22.07.2019 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Boren Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü Bursu

Boren Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü Bursu

Boren Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü Bursu 2018-2019

Boren Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü Bursu Başvuruları 25 Ekim 2018 İle 26 Nisan 2019 Tarihleri Arasında Alınacak.

Boren Bor Bursu Öncelikli Konularda Yurt İçinde Akademik Tez / Bilimsel Araştırma Yürüten Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Verilecektir.

Burs Proje Başvuruları 26 Nisan 2018 Saat 17:30’a Kadar Başvuru Formunun burs@boren.gov.tr E-Posta Adresine Gönderilmesiyle Yapılacak.

Burs Miktarları
Yüksek Lisans Öğrencileri İçin
Azami Süre 24 Ay
Aylık Burs Tutarı 2.350 Türk Lirası
Sigortalı Çalışanlar İçin Aylık Burs Tutarı 470 Türk Lirası

Doktora Öğrencileri İçin
Burs Azami Süresi 36 Ay
Aylık Burs Tutarı 2.700 Türk Lirası
Sigortalı Çalışanlar İçin Aylık Burs Tutarı 540 Türk Lirası

Sponsorlu Bağlantılar

Doktora Sonrası Araştırmacılar İçin
Burs Azami Süresi 24 Ay
Aylık Burs Tutarı 3.050 Türk Lirası
Sigortalı Çalışanlar İçin Aylık Burs Tutarı 610 Türk Lirası

Boren Bor Bursu Duyurusu

Bor; cam sektöründen seramiğe, temizlik sektöründen tarım ürünlerine kadar pek çok sektör ve teknoloji girdisi olarak 250 den fazla alanda katkı maddesi olarak kullanılmaktadır. Dünya bor rezervinin %73 üne sahip olan ülkemizde bora dayalı bilgi ve teknolojinin üretilmesine ve kullanılmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Ülkemiz bor politikalarının gerçekleştirilmesinde ve rekabetin artırılmasında nitelikli Ar-Ge çalışmalarının yapılması büyük önem arz etmektedir. Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü (BOREN), ülkemizin önemli kaynaklarının başında yer alan bora ait bilgi ve teknolojiye dayalı ekonomik değer üretilmesini hedeflemektedir.

Farklı disiplinlerde yer alan ve disiplinler arası çalışmayı gerektiren Bor alanında ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynağının gelişimini desteklemek ve lisansüstü eğitim gören öğrenciler ile doktora sonrası araştırmacıların Bor ile ilgili konularda çalışmalarını özendirmek amacıyla düzenlenen BOREN Bor Bursu Konulu Çağrısı (2018-BK1) kapsamında, öncelikli konularda yurt içinde Akademik Tez/Bilimsel Araştırma çalışması yürüten yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile doktora sonrası araştırmacılara Bor Bursu verilecektir.

Çağrı kapsamında;Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü Bor Bursuna İlişkin Usul ve Esaslar” uyarınca Enstitümüzce, lisansüstü öğrenciler ile doktora sonrası araştırmacılar Bor Bursundan yararlanmak üzere; Akademik Tez/Bilimsel Araştırma çalışmalarını yalnızca bursiyer taleplerini içerecek şekilde, aynı zamanda Proje Başvurusu olarak Enstitümüze sunabilecektir.

BOREN Bor Bursu Çağrısı (2018-BK1) Konuları için tıklayınız.

Bu kapsamda Proje Başvuruları 25 Ekim 2018 tarihinden itibaren alınacak olup, son başvuru tarihi 26 Nisan 2019 Cuma günü saat 17.30 dur. Proje Başvuru Formunun imzalı PDF formatı ve WORD formatı, en geç belirtilen gün/saate kadar e-posta yolu ile Bursiyer Adayı tarafından burs@boren.gov.tr adresine iletilebilecektir. Ayrıca ıslak imzalı Formun elden ya da posta yoluyla BOREN e ulaşması kaydıyla başvuru değerlendirmeye alınacaktır. Değerlendirme sonucu Bursiyer Adayı ve Proje Yürütücüsüne (Tez/Araştırma Akademik Danışmanı) e-posta yolu ile bildirilecektir.

BOREN Bor Bursu Konulu Çağrısı (2018-BK1) Proje Başvuru Formu için tıklayınız.

Proje Başvurusu; lisansüstü öğrencilerde akademik tez çalışmasının, doktora sonrası araştırmacılarda ise bilimsel araştırma çalışmasının başladığı tarihten itibaren en geç Tez/Araştırma normal süresinin bitimine altı ay kalıncaya kadar yapılabilecektir. Proje Başvurusunda, Proje Yürütücüsü olarak Tez/Araştırma Akademik Danışmanı yer alacaktır. Proje Başvurusu, Enstitümüzce değerlendirilecek ve kabul edilmesi halinde, Burs Başvurusu yapılabilecektir.

Burs Başvurusu İçin İstenilen Belgeler
a) Akademik tez çalışması yürüten yüksek lisans ve doktora öğrencileri;
1. Burs Başvuru Formu (Bursiyer Adayı ile Proje Yürütücüsü (Tez/Araştırma Akademik Danışmanı) tarafından imzalanacaktır),
2. Burs Taahhütnamesi (Bursiyer Adayı tarafından imzalanacaktır),
3. Öğrenci Belgesinin aslı (Öğrenim gördüğü aşamayı ve akademik tez konusunu gösterecektir).
b) Bilimsel araştırma çalışması yürüten doktora sonrası araştırmacılar;
1. Burs Başvuru Formu (Bursiyer Adayı ile Proje Yürütücüsü (Tez/Araştırma Akademik Danışmanı) tarafından imzalanacaktır),
2. Burs Taahhütnamesi (Bursiyer Adayı tarafından imzalanacaktır),
3. Doktora Diploması veya Mezuniyet Belgesi kopyası,
4. Bilimsel araştırma çalışmasını gösterir belge aslı (Çalışmanın yürütüldüğü ilgili kuruluşça düzenlenecektir).

YÖK Destek Bursları Detayları İçin Tıklayın.

Bor Bursundan Yararlanamayacaklar
1. Kamu kurum veya kuruluşlarında (BOREN dahil) istihdam edilenler,
2. BOREN tarafından yürütülen ve/veya desteklenen projeler kapsamında aylık ücret ödemesinden veya personel gideri desteğinden yararlananlar,
3. Kamu kurum veya kuruluşlarından burs alanlar (Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunca verilen burslardan yararlananlar hariç).

Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ