27.11.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Birlik Eğitim Sendikası Bes Bursu Başvuruları

Birlik Eğitim Sendikası Bes Bursu Başvuruları

Birlik Eğitim Sendikası Bes Bursu Başvurusu Başladı

Birlik Eğitim Sendikası Bes Bursu Başvurusu Online Olarak Alınacak.

Burslar Yılda 7 Ay Süre İle Aralık Ve Haziran Aylarında Ödenir. BES Müracaatlarında Başarılı Ve Daha Düşük Gelir Seviyeli Adaylar Burs Değerlendirme Sürecinde Diğer Adayların Önüne Geçer.

2022-2023 Dönemi Burs Takvimi
1. Kasım 2022/BES BURS Komisyonunun Teşkili, Bütçe Çalışmasının Tamamlanması ve Burs Yönergesinin Güncellenmesi,
2. Kasım 2022/Resmi Sitemiz Üzerinden Burs Müracaatlarının Alınması ve Komisyonumuzca Değerlendirmenin Yapılması,
3. Aralık 2022/ Burs Almaya Hak Kazanan Öğrencilerin Evraklarının Kabulü ve Burs Ödemelerinin Gerçekleştirilmeye Başlanması
Detaylı Bilgi İçin: www.birlikegitimsen.org.tr
Telefon: 0 462 326 06 35

Güncel Karşılıksız Öğrenci Bursu Duyuruları İçin Tıklayın.

Genel Kurallar
Birlik Eğitim Sen Yönetim Kurulu’nca verilecek burslar aşağıdaki ilkelere göre düzenlenmiştir.

Ads

a) Birlik Eğitim Sen bursundan, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki okullarda okuyan T.C. vatandaşı olan öğrenciler faydalanabilirler.

b) Birlik Eğitim Sen’den burs alan öğrenciler aynı zamanda başka bir özel kurum ya da kuruluştan burs da alabilirler.

c) Tüm başvurular www.birlikegitimsen.org adresi üzerinden, aynı web sitesinde duyurusu yapılan tarihlerde, sadece online olarak yapılır.
d) Burs tahsisinde;
* Başvuru sahibinin velilerinin toplam aylık gelirlerinin brüt 4.500.-TL veya altında olması şartı aranır (Bu meblağ 2 yılda bir revize edilir).

*Aile gelir kriterine uyan öğrencinin, Türkiye genelinde sınav sıralaması/mezuniyet notu değerlendirme dahilinde olmakla beraber, öğrencinin öğrenim süresi içerisindeki başarısı bursluluğun öğrenim süresinin tamamındaki devamı açısından önemli kriterdir.

e) Yönetim Kurulu tarafından yetkilendirilen Burs Komitesi’nin burs başvurusunu red etme hakkı saklıdır. Red edilen adayların yerine yedek listedeki aynı bölüm kontenjanı dahilinde değerlendirmeye alınabilecek olan bir sonraki uygun aday ile görüşülür.

f) Burs için başvuru zamanı her yılın Ekim ayıdır.

g) Birlik Eğitim Sen Burs Komitesi, gerek gördüğü hallerde burs alan öğrenci tarafından verilen bildirimi ve diğer bilgileri inceleyebilir, öğrenim kurumundan bilgi isteyebilir. Verilen bilgilerin yanlış olduğu saptanırsa verilmekte olan burs kesilir. Bu durumda, öğrenci bursun kesim tarihine kadar ödenen burs tutarını yasal faizi ile birlikte Birlik Eğitim Sen’e geri ödemekle yükümlüdür.

j) Yapılan başvurular Burs Komitesi tarafından değerlendirildikten sonra bursa hak kazanan öğrenciler Yönetim Kurulu kararıyla tespit edilir. Yönetim Kurulu’nca belirlenen Birlik Eğitim Sen Öğrenim Bursu Sözleşmesi öğrenci ve şayet öğrenci reşit değilse velisi tarafından imzalanır.

Web Sitesi İçin Tıklayın.
Burs Başvurusu İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ