24.09.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Halk Eğitim Merkezi Kursları Kayıtları

Halk Eğitim Merkezi Kursları Kayıtları

Halk Eğitim Merkezi Kursları Kayıt İşlemleri Kurs Bölümleri

Halk Eğitim Merkezi Kurs Kayıtları Yıl Boyunca Alınıyor. Ülkemizde Bulunan 900’den Fazla Halk Eğitim Merkezinde 2023-2024 Eğitim Öğretim Dönemi İçin Açılacak Ücretsiz Kurslar Halk Eğitim Merkezleri Tarafından Yapılan Alan Taramaları Ve Halkın Taleplerine Göre Planlanmaktadır. Kurslara Yıl Boyunca Ön Kayıt Olunabilir. Halk Eğitim Merkezleri Açık Öğretim (Açık Ortaokul Ve Açık Lise) İrtibat Bürosu Olarak Hizmet Vermektedir. Halk Eğitim Merkezleri Öğrenciler İçin Destekleme Ve Yetiştirme DYK Kursları Açılmaktadır.

Halk Eğitim Merkezleri Dijital Kurslar HEMBA Kurs Kayıtları Nasıl Yapılır? Detaylar İçin Tıklayın.

Halk Eğitim Merkezlerinde 75 Alanda, 3768 Farklı Kurs Taleplere Göre Açılabiliyor. Halk Eğitim Merkezi Tarafından Bir Kursun Açılması İçin En Az 12 Kişilik Bir Grup Oluşması, Usta Öğreticinin Temin Edilmesi Gereklidir. Eğitim Sırasında 7 Kişinin Altına Düşen Grup Kapatılabilir.

Okuma Yazma Kursları İle Unutulmaya Yüz Tutmuş El Sanatları, Engellilere Yönelik Kurslarında En Az 12 Kişi Sayısı Aranmamaktadır. Kurslara Kayıt İçin Kimlik Fotokopisi Yeterlidir, Bazı Kurslarda Öğrenim Belgesi Ve Sağlık Raporu İstenebilir.

Kayıt İşlemleri
Kurslara Halk Eğitim Merkezlerinden Yada E-Yayın Sistemi Üzerinden Kayıt Olunabilir. Kurs Açılması Talebi E-Yaygın Sisteminden Yada Halk Eğitim Merkezlerinden Yapılabilir.
Açılması Talep Edilen Kurslar En Az 12 Kişilik Grup Oluşması, Usta Öğretici Temin Edilmesi, Uygun Sınıf Bulunması Durumunda Açılabilir.

Ads

Kayıt İçin İstenilen Belgeler
(TC Kimlik No) Kimlik Fotokopisi
Kursun Özelliğine Göre Öğrenim Belgesi Ve Diğer Belgeler (Sağlık Raporu Vb.)
18 Yaşından Küçük Kursiyerler İçin Velisinin Yazılı Onayı
Yabancı Uyruklu Kursiyerler İçin Yabancı Kimlik Numarası Yada Geçici Yabancı Tanıtma Belgesi

Halk Eğitim Merkezlerince Açılacak Ücretsiz Kurslarda Her Kurs İçin Farklı Yaşı Sınırı Belirlenmektedir. Çoğunlukla Kurslar İçin 14 Ve Üstü Yaş Sınırı Belirlenir. Alt Yaş Grupları İçin De (Müzik Ve Spor) Kurslar Açılabilir. 18 Yaşından Küçükler Kurslara Veli İzni İle Katılmaktadır. Açılacak Kurslar Halk Eğitim Merkezleri Tarafından Duyurulur. Kurslar Halk Eğitim Merkezlerinin Merkez Binaları Dışında, Mahalle Ve Köylerde, Kamu Kurumlarının Binalarında, Eğitim Öğretim Kurumlarında, Özel Sektör İş Yerlerinde, Sağlık Kurumlarında, Mobil Eğitim Araçlarında vb. Uygun Yerlerde Açılabilmektedir.

Halk Eğitim Merkezleri Tarafından Mesleki Ve Teknik, Sosyal Ve Kültürel Ve Okuma Yazma Kursları Açılmaktadır.

Mesleki Ve Teknik Kurslar; Mesleki Bilgi Ve Beceri Kazandırmak, İş Gücü Piyasasına Yönelik Nitelikli Meslek Elemanları Yetiştirmeyi Amaçlamaktadır.

Sosyal Ve Kültürel Kurslar; Toplumum Eğitim Seviyesini Yükseltmek, Sosyal Ve Kültürel Nitelikli Bilgi Ve Beceriler Kazandırmak, Milli Kültür Ve Değerlerin Korunması, Yaşatılması Ve Yaygınlaştırılması Amacıyla Düzenlenir.

Okuma Yazma Kursları; Okuma Yazma Bilmeyen, İlköğretimini Tamamlamamış Olanların Okuma Yazma Öğrenmeleri, Okur Yazar Olanların İlköğretim Temel Beceri Kazanımlarını Ve Eksik Eğitimlerinin Tamamlamaları Amacıyla Düzenlenir.

Halk Eğitim Merkezleri Kursları Haftanın 7 Günü Açılabilmektedir. Kurslar Hafta İçi Tam Gün, Sabah Grubu, Öğle Grubu, Akşam Grupları Ve Hafta Sonu Grupları Olarak Açılabilir. Halk Eğitim Merkezlerinde Açılan Kursların Süreleri Kursa Göre Değişmektedir. 1 Günlük 8 Saat Süreli Kurslar Açılabildiği Gibi İki Bin Saat Süreli İleri Seviye Kurslar Da Açılabilir. Açılan Tüm Kurslar İçin Devam Zorunludur, Kursun Toplam Eğitim Süresi 1/5’inden Fazla Devamsızlık Yapan Kursiyerin Kaydı Silinir. Kurs Sonunda Başarılı Olan Kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika Verilir. Kurs Sonunda Sertifikanızı 15 Gün İle 2 Ay Gibi Bir Süre Sonra Halk Eğitim Merkezinden Şahsen Alabilirsiniz.

Halk Eğitim Merkezleri Kurslar Dışında Açık Öğretim Yeni Kayıt, Kayıt Yenileme İşlemleri Yapmaktadır. İlçelerde Bulunan Halk Eğitim Merkezleri Yıl İçerisinde Konferanslar, Yarışmalar, Sergiler, Toplantılar Ve Benzeri Etkinlikler Düzenlemektedir. Eğitim Öğretim Dönemi Sonunda Kursiyerlerin Ürünleri Yapılan Sergi İle Tanıtılmaktadır.

Halk Eğitim Merkezlerinde 73 Alanda Toplam 3815 Farklı Kurs Açılabilmektedir. Halk Eğitim Merkezleri Bilişim Teknolojileri Alanında Bilgisayar Kullanımından İleri Seviye Bilgisayar Kurslarına, Güzellik Ve Saç Bakım Hizmetleri Alanında Saç Bakım, Cilt Bakımı, Masaj, Erkek Berberliği (Saç Sakal Kesimi), Epilasyon, Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanında Aşçı Çırağı, Yaş Pasta Yapımı, Aşçı Yardımcısı, Aşçı, Pasta Yapımı Ve Sunumu, Yabancı Dil Kursları, Bahçecilik Alını Kursları, Çocuk Gelişimi, Hayvan Yetiştiriciliği, Müzik, Spor, El Sanatları Ve Benzeri Alanda Ücretsiz Kurslar Açılmaktadır. Kurslara Halk Eğitim Merkezlerinden Kayıt Olunabilir.

Kurs Programları Hakkında Bilgiler

Kişiler Aynı Kursa En Fazla İki Defa Devam Edebilirler. Bu Durumda Olanların Kurslara Kabul Edilmesi İçin En Az Yedi Yeni Kursiyerin Kayıtlı Olması Şartı Aranır. Aynı Kursa İkinci Defa Devam Edenlere Tekrar Kurs Bitirme Belgesi Verilmez. Başarısız Olunması Durumunda, Kurs Tekrarında İki Defa Katılma Şartı Aranmaz.

Kurumlarda Teorik Derslerde Bir Ders Saati Süresi 40 Dakikadır. Ancak Dersler Arasındaki Dinlenme Süresi 10 Dakikadan, Öğle Arası Dinlenme Süresi İse 45 Dakikadan Az Olamaz.

Kursiyerler Daha Önce Başarısız Oldukları Kursa Tekrar Katılmaları Veya Diğer Kurslara Devam Etmek İstemeleri Halinde Başarılı Oldukları Modüllerden Muaf Tutulur.

Kursiyerler, 4 Üncü Seviye Programlardaki Mesleki Uygulamalara, Programa Uygunluğu Kurumca Onaylanan İşletmelerde Veya Eğitim Kurumlarında Devam Eder. Mesleki Uygulamalar İle Mesleki Gelişim Modüllerini Tamamlamayan Kursiyerler 4 Üncü Seviye Kurs Bitirme Belgesi Alamaz.

Başvurular, Kurumlara Bireysel Olarak Doğrudan Yapılabileceği Gibi Bilişim Teknolojileri Kullanılarak Da Yapılabilir. Ayrıca Kurumlardan Uzak Yerleşim Birimlerinde İkamet Edenler, Bulundukları Yerdeki Muhtarlıklar Ve Bakanlığa Bağlı Okul Veya Kurum Müdürlüklerine Başvuruda Bulunabilir.

Kursa Kayıt İşlemi, Kursun Başladığı Tarihten İtibaren Kurs Süresinin 1/5 Oranını Geçmemek Şartıyla 10 Gün İçerisinde Yapılmalıdır. Kursiyer Kaydı, Bu Tarihten Sonra E-Yaygın Sisteminde Kapatılır. Bu Süre Kursiyerin Devamsızlığına Sayılır.

Kurumlarda Teorik Derslerde Bir Ders Saati Süresi 40 Dakikadır. Ancak Dersler Arasındaki Dinlenme Süresi 10 Dakikadan, Öğle Arası Dinlenme Süresi İse 45 Dakikadan Az Olamaz.

Millî Eğitim Müdürlüğünün Onayı İle Çalışma Süresi Günde 8 Saati Aşmamak Üzere Saat 22.00’ye Kadar Belirlenebilir.

Kurslarda Devam Zorunludur, Kursun Toplam Eğitim Süresinin 5/1’inden Fazla Devamsızlık Yapanlar Sertifika Alamaz. (Örnek: 100 Saat Kurs İçin 20 Saat Devamsızlık Süresi Bulunur)

Kurslar Kamu Kurumları, Belediyeler, Okullar, Dernekler, Vakıflar, Meslek Odaları, Sivil Toplum Kuruluşları, Özel Sektör Vb. Kurum Ve Kuruluşlarla İşbirliği Halinde Açılabilir. İş Birliği Yapılan Özel, Resmi Kurum/Kuruluşlar Ve Sivil Toplum Kuruluşları İş Birliği Kapsamında Açılan Kurslarda Kar Amaçlı Faaliyette Bulunamaz.

Halk Eğitim Merkezleri Alanlar Ve Açılabilen Kurs Sayıları
Adalet Alanında 3 Kurs
Ahşap Teknolojileri Alanında 41 Kurs
Aile Ve Tüketici Bilimleri Alanında 39 Kurs
Ayakkabı Ve Saraciye Teknolojisi Alanında 24 Kurs
Bahçecilik Alanında 163 Kurs
Bilişim Teknolojileri Alanında 110 Kurs
Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Alanında 1 Kurs
Büro Yönetimi Ve Sekreterlik Alanında 29 Kurs
Cam Ve Mal Güvenliği Alanında 4 Kurs
Çevre Koruma Alanında 16 Kurs
Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi Alanında 68 Kurs
Denizcilik Alanında 22 Kurs
Din Eğitimi Alanında 66 Kurs
Eğlence Hizmetleri Alanında 2 Kurs
El Sanatları Teknolojisi Alanında 912 Kurs
Elektrik Ve Enerji Alanında 17 Kurs
Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanında 86 Kurs
Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanında 8 Kurs
Gazetecilik Alanında 5 Kurs
Geleneksel Oyunlar Ve Zeka Oyunları Alanında 6 Kurs
Gemi Yapımı Alanında 10 Kurs
Gıda Teknolojisi Alanında 59 Kurs
Giyim Üretim Teknolojisi Alanında 159 Kurs
Grafik Ve Fotoğraf Alanında 17 Kurs
Güvenlik Hizmetleri Alanında 5 Kurs
Güzellik Ve Saç Bakım Hizmetleri Alanında 32 Kurs
Halkla İlişkiler Ve Organizasyon Hizmetleri Alanında 22 Kurs
Harita Tapu Kadastro Alanında 2 Kurs
Hasta Ve Yaşlı Hizmetleri Alanında 2 Kurs
Havacılık Alanında 10 Kurs
Hayvan Sağlığı Alanında 4 Kurs
Hayvan Yetiştiriciliği Alanında 28
Hukuk Alanında 2 Kurs
İnşaat Teknolojisi Alanında 108 Kurs
İtfaiyecilik Ve Yangın Güvenliği Alanında 4 Kurs
Kağıt Üretim Teknolojisi Alanında 2 Kurs
Kimya Teknolojisi Alanında 43 Kurs
Kişisel Gelişim Ve Eğitim Alanında 218 Kurs
Konaklama Ve Seyahat Hizmetleri Alanında 23 Kurs
Kuyumculuk Teknolojisi Alanında 23 Kurs
Madencilik Ve Maden Çıkarma Alanında 49 Kurs
Makine Teknolojisi Alanında 71 Kurs
Matbaa Teknolojisi Alanında 11 Kurs
Metal Teknolojisi Alanında 47 Kurs
Metalurji Teknolojisi Alanında 16 Kurs
Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanında 41 Kurs
Muhasebe Ve Finansman Alanında 34 Kurs
Müzik Aletleri Yapımı Alanında 10 Kurs
Müzik Ve Gösteri Sanatları Alanında 179 Kurs
Okuma Yazma Alanında 5 Kurs
Ormancılık Alanında 2 Kurs
Öğretmenlik Ve Öğretim Alanında 19 Kurs
Pazarlama Ve Perakende Alanında 17 Kurs
Plastik Teknolojisi Alanında 21 Kurs
Radyo Televizyon Alanında 9 Kurs
Raylı Sistemler Teknolojisi Alanında 8 Kurs
Sağlık Alanında 10 Kurs
Sanat Tasarım Alanında 34 Kurs
Seramik Ve Cam Teknolojisi Alanında 48 Kurs
Sosyal Hizmetler Ve Danışmanlık Alanında 6 Kurs
Sosyoloji Ve Kültürel Araştırmalar Alanında 7 Kurs
Spor Alanında 228 Kurs
Tarım Teknolojisi Alanında 146 Kurs
Tekstil Teknolojisi Alanında 97 Kurs
Tesisat Teknolojisi Ve İklimlendirme Alanında 59 Kurs
Uçak Bakım Alanında 2 Kurs
Ulaştırma Hizmetleri Alanında 18 Kurs
Yabancı Diller Alanında 128 Kurs
Yaşayan Diller Ve Lehçeler Alanında 22 Kurs
Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Alanında 6 Kurs
Yer Bilimleri Alanında  7 Kurs
Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanında 59 Kurs
Yönetim Ve İdare Alanında 4 Kurs
Toplam: 3815 Kurs Açılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 168 YORUM
 1. Merve dedi ki:

  Açık öğretim lise kaydı olanlar Halk eğitim merkezlerinde çalışabilir mi imam hatip terk olanlar için öyle bişey duydum bayanlar için varmis doğru

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   bilgimiz yoktur.

 2. Patrick dedi ki:

  Merhaba, 6 Mart 2023 tarihinde Alanya’daki eğitim merkezinde Alanya entegrasyon kursu izledik. Bugüne kadar eğitimden sertifika alamadık, bu sertifikayı almak için herhangi bir şey yapmamız gerekiyor mu? Saygılarımla, Patrick J.C. De Meuter , Brigitte Hubertine De Gussem

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   eğitimi aldığınız halk eğitim merkezi ile görüşün, her kurs için sertifika verilmez, bazı kurslar için sadece katılım belgesi verilir.

 3. Aynülhayat dedi ki:

  İyi günler İstanbul Anadolu yakası dayım 4 6 yaş okul öncesi 380 saatlık kurslarımız açılacak mı? Bu dönem veya şuan kayıt yaptırabılcegm halk eğitim merkezi neresi acaba?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Okul Öncesi Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi Kursu İstanbul Anadolu Yakası
   Sultanbeyli Celal Gündoğdu Halk Eğitim Merkezi 28 Şubat 2023 Başlangıç, 18 Temmuz 2023 Bitiş. Kurs Yeri Hem Kurs Binası.
   Hafta İçi Her Gün Saat 09:30-12:30.
   Sultanbeyli Celal Gündoğdu Halk Eğitim Merkezi, Kurs Yeri Hem Binası, 28 Şubat 2023 Başlangıç, 20 Temmuz 2023 Bitiş. Hafta İçi Her Gün Saat 13:00-16:00.

 4. Gizem dedi ki:

  Mrb yks için kurs varmı ?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   DYK destekleme ve yetiştirme kursları açılıyor. kayıtlar 27 ağustos 2 eylül 2022 tarihleri arasında alındı.

 5. Sinem dedi ki:

  Selamlar diksiyon ve cocuk gelişimi eğitimi kursuna katılmak istiyorum diksiyon kursu çankaya ilçesinde gözüküyor ama ücretsiz mi tam emin olamadım yardımcı olur musunuz

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Halk eğitim merkezinde ise ücretsiz olarak açılır, her hangi bir kurum ile işbirliği halinde açılmış ise ücretli olabilir. Kursun yapılacağı yere bakınız. Çahem yazanlar Çankaya halk eğitim merkezidir.

 6. sharear dedi ki:

  hi
  I am a foreigner , living with TRP and my time going to finish to stay in Turkey. I am interested to study long term Turkish language course. But my stay permission not more than 25 days.
  I want to study but need to stay. Is there a solution i can apply for residence visa to study in your institution?
  best regards

 7. Ibrahim dedi ki:

  İstanbul avrupa yakasından yazıyorum şu an türkçe dil kursu var mı?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Yabancılar İçin Türkçe Seviye A1
   Bağcılar Halk Eğitim Merkezi Kurs Yeri Bağcılar Hem 4 Nisan 2022 Başlangıç.
   Bayrampaşa Halk Eğitim Merkezi Kurs Yeri Bayrampaşa Hem 1 Nisan 2022 Başlangıç.
   Beylikdüzü Halk Eğitim Merkezi Merkez Bina 1 Nisan 2022, 2 Nisan 2022, 6 Nisan 2022, 9 Nisan 2022, 12 Nisan 2022, 13 Nisan 202226 Mayıs 2022 Başlangıç.
   Beyoğlu Halk Eğitim Merkez Bina 4 Nisan 2022 Başlangıç.
   Fatih Halk Eğitim Kurs Yeri Derviş Ali Semt Konağı 5 Nisan 2022 Başlangıç.
   Kağıthane Halk Eğitim Merkezi Merkez Bina 24 Mart 2022 Başlangıç.
   Küçükçekmece Halk Eğitim Merkezi 28 Mart 2022 Başlangıç.

 8. Gamze dedi ki:

  Ben aşçılık kursuna katılmak istiyorum İstanbul’da oturuyorum bunun için ne yapmam gerekir bana yardımcı olur musunuz

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Halk eğitim merkezlerinden yada e-yaygın sisteminden kayıt olunabilir.

   Kurs
   Kurs Yeri
   Başlangıç

   Aşçı Yardımcısı

   Adaylar Halk Eğitim Büyükada Şehit Murat Yüksel İlokulu

   24/03/2022

   Aşçı Yardımcısı

   Beşiktaş Halk Eğitim Maslak İl Jandarma

   01/04/2022

   WFP Aşçı Çırağı Gelişim

   Eyüp Halk Eğitim Pirinççi Esmek

   16/03/2022

   Aşçı Yardımcısı

   Güngören Halk Eğitim Ghem

   14/03/2022

   Aşçı Yardımcısı

   Güngören Halk Eğitim Hanımeli Konağı

   24/03/2022

   Aşçı Çırağı

   Kadıköy Erenköy Zihnipaşa Halk Eğitim Erenköy Zihnipaşa Hem

   16/03/2022

   Aşçı Yardımcısı

   Kağıthane Halk Eğitim Merkez

   18/03/2022

   Aşçı Çırağı

   Küçükçekmece Halk Eğitim Kadın Eşitlik Merkezi

   23/03/2022

   Aşçı Yardımcısı

   Şile Halk Eğitim Merkezi Merkez

   15/03/2022

 9. Nermin dedi ki:

  Trabzon’dan yazıyorum eczane yardımcılığı kursu varmi

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Eczane kalfası sertifika programı
   Eczacı odaları ve üniversitelerin sürekli eğitim merkezleri tarafından düzenleniyor.
   Sakarya üniversitesi uzaktan eğitim
   https://sausem.sakarya.edu.tr/3/3184/egitim/eczaci-kalfasi-sertifika-programi-uzaktan-egitim

 10. İsim dedi ki:

  Bilişim kursu yaş sınırı nedir

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Bilişim Teknolojisi Alanındaki Kurslarda Farklı Kayıt Koşulları Bulunur
   Bilgisayar İşletmenliği Kursu (163 Saat) İçin 13 Yaşını Tamamlamış Olmak En Az İlkokul/İlköğretim Mezunu Olmak
   Bilgi Güvenliği Ve Bilinçlendirme Eğitimi 17 Saat, 10 Yaşını Tamamlamış Olmak, Okur Yazar Olmak.
   Bilgisayar Sistem Bakım Onarım Kursu 158 Saat, 13 Yaşını Tamamlamış Olmak, En Az İlkokul Mezunu Olmak.
   Bilgisayarsız Temel Robotik Kodlama 72 Saat, 6 Yaşını Tamamlamış Olmak.
   Çoğunlukla 13 Yaş Ve Üzeri…

 11. Sevda Mensur dedi ki:

  Aşçılık kursuna katılmak istiyorum 30 senedir yemek yapıyorum

  1. Gamze dedi ki:

   Bilgi alırsanız bana da yardımcı olur musunuz

 12. Zübeyde dedi ki:

  Direksiyon eğitmenliği kursuna kayıt olmak istiyorum

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Halk Eğitim Merkezlerinden Yada E-Yaygın Sisteminden Kurslara Kayıt Olunabilir, Kurs Açılması Talebinde Bulunulabilir.

 13. Elif dedi ki:

  Güzellik ve Saç bakımı kursu halk eğitimde kaç ay sürüyor

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Güzellik Ve Saç Bakım Hizmetleri Alanında 32 Adet Farklı Kurs Açılabiliyor.
   Kurslara Halk Eğitim Merkezlerinden Yada E-Yayın Sisteminden Kayıt Olunabilir, Kurs Açılması Talebinde Bulunulabilir.

   Kurs Süre

   Cilt Bakımı Hizmetleri

   469

   Cilt Bakımı Teknikleri

   377

   Cilt Bakımı Ve Epilasyon

   521

   Cilt Bakımı Ve Temel Makyaj

   525

   El Bakımı

   110

   El Ve Ayak Bakımı

   249

   Epilasyon Depilasyon

   200

   Foto Epilasyon (Ipl) Uygulama

   66

   Fön Çekimi

   234

   Güzellik Hizmetleri Elemanı

   2144

   Kalıcı Makyaj

   348

   Kese Köpük Masajı

   208

   Klasik Masaj Teknikleri

   249

   Kozmetik Ürünleri Tanıtma Ve Uygulama

   317

   Kuaför

   2224

   Makyaj Elemanı

   2304

   Makyaj Yapma Teknikleri

   208

   Makyör-Makyöz

   497

   Manikürist

   310

   Masaj Uygulayıcı

   312

   Protez Tırnak

   80

   Saç Bakımı Ve Yapımı

   717

   Saç Renklendirme

   327

   Saç Sakal Kesimi

   372

   Saça Geçici Ve Kalıcı Şekil Verme Teknikleri

   357

   Sahne Makyajı

   306

   SPA Personel Eğitimi

   392

   SPA Yöneticisi

   528

   Temel Makyaj

   176

   Tırnak Süsleme

   56

   Vücut Bakımı ve Masaj Elemanı

   2160

   Yüz ve Vücut Masajı

   312

   1. Sema dedi ki:

    Kaydini nereden yapicam acaba

    1. Güncel Eğitim dedi ki:

     kayıtlar halk eğitim merkezlerinden yada e-yaygın sisteminden yapılabilir.

 14. Recep AĞGÜN dedi ki:

  Meb onaylı Kat hizmetleri alan görevlisi 756 saatlik belgeye ihtiyacım

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   kat hizmetleri elemanı kursu (356 saat) halk eğitim merkezlerinden yada e-yayın sisteminden kayıt olunabilir, kurs açılması talebinde bulunulabilir.

 15. Türkan unal dedi ki:

  Merhaba ben yaşlı ve hasta bakım kurslarına nasıl kayıt olabilirim

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   halk eğitim merkezlerinden yada e-yaygın sisteminden kayıt alınan kurslara kayıt olunabilir, kurs açılması talebinde bulunulabilir.

 16. Cansu dedi ki:

  Merhaba özel eğitim sertifikası için kurs acilacakmi bilgi verirmisiniz

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   e-yaygın sisteminden kayıt alınan kurslar görülebilir.

 17. Esra dedi ki:

  Merhaba. Halk eğitim kursunda muhasebe kursuna kayıt için 250 tl istiyorlar.Böyle bir şey mümkün mü?

 18. ÖZLEM ALTAY dedi ki:

  MERHABA
  E YAGIN SİSTEMİNDEN KAYIT OLDUĞUMUZD AUZAKTAN EĞİTİM Mİ YOKSA YÜZ YÜZE EĞİTİM Mİ?_

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   kayıt ekranında görünüyor.

  2. Serranur dedi ki:

   Merhabalar, Tıbbi sekreterlik ve biyomedikal cihaz teknolojisiyle ilgili kurs varmı

   1. Güncel Eğitim dedi ki:

    Biyomedikal cihaz teknolojileri alanında
    Biyomedikal Teknik Servis Destek Elemanı (516 saat)
    Modülü: https://e-yaygin.meb.gov.tr/download.ashx?fileID=1543
    Hasta kabul işlemleri kursu 2017 eylül ayı itibariye kurs programlarından kaldırıldı.

 19. Şerife çekin dedi ki:

  4 6 yaş çocuk eğitimi kursuna kayıt yapmak istiyorum nasıl ve nerden acaba yardımcı olurmusunuz

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Halk Eğitim Merkezlerinden Yada E-Yaygın Sistemi Üzerinden Kayıt Alınan Kurslara Kayıt Olunabilir, Kurs Açılması Talebinde Bulunulabilir.

 20. Aliye Cana Özkesin dedi ki:

  Saz ve resim kursları Kartal/Soğanlık

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Kayıt alınan bağlama kursu bulunmuyor.
   Resim sanat eğitimi kursu imsek kordonboyu kurs merkezi 19 ekim 2021 başlangıç, 25 nisan 2022 bitiş. Pazartesi ve Salı günleri saat 09:00-16:20.
   https://kursiyer.ibb.istanbul/

 21. Zübeyde dedi ki:

  Modelistlik kursu varmı ve nerede veriyorlar

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Halk eğitim merkezlerinde aşağıdaki kurslar taleplere göre açılabilir.
   Ayakkabı Modelisti 2472 saat
   Çocuk Giyim Modelisti 2352 saat
   Deri Giyim Modelisti 2544 saat
   Erkek Giyim Modelisti 2224 saat
   İç Giyim Modelisti 2400 saat
   Kadın Giyim Modelist Yardımcılığı 584 saat
   Kadın Giyim Modelisti 2536 saat
   Saraciye Modelisti 2080 saat
   e-yaygın sisteminden kayıt alınan kurslar görülebilir, kurslara kayıt olunabilir, açılması talep edilen kurslar için kurs talebinde bulunulabilir.

 22. SİNEM dedi ki:

  MERHABA ,MUHASEBE KURSUNA E YAGIN DAN KAYIT OLDUM ONAYLANDI BU AYIN 6 SINDA BAŞLICAK.ANCAK BANA YAKIN İLÇEDE AYNI KURS AÇILDI.BU YAKIN OLAN İLÇEYE KAYIIT OLMAK İSTİYORUM NE YAPMAM GEREKLİ?DERS SAAT ÇAKIŞMASINDAN HATA VERİRİR MI ,KAYIT SİLME İŞLEMİ E YAYGINDAN NASIL YAPILIR? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Kayıt olduğunuz halk eğitim merkezinden kaydınızı silmeniz gereklidir.

 23. Aliş dedi ki:

  Muhasebe kayıtları son gün nezaman

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Halk eğitim kursları yıl boyunca açılabiliyor. Halk eğitim merkezlerinden yada e-yaygın sisteminden kayıt olunabilir.

   1. Berfin dedi ki:

    Merhaba 17 yaşındayım lise diplomam yok henüz bn güzellik kursuna veya sağlık kursuna başvurusu yapabilirmiyim

    1. Güncel Eğitim dedi ki:

     yapılabilir, kurslara göre değişmekle birlikte çoğunlukla 13 – 14 yaşını tamamlamış olmak…

 24. Meltem duyar dedi ki:

  Sekreter kursları veriyorlar mı aksarydan yazıyorum şimdiden tskr ederim

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Temel Sekreterlik Hizmetleri 344 Saat
   Sekreterlik 802 Saat
   Hukuk Sekreteri 2064 Saat
   Sayfa Sekreteri 2112 Saat
   Ticaret Sekreteri 2064 Saat
   Yönetici Sekreteri 2040 Saat
   Taleplere Göre Açılabilir.

   1. Berfin dedi ki:

    Merhaba ben 17 yaşındayım sağlık kursu halk eğitim merkezi de varmı ve kayıt olunabilir miyim

    1. Güncel Eğitim dedi ki:

     sağlık alanında 18 saat süreli ilk yardım kursu açılabilir. 14 yaş ve üzeri en az ilkokul mezunu olanlar kayıt olabilir.

BİR YORUM YAZ