28.09.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Genç Memur-Sen Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi Yarışması

Genç Memur-Sen Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi Yarışması

Genç Memur-Sen Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi Yarışması

Genç Memur-Sen Konfederasyonu Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Türkiye Geneli Resmi Ve Özel Tüm Lise Ve Dengi Okul Öğrencileri Katılabilir.

Projenin Konusu
Orta Öğretim Düzeyinde Eğitim Gören Öğrencilere Yönelik Olarak Hazırlanan Bir Bilenle Bilge Nesil Kültür Ve Edebiyat Kategorisi, Bilim Ve Teknoloji Kategorisi Adında 2 Kategoriden Oluşmaktadır.

Kültür Ve Edebiyat Kategorisinde Ek-1’de Yer Alan Kitaplardan 4 Tanesi İl Proje Koordinasyon Kurulu Tarafından Belirlenerek Eğitim-Bir-Sen Şubeleri Tarafından Yerel İmkanlar Kullanılarak Temin Edilir, İl Ve İlçe Merkezlerinde Belirlenecek Olan Orta Öğretim Seviyesindeki Öğrencilere Proje Kapsamında Danışman Öğretmenler Arayıcılığı İle Okutulur.

Bir Eğitim Öğretim Yılında Birinci Dönem 2 Kitap, İkinci Dönem 2 Kitap, Toplam 4 Kitap Okutulur.

Proje Koordinasyon Kurulunca 4 Kitap Belirlenirken Önceki Yıllarda Kitaplardan Okutulmamış Olması Gerekir.

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

Gerçekleşecek Kitap Okuma Süresi Sonunda Öğrencilerin Okudukları Eserlerle İlgili Kompozisyon Yazmaları Sağlanır.

Kompozisyonlar Kompozisyon Değerlendirme Komisyonu Tarafından Değerlendirilip, Her Eserle İlgili En İyi Kompozisyonu Yazanlar Arasından İlk 3 Dereceye Girmeye Hak Kazanan Orta Öğretim Öğrencisine İl Merkezinde Düzenlenecek Salon Programında Uygun Görülecek Olan Hediyeler Takdim Edilir.

Bilim Ve Teknoloji Kategorisinde Danışman Öğretmenler Ve Öğrenciler Tarafından Ek-4’de Bulunan Alanlardan Bir Tanesi Belirlenerek Kademesinde Projeye Dahil Olan Öğrenci Grubu İle Çalışılır. Bu Gruba Proje Ekibi Denir.

Her Danışman Öğretmen En Fazla 5 Ortaöğretim Öğrencisinden Oluşan Bir Grup İle Çalışma Yürütür.

Bir Eğitim Öğretim Yılında İlgili Dönem Süresince Her Proje Ekibi Danışman Öğretmen Rehberliğinde Ek-4’teki Alanlardan 1 Alan Belirleyip Bu Alanda İlgili 1 Ürün Ortaya Çıkarır.

Ortaya Çıkarılan Ürünler Bilim Ve Teknoloji Kategorisi Yarışma Jürisi Tarafından Ek-5’deki Değerlendirme Ölçeğine Göre Değerlendirilip, İl Genelinde En Yüksek Puanı Alan İlk 3 Ürün Ödüllendirilir.

Bu Kategoride Katılım Sağlayan Öğrenci Gruplarının Ürünleri Yıl Sonu Buluşmasının Gerçekleştirildiği Salonda Sergilenir.

Proje Koordinasyon Kurulu Ve İlçe Koordinasyon Kurulları Tarafından İl Merkezi Ve İlçelerin Sosyo-Ekonomik Ve Nüfus Değişkenleri Dikkate Alınarak, Kaç Okulda Bu Projenin Uygulanabileceği Kararlaştırılır.
Belirlenen Okulların İşyeri Temsilcisinin Katkıları İle Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi Danışman Öğretmenleri Belirlenir.

Yukarıdaki Sürece Ek Olarak Eğitim-Bir-Sen Şube Ve İlçe Başkanlıkları, Genç Memur-Sen İl Ve İlçe Başkanlarıyla Çalışmalar Süresince İstişare Halinde Koordinasyonu Sağlayarak, Çalışmayı Yürüten Danışman Öğretmenlerle Periyodik Aralıklarla Değerlendirme Toplantıları Yapar, Kitap Okumasına Yaptıran Öğretmen Ve Öğrenciyi Motive Edecek Sosyal Çalışmalar Yürüterek Katkı Sağlar.

Kültür Ve Edebiyat Kategorisinde Danışman Öğretmenler Tarafından Gönüllü Olarak Bu Görevi Üstlendikleri Okullarda Bu Çalışmaya Katılacak Öğrenciler, Her Öğretmene 10 Öğrenci Düşecek Şekilde, Belirlenir.

Bilim Ve Teknoloji Kategorisinde Tarafından Gönüllü Olarak Bu Görevi Üstlendikleri Okullarda Bu Çalışmaya Katılacak Öğrenciler, Her Öğretmene 5 Öğrenci Düşecek Şekilde, Belirlenir.

Yarışma Şartnamesini İndirmek İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ