23.09.2020 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Halk Eğitim Merkezi Kursları Kayıtları

Halk Eğitim Merkezi Kursları Kayıtları

Halk Eğitim Merkezi Kursları Kayıt İşlemleri Kurs Bölümleri

Halk Eğitim Merkezi Kurs Kayıtları Yıl Boyunca Alınıyor. Ülkemizde Bulunan 900’den Fazla Halk Eğitim Merkezinde 2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi İçin Açılacak Ücretsiz Kurslar Halk Eğitim Merkezleri Tarafından Yapılan Alan Taramaları Ve Halkın Taleplerine Göre Planlanmaktadır. Kurslara Yıl Boyunca Ön Kayıt Olunabilir. Halk Eğitim Merkezleri Açık Öğretim (Açık Ortaokul Ve Açık Lise) İrtibat Bürosu Olarak Hizmet Vermektedir. Mezun Öğrencilere Yönelik Destekleme Ve Yetiştirme DYK Kursları Açılmaktadır.

Halk Eğitim Merkezlerinde 73 Alanda, 3566 Farklı Kurs Taleplere Göre Açılabiliyor. Halk Eğitim Merkezi Tarafından Bir Kursun Açılması İçin En Az 12 Kişilik Bir Grup Oluşması, Usta Öğreticinin Temin Edilmesi Gereklidir. Eğitim Sırasında 7 Kişinin Altına Düşen Grup Kapatılabilir.

Okuma Yazma Kursları İle Unutulmaya Yüz Tutmuş El Sanatları, Engellilere Yönelik Kurslarında En Az 12 Kişi Sayısı Aranmamaktadır. Kurslara Kayıt İçin Kimlik Fotokopisi Yeterlidir, Bazı Kurslarda Öğrenim Belgesi Ve Sağlık Raporu İstenebilir.

Kayıt İçin İstenilen Belgeler
(TC Kimlik No) Kimlik Fotokopisi
Kursun Özelliğine Göre Öğrenim Belgesi Ve Diğer Belgeler (Sağlık Raporu Vb.)
18 Yaşından Küçük Kursiyerler İçin Velisinin Yazılı Onayı
Yabancı Uyruklu Kursiyerler İçin Yabancı Kimlik Numarası Yada Geçici Yabancı Tanıtma Belgesi

Halk Eğitim Merkezlerince Açılacak Ücretsiz Kurslarda Her Kurs İçin Farklı Yaşı Sınırı Belirlenmektedir. Çoğunlukla Kurslar İçin 14 Ve Üstü Yaş Sınırı Belirlenir. Alt Yaş Grupları İçin De (Müzik Ve Spor) Kurslar Açılabilir. 18 Yaşından Küçükler Kurslara Veli İzni İle Katılmaktadır. Açılacak Kurslar Halk Eğitim Merkezleri Tarafından Duyurulur. Kurslar Halk Eğitim Merkezlerinin Merkez Binaları Dışında, Mahalle Ve Köylerde, Kamu Kurumlarının Binalarında, Eğitim Öğretim Kurumlarında, Özel Sektör İş Yerlerinde, Sağlık Kurumlarında, Mobil Eğitim Araçlarında vb. Uygun Yerlerde Açılabilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Halk Eğitim Merkezleri Tarafından Mesleki Ve Teknik, Sosyal Ve Kültürel Ve Okuma Yazma Kursları Açılmaktadır.

Mesleki Ve Teknik Kurslar; Mesleki Bilgi Ve Beceri Kazandırmak, İş Gücü Piyasasına Yönelik Nitelikli Meslek Elemanları Yetiştirmeyi Amaçlamaktadır.

Sosyal Ve Kültürel Kurslar; Toplumum Eğitim Seviyesini Yükseltmek, Sosyal Ve Kültürel Nitelikli Bilgi Ve Beceriler Kazandırmak, Milli Kültür Ve Değerlerin Korunması, Yaşatılması Ve Yaygınlaştırılması Amacıyla Düzenlenir.

Okuma Yazma Kursları; Okuma Yazma Bilmeyen, İlköğretimini Tamamlamamış Olanların Okuma Yazma Öğrenmeleri, Okur Yazar Olanların İlköğretim Temel Beceri Kazanımlarını Ve Eksik Eğitimlerinin Tamamlamaları Amacıyla Düzenlenir.

Halk Eğitim Merkezleri Kursları Haftanın 7 Günü Açılabilmektedir. Kurslar Hafta İçi Tam Gün, Sabah Grubu, Öğle Grubu, Akşam Grupları Ve Hafta Sonu Grupları Olarak Açılabilir. Halk Eğitim Merkezlerinde Açılan Kursların Süreleri Kursa Göre Değişmektedir. 1 Günlük 8 Saat Süreli Kurslar Açılabildiği Gibi İki Bin Saat Süreli İleri Seviye Kurslar Da Açılabilir. Açılan Tüm Kurslar İçin Devam Zorunludur, Kursun Toplam Eğitim Süresi 1/5’inden Fazla Devamsızlık Yapan Kursiyerin Kaydı Silinir. Kurs Sonunda Başarılı Olan Kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika Verilir. Kurs Sonunda Sertifikanızı 15 Gün İle 2 Ay Gibi Bir Süre Sonra Halk Eğitim Merkezinden Şahsen Alabilirsiniz.

Halk Eğitim Merkezleri Kurslar Dışında Açık Öğretim Yeni Kayıt, Kayıt Yenileme İşlemleri Yapmaktadır. İlçelerde Bulunan Halk Eğitim Merkezleri Yıl İçerisinde Konferanslar, Yarışmalar, Sergiler, Toplantılar Ve Benzeri Etkinlikler Düzenlemektedir. Eğitim Öğretim Dönemi Sonunda Kursiyerlerin Ürünleri Yapılan Sergi İle Tanıtılmaktadır.

Halk Eğitim Merkezlerinde 71 Alanda Toplam 3487 Farklı Kurs Açılabilmektedir. Halk Eğitim Merkezleri Bilişim Teknolojileri Alanında Bilgisayar Kullanımından İleri Seviye Bilgisayar Kurslarına, Güzellik Ve Saç Bakım Hizmetleri Alanında Saç Bakım, Cilt Bakımı, Masaj, Erkek Berberliği (Saç Sakal Kesimi), Epilasyon, Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanında Aşçı Çırağı, Yaş Pasta Yapımı, Aşçı Yardımcısı, Aşçı, Pasta Yapımı Ve Sunumu, Yabancı Dil Kursları, Bahçecilik Alını Kursları, Çocuk Gelişimi, Hayvan Yetiştiriciliği, Müzik, Spor, El Sanatları Ve Benzeri Alanda Ücretsiz Kurslar Açılmaktadır. Kurslara Halk Eğitim Merkezlerinden Kayıt Olunabilir.

Kurs Programları Hakkında Bilgiler

Kişiler Aynı Kursa En Fazla İki Defa Devam Edebilirler. Bu Durumda Olanların Kurslara Kabul Edilmesi İçin En Az Yedi Yeni Kursiyerin Kayıtlı Olması Şartı Aranır. Aynı Kursa İkinci Defa Devam Edenlere Tekrar Kurs Bitirme Belgesi Verilmez. Başarısız Olunması Durumunda, Kurs Tekrarında İki Defa Katılma Şartı Aranmaz.

Kurumlarda Teorik Derslerde Bir Ders Saati Süresi 40 Dakikadır. Ancak Dersler Arasındaki Dinlenme Süresi 10 Dakikadan, Öğle Arası Dinlenme Süresi İse 45 Dakikadan Az Olamaz.

Kursiyerler Daha Önce Başarısız Oldukları Kursa Tekrar Katılmaları Veya Diğer Kurslara Devam Etmek İstemeleri Halinde Başarılı Oldukları Modüllerden Muaf Tutulur.

Kursiyerler, 4 Üncü Seviye Programlardaki Mesleki Uygulamalara, Programa Uygunluğu Kurumca Onaylanan İşletmelerde Veya Eğitim Kurumlarında Devam Eder. Mesleki Uygulamalar İle Mesleki Gelişim Modüllerini Tamamlamayan Kursiyerler 4 Üncü Seviye Kurs Bitirme Belgesi Alamaz.

Başvurular, Kurumlara Bireysel Olarak Doğrudan Yapılabileceği Gibi Bilişim Teknolojileri Kullanılarak Da Yapılabilir. Ayrıca Kurumlardan Uzak Yerleşim Birimlerinde İkamet Edenler, Bulundukları Yerdeki Muhtarlıklar Ve Bakanlığa Bağlı Okul Veya Kurum Müdürlüklerine Başvuruda Bulunabilir.

Kursa Kayıt İşlemi, Kursun Başladığı Tarihten İtibaren Kurs Süresinin 1/5 Oranını Geçmemek Şartıyla 10 Gün İçerisinde Yapılmalıdır. Kursiyer Kaydı, Bu Tarihten Sonra E-Yaygın Sisteminde Kapatılır. Bu Süre Kursiyerin Devamsızlığına Sayılır.

Kurumlarda Teorik Derslerde Bir Ders Saati Süresi 40 Dakikadır. Ancak Dersler Arasındaki Dinlenme Süresi 10 Dakikadan, Öğle Arası Dinlenme Süresi İse 45 Dakikadan Az Olamaz.

Millî Eğitim Müdürlüğünün Onayı İle Çalışma Süresi Günde 8 Saati Aşmamak Üzere Saat 22.00’ye Kadar Belirlenebilir.

Kurslarda Devam Zorunludur, Kursun Toplam Eğitim Süresinin 5/1’inden Fazla Devamsızlık Yapanlar Sertifika Alamaz. (Örnek: 100 Saat Kurs İçin 20 Saat Devamsızlık Süresi Bulunur)

Kurslar Kamu Kurumları, Belediyeler, Okullar, Dernekler, Vakıflar, Meslek Odaları, Sivil Toplum Kuruluşları, Özel Sektör Vb. Kurum Ve Kuruluşlarla İşbirliği Halinde Açılabilir. İş Birliği Yapılan Özel, Resmi Kurum/Kuruluşlar Ve Sivil Toplum Kuruluşları İş Birliği Kapsamında Açılan Kurslarda Kar Amaçlı Faaliyette Bulunamaz.

Halk Eğitim Merkezleri Alanlar Ve Açılabilen Kurs Sayıları
Adalet Alanında 3 Kurs
Ahşap Teknolojileri Alanında 39 Kurs
Aile Ve Tüketici Bilimleri Alanında 39 Kurs
Ayakkabı Ve Saraciye Teknolojisi Alanında 23 Kurs
Bahçecilik Alanında 163 Kurs
Bilişim Teknolojileri Alanında 109 Kurs
Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Alanında 1 Kurs
Büro Yönetimi Ve Sekreterlik Alanında 29 Kurs
Cam Ve Mal Güvenliği Alanında 2 Kurs
Çevre Koruma Alanında 2 Kurs
Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi Alanında 37 Kurs
Denizcilik Alanında 22 Kurs
Din Eğitimi Alanında 40 Kurs
Eğlence Hizmetleri Alanında 2 Kurs
El Sanatları Teknolojisi Alanında 893 Kurs
Elektrik Ve Enerji Alanında 16 Kurs
Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanında 84 Kurs
Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanında 8 Kurs
Gazetecilik Alanında 5 Kurs
Geleneksel Oyunlar Ve Zeka Oyunları Alanında 6 Kurs
Gemi Yapımı Alanında 10 Kurs
Gıda Teknolojisi Alanında 59 Kurs
Giyim Üretim Teknolojisi Alanında 156 Kurs
Grafik Ve Fotoğraf Alanında 17 Kurs
Güvenlik Hizmetleri Alanında 2 Kurs
Güzellik Ve Saç Bakım Hizmetleri Alanında 32 Kurs
Halkla İlişkiler Ve Organizasyon Hizmetleri Alanında 22 Kurs
Harita Tapu Kadastro Alanında 1 Kurs
Hasta Ve Yaşlı Hizmetleri Alanında 2 Kurs
Havacılık Alanında 9 Kurs
Hayvan Sağlığı Alanında 4 Kurs
Hayvan Yetiştiriciliği Alanında 23
Hukuk Alanında 2 Kurs
İnşaat Teknolojisi Alanında 105 Kurs
İtfaiyecilik Ve Yangın Güvenliği Alanında 4 Kurs
Kağıt Üretim Teknolojisi Alanında 2 Kurs
Kişisel Gelişim Ve Eğitim Alanında 138 Kurs
Konaklama Ve Seyahat Hizmetleri Alanında 24 Kurs
Kuyumculuk Teknolojisi Alanında 21 Kurs
Madencilik Ve Maden Çıkarma Alanında 48 Kurs
Makine Teknolojisi Alanında 69 Kurs
Matbaa Teknolojisi Alanında 11 Kurs
Metal Teknolojisi Alanında 47 Kurs
Metalurji Teknolojisi Alanında 16 Kurs
Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanında 41 Kurs
Muhasebe Ve Finansman Alanında 33 Kurs
Müzik Aletleri Yapımı Alanında 10 Kurs
Müzik Ve Gösteri Sanatları Alanında 174 Kurs
Okuma Yazma Alanında 4 Kurs
Ormancılık Alanında 2 Kurs
Öğretmenlik Ve Öğretim Alanında 16 Kurs
Pazarlama Ve Perakende Alanında 17 Kurs
Plastik Teknolojisi Alanında 21 Kurs
Radyo Televizyon Alanında 9 Kurs
Raylı Sistemler Teknolojisi Alanında 8 Kurs
Sağlık Alanında 6 Kurs
Sanat Tasarım Alanında 29 Kurs
Seramik Ve Cam Teknolojisi Alanında 47 Kurs
Sosyal Hizmetler Ve Danışmanlık Alanında 6 Kurs
Sosyoloji Ve Kültürel Araştırmalar Alanında 7 Kurs
Spor Alanında 211 Kurs
Tarım Teknolojisi Alanında 128 Kurs
Tekstil Teknolojisi Alanında 96 Kurs
Tesisat Teknolojisi Ve İklimlendirme Alanında 59 Kurs
Uçak Bakım Alanında 1 Kurs
Ulaştırma Hizmetleri Alanında 17 Kurs
Yabancı Diller Alanında 150 Kurs
Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Alanında 5 Kurs
Yer Bilimleri Alanında 8 Kurs
Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanında 57 Kurs
Yönetim Ve İdare Alanında 4 Kurs
Toplam: 3566 Kurs Açılmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 64 YORUM
 1. Elisa dedi ki:

  Diyarbakirda baglar halk egitimi merkezleri baslamakta olan kurslara yonelik ilk kayit icreti istiyorlar parasiz kayit yapmiyorlar demin intten arastirdim para istememeleri lazim nerden silyet edebilirim il milli egitimden mi? Neden kurs kayit ucreti istiyorlar

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   ilçe milli eğitim müdürlüğü ile görüşülebilir.

 2. Figen Yangın dedi ki:

  Slm makrome çanta yapım kursunuz var mı?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Makrome Örgü Yapımı kursu el sanatları teknolojisi alanı altında açılabiliyor.
   halk eğitim merkezlerinden ön kayıt olunabilir.
   Makrame Çanta Yapma kursu engellilere yönelik olarak açılıyor.

 3. İlknur dedi ki:

  Merhaba sitenize ilk kez giriş sağlıyorum. İstanbul kartalda oturuyorum. Kendim için kişisel gelişim üzerine kurs arıyorum bu konuda yardımcı olurmusunuz .Teşekkür ederim kolay gelsin

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   linkten ili seçin, ilçeyi seçin, kurs bul butonuna tıklayın. kurs alanı ve kurs adı seçilerek aramada yapılabilir. kayıt alınan kurs varsa listelenir.
   açılması talep edilen kurslar için halk eğitim merkezlerinden yıl boyunca ön kayıt olunabilir.
   http://www.hbo.gov.tr/YayginEgitim/EYaygin

 4. Selçuk dördü dedi ki:

  Adana dan yazıyorum masörlük kursu veriliyor mu acaba. Teşekkür

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Halk Eğitim Merkezlerinde Güzellik Ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı Altında;
   Kese Köpük Masajı 208 Saat
   Klasik Masaj Teknikleri 249 Saat
   Masaj Uygulayıcı 312 Saat
   Vücut Bakımı Ve Masaj Elemanı 2384 Saat
   Yüz Ve Vücut Masajı 312 Saat
   Taleplere Göre Açılabilmektedir.

 5. Mehmet yıldız dedi ki:

  Merhaba Diyarbakırdan yazıyorum tıbbi sekreterlik ve hasta kabul sertifikası almak istiyorum kurslar var mı acaba.. Şimdiden teşekkürler

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Halk Eğitim Merkezlerinde Hasta Kabul İşlemleri Kursu Artık Açılmıyor.
   Hasta Ve Yaşlı Hizmetleri Alanında;
   Hasta Ve Yaşlı Öz Bakımına Destek Olacakların Eğitimi 160 Saat
   Öz Bakıma Destek Elemanı Eğitimi 305 Saat
   Kursları Açılabiliyor.

 6. Emin Topçu dedi ki:

  Otelde çalışmak için Hijyen Kursu almak istiyorum. Antalya Manavgat’ta oturuyorum. Nereden alabilirim? İnternet üzerinden alabilir miyim? Ücreti ne kadar? Ne kadar sürede alabilirim? Teşekkürler…

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Gıda Ve Su Sektöründe Çalışanlar İçin Hijyen Eğitimi kursu süresi 8 saattir. halk eğitim merkezleri tarafından verilir. 1 günlük kurstur. kursa katılmak zorunludur.

 7. Uğur dedi ki:

  Kuru temizleme dükkanı bölümü var mı

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Halk Eğitim Merkezlerinde Taleplere Göre Konaklama Ve Seyahat Hizmetleri Alanında;
   Kuru Temizleme Elemanı 320 Saat
   Kuru Temizleme 289 Saat
   Kursları Açılabilir.

 8. zehra adıgüzel dedi ki:

  örgü kursuna katıldım ama para vereceklermi

 9. Nilgün KESKIN dedi ki:

  Halk eğıkurslari ile kendime güvenımı pekiştirmek istiyorum İZMİR bucaada oturuyorum ilgi alanım olduğunu düşündüğüm takı tasarı kursuna başlamak istiyorum.
  Bilgisayarda dal seçerken biraz karıştırdım sizden eğer uygunsa bilgi istiyorum. Biran önce başlamak istiyorum umuyorum ki kurs açılmı§tır. Şimdiden çok teşekkür ederim I yi çalışmalar.

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   http://www.bucahem.com/kayit.asp
   linkten ön kayıt olunabilir. tüm alanları doldurup başvurmak istediğiniz kurs kısmında takı tasarımı seçip, kaydet butonuna tıklayın.

 10. Hstice dedi ki:

  Çocuk gelişimi bölümü ile sizlerle iyi bir başlangıç yapmak istiyorum

 11. Ceylan dedi ki:

  İnternetten tekstil kursuna başvuru yapabiliyor muyuz?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   https://e-yaygin.meb.gov.tr üyelik oluşturup kayıt alınan kurslara kayıt olunabilir. açılması talep edilen kurslar için halk eğitim merkezlerinden ön kayıt olunabilir.

 12. Mawjia dedi ki:

  merhab tuzla mehallesinde fransızca A1 kursları ne zaman baslayacak dir.

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   kayıt alınan kurslar linkten il ve ilçe, kurs alanı olarak yabancı dil seçerek görülebilir. kayıt alınan kurs varsa listelenir. kurs talepleri için halk eğitim merkezlerine yıl boyunca ön kayıt olunabilir.
   http://www.hbo.gov.tr/YayginEgitim/EYaygin

 13. Ferial Derbent dedi ki:

  Gemoloji ve taş kesme kursu istiyorum Istanbul da nerede oldugunu bulamadım.Yardımcı olurmusunuz.

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   halk eğitim merkezlerinde açılabilecek kurslarda bulunmuyor. halk eğitim merkezleri tarafından açılabilecek kurslar için linki http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/ ziyaret ediniz.

 14. fatma sarıkaya dedi ki:

  ben bilgisayar kursu istiyorum varmı aceba nezaman açılır

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   halk eğitim merkezlerinde bilişim teknolojisi alanında açılabilecek kursları http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/?q=6&alan=Bili%C5%9Fim%20Teknolojileri linkten görülebilir. kurslar taleplere göre yıl boyunca açılabilir, her ilçede bulanan halk eğitim merkezlerine yıl boyunca kurlar için ön kayıt olunabilir.

 15. Asiye dedi ki:

  Telkari kursu için yazmıştım. Antalyada yaşıyorum.Kursa Antalyada katılmak iştediğimi belirtmek için yazdım. (Güncel eğitim merkezinin nerede bulunduğunu bilmediğim için)

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Antalya ilinde Bugün İtibariyle kayıt alınan Gümüş Kazaz Örücülüğü, Gümüş Takı İşlemeciliği kursu bulunmuyor. halk eğitim merkezlerinden ön kayıt olunabilir.

   1. Songul dedi ki:

    Bende orguye gitmek istiyorum varmi ne zaman kayit olabilirim varsa

    1. Güncel Eğitim dedi ki:

     http://www.hbo.gov.tr/YayginEgitim/EYaygin kayıt alınan kurslar için linkten il seçip, kurs alanı olarak el sanatları teknolojisi seçilip kurs seçilip kurs bul butonuna tıklayın. kayıt alınan kurs varsa kurumdan kayıt olunabilir. halk eğitim merkezlerinde yıl boyunca talep edilen kurslar için ön kayıt olunabilir. ön kayıt olunan kurslar en az 12 kişilik grup oluşması, usta öğretici temin edilmesi durumunda açılabilir.

 16. Asiye dedi ki:

  Telkari kursuna katılmak istiyorum.Bu kursunuz varmı ve ne zaman açılır.Teşekkürler.

 17. Esin dedi ki:

  Iyi gunler dikis kursunuz varmi varsa ne zaman aciliyo kayit nerden ve ne sekide yapabilirim

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Halk Eğitim Merkezlerinde Dikiş İsimli Kurs Bulunmuyor.
   Giyim Üretim Teknolojileri Alanında Kadın Giysileri, Çocuk Giysileri, Erkek Giysileri, Kadın Elbise, Etek, Bluz Vb. Kurslar İle El Sanatları Alanında Ev Tekstili Ürünleri Hazırlama, Nevresim Takımları Dikimi, Yatak Örtüleri Dikimi, Mutfak Takımları Hazırlama Vb. Kursları Taleplere Göre Açılabiliyor. Kurs Ön Kayıtları Halk Eğitim Merkezine Göre Kurumdan Yada Resmi Sitesinde Online Ön Kayıt Linki Varsa Site Üzerinden Ön Kayıt Olunabilir.

  2. Şükran dedi ki:

   2019_2020 icin İspanyolca kursu acilacak mi acaba Kadıköy bölgesinde

   1. Güncel Eğitim dedi ki:

    İstanbul İlinde Kayıt Alınan İspanyolca Kursu Bulunmuyor. Kurslar İçin Yıl Boyunca Ön Kayıt Olunabilir. Ön Kayıt Olunan Kurslar En Az 12 Kişilik Grup Oluşması Durumunda Açılabilir.
    Kadıköy İlçesinde Kadıköy Halk Eğitim, Kadıköy Bostancı Halk Eğitim, Kadıköy Erenköy Zihnipaşa Halk Eğitim Ve Kadıköy Feneryolu Halk Eğitim Merkezleri Bulunuyor.

 18. karamelek dedi ki:

  özel eğitim kursu yada çocuk gelişim kursu varmı varsa kaç saat sürüyor

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   çocuk gelişimi alanında halk eğitim merkezlerinde açılabilecek kurslar için linki http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/?q=12&alan=%C3%87ocuk%20Geli%C5%9Fimi%20ve%20E%C4%9Fitimi ziyaret ediniz.

 19. Duygu dedi ki:

  Pastacılık kursuda varmi

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   vardır, pastacı, pastacı yardımcısı, yaş pasta yapımı, pastacı çırağı kursları halk eğitim merkezlerinde taleplere göre açılabilir.

 20. Serap dedi ki:

  İlk yardım eğitimi kursu var mı?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   https://e-yaygin.meb.gov.tr üyelik oluşturup kayıt alınan kursları görebilir, halk eğitim merkezlerinden ön kayıt olunabilir.

 21. Funda dedi ki:

  Emlak kursu açıldı mı açıldıysa katılımcılar için lise mezunu olmak şart mı 18 yaşını geçtiği halde

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   emlak danışmanlığı kursuna katılmak için lise mezunu olmak, 18 yaşının doldurmuş olmak gerekli.

   1. Hamide dedi ki:

    Muhasebe kursu açıldı mi ya da açılcak mı

    1. Güncel Eğitim dedi ki:

     http://www.hbo.gov.tr/YayginEgitim/EYaygin liknten bulunduğunuz ili seçip, kurs alanı olarak muhasebe ve finansman seçilip kurs seçimi yapılarak arama yapılabilir. kayıt alınan kurs varsa listelenir. halk eğitim merkezlerinden talep edilen kurslara yıl boyunca ön kayıt olunabilir.

 22. İpek Soylu dedi ki:

  Merhaba . Kurslarınıza nereden kayıt olabiliriz ? Teşekkürler

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   https://e-yaygin.meb.gov.tr/ adresinde üyelik oluşturup, il ve ilçe seçerek kayıt alınan kursları görebilir, kayıt olabilirsiniz. açılmasını istenilen kurslar için halk eğitim merkezlerine yıl boyunca ön kayıt olunabilir.

 23. Sude dedi ki:

  Pazartesi salı kursları varmıdır haftanın 2 günü

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   halk eğitim merkezlerinde kurslar haftada 1 gün, 2 gün, 3 gün vb. şekilde açılabilir. kurslar günde en fazla 8 saat olarak açılır.

 24. fatma dedi ki:

  bilgisayar kursunuza başvuru yapmıştım ne zaman dönersiniz açıldımı hangi konumdasınız

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   ön kayıt olunan kurslar yeterli talep (en az 12 kişilik grup) oluştuğunda açılabilir. ön kayıt olanlara kurs açıldığında kısa mesaj ile bilgi verilir. ön kayıt olduğunuz halk eğitim merkezinden bilgi alınız.

 25. UGUR ERDOGAN dedi ki:

  İYİ GUNLER YKS KURS KAYITLARI OLUYORMU

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   mezun öğrencilere yönelik açılan DYK kursları 1. dönem kayıtları 23 eylül 2018 tarihinde sona erdi.
   DYK Kayıtları 1. dönem 17 Eylül 2018 İle 23 Eylül 2018, İkinci Dönem 11 Şubat 2019 İle 17 Şubat 2019, Yaz Dönemi 24 Haziran 2019 İle 30 Haziran 2019 Tarihleri Arasında Alınacak.

 26. Zeki dedi ki:

  üniversiteye hazırlık kursları ücretlimi

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   DYK Destekleme ve yetiştirme kursları ücretsiz. 1. dönem kurs kayıtları 17-23 eylül 2018 tarihleri arasında alınacak.

 27. AYTEN dedi ki:

  Üniversite hazırlık kursları ne zaman açılıyor.
  Bilgi verebilir misiniz.

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   mezun öğrencilere yönelik DYK destekleme ve yetiştirme kursları 1. dönem öğrenci kayıtları 17 eylül – 23 eylül 2018 tarihleri arasında alınacak.

 28. fatmanur dedi ki:

  kuaförlük kurs kayıtları hangi tarihde başlayıp ve son buluyo.ve kayıt olmak istedigimde nasıl başvuru yapabilirim.

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   halk eğitim merkezleri kurslarına yıl boyunca ön kayıt olunabilir. kurs ön kayıtları halk eğitim merkezlerinde yapılabilir, bazı halk eğitim merkezleri online ön kayıt almaktadır.

 29. niran dedi ki:

  epilasyon kursunuz varmı acaba

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Epilasyon Depilasyon 200 saat
   Cilt Bakımı ve Epilasyon 521 saat
   kursları güzellik ve saç bakım hizmetleri alanında halk eğitim merkezlerinde açılabiliyor.

 30. Mine dedi ki:

  Kayıtlar devam ediyor mu? Ve ingilizce kursu var mı?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   kurslara yıl boyunca ön kayıt olunabilir, yeterli talep oluşan kurslar açılabiliyor. kursun açılması için en az 12 kişilik grup oluşmalıdır.

BİR YORUM YAZ