca ön kayıt olunabilir.

 66. İpek Soylu dedi ki:

  Merhaba . Kurslarınıza nereden kayıt olabiliriz ? Teşekkürler

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   https://e-yaygin.meb.gov.tr/ adresinde üyelik oluşturup, il ve ilçe seçerek kayıt alınan kursları görebilir, kayıt olabilirsiniz. açılmasını istenilen kurslar için halk eğitim merkezlerine yıl boyunca ön kayıt olunabilir.

 67. Sude dedi ki:

  Pazartesi salı kursları varmıdır haftanın 2 günü

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   halk eğitim merkezlerinde kurslar haftada 1 gün, 2 gün, 3 gün vb. şekilde açılabilir. kurslar günde en fazla 8 saat olarak açılır.

 68. fatma dedi ki:

  bilgisayar kursunuza başvuru yapmıştım ne zaman dönersiniz açıldımı hangi konumdasınız

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   ön kayıt olunan kurslar yeterli talep (en az 12 kişilik grup) oluştuğunda açılabilir. ön kayıt olanlara kurs açıldığında kısa mesaj ile bilgi verilir. ön kayıt olduğunuz halk eğitim merkezinden bilgi alınız.

 69. UGUR ERDOGAN dedi ki:

  İYİ GUNLER YKS KURS KAYITLARI OLUYORMU

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   mezun öğrencilere yönelik açılan DYK kursları 1. dönem kayıtları 23 eylül 2018 tarihinde sona erdi.
   DYK Kayıtları 1. dönem 17 Eylül 2018 İle 23 Eylül 2018, İkinci Dönem 11 Şubat 2019 İle 17 Şubat 2019, Yaz Dönemi 24 Haziran 2019 İle 30 Haziran 2019 Tarihleri Arasında Alınacak.

 70. Zeki dedi ki:

  üniversiteye hazırlık kursları ücretlimi

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   DYK Destekleme ve yetiştirme kursları ücretsiz. 1. dönem kurs kayıtları 17-23 eylül 2018 tarihleri arasında alınacak.

 71. AYTEN dedi ki:

  Üniversite hazırlık kursları ne zaman açılıyor.
  Bilgi verebilir misiniz.

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   mezun öğrencilere yönelik DYK destekleme ve yetiştirme kursları 1. dönem öğrenci kayıtları 17 eylül – 23 eylül 2018 tarihleri arasında alınacak.

 72. fatmanur dedi ki:

  kuaförlük kurs kayıtları hangi tarihde başlayıp ve son buluyo.ve kayıt olmak istedigimde nasıl başvuru yapabilirim.

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   halk eğitim merkezleri kurslarına yıl boyunca ön kayıt olunabilir. kurs ön kayıtları halk eğitim merkezlerinde yapılabilir, bazı halk eğitim merkezleri online ön kayıt almaktadır.

 73. niran dedi ki:

  epilasyon kursunuz varmı acaba

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Epilasyon Depilasyon 200 saat
   Cilt Bakımı ve Epilasyon 521 saat
   kursları güzellik ve saç bakım hizmetleri alanında halk eğitim merkezlerinde açılabiliyor.

 74. Mine dedi ki:

  Kayıtlar devam ediyor mu? Ve ingilizce kursu var mı?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   kurslara yıl boyunca ön kayıt olunabilir, yeterli talep oluşan kurslar açılabiliyor. kursun açılması için en az 12 kişilik grup oluşmalıdır.

BİR YORUM YAZ