<style>.lazy{display:none}</style>
17.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Genç Kitaplar Ulusal Kısa Film Yarışması

Genç Kitaplar Ulusal Kısa Film Yarışması

Genç Kitaplar Ulusal Kısa Film Yarışması

Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı Genç Ulusal Kitaplar Kısa Film Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Türkiye Geneli Tüm Lise Ve Üniversite Ön Lisans, Lisans Ve Yüksek Lisans Eğitimine Devam Eden Öğrenciler İle Yurt Dışında Üniversite Öğrenimi Gören Tüm T.C Vatandaşları Katılabilir.

Mühürlü Kalplerin Anahtarı Merhamet 3. Genç Kitaplar Ulusal Kısa Film Yarışması
Hafız İmdat Gündoğar Anısına

Yarışmayı Düzenleyen Kurum: Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı
Yarışma Türü: Kısa Film Yarışması
Yarışmanın Kapsamı: Türkiye Geneli Lise Ve Üniversite Öğrencileri İle Yurt Dışındaki T.C Vatandaşı Üniversite Öğrencileri
Kimler Katılabilir: Lise Ve Üniversite Ön Lisans, Lisans Ve Lisansüstü Öğrencileri
Başvuru Şekli: Ön Başvuru Formu E-Posta, Kısa Film Gönderme Online Form

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 50 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 30 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 20 Bin Türk Lirası
Jüri Özel Ödülü 10 Bin Türk Lirası
En İyi Afiş Ödülü 5 Bin Türk Lirası

Yarışmanın Adı
Genç Kitaplar Kısa Film Yarışması

Ads

Yarışmanın Konusu
Mühürlü Kalplerin Anahtarı MERHAMET

Yarışmanın Amacı
Genç Kitaplar ile günümüzde yaygınlaşan ve gençlere ufuk vermeyen, sadece ekonomik kaygı taşıyan sayısız neşriyatın (Kitap, dergi, gazete vb.) olduğu düşüncesinden yola çıkarak, gençler tarafından okunması gereken çok daha önemli kaynakların olduğunun farkındalığı için gayret edilmektedir.

Bu minvalde çağın gereklilikleri çerçevesinden hareketle bir “Kısa Film Yarışması” düzenlemekteyiz. Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı olarak üçüncüsünü planladığımız kısa film yarışmasıyla gençlere daha çok alan açmayı, onları kadim değerlerimiz etrafında bir araya getirmeyi ve onların dinamizmini bu değerler üzerinden harekete geçirmeyi hedefliyoruz. Son iki yıldır “KİTAP” ve “VEFA” konu başlıklarıyla çıktığımız bu yolda 2024 yılında da başta savaşların ve globalleşen dünya üzerinde ki narsizim tehlikesinden yola çıkarak en çok ihtiyacımız olan “MERHAMET” duygusuna gençlerin gözüyle tüm ülkemizde dikkat çekmek istiyoruz.

Bu vesile ile insan ilişkileri, ahlaki değerler, yardımseverlik, vicdan, adalet, çocuk sevgisi, evsizlere, yoksullara, engellilere, yetimlere, kimsesizlere, yardım etme, barışın merhameti en büyük meyvesinin BARIŞ olduğuna dair başlıkları içeren konularda gençlerin dikkatini çekmek amacıyla bu yarışma düzenlenmektedir. Ayrıca bir diğer amacımız da kısa film alanında amatör gençlere kendilerini geliştirmeleri ve bu sektörde alt yapı oluşturmaları ve tecrübe kazanmaları için fırsatlar sunmaktır.

Kimler Başvurabilir?
Yarışmaya, Türkiye Cumhuriyeti’ndeki tüm lise öğrencileri ve üniversitelerde ön lisans, lisans, yüksek lisans eğitimine devam edenler ve yurtdışında üniversite öğrenimi görmekte olan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları katılabilir.
Dolayısıyla projemizde 81 ildeki tüm üniversiteler ve yurt dışındaki Türkiye Vatandaşı öğrencileri katılabilmektedir.

*ön Seçici Kurul ve Seçici Kurul üyeleri ve bunların birinci dereceden akrabaları ile yarışmada bizzat görev alanlar ve yakınları yarışmaya katılamazlar.

Başvuru Koşulları

• Yarışma Kısa Filme ilgi duyan tüm sanatsever Lise ve Üniversite öğrencilerine açıktır.

• Yarışma dili Türkçedir.

• Filmler belirtilecek sistem üzerinden (youtube hesabına liste dışı olarak eklenmesi ve linkinin başvuru formunda bildirilmesi gerekmektedir) tarafımıza gönderilmelidir. Genç Kitaplar Kısa Film Komitesi uygun gördüğü takdirde ilgili filmin kopyasını çeşitli formatlarda talep etme hakkına sahiptir.

• Teknik sorunlar içeren (Yanlış kayıt, orantısal problemler, seste patlama veya bozukluklar v.b.) filmler, yarışma dışı bırakılır.

• Yarışmacı (bireysel veya yapım ekibi adına yönetmen) yarışmaya sadece tek bir yapıt ile katılabilir.

• Yarışma süresi (Ön ve arka jenerik süresi dahil) 10 dakikayı aşmamalıdır. Yarışma Yürütme Kurulu gerekli gördüğü durumlarda, sürede %10 (yüzde on)’luk bir dilimde istisna yapma hakkına sahiptir.

• Yarışmaya gönderilen bütün filmler arşivlenir.

• Yarışmaya başvuran filmlerde kullanılacak müziklerin telifsiz yahut telif hakkı sorunu bulunmadığına dair hak sahiplerinden alınmış ıslak imzalı muafiyet belgesi başvuruya eklenmelidir.

• Yarışmaya katılacak filimler, ilan edilen konuda olmalıdır.

• Başvuru belgesinde belirtilecek tüm bilgilerin doğruluğunun sorumluluğu başvuru sahibine aittir. Belirtilen bilgiler nedeniyle doğabilecek her türlü hukuksal sorumluluk başvuru sahibine aittir. Katılımcılar Yarışma Şartnamesi ve Başvuru Formlarının tüm hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılır.

• Türkiye Cumhuriyeti’nin yayıncılıkla ilgili yürürlükteki yasaları kapsamındaki kanunlara, uluslararası sözleşmelere aykırı yapımlar ve herhangi bir ulusa, ülkeye, dine hakaret eden veya propaganda niteliği taşıyan, şiddeti, savaşı, uyuşturucu kullanımını veya pornografiyi destekleyen, her türlü fanatizmi öven yapımlar ile reklam unsuru taşıyan yapımlar yarışmaya katılamazlar. Katılması dahilinde değerlendirme dışı kalır.

• Her film, sadece 1 hikaye anlatmalıdır.

• Filmler en az 1080p çözünürlükte, mp4, mpeg2 ya da mov formatında olmalıdır.

• Kısa filmler, kurmaca, belgesel, deneysel, animasyon film türlerinden biri olabilir.
• Yarışmaya katılacak filmler fotoğraf makinası, cep telefonu, video kamera vb. olanaklardan yararlanılarak HD kalitesinde çekilebilir.

• Film yönetmeni belirtilen kademelerin birinde öğrenci olmak zorundadır fakat filmde yer alan oyuncuların öğrenci olma zorunluluğu yoktur.

• Yarışmaya gönderilen filmlerde gizli ticari iletişim de dahil olmak üzere, hiçbir ticari iletişim türüne yer verilmemesi gerekmektedir. Filmlerin hazırlanmasında katkısı olan gerçek veya tüzel kişilerin adını, markasını, logosunu, imajını, faaliyetlerini veya ürünlerini tanıtmak amacıyla yaptığı her türlü katkıyı içerdiği tespit edilen başvurular doğrudan reddedilir.

• Yarışmaya başvuru sürecinde katılımcı tarafından Genç Kitaplar ile paylaşılan kişisel veriler, yarışmaya başvuru için talep edilmiş olup 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa uygun olarak muhafaza edilecektir. Katılımcının yarışmaya başvuru yapması halinde 6698 sayılı yasa kapsamından haberdar olduğu ve kişisel verilerini kendi rızası ve onayı ile Genç Kitaplar ile paylaştığı kabul edilir.

• Yarışma projesine ve katılım koşullarına uymayan filmler yarışma dışı bırakılır.

• Seçici Kurul, filmleri içerdikleri belirgin teknik hatalar yüzünden yarışma dışı bırakabilir.

• Yarışmaya gönderilen tüm eserler Ön Seçici Kurul tarafından değerlendirilir, uygun bulunanlar Seçici Kurula gönderilir.

• Yarışmaya gönderilen filmler iade edilmez.

• Yarışma takvimine uyulmadan teslim edilen eserler değerlendirilmeye alınmaz.

Başvuru Formları

Ön Başvuru
Kısa Filmle İlgili Sinopsisler 15.07.2024 Tarihine Kadar
“genckitaplar@gmail.com“ mail adresine gönderilecektir.

Kısa Film Gönderme Formu
https://forms.gle/dkHUrESJr1Herp29A

Yarışma Takvimi
Ön Başvuru İçin Son Tarih: 15 Temmuz 2024
Kısa Filmlerin Son Gönderilme Tarihi: 2 Eylül 2024
Dereceye Girenlerin İlan Edilmesi: 27 Eylül 2024
Ödül Töreni: 26 Ekim 2024

Yarışmaya Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ