<style>.lazy{display:none}</style>ARUCAD Liselerarası Tasarım Yarışması
28.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

ARUCAD Liselerarası Tasarım Yarışması

ARUCAD Liselerarası Tasarım Yarışması

ARUCAD Liselerarası Tasarım Yarışması

ARUCAD Liselerarası Tasarım Yarışması Düzenliyor. Beşincisi Düzenlenen Ödüllü Yarışmaya Türkiye Ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki Lise Öğrencileri Katılabilir.

Başvuru Şekli: Online

Yarışma Ödülleri

Öğrenci Ödülleri
Birincilik Ödülü 15 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 11.250 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 7.500 Türk Lirası
Jüri Özel Ödülü 7.500 Türk Lirası
Dereceye Giren Tüm Öğrencilere Arkın Yaratıcı Sanatlar Ve Tasarım Üniversitesi’nde 7 Yıl Kesintisiz % 100 Burs Verilecek

Öğrencilerin Okullarına Ödüller
Birinci Olan Öğrencinin Okulunun Resim Atölyesine 7 Bin Türk Lirası Katkı Payı
İkinci Olan Öğrencinin Okulunun Resim Atölyesine 5 Bin Türk Lirası Katkı Payı
Üçüncü Olan Öğrencinin Okulunun Resim Atölyesine 4 Bin Türk Lirası Katkı Payı

Ads

Yarışma Adı
ARUCAD 5. Liseler Arası Tasarım Yarışması ‘Bir Çizginin Hikayesi’

Yarışma Teması
Her şey bir noktadan başlar, bir çizgiden yola çıkarak kendi hikayesinin yolunu çizersin. Herkesin kendi çizgisi vardır; onun çizgisinde, hissiyatlarıyla dolu bir yaratıcılık serüveni bulunur. Hayatın her kıvrımında öğrenme ve büyüme fırsatları sunan bir çizgi çizersin. İlk adımını attığında, engelleri fırsata çevirerek kendi özgün izini oluşturursun. Her çizgi, seni bugünlere getiren benzersiz bir deneyimin yansımasıdır. Senin çizgin ne? Bir çizginin hikayesini anlatmak istesen nasıl anlatırsın?

Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi (ARUCAD) olarak bu soruya gençlerin gözünden bir yanıt arıyoruz ve ‘BİR ÇİZGİNİN HİKAYESİ’ isimli yarışmayı, genç neslin yaratıcı bakış açılarını ortaya çıkarmak ve onlara sanatsal yeni vizyonlar kazandırabilmek adına Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki liseler arasında bir tasarım yarışması olarak düzenliyoruz.

Çalışmanın İçeriği
Öğrenciler çalışmalarını hazırlarken görsel sanat alanından diledikleri disiplinlerden faydalanabilirler (resim, fotoğraf, video, dijital boyama, afiş, çizgi roman, seramik, heykel). Katılımcılar, farklı disiplinlerde hazırladıkları çalışmalarla yarışmaya en az 1 ile en fazla 5 adet arasında çalışmayla katılabilirler. Öğrenciler çalışmalarını, istedikleri boyutta herhangi bir kâğıda, herhangi bir yüzey üzerine ya da 3 boyutlu kurgular halinde hazırlayabilirler.

Öğrenciler, hazırladıkları çalışmaları ARUCAD resmi web-sitesi üzerinden “arucad.edu.tr/5-liseler-arasi-tasarim-yarismasi-basvuru-formu” adresinden yapılacaktır. Herhangi bir kâğıda veya yüzeye uyguladıkları çalışmaları, akıllı telefonla fotoğrafını çekerek yukarıda verilen e-posta adresine göndermeleri yeterli olacaktır. Eğer çalışma bilgisayar ortamında hazırlanmışsa tasarım jpeg., video ise mp4, seramik veya heykel ise fotoğrafları çekilerek jpeg formatında gönderilmelidir.

Yarışma jürisi değerlendirmeyi gönderilen imajlar üzerinden yapacaktır. Yarışma sonucu, son başvuru tarihinden 15 gün sonra www.arucad.edu.tr ve Üniversitenin sosyal medya hesapları üzerinden duyurulacaktır.

Başvuru Tarihileri
26 Şubat 2024 – 17 Mayıs 2024

Organizasyon Komitesi
Ahmet Özçelebi (ahmet.ozcelebi@arucad.edu.tr), Gizem Kaya (gizem.kaya@arucad.edu.tr), Özgül Saygun (ozgul.saygun@arucad.edu.tr)

Dosyada Olması Gereken Diğer Bilgiler

1. Öğrencinin Yaşı
2. Okulu
3. Devam Ettiği Sınıf
4. İlgi Alanları

Ödüllendirme
Birinci gelen öğrenciye 15.000 TL ödül
İkinci gelen öğrenciye 11.250TL ödül
Üçüncü gelen öğrenciye 7.500 TL ödül
Jüri Özel Ödülü: 7.500 TL ödül

5. Liseler Arası Tasarım Yarışması’nda dereceye giren tüm öğrencilere Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi’nde 7 yıl kesintisiz % 100 burs verilecektir.

Ayrıca ARUCAD tarafından yarışmayı kazanan öğrencilerin okulunun resim atölyesine aşağıda belirtildiği şekilde katkı yapılacaktır.

Birinci gelen öğrencinin okulunun resim atölyesine ARUCAD’dan 7.000 TL katkı

İkinci gelen öğrencinin okulunun resim atölyesine ARUCAD’dan 5.000 TL katkı

Üçüncü gelen öğrencinin okulunun resim atölyesine ARUCAD’dan 4.000 TL katkı

Yarışmaya Başvuru İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ