26.06.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Bursa Tabip Odası Öykü Yarışması

Bursa Tabip Odası Öykü Yarışması

Bursa Tabip Odası Öykü Yarışması

Bursa Tabip Odası Öykü Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Türkiye Geneli Herkes Katılabilir.

4 Mart Tıp Bayramı Etkinlikleri Kapsamında; Yazmayı Kendine Uğraş Edinenlerin Öykülerinin Değerlendirilmesi Ve Bursa Tabip Odası Üyeleriyle Buluşturulmasıdır.

Yarışmanın Türü
Öykü

Konu
Serbest

Katılım Koşulları

Sponsorlu

• Yarışma Türkiye çapındadır.
• Başvuru bir öykü ile olmalıdır. Bu öyküler daha önce yayımlanmamış ve ödül almamış olmalıdır. Yarışma herkese açıktır.
• Seçici Kurul üyelerinin birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar.
• Yarışma şartnamesine uygun olmayan ve belirtilen son teslim tarihinden sonra gönderilen öyküler değerlendirmeye alınmaz.
• Yarışmaya gönderilen öykülerin hukuki ve bilimsel sorumluluğu yazarına aittir. Üçüncü kişilerin öykünün telif hakkı konusunda sav ve dilekleri olması durumunda öykü yazarı, uğrayacağı zarara karşı sorumlu olduğunu kabul eder.
• Katılımcılar yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır.
• Seçici kurulun yayımlamaya değer bulduğu öyküleri Bursa Tabip Odası kitap haline getirebilir.

Yarışmaya Gönderilecek Eserlerde Aranacak Koşullar

• Öykü Türkçe yazılmalıdır, çeviri öyküler yarışma dışı tutulacaktır. Öyküler Türk dilinin özgünlüğü korunarak yazılmalı ve en fazla A4 boyutlarında 5 sayfa olmalıdır.

• Yarışmaya katılacak öyküler; normal sayfa (A4) boyutunda, 12 punto, 1,5 aralık bilgisayar oylumunda hazırlanarak 5 kopya halinde çıktı alınmalı, bununla birlikte bir CD’ye kaydedilip hepsi birlikte bir zarfın içine konulmalıdır. Zarfın üzerine asla isim yazılmamalı yalnızca sol üst köşesinde katılımcının belirleyeceği yarışma kodu yazılmalıdır (Yarışma kodu üç harf ile üç rakamdan ibarettir. Örneğin: ABC123, FDG456, HBG380 gibi).

• Kısa özyaşam bilgisi ADRES ve İSİMLERİNİN OLMADIĞI, Yarışma kodunun olduğu kapalı bir zarfa konulmalı.

• Yarışmacılar, yarışmayla ilgili BAŞVURU FORMU’nu doldurup imzalayacaktır. Başvuru formu; Bursa Tabip Odası’nın https://www.bto.org.tr adresinden bilgisayar çıktısı olarak temin edilebilir.

• Yarışmacılar doldurdukları Başvuru Formu’nu ADRES ve İSİMLERİNİN OLMADIĞI, Yarışma kodunun olduğu bir zarfın içine koymalıdır.

• Yarışmaya katılacak 5 kopya üzerinde yazarına ait yarışma kodundan başka belirti olmayacaktır. Bu 5 kopya öyküyle birlikte Başvuru Formunu ve Özyaşam bilgilerini içeren zarfları(üç ayrı zarf), başka büyük bir zarf içine koyarak kargoyla göndereceklerdir.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 25 Şubat 2022. Yarışma Sonuçları 10 Mart 2022’de Açıklanacak.

Ödüller
Ödülü kazanan yapıtlar ve yayımlanmaya değer görülenler çıkarılabilecek öykü seçkisinde yer alabilir. Yarışmada ilk 3 dereceye giren katılımcılara Bursa Tabip Odası’nın anmalığı (plaketi) ve kitap seçkisi armağan edilecektir. Seçici kurul gerek görürse özel ödül de verebilir.

Başvuru
Bursa Tabip Odası Akademik Odalar Yerleşkesi Odunluk Mah. Akademi Cad. No:8 A2 Blok K:2 Nilüfer/BURSA adresine elden yada kargo gönderimi ile yapılacaktır.

İletişim numaraları
Telefon: 0 224 453 52 10
E-posta: bto@bto.org.tr

Detaylar İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ