<style>.lazy{display:none}</style>
22.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Gemi Mühendisleri Odası İlkokullar Arası Resim Yarışması

Gemi Mühendisleri Odası İlkokullar Arası Resim Yarışması

Gemi Mühendisleri Odası İlkokullar Arası Resim Yarışması

TMMOB Gemi Mühendisleri Odası İlkokullar Arası Resim Yarışması Düzenliyor. Ödüllü Yarışmaya Başvurular Online Olarak Yapılacak.

Yarışmayı Düzenleyen Kurum: TMMOB Gemi Mühendisleri Odası
Yarışma Türü: Resim Yarışması
Yarışmanın Kapsamı: Türkiye Geneli
Kimler Katılabilir: İlkokul Öğrencileri
Başvuru Şekli: Online

TMMOB Gemi Mühendisleri Odası Çocuk Ve Gemi Konulu Resim Yarışması

Yarışma Ödülleri

1. Kategori Ödülleri (1. Ve 2. Sınıf Öğrencileri)
Birincilik Ödülü Android 19 İnç Tablet
İkincilik Ödülü Uzaktan Kumandalı Tekne
Üçüncülük Ödülü Uzaktan Kumandalı Tekne
Dördüncülük Ödülü Uzaktan Kumandalı Tekne
Beşincilik Ödülü Uzaktan Kumandalı Tekne

Ads

Mansiyon Ödülleri
Ata NUTKU Özel Ödülü – Maket Gemi
Ata NUTKU Özel Ödülü – Maket Gemi

2. Kategori Ödülleri (3. Ve 4. Sınıf Öğrencileri)
Birincilik Ödülü Android 19 İnç Tablet
İkincilik Ödülü Uzaktan Kumandalı Tekne
Üçüncülük Ödülü Uzaktan Kumandalı Tekne
Dördüncülük Ödülü Uzaktan Kumandalı Tekne
Beşincilik Ödülü Uzaktan Kumandalı Tekne

Mansiyon Ödülleri
Android 9 İnç Tablet / Storytel 1 Yıllık Abonelik
Android 9 İnç Tablet / Storytel 1 Yıllık Abonelik

Konu
”Önüm Arkam Denizi, Sağım Solum Gemi” konulu Resim Yarışması

Türü
Sulu boya veya pastel boya

Yarışmanın Amacı Ve Kapsamı
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Gemi Mühendisleri Odası (GMO) tarafından her yıl düzenlenen, bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın kutlanması kapsamında düzenlenecek olan resim yarışması ile Türkiye genelindeki ilkokul öğrencilerine; denizi, denizciliği, gemiyi ve gemi mühendisliği mesleğini tanıtmak ve sevdirmek amaçlanmaktadır.

Hedef Kitle
Türkiye genelindeki tüm illerde bulunan ilkokulların 1., 2., 3., 4. sınıf öğrencileridir. Değerlendirme aşamasında 1. ve 2. sınıflar – 3. ve 4. sınıflar olmak üzere iki ayrı kategoride değerlendirme yapılacaktır.

Başvuru Koşulları
Yarışmanın başvuru koşulları aşağıdaki gibidir:

a) Başvuran öğrencilerde aranacak şartlar:

İlkokul 1., 2., 3., veya 4. sınıf öğrencisi olmak
Yarışmaya sadece 1 (bir) eserle katılmak
Yarışmaya sadece 1 (bir) kere katılmış olmak

b) Yarışmaya gönderilecek eserlerde aranacak şartlar:

Resim kağıdı boyutu; 35 x 50 ebat olması
Eserlerin sulu boya ve pastel boya tekniği ile yapılmış olması
Resim görseli JPG formatında
Resim görseli en az 8MP çözünürlükte olmalı
Gün ışığında, flaşsız ve üzerinde herhangi bir yansıma olmayacak şekilde çekilmiş olmalı
Eserlerin özgün olması, başka bir eserden kopya olmaması
Eserin daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış olması
Eserin daha önce bir platformda yayınlanmamış olması

Başvuru Yöntemi
TMMOB Gemi Mühendisleri Odası’nın ”www.gmo.org.tr” adresli internet sitesinde yer alan başvuru formunun doldurulması ardından yapılan resmin görselinin siteye yüklenmesi ile katılım sağlanacaktır.

Katılımcıların velilerinden izin alması ve formda yer alan Velimin İzni Var kutusunun doldurulması zorunludur.

Yarışmanın detayları www.gmo.org.tr internet sitesinde ve TMMOB Gemi Mühendisi Odası’na ait sosyal medya hesaplarında kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Başvuru formu 22 Mart 2024 tarihinde erişime açılacak ve 22 Nisan 2024 tarihinde mesai bitiminde erişime katılacak olup, bu tarihten sonra yarışmaya katılım mümkün olmayacaktır.

Katılım Şartları
Her öğrenci tek bir resim ile yarışmaya katılabilir. Yarışma gönüllülük esasına göre düzenlenecek olup, yarışmaya katılım ücretsizdir.

Her bir katılımcı yarışmaya sadece bir kez katılabilir. Birden fazla katılan yarışmacı diskalifiye edilecektir.

Yarışma, başvuru formunun doldurulduğu tarih itibariyle İlkokul 1., 2., 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin katılımına açıktır. Bu koşullara uymayan katılımcı diskalifiye edilir.

www.gmo.org.tr adresindeki yarışma başvuru formunu dolduran her katılımcı katılım koşullarını ve yarışma şartnamesini kabul ve taahhüt etmiş sayılır.

www.gmo.org.tr adresinde yer alan linkteki başvuru formunda yarışmacı öğrencinin; adı, soyadı, yaşı, sınıf, okulun ismi, okulun adresi, öğrenci ebeveyninin; velisi olduğu çocuğun yarışmaya katılımı hususunda yazılı muvafakati başta olmak üzere, adresi, ili, e-posta adresi ve telefon numaraları bilgileri mutlaka eksiksiz doldurulmalı ve KVKK bilgilendirme kutucuğu işaretlendikten sonra yarışmaya katılacak olan resim yüklenmelidir. Bilgileri eksik olan öğrencilerin resimleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

Yarışmaya katılanlar, katılım formunu velileriyle doldurabilirler. Katılım formunu doldurulabilmesi için velilerinden izin almaları şarttır. “Velimin İzni Var” kutucuğunu dolduranlar velilerinden izin aldıklarını beyan ve taahhüt etmiş sayılır.

Katılımcılar velilerine Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında hazırlanan aydınlatma metnini okutup, onaylarını almakla yükümlüdürler. “KVKK Aydınlatma Metnini Okudum” kutucuğunu dolduranlar velilerinin bu aydınlatma metnini okuduklarını beyan ve taahhüt etmiş sayılır.

TMMOB Gemi Mühendisleri Odası, velilerinin bilgisi ve açık rızası kapsamında, gönüllü olarak sunulan işbu ve benzeri kişisel verileri, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında, “Veri Sorumlusu” sıfatıyla işleyebilecek olup, yarışma gereklilikleri ve yasal zorunluluklar (Örneğin; bir mahkeme kararı ile talep edilmesi hali) dışında açıklamayacaktır. TMMOB Gemi Mühendisleri Odası, ilgili kişilere hukuki düzenlemelere uygun şekilde yapılacak aktarımlar dışında, sair üçüncü kişilere işbu kişisel veri bilgilerini satamaz, kiralayamaz ve/veya hiçbir surette kullandıramaz. TMMOB Gemi Mühendisleri Odası, bu bilgileri; yarışma sonuçları hakkında bildirimde bulunmak, ödülleri teslim etmek, basılı yayınlar göndermek, elektronik posta ile basın bültenleri vb. bildirimler göndermek, ilerleyen dönemlerde yarışmayı daha da etkin kılmak adına ve katılımcılara daha iyi hizmet verebilmek amacıyla, istatistiksel bilgileri (tarayıcı tipi, coğrafi konum, yaş, cinsiyet vb.) ve genel olarak katılımcılar hakkında daha çok bilgi sahibi olmak, katılımcı profilini belirlemek ve benzeri amaçlar için yasal mevzuatın zorunlu kıldığı ve izin verdiği ölçüde kullanacaktır. Katılımcılar ve velileri, kişisel veri sahibi olarak, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 11. maddesi kapsamında talepte bulunma hakkına sahiptir.

TMMOB Gemi Mühendisleri Odası tarafından yarışma formunu dolduranların kişisel bilgileri ancak velilerinden izin alınması koşuluyla paylaşılabilecek olup, katılım formlarındaki bilgi ve beyanlara ilişkin hiçbir hukuki sorumluluk kabul edilmeyecektir.

Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Eserlerin alıntı ve/veya çalıntı olmasından doğabilecek her türlü yasal sorumluluk eser sahibine aittir.

5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereği, ödül alsın veya almasın yarışmaya gönderilen tüm eserlerin her türlü kullanım haklarının bedelsiz olarak yarışmayı düzenleyen TMMOB Gemi Mühendisleri Odası’na ait olacağına peşinen muvafakat etmekle birlikte, eser sahibi olarak telif hakları ve diğer hakları kapsamında hiçbir talepte bulunmayacağını kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.

Eserlerin Değerlendirilmesi
1. ve 2. sınıflar için bir kategori, 3. ve 4. sınıflar için bir kategori olmak üzere 2 kategoride değerlendirilecektir.

Eserler 2 ressam ve 1 resim öğretmeninden oluşturulan bir komisyon tarafından değerlendirilecektir.

Yarışmada dereceye giren ve sergilenmeye değer olan eserler 25 Nisan 2024 tarihinde TMMOB Gemi Mühendisleri Odası’na ait www.gmo.org.tr adlı internet sitesinde ve tüm sosyal medya adreslerinde yayınlanacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 22 Nisan 2024

Yarışmaya Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ