28.06.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

19 Mayıs İmam Hatip Ortaokulu Mektup Yarışması

19 Mayıs İmam Hatip Ortaokulu Mektup Yarışması

19 Mayıs İmam Hatip Ortaokulu Mektup Yarışması

19 Mayıs İmam Hatip Ortaokulu Mektup Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Türkiye Geneli Ortaokul Öğrencileri Katılabilir.

“Anneme Mektup” Konulu Ortaokul Öğrencilerine Yönelik Ulusal Mektup Yarışması

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 450 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 250 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 150 Türk Lirası

8 Mayıs 2022 Anneler Günü kapsamında “Anneme Mektup” konulu “1. Ulusal Mektup Yarışması”.

Etkinliğin Konusu
8 Mayıs 2022 Anneler Günü kapsamında Covid 19 salgını süresince evlerinde eğitime tâbi tutulan öğrencilerin anneleriyle ilişkilerinin önemini vurgulayan bir mektup hazırlanması, hazırlanan mektupların 19 Mayıs İmam Hatip Ortaokulu Müdürlüğüne ulaştırılması ve yayınlanması.

Sponsorlu

Amaç
8 Mayıs 2022 Anneler Gününün önemine binaen salgın sürecinde evlerinde eğitime tâbi tutulan öğrencilerin anneleriyle ilişkilerinin önemine dikkat çekmek, öğrencilerin kendilerini ifade etme becerilerini mektup yoluyla arttırmak.

Etkinliğin Kapsamı
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel ve resmî ortaokul öğrencilerinin tamamını kapsamaktadır.

Yarışmaya Katılım Koşulları
1. Etkinlik çevrimiçi olarak yapılacaktır.

2. Millî Eğitim Bakanlığına bağlı özel ve resmi ortaokul öğrencilerinin tamamı ücretsiz ve gönüllülük esasına göre etkinliğe katılabilirler.

3. Mektuplar, şartnamede yer alan tarihler içerisinde elektronik ortamdan mektup19mayisiho@gmail.com mail adresine göndereceklerdir.

4. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması kanunu kapsamında başvuran okullar, öğrencilerinden ekte yer alan açık rıza onayını almaları gerekmektedir. Bu durumdan doğabilecek herhangi bir durumdan kurumumuz sorumlu değildir.

5. Yarışma ile ilgili soru ve önerilerinizi 506 110 57 26 numaralı telefona bildirebilirsiniz.

6. Başvuruların en geç 21 Nisan 2022 tarihine kadar yukarıda verilen e-posta adresine gönderilmiş olması gerekmektedir. Bu tarihten sonra gelecek başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Değerlendirme sonucu dereceye giren ilk 3 (üç) mektup ödüllendirilecektir.

7. Mektuplar çizgisiz A4 kâğıdına sayfa düzenine dikkat edilerek mavi renkli tükenmez/dolma/pilot vb. kalemle ve el yazısıyla yazılmalıdır. Kâğıdın arka yüzleri boş kalacaktır. Sayfa sayısı sınırlaması yoktur. Bilgisayar vb. ortamlarda yazılıp çıktısı alınarak gönderilen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır. Görme engelli ve/veya yazı yazmasında engel olan öğrencilerin yasal velileri öğrenciye ait eseri bilgisayar ortamından yazıp dosya halinde gönderebilir. Bu durumda olan öğrencinin engel bilgisi de gönderilecek dosyaya eklenmelidir. Aksi halde öğrencinin eseri değerlendirmeye alınmayacaktır.

8. Mektupların Anneler Gününün anlam ve önemine uygun olması önemlidir. Konu dışı mektuplar ile daha önce kullanılmış, herhangi bir ortamda yayımlanmış, ödül almış mektuplar değerlendirmeye alınmayacaktır.

9. Elektronik posta ile mektupları gönderen okul ve öğrenciler yarışmaya ait katılım koşullarını kabul etmiş sayılır.

10. Yapılacak etkinliklere ait giderler 19 Mayıs İmam Hatip Ortaokulu Okul-Aile birliği tarafından karşılanacaktır.

11. Etkinlik dâhilinde mektupların değerlendirmesi Yarışma Değerlendirme Kurulunda görevli 19 Mayıs İmam Hatip Ortaokulu öğretmenleri tarafından yapılacaktır.

12. İtirazlar 2-6 Mayıs 2022 tarihleri arasında 764004@meb.k12.tr adresine e – posta yoluyla öğrencinin okulu tarafından 19 Mayıs İmam Hatip Ortaokuluna yapılacaktır.

Dereceye Giren Mektupların Yayın Tarihi Ve Yeri:
• 2 Mayıs 2022 günü saat 12.00’de 19 Mayıs İmam Hatip Ortaokulu web sitesinde (https://19mayisimamhatipoo.meb.k12.tr/ ) yayınlanacaktır.

19 Mayıs İmam Hatip Ortaokulunun Yapacağı İş Ve İşlemler
1. Yapılacak olan yarışma ile ilgili gerekli izin ve onayları almak.

2. Yapılacak etkinliklere ait giderlere ait iş ve işlemlerin 19 Mayıs İmam Hatip Ortaokulu Okul- Aile Birliği tarafından yürütülmesi sağlamak.

3. Yapılan çalışmalar ve sosyal etkinlikleri “Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği” kapsamında ilgili mevzuata göre ve bu esaslara uygun olacak şekilde yürütmek.

4. Yapılacak etkinliğe katılacak öğrenci ve öğretmenlerin işlemlerinin Milli Eğitim Bakanlığı, “Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikleri Yönetmeliği” hükümlerince yapılmasını sağlamak.

5. Yarışmaya katılacak öğrenciler için “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” kapsamında gerekli yazılı izinleri almak. (Açık rıza onayı, veli onayları vb.)

6. Yapılan yarışma ilgili bilgi/verileri e-okul sistemi, e-okul Sosyal Etkinlik Modülüne ve okulun web sitesine işlemek.

7. Yarışmaya başvuru eklerini okulun web sitesine yüklemek.

Yarışmaya Katılmak İsteyen Okulların Yapacağı İş Ve İşlemler
1. Yarışmaya katılacak öğrenci/öğrenciler için hazırlıkları yapması sağlanması.

2. Yarışmaya katılacak öğrenci/öğrenciler için gerekli izin ve onayları almak.

3. Yarışmaya katılacak öğrenci işlemlerinin Milli Eğitim Bakanlığı, “Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikleri Yönetmeliği” hükümlerince yapılmasını sağlamak.

4. Yarışmaya katılacak öğrenciler için “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” kapsamında gerekli yazılı izinleri almak. (Açık rıza onayı, veli onayları vb.)

5. Yapılan sosyal etkinlikle ilgili bilgi/veriler (etkinliğe katılan öğrenciler), e-okul sistemi, e-okul Sosyal Etkinlik Modülüne işlemek.

6. Yapılan çalışmalar ve sosyal etkinlikleri “Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği” kapsamında ilgili mevzuata göre ve bu esaslara uygun olacak şekilde yürütmek.

Yarışma Takvimi
1. Başvuru Başlangıcı: 27 Şubat 2022
2. Son Başvuru Tarihi: 21 Nisan 2022
3. Sonuç Açıklanma Tarihi: 2 Mayıs 2022 12.00
4. Duyuru Ortamı: https://19mayisimamhatipoo.meb.k12.tr/

Yarışma Şartnamesi Ve Başvuru Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ