<style>.lazy{display:none}</style>
18.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Birlik Eğitim Sendikası Bes Bursu Başvuruları

Birlik Eğitim Sendikası Bes Bursu Başvuruları

Birlik Eğitim Sendikası Bes Bursu Başvurusu

Birlik Eğitim Sendikası Bes Bursu Başvurusu Nasıl Yapılır, Eğitim Yardımı Kimlere Verilir, Bes Burs Başvuru Koşulları Nelerdir.

Başvuru Nasıl Yapılır
Başvurular Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Yapılır.

Burs Süresi Miktarı
Burslar Yılda 7 Ay Süre İle Aralık Ve Haziran Aylarında Ödenir. Miktar Belirtilmemiş.

Güncel Karşılıksız Öğrenci Bursu Duyuruları İçin Tıklayın.

Burs Başvuru Şartları
Birlik Eğitim Sen Yönetim Kurulu’nca verilecek burslar aşağıdaki ilkelere göre düzenlenmiştir.

Ads

a) Birlik Eğitim Sen bursundan, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki okullarda okuyan T.C. vatandaşı olan öğrenciler faydalanabilirler.

b) Birlik Eğitim Sen’den burs alan öğrenciler aynı zamanda başka bir özel kurum ya da kuruluştan burs da alabilirler.

c) Tüm başvurular www.birlikegitimsen.org adresi üzerinden, aynı web sitesinde duyurusu yapılan tarihlerde, sadece online olarak yapılır.

d) Burs tahsisinde;
* Başvuru sahibinin velilerinin toplam aylık gelirlerinin brüt 4.500 Türk Lirası veya altında olması şartı aranır (Bu meblağ 2 yılda bir revize edilir).

*Aile gelir kriterine uyan öğrencinin, Türkiye genelinde sınav sıralaması / mezuniyet notu değerlendirme dahilinde olmakla beraber, öğrencinin öğrenim süresi içerisindeki başarısı bursluluğun öğrenim süresinin tamamındaki devamı açısından önemli kriterdir.

e) Yönetim Kurulu tarafından yetkilendirilen Burs Komitesi’nin burs başvurusunu reddetme hakkı saklıdır. Reddedilen adayların yerine yedek listedeki aynı bölüm kontenjanı dahilinde değerlendirmeye alınabilecek olan bir sonraki uygun aday ile görüşülür.

f) Burs için başvuru zamanı her yılın Ekim ayıdır.

g) Birlik Eğitim Sen Burs Komitesi, gerek gördüğü hallerde burs alan öğrenci tarafından verilen bildirimi ve diğer bilgileri inceleyebilir, öğrenim kurumundan bilgi isteyebilir. Verilen bilgilerin yanlış olduğu saptanırsa verilmekte olan burs kesilir. Bu durumda, öğrenci bursun kesim tarihine kadar ödenen burs tutarını yasal faizi ile birlikte Birlik Eğitim Sen’e geri ödemekle yükümlüdür.

j) Yapılan başvurular Burs Komitesi tarafından değerlendirildikten sonra bursa hak kazanan öğrenciler Yönetim Kurulu kararıyla tespit edilir. Yönetim Kurulu’nca belirlenen Birlik Eğitim Sen Öğrenim Bursu Sözleşmesi öğrenci ve şayet öğrenci reşit değilse velisi tarafından imzalanır.

Başvuru Tarihleri
2024-2025 Eğitim Öğretim Döneminde Başvuruların Kasım Ayında Açılması Bekleniyor.

Web Sitesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ