17.08.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Halil Kaya Gedik Kaynakçılık Beceri Yarışması

Halil Kaya Gedik Kaynakçılık Beceri Yarışması

Halil Kaya Gedik Kaynakçılık Beceri Yarışması

İstanbul Gedik Üniversitesi 6. Halil Kaya Gedik Kaynakçılık Beceri Yarışması Düzenliyor.

Yarışma Ödülleri

Öğrenci Ödülleri
Birincilik Ödülü Tablet Artı Kupa Arta Başarı Belgesi
İkincilik Ödülü Tablet Artı Kupa Arta Başarı Belgesi
Üçüncülük Ödülü Tablet Artı Kupa Arta Başarı Belgesi
Mansiyon Ödülü Tablet Artı Kupa Arta Başarı Belgesi

Öğretmen Ödülleri
Kupa Arta Başarı Belgesi

Okul Ödülleri

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

a. İstanbul birincisi olan okula,1 adet kaynak makinası (GKM 420 2G) ve okulda temrin malzemesi olarak kullanılmak üzere 5 makara özlü tel,

b. İstanbul ikincisi olan okula 1 adet kaynak makinası (GKM 350 G) ve okulda temrin malzemesi olarak kullanılmak üzere 3 makara özlü tel,

c. İstanbul üçüncüsü olan okula 1 adet kaynak makinası (GKM 250 G) ve okulda temrin malzemesi olarak kullanılmak üzere 2 makara özlü tel,

d. Yarışmaya katılan her okula plaket,

f. Her katılımcıya (yarışmacı öğrenci ve danışman öğretmene) katılım belgesi verilecektir.

Ülkemizde kaynak konusunda nitelikli gençlerin yetişmesine katkıda bulunmak, kaynak teknolojisinde farkındalık yaratmak ve gençleri bu alanda uzmanlaştırmaya teşvik etmek amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, İstanbul Gedik Üniversitesi, Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı ve Gedik Kaynak Sanayi ve Ticaret AŞ. Arasında yapılan 22/01/2020 tarihli Protokol çerçevesinde ve Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı Sponsorluğunda; İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı resmî ve özel mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının metal teknolojileri alanında öğrenim gören öğrencilerin katılacağı Halil Kaya Gedik Kaynakçılık Beceri Yarışması düzenlenecektir.

İstanbul ilindeki mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının metal teknolojileri alanı ve örgün eğitimde bulunan 10., 11. veya 12. Sınıf öğrencilerinin katılacağı Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı Salonunda 13 Mayıs 2022 tarihinde yapılacak olan Halil Kaya Gedik Kaynakçılık Beceri Yarışması; Metal Aktif Gaz Kaynağı kategorisinde gerçekleştirilecektir.

Yarışmanın duyurusu, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Gedik Holding, İstanbul Gedik Üniversitesi ve Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı internet sayfaları ile www.gedikkaynakcilikyarismasi.com’ndan yapılacaktır.

Metal teknolojileri alanında yapılan çalışmaların ve gelişmelerin paylaşılması, karşılıklı bilgi alışverişinde bulunulması amacıyla yarışmaya katılan okulların varsa metal veya kaynakçılık alanında çalışmalarından seçtiği bir tanesini sergilemeleri için yarışma salonunda stantlar kurulacaktır.

Başvuru / Kayıt Ve Genel Kurallar

1. Yarışmaya katılacak olan okullar, Millî Eğitim Bakanlığı İlköğretim ve Orta Öğretim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliğinde belirlenen ilke ve esaslara uygun olarak hareket ederler.

2. İstanbul Gedik Üniversitesi Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı Salonunda 13 Mayıs 2022 tarihinde düzenlenecek yarışmaya İstanbul’daki mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören metal teknolojileri alanı ve örgün eğitimde yer alan 10. 11. veya 12. sınıf öğrencileri katılacaktır.

3. Okul idaresi tarafından belirlenen 1 (bir) öğrenci ve 1 (bir) danışman ile yarışmaya okul bazında katılım sağlanacaktır.

4. Halil Kaya Gedik Kaynakçılık Beceri Yarışmasının kayıt işlemleri, okul idaresince seçilen öğrencilerin bilgilerini içerecek şekilde 4 Nisan 2022- 30 Nisan 2022 tarihleri arasında yukarıda belirtilen internet adreslerinde yayınlanacak olan başvuru formunun okul idaresi tarafından elektronik ortamda doldurulmasıyla gerçekleştirilecektir.

5. Başvuru formunun çıktısı okul müdür/müdür yardımcılarınca imzalanıp mühürlenecek ve yarışmadan önce yetkililere teslim edilecektir. Başvurusu kurumlarınca onaylanmayan öğrenci yarışmaya alınmayacaktır.

6. Yarışma saat 10.00-16:00 saatleri arasında yapılacaktır.

7. Yarışma alanına yarışmacılar ve saha görevlileri dışında kimse girmeyecektir.

8. Yarışmadan önce veya sonra, rakiplerini, hakemleri ve görevlileri aşağılayıcı hareketlerde bulunan yarışmacılar ve danışmanları; katıldıkları bütün yarışmalardan eleneceklerdir.

9. Yarışma süresince doğabilecek anlaşmazlıklar hakem heyeti tarafından kesin karara bağlanacaktır.

10. Yarışmacılar, hakem heyeti tarafından belirlenen iş güvenliği kurallarına uyacaklar, kendilerine yarışma sırasında kullanılmak üzere maske, önlük ve kaynakçı eldiveni verilecektir.

11. Ekip sorumlusu danışman öğretmenler öğrencilerine, rakiplerinin yarışmanın bir parçası olduğunu anlatarak kazananın tebrik edilmesi gerektiğini ve kaybedene de saygı duyulması gerektiğini anlatacaklardır.

Yarışmayla İlgili Giderlerin –Karşılanması

Yarışmaya katılan öğrenciler ile danışman öğretmenlerin yemek, çay, kahve vs. ikram giderleri Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfınca karşılanacaktır.

Ödüller
Yarışmada dereceye giren öğrencilere, danışman öğretmenlere, okul/kurum müdürlüklerine İstanbul Gedik Üniversitesi tarafından verilecek ödüller yarışma duyurusuyla birlikte yukarıda belirtilen internet sayfalarından ilan edilecektir.

İlk üçe giren öğrencilere birer adet tablet, kupa ve Başarı Belgesi ve danışman öğretmenlere kupa ve Başarı Belgesi verilecektir. Yarışmaya katılan ve hakem heyetinin belirleyeceği bir öğrenciye mansiyon ödülü olarak birer adet tablet, kupa ve Başarı Belgesi, danışman öğretmene ise kupa ve Başarı Belgesi verilecektir.

Yarışmada dereceye giren okula ödül olarak;
a. İstanbul birincisi olan okula,1 adet kaynak makinası (GKM 420 2G) ve okulda temrin malzemesi olarak kullanılmak üzere 5 makara özlü tel,

b. İstanbul ikincisi olan okula 1 adet kaynak makinası (GKM 350 G) ve okulda temrin malzemesi olarak kullanılmak üzere 3 makara özlü tel,

c. İstanbul üçüncüsü olan okula 1 adet kaynak makinası (GKM 250 G) ve okulda temrin malzemesi olarak kullanılmak üzere 2 makara özlü tel,

d. Yarışmaya katılan her okula plaket,

f. Her katılımcıya (yarışmacı öğrenci ve danışman öğretmene) katılım belgesi verilecektir.

Kapanış Ve Ödül Töreni
Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri 13 Mayıs 2022 tarihinde yarışma salonunda yapılacak kapanış ve ödül töreninde verilecektir.

Yarışma Takvimi
Başvuru Ve Kayıt İşlemleri 4 Nisan – 13 Mayıs 2022
Yarışma Tarihi 13 Mayıs 2022 Saat 10:00-16:00
Sonuçların Açıklanması 13 Mayıs 2022 Saat 16:00.

Yarışma Şartnamesi Ve Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ